Demir: "İşe başlayacak olan arkadaşlara hayırlı olsun"

17 Şubat 2020 Pazartesi 16:54

 Demir: "İşe başlayacak olan arkadaşlara hayırlı olsun"

Genel Maden İşçileri Sendikası GMİS Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Tayfun Demir, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na alınan 53 işçi için mutluluk duyduklarını ifade etti.

 Kurumun engelli kontenjanı içinde alım yapması çağrısında bulunan Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Tayfun Demir şunları ifade etti. "Hafta sonu çekilen hükümlü kontenjanımız dan yaklaşık 53 tane arkadaşımız işbaşı yaptı. İlgili kanunun 30.maddesi kamu iş yerlerinde çalışan her 100 işçiden iki tane hükümlü kontenjanı arkadaşımızın işe başlaması söz konusu. Tabii uzun bir süreden beri belirli nedenlerden dolayı bir hükümlü kontenjanından alınmasına ara verilmişti. Umarız bu sıkıntılar giderilmiştir. Umarım ilerleyen zamanlarda bu tür arkadaşlarımıza istihdam sağlama açısından daha çok yer verilir ve bizim gibi onlar da çalışma içerisinde olurlar. Ben işe başlayacak olan kurada çıkan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Ayrıca iş yerlerinde engellilerle ilgili bir çalışma maddelerimiz var. Ama engelli arkadaşlarımızın da bu tür iş yerlerine kazandırılması açısından çalışmaların aynı hükümlü arkadaşlarımızın olduğu gibi engelli arkadaşlarımızın da ciddi anlamda istekleri ve talepleri var.Onların da bu yasalardan en ciddi şekilde en üst düzeyde faydalanmasında fayda ve yarar var" diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , GMİS , TTK , eski hükümlü işçi alımı

Yorumlar

5 köyde heyelan meydana geldi...

17 Şubat 2020 Pazartesi 15:10

5 köyde heyelan meydana geldi...

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde yoğun yağmur yağması ve karların erimesi sonucu 5 köyde heyelan meydana geldi.

 İlçeye bağlı olan Hacımusa grup yolunda, Muharremler köyü tali yolda, Bakiler köyü Bağıllar Mahallesinde, Duhancılar köyü ve Uzunahmetler köyünde son yağışlardan ve yağan karların erimesi sonucu heyalan oluştu. Heyelan bölgelerini Gökçebey Kaymakamı Oğuzhan Erdi Atak ve İl Özel İdare Müdürü İzzet Turpçu yerinde inceledi. Gökçebey İl Özel İdare ekipleri tarafından kapanan yollar kısa sürede ulaşıma açıldı. 
Gökçebey Kaymakamı Oğuzhan Erdi Atak, bu bölgelerde bulunan vatandaşları uyarıp levhalara dikkat etmeleri hususunda uyarıda bulundu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Gökçebey , Muharremler köyü tali yol , yağmur , 5 köyde heyelan meydana geldi , heyalan

Yorumlar

YARIM KİLO BONZAİ İLE YAKALANDILAR...

17 Şubat 2020 Pazartesi 13:53

YARIM KİLO BONZAİ İLE YAKALANDILAR...

Zonguldak'ta Narkotik ekiplerinin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 3 şüpheli yarım kilogram bonzai ile yakalandı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 Edinilen bilgiye göre Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri bir ihbar üzerine harekete geçti. Zanlılar S.E. (41), A.K. (38) ve M.Ç. (38)'yi takibe alan ekipler fiziki ve teknik takibin sonucu operasyon için düğmeye bastı. 
İstanbul'dan bonzai tabir edilen sentetik uyuşturucuyu getiren zanlılar; şehir girişinde ekiplerce durduruldu. Yapılan aramalarda 500 gram bonzai ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucuya el konulurken şüpheliler gözaltına alındı. 
Emniyette işlemleri tamamlanan üç şüpheli, sağlık kontrolünden geçirildi. Zonguldak Adliyesi'ne sevk edilen S.E., A.K. ve M.Ç.'nin sorgusu sürüyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , uyuşturucu , operasyon

Yorumlar

Yangına müdahale ettiler... Sertifikalarını aldılar...

17 Şubat 2020 Pazartesi 10:53

Yangına müdahale ettiler... Sertifikalarını aldılar...

Zonguldak'ta belediye personeline yönelik yangına müdahale tatbikatı düzenlendi.

 Zonguldak Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından, aday memurlara ve belediye çalışanlarına yönelik uygulamalı yangın tatbikatı eğitimi verildi. İtfaiye Müdürlüğü önünde ve müdürlük personeli tarafından, uygulamalı olarak verilen yangın tatbikatında özellikle yangın anında nasıl müdahale edilmesi gerektiği hususlarına değinildi. Eğitim sonrası, katılımcılara sertifika takdim edildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , yangın , tatbikat , sertifika

Yorumlar

Yardımın kesilmesine kızdı... Boya sandığını yaktı…

15 Şubat 2020 Cumartesi 17:45

Yardımın kesilmesine kızdı... Boya sandığını yaktı…

Kdz. Ereğli ilçesinde bir vatandaş 350 TL’lik aceze yardımının kesilmesini ekmek parası kazandığı boya sandığını herkesin gözü önünde ateşe verip protesto etti.

Ereğli Haber- Göreve geldiği günden bu yana “Belediyeyi batırmışlar” diye propaganda yapan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık en son taksicilerin ruhsatlarına yüzde 337,5 zam yapmıştı. Göreve gelir gelmez 17 kişiyi işten atıp, su, toplu taşıma ve oto park gibi ücretlere zam yapan Posbıyık, Kdz. Ereğli Belediyesi’ne ait sanayi sitesindeki dükkanlar ile sahil bandında yer alan kafeteryalar ile piknik alanlarını özelleştirmişti.
Kendisine lüks otomobil alıp, belediye kamp alanındaki konutuna yüksek miktarlarda harcamalar yapan Posbıyık’ın bazı Roman vatandaşların aldığı aceze yardımlarını da kestiği ifade edildi. 350 TL’lik aceze yardımının kesilmesine tepki gösteren bir vatandaş ise ekmek parası kazandığı boya sandığını ateşe verip durumu protesto etti. Seçimlerde oy vermek dışında Halil Posbıyık’ın seçilmesi için çalışma yaptığını anlatan Roman vatandaş “Hakkımı helal etmiyorum” dedi.

Festivallerde sanatçılara milyonlarca TL para veren Posbıyık, bu yıl yapılacak festivali ise 4 güne çıkarttığını belirterek festivale daha fazla para harcayacağının ipuçlarını verdi.

Yorumlar
  • RIFAT YILMAZ
    18 Şubat 2020 Salı 11:46

    HALİL POSBIYIK EREĞLİYE İLCEYE YENİ DAHİL OLAN MAHALLELERİNE HAK ETTİĞİ HİZMETİ YAPAMADIĞI GİBİ EREĞLİ HALKINA SANKİ İNTİKAM ALIRCASINA VE EREĞLİ HALKINA HAK ETMEDİĞİ ZULMÜ EDERCESİNE HERŞEYE ZAM YAPIYOR HERKESİN EKMEĞİYLE OYNUYOR CHPLİ BELEDİYECİLİĞİN ADINI KÖTÜYE ÇIKARIYOR BENİM KİŞİSEL GÖRÜŞÜM BU ŞEKİLDE SAYGILARIMLA ARZ EDERİM