“Devrek Okuyor Kitap Okuma Yarışması” düzenlendi

17 Mayıs 2018 Perşembe 12:43

“Devrek Okuyor Kitap Okuma Yarışması” düzenlendi

Devrek Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ödül töreninde protokol ve vatandaşlar bir araya geldi.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde düzenlenen ve Devrek Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Hamidiye Anadolu Lisesi tarafından organize edilen ve bu yıl ikincisi düzenlenen “Devrek Okuyor Kitap Okuma Yarışması”na yaklaşık 3 bin kişi müracaat ederken, dereceye girenlere ödüller yağdı. Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen yarışmanın amacı, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, velilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve aile eğitimi sağlamak, ilçede sürdürülebilir bir akademik başarıyı tesis etmek, hayat boyu okuyan nesiller yetiştirme, okuma kültürünü kurum kültürü haline getirmek, öğrencilere değerler eğitimi kapsamında örnek davranışları tanıtmak ve kendine güven duygusunu geliştirmek, etkili düşünmeyi sağlamak, milli, manevi ve kültürel değerlerin tanıtılması, kazandırılması ve pekiştirilmesinin vurgusu ön plana çıkartıldı.
Programda dereceye giren birinci olan öğrenciye 300 TL, ikinci öğrenciye 200 TL, üçüncü olan öğrenciye 100 TL ödül verilirken, yarışmanın ödüllerine ilave olarak çeyrek ve gram altın hediye edildi. Ayrıca ilçenin yetiştirdiği Yazar, Senarist, Yönetmen Selman Kayabaşı tarafından dereceye giren tüm yarışmacılara kitap seti hediye edildi.
Düzenlenen programa; Çaycuma Kaymakamı Devrek Kaymam Vekili Serkan Keçeli, Devrek Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Yıldırım Yörük, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, daire amirleri, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı

Yorumlar

Zonguldak Türküleri BEÜ’de buluştu

10 Mayıs 2018 Perşembe 11:40

Zonguldak Türküleri BEÜ’de buluştu

Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri, Zonguldak’ın en önemli kültürel zenginliklerinden biri olan Zonguldak Türkülerini “Seslerimiz Farklı Gayemiz Zonguldak” sloganıyla muhteşem bir orotoryo ile türkü severlerle buluşturdu.

Zonguldak’ın sahip olduğu bu zengin kültür mirası, BEÜ tarafından bu yıl, “Zonguldak ve Değerleri” temasıyla öğrenciler tarafından projelendirilerek kamuoyu ile paylaşılıyor ve bu zengin değerlerin nesilden nesile aktarılmasına destek veriliyor.
BEÜ’nün, Zonguldak ve sahip olduğu değerlerinin hatırlatılması, tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması misyonunda gerçekleştirdiği projelerden biri de “Elmas Kentin Türkü ve Şiirleri BEÜ’de Buluşuyor” isimli etkinlik oldu.
Sezai Karakoç Kültür Merkezinde, Öğr. Gör. Kayhan Kafalı’nın koordinesinde düzenlenen etkinlikte, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencileri, “Seslerimiz Farklı, Gayemiz Zonguldak” sloganıyla Zonguldak’ın yöresel türkülerini, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün katkılarıyla orotoryo eşiliğinde misafirlerle buluşturdular.
Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği, Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Gökçebey Kaymakamı Ahmet Korkmaz, Zonguldaklı şehit polis memuru Hasan Bilgin’in ailesi, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Zonguldak Gençlik Merkezi yöneticileri, akdemik personel ve öğrencilerin katıldığı etkinlik; öğrencilerden Taner Ak’ın şehit Polis Memuru Hasan Bilgin’e ithafen yazdığı şiirin okunması ve fotoğraf çekimi ile son buldu.

Yorumlar

Öğrenciler AVM’de dans etti

3 Mayıs 2018 Perşembe 13:23

Öğrenciler AVM’de dans etti

Fener ilköğretim Okulu 3. Sınıf Öğrencileri Esas 67 Burda’da gösteri yaptı.

Fener İlköğretim Okulu 3-A sınıfı öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk etkinliklerinin devamı olarak Esas 67 Burda alışveriş ve yaşam merkezi giriş katında gösteri yaptı. Öğrenciler tarafından sergilenen gösteriye ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi. Öğrencilerin gösterisi ziyaretçilerden büyük alkış aldı.

Yorumlar

"Gemilerde talim var" gösterimdeydi

3 Mayıs 2018 Perşembe 13:18

"Gemilerde talim var" gösterimdeydi

Çaycuma Kent Konseyi Tiyatro Çalışma Grubu “Gemilerde Talim Var” adlı oyunla sahne aldı.

Çaycuma Kent Konseyi Tiyatro Çalışma Grubu tarafından gösterime hazırlanan “Gemilerde talim var” adlı komedi oyunu sergilendi. Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde ücretsiz sergilenen tiyatro oyununa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Televizyonlarda izlenen ‘Süt Kardeşler’ adlı filmin kısmen sahneye uyarlanmasıyla oluşan “Gemilerde talim var” Çaycumalılara kahkaha dolu dakikalar yaşattı. Başarılı bir performans sergileyen oyuncular, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Tiyatro oyununu izleyen Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Güzel bir oyun oldu. Oyuncuları yürekten kutluyorum, siz davetlilere de bu oyunu izlediğiniz için teşekkür ederim” dedi ve oyunculara çiçek hediye etti.

Yorumlar

Osman Zeki Oral'ı anma etkinlikleri başlıyor...

2 Mayıs 2018 Çarşamba 19:20

Ereğli Haber

Osman Zeki Oral'ı anma etkinlikleri başlıyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından 2012 yılında hayatını kaybeden ünlü ressam Osman Zeki Oral için anma etkinlikleri düzenleyeceği belirtildi.

Merhum Osman Zeki Oral’ı anma kapsamında 04 Mayıs Cuma günü saat 13.30’da Şehir mezarlığında bir anma töreni düzenleyecek olan Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 06 Mayıs Pazar günü saat 15.00’te Osman Zeki Oral’ın İnönü Parkı’nda yer alan büstünün açılışını gerçekleştirecek. Aynı gün saat 17.00’de Erdemirli Kadınlar Yardım Derneği Güldane Akbulut Atölyesi Resim Sergisi tarafından 50 kadın ressamın yaptığı resimler Atatürk Kültür Merkezi Osman Zeki Oral Resim Sergisi Salonu’nda sergilenecek. Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, düzenlenecek etkinliklere tüm ilçe halkı davet etti.

Yorumlar