Emekliler müjde bekliyor

5 Ağustos 2019 Pazartesi 16:15

 Emekliler müjde bekliyor

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı ve Genel Merkez Teşkilat Sekreteri Mustafa Sarıoğlu, Parlamentodaki milletvekillerine seslenerek emeklinin sorunlarını daha çok dile getirilmesini istedi.


Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı ve Genel Merkez Teşkilat Sekreteri Mustafa Sarıoğlu, emeklinin sorunları ile ilgili açıklamalarda bulunarak intibak yasası ve sağlıkta katkı payı sorunlarının çözülerek emeklinin rahatça bir yaşam sürmeleri noktasında yetkililerden destek istedi. Parlamentoda görev alan milletvekillerine seslenen Sarıoğlu, “Türkiye genelinde genel başkanımızla dolaşıyoruz. Parlamentoda milletvekillerimizle ilgili bakanlarımızla görüşüyoruz. Özellikle Zonguldak Milletvekillerimizle emeklilerimiz hak ve menfaatleri noktasında görüş alışverişinde bulunuyoruz. Milletvekillerimizde biliyor ki biz Devlet İstatistik Enstitüsünün belirlediği bir açlık sınır var. Bu açlık sınır baz alınsın onun üzerinden herkes ödediği prim ve gün sayısına göre intibak yasası bir an önce çıksın diye yıllarca çaba sarf ettik. Milletvekillerimiz bunu gruptaki milletvekilleri ile görüştü ve görüşmeler devam ediyor. Onun dışında bayram ikramiyeleri ile ilgili bin 400 TL olması için teklif verdik. Asgari ücret arttıkça bu artışların ikramiyelerin üzerine ilave edilsin diye bir teklifimiz oldu. Ayrıca sağlıkta katkı payları ile ilgili biz istiyoruz ki emekliler yıllarca çalışıp katkı verenler hastanelere çok sık gitmek durumundayız. Devlet hastanelerinde anında görüntü olmadığı için özel hastanelere mecburen gitmek zorunda kalıyorlar. Sağlıktaki katkı payları emeklileri çok mağdur ediyor. Katkı paylarının kesilmemesi için mücadelemiz sürüyor. Bu konuda görüşmelerimiz yoğun bir şekilde devam ediyor. Emekli arkadaşlarımız şunu istiyor. Parlamentoda görev alan milletvekillerimizden emeklilerin sorunlarının açık açık konuşularak görüşülmesini ve yasanın bir an önce çıkmasını talep ediyor. Bayram geldi ikramiyelerimizi alacağız ama bunlar yetersiz. Emekliler açlık sınırının altında maaş alıyor. Bir an önce bu sorunun çözülmesi lazım. Bütün emekliler müjde bekliyor. Milletvekillerimiz mücadele ediyor ama işin üstüne biraz daha düşmemiz lazım bu konuda herkesten emekliler olarak destek bekliyoruz. Ben şimdiden tüm Zonguldak halkı başta olmak üzere bütün emeklilerimizin mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. 

Yorumlar

TSO'dan Mesleki Yeterlilik toplantısı

5 Ağustos 2019 Pazartesi 11:57

TSO'dan Mesleki Yeterlilik toplantısı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki yeterlilik belgesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenleyecek.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası birçok sektörde zorunlu hale gelen mesleki yeterlilik belgesi ile ilgili toplantı düzenleyerek TSO üyelerini bilgilendirecek. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Meybem A.S Genel Müdürü Saygın Baban’ın katılımı ile 07 Ağustos Çarşamba günü Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirecek olan toplantıya , Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş tüm üyeleri davet etti. 

Yorumlar

Otomobil takla attı

3 Ağustos 2019 Cumartesi 15:11

Otomobil takla attı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde mıncıra kapılarak takla atan otomobilde 2’si çocuk 4 kişi yaralandı.

Olay öğlen saatlerinde Kandilli-Balı yolu üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Sevim T’nin (33) kullandığı 67 TL 694 plakalı otomobilin mıncıra kapılması sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek takla attı. Kazada, sürücü ile araçta bulunan Duru Defne Ç. (2), Derin Deniz Ç.(1) ile Seba Dolar E. (18) hafif yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen 112 sağlık ekiplerince Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Yaralıların hayati tehlikesinin bulunulmadığı öğrenilirken, savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yorumlar

Batı Karadeniz Bölgesi’nde bir ilk

2 Ağustos 2019 Cuma 18:54

Batı Karadeniz Bölgesi’nde bir ilk

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ‘Yüz Çene Düzeltme Ameliyatı’ ile Batı Karadeniz Bölgesi’nde bir ilke imza attı.


Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı ve Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı işbirliğiyle bir dış merkezden destek alınmaksızın fakülte personeli ve ekipmanlarıyla yapılan ameliyat, Zonguldak’ta tamamıyla iç merkezler tarafından gerçekleştirilen ilk ameliyat oldu. 
Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’na, alt çenesinin önde olması, üst çeneye ait dişeti görünümünün fazla olması şikâyeti ile başvuran 20 yaşındaki kadın hastanın ameliyatı, Ortodonti Anabilim Dalı ve Plastik Cerrahi Anabilim Dalı işbirliğiyle başarıyla gerçekleştirildi. Edinilen bilgiye göre Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop gibi çevre illerde bu ameliyatı gerçekleştirebilecek herhangi bir merkezin bulunmadığı öğrenildi. 
Ortodonti Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurhat Özkalaycı ve Plastik Cerrahi Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Burçin Acuner koordinatörlüğündeki ekipler tarafından yapılan ameliyatta, hastanın üst çenesi kafa kaidesinden kemiksel olarak ayrılarak çenenin üst tarafından planlanan miktarda kemik kaldırılıp çene tekrar yerine yerleştirildi. Takibinde hastanın alt çenesi kemiksel olarak üçe bölünüp her iki taraftan planlanan miktarlarda kemik çıkartılıp tekrar birleştirildi. Ameliyat işlemi sonrasında üst çene alına doğru gömülmüş alt çene geriye alınmış oldu. 
Ameliyat öncesinde dişsel uyumlamayı takiben hastanın çene ve yüzüne yapılacak müdahalenin planlaması, yapılacak değişikliklerin hastayı hem fonksiyonel hem de estetik anlamda nasıl etkileyeceğinin belirlenmesi için Plastik Cerrahi Anabilim Dalına yönlendirildi. Ortodonti Anabilim Dalının önerileri doğrultusunda hastanın yüz çene düzeltme ameliyatının planlanması yapılarak, ameliyat Tıp Fakültesi tarafından gerçekleştirildi. Ameliyat sonrasında hasta bir gün yoğun bakımda gözetim altında tutuldu. Titizlikle yapılan hastanın tedavisi ve ameliyat sonrası uyumlaması Ortodonti Anabilim Dalı ekibi tarafından takip ediliyor. 
Sağlık Kampüsü’nü ziyaret eden ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Diş Hekimliği Fakültesi’nde hastanın ameliyat öncesi durumu ve ameliyat süreci hakkında bilgilendirildi. Daha sonra hastanede incelemelerde bulunan Rektörümüz, tedavi gören hasta ve yakınlarının sorunlarını dinledi ve onlara daha iyi hizmet vermek için çabaladıklarını belirtti. Plastik Cerrahi’de tedavisi süren hastaya da ziyarette bulunan Rektörümüz, hasta ve yakınına geçmiş olsun dileklerini iletti. 
Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, bundan sonraki süreçte bu gibi problemlerin çözümüne yönelik hasta kabulünün dış merkezlere sevk edilmeksizin birimlerde yapılacağını belirtti. Rektör Çufalı, İbn-i Sina Kampüsü’nün, büyük gayretler ile çok önemli başarılara imza attığını vurgulayarak, Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı ve Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı işbirliği ile gerçekleştirilen başarılı ameliyattan dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Yorumlar

Müftülükten bilgi yarışması

2 Ağustos 2019 Cuma 17:59

Müftülükten bilgi yarışması

Devrek Müftülüğü tarafından dini bilgi, yarışması düzenlendi .

Devrek Müftülüğü tarafından dini bilgi, yarışması düzenlendi 
Zonguldak’ın Devrek İlçe Müftlüğü tarafından düzenlenen 2019 Yılı Yaz Kur’an Kurslarındaki camilerde 8 hafta süreyle eğitim gören ve bu eğitimler sonucunda bilgi ve birikimlerini velileri ve diğer davetliler ile paylaşan öğrenciler için bilgi yarışması düzenlendi. 9 ayrı camide yaz tatilinde dini eğitim gören öğrenciler; jürinin önünde doğru cevaplar vermek için ter döktüler. Devrek Hamidiye Spor Salonunda gerçekleştirilen programa saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlanırken, ardından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra yarışmaya geçildi. 
Jüri Komisyon Başkanlığını Devrek Müftüsü Hasan İzmirli’nin yaptığı ve toplam da 15 dini sorunun yöneltildiği yarışmada öğrencilerin başarısı gözlerden kaçmadı. Eşit cevapların verildiği yarışmada finale kalan iki cami arasından yapılan yedek soru yarışmasında Özpınar Köyü Merkez Cami öğrencileri birinciliği elde ettiler. Müftü Hasan İzmirli, "Devrek Müftülüğü tarafından organize edilen “Yaz Kur’an Kursları Dini Bilgi Yarışmasına” hepiniz hoş geldiniz. Dini bilgi yarışması oldukça önem taşımaktadır. Çünkü Rabbım bizlere okuyun emrini vermiştir. İlkin iman edin buyurmuyor yüce Allah önce okuyun diyor. Her birimiz mümin ve Müslüman olarak yüce dinimiz hakkında doğru ve sahih bilgiye sahip olmamız gerekiyor. Çok değerli hocalarımız sizlere bu 8 hafta süresince en doğru bilgileri sizlere öğretmeye çalıştılar. Allah onlardan razı olsun. Bilgi bizim için büyük bir nimet ve en büyük hazinedir. Bilgi öğretildikçe, öğrendikçe bu zenginlik yayılır ve bütün bir millete mal olur” diye konuştu. 
Yarışmanın ardından öğrenciler arasında düzenlenen yumurta taşıma, çuval yarışı, halat çekme ve sandalye kapma yarışmasından sonra dereceye giren öğrencilere Müftü İzmirli tarafından çeşitli ödüller verildi. Dini bilgi yarışmasına; Devrek Müftüsü Hasan İzmirli, İlçe Vaizi Emin Sayılı, Devrek Diyanet Sen Şubesi Başkanı Muharrem Yaprak’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. 
Zonguldak’ın Devrek İlçe Müftlüğü tarafından düzenlenen 2019 Yılı Yaz Kur’an Kurslarındaki camilerde 8 hafta süreyle eğitim gören ve bu eğitimler sonucunda bilgi ve birikimlerini velileri ve diğer davetliler ile paylaşan öğrenciler için bilgi yarışması düzenlendi. 9 ayrı camide yaz tatilinde dini eğitim gören öğrenciler; jürinin önünde doğru cevaplar vermek için ter döktüler. Devrek Hamidiye Spor Salonunda gerçekleştirilen programa saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlanırken, ardından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra yarışmaya geçildi. 
Jüri Komisyon Başkanlığını Devrek Müftüsü Hasan İzmirli’nin yaptığı ve toplam da 15 dini sorunun yöneltildiği yarışmada öğrencilerin başarısı gözlerden kaçmadı. Eşit cevapların verildiği yarışmada finale kalan iki cami arasından yapılan yedek soru yarışmasında Özpınar Köyü Merkez Cami öğrencileri birinciliği elde ettiler. Müftü Hasan İzmirli, "Devrek Müftülüğü tarafından organize edilen “Yaz Kur’an Kursları Dini Bilgi Yarışmasına” hepiniz hoş geldiniz. Dini bilgi yarışması oldukça önem taşımaktadır. Çünkü Rabbım bizlere okuyun emrini vermiştir. İlkin iman edin buyurmuyor yüce Allah önce okuyun diyor. Her birimiz mümin ve Müslüman olarak yüce dinimiz hakkında doğru ve sahih bilgiye sahip olmamız gerekiyor. Çok değerli hocalarımız sizlere bu 8 hafta süresince en doğru bilgileri sizlere öğretmeye çalıştılar. Allah onlardan razı olsun. Bilgi bizim için büyük bir nimet ve en büyük hazinedir. Bilgi öğretildikçe, öğrendikçe bu zenginlik yayılır ve bütün bir millete mal olur” diye konuştu. 
Yarışmanın ardından öğrenciler arasında düzenlenen yumurta taşıma, çuval yarışı, halat çekme ve sandalye kapma yarışmasından sonra dereceye giren öğrencilere Müftü İzmirli tarafından çeşitli ödüller verildi. Dini bilgi yarışmasına; Devrek Müftüsü Hasan İzmirli, İlçe Vaizi Emin Sayılı, Devrek Diyanet Sen Şubesi Başkanı Muharrem Yaprak’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. 

Yorumlar