“Önce popçular, sonra topçular”

1 Temmuz 2019 Pazartesi 12:30

Ereğli Haber

“Önce popçular, sonra topçular”

Kdz. Ereğli Belediyespor yönetiminde Posbıyık krizi yaşandı. İddiaya göre kulüp yöneticisi iş adamları Posbıyık’tan yönetimde yer alan işadamlarından festival için para istenmemesini talep etti. Bu öneriye karşı çıkan Posbıyık’ın ise “Önce popçular, sonra topçular” dediği iddia edildi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü’nde “Festival bağışı” çatlağı yaşandı. Bazı kulüp yöneticileri Kdz. Ereğli Belediye ve Kulüp Başkanı Halil Posbıyık’a giderek yönetimde yer alan isimlerden festival için para istenmemesini talep etti. Bu öneriye karşı çıkan Posbıyık’ın ise “Önce popçular, sonra topçular” dediği iddia edildi. Posbıyık’ın kendisine gelen yöneticilere işadamlarının öncelikle festivale para vereceğini sonrada kulübe para vereceğini söylediği ileri sürüldü. Yaşanan bu gelişmenin kulüp yönetimi arasında krize neden olduğu öğrenildi. Kulüp yöneticilerinin bu gelişme karşısında nasıl bir tavır takınacağı ise henüz bilinmiyor.
Bilindiği üzere Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kulübü TSO Başkanı Arslan Keleş’e teslim etmek istemiş ancak Keleş yapılan görüşmeler sonucunda görevi kabul etmemişti. Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü Yönetimi Keleş kabul etmeyince AK Parti Kdz. Ereğli Belediyesi eski meclis üyelerinden İhsan Yazıcıoğlu’na verilmişti.

Yorumlar

Kdz. Ereğli’de yağlı güreş müsabakaları düzenlenecek

28 Haziran 2019 Cuma 16:09

Kdz. Ereğli’de yağlı güreş müsabakaları düzenlenecek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Yaraşlı Yörük Köyü’nde yağlı pehlivan güreşleri düzenlenecek.

Yaraşlı Yörük Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen ve Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’nın desteklediği Yağlı Güreş müsabakaları düzenlenecek. Dere Köyü mevkiinde 30 Haziran Pazar günü Yağlı Pehlivan Güreşleri düzenlenecek müsabakalara Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu tüm Kdz. Ereğli halkını davet etti.

Yorumlar

Başkan Alan'a Kardemir Karabükspor forması hediye edildi

25 Haziran 2019 Salı 17:09

Başkan Alan'a Kardemir Karabükspor forması hediye edildi

Kardemir Karabükspor Asbaşkanı ve Çatalağzı Demirspor Başkanvekili Serdal Acar, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan'ı makamında ziyaret ederek Kardemir Karabükspor forması hediye etti.

Yıllarca Süper Ligde mücadele eden ve son zamanlarda yaşanan maddi sıkıntılar nedeniyle 2.Lige kadar düşen Kardemir Karabükspor Asbaşkanı ve Çatalağzı Demirspor Başkanvekili Serdal Acar, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan'ı makamında ziyaret etti. Alan ve Acar kulüplerinde içinde bulunduğu maddi sıkıntılar hakkında fikir alışverişinde bulunarak yeni sezonda Kardemir Karabükspor'a başarılar diledi. Ziyaretin ardından Kardemir Karabükspor Asbaşkanı ve Çatalağzı Demirspor Başkanvekili Serdal Acar, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan'a Kardemir Karabükspor forması hediye etti. 

Yorumlar

Kömürspor'ûn yeni sezon açılış tarihi belli oldu

18 Haziran 2019 Salı 16:06

Kömürspor'ûn yeni sezon açılış tarihi belli oldu

Zonguldak Kömürspor 15 Temmuz Pazartesi günü kendi tesislerinde yeni sezonu açacak.

TFF 2.Lig takımı Zonguldak Kömürspor'un sezon açılış tarihi belli oldu. Zonguldak Kömürspor 15 Temmuz Pazartesi günü Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda sezonu açarak yeni sezon çalışmalarına başlayacak. 1 hafta kendi tesislerinde kamp yapacak olan Kırmızı Lacivertli takım bu sırada iç ve dış transferde anlaştığı oyuncuları da kampa dahil edecek. Diğer taraftan Zonguldak Kömürspor 1 haftalık kampın ardından oyunculara bir kaç gün izin vererek 1'inci etap kampa için Kızılcahamam ya da Bolu'ya gidecek.

Yorumlar

Engelli bilek güreşçisi yılın sporcusu seçildi

12 Haziran 2019 Çarşamba 16:26

 Engelli bilek güreşçisi yılın sporcusu seçildi

Zonguldaklı engelli milli bilek güreşi Sezer Uslucuk yılın sporcusu seçildi.

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde, bacağındaki keneyi çıkarttırmak için bisikletiyle hastaneye giderken otomobilin çarpması sonucu belden aşağısı felç olan Sezer Uslucuk (25) sporla tutunduğu yaşamında başarıdan başarıya koşuyor. Türkiye ve Avrupa Şampiyonasında milli forma altında bilek güreşi branşında Zonguldak'ı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil eden Uslucuk yeni başarılara imza atmayı hedefliyor. Son olarak Zonguldak Ereğli ilçesinde Doğa Koleji'nin yapmış olduğu oylama sonucundan milli sporcu Sezer Uslucuk yılın en iyi sporcusu seçildi. Uslucuk, Ereğli ilçesine giderek Doğa Koleji'nin yapmış olduğu ödül törenine katılıp ödülünü aldı.

Yorumlar