Filyos Beldesi'nde kültür, sanat festivali...

28 Temmuz 2018 Cumartesi 11:48

 Filyos Beldesi'nde kültür, sanat festivali...

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nin Filyos Beldesinde ilki bu sene gerçekleştirilen Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nin Filyos Beldesinde ilki bu sene gerçekleştirilen Kültür, Sanat ve Denizcilik Festivalinin açılışı kortej yürüyüşü ile başladı.

Filyos beldesinin ilk festivali olan Kültür, Sanat ve Denizcilik Festivali’nin açılışı mehter takımı ve Devrek Belediye Bandosu eşliğinde oluşturulan kortejle Filyos stadyumuna kadar yürüyüş gerçekleşti. Festival açılışına katılanlar arasında; Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Ahmet Çolakoğlu, Polat Türkmen ve Hamdi Uçar, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Çaycuma İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı, Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan, Bakacakkadı Belediye Başkanı Sezgin Özdemir gibi belde-belediye başkanları ve Filyos halkı katıldı. 
Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal ve Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli günün anlam ve önemini belirten kısa konuşma yaptı. Festivalin ilk gününde Resul Dindar sahne alırken ikinci gününde Ece Seçkin ve üçüncü gününde ise Gökhan Tepe sahne alacak. 

Yorumlar

Alaplı'da muhteşem Türk Halk Müziği Konseri...

20 Haziran 2018 Çarşamba 11:27

Alaplı'da muhteşem Türk Halk Müziği Konseri...

Alaplı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından "Halk Müziği Koro Konseri" düzenledi.

Amfi Tiyatroda gerçekleşen konsere çok sayıda türkü sever katıldı. Koro bir birinden güzel türküler seslendirirken, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, "Bizleri bu yaz akşamında sanatsız bırakmadıkları için Türk Halk Müziği Korosuna teşekkür etti. Alaplı Sahil Park Amfi tiyatro'da bu tür etkinliklerin devam edeceğini ifade eden Tekin, "Bu güzel yaz akşamında amfi tiyatroyu dolduran türkü severlere teşekkür ediyorum. Bu akşam Türk Halk Müziği Korosu tarafından bir birinden güzel türküler seslendirecekler. Belediye olarak amfi tiyatroda bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Ben Türk Halk Müziği Korosu çok teşekkür ediyorum" dedi. 

Yorumlar

TSO Fen Lisesi'nden 'Konsergi' şöleni

1 Haziran 2018 Cuma 14:59

TSO Fen Lisesi'nden 'Konsergi' şöleni

Zonguldak'ın Çaycuma Ilçesi'nde Ticaret ve Sanayi Odası Fen Lisesi 'Konsergi' adlı yıl sonu müzik ve resim sergisi gerçekleşti.

Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapılan Konsergi'ye katılımcılar arasında; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ercan Kahya, Çaycuma Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammet Atlı, ADD Çaycuma Şubesi Başkanı Zeki Saim Oral, siyasi partililer ve öğrenci velileri katıldı. TSO Fen Lisesi öğrencileri, gelenleri resim sergileriyle karşıladılar. Birbirinden güzel resim karelerinin olduğu sergiden sonra konser salonuna geçildi. Etkinlik "Müzik notalarda değil, aralarındaki sessizliktedir" adlı koro gösterisi, müzik öğretmeni Şafak Temel tarafından düzenlendi. Gösteri, izleyenlerden ilgi büyük gördü. Program 'Biz Atatürk'ün Gençleriyiz' adlı şarkı ile salondaki seyirciyle birlikte hep bir ağızdan söylendi. Yetenekli öğrenciler "Telli Turnam, Kendim Ettim Kendim Buldum, Castle in The Snow, Greenselves, Tükendi Nakti Ömrümün" gibi toplamda 22 şarki söylendi. Konser bitiminde öğrenciler, müzik öğretmeni Şafak Temel 'e çiçek vererek teşekkürlerini sundular.
Okul Müdürü İsmail Ertop; "Öğrencilerim müzik, resim gibi çalışmalarını yıl sonunda sergilediler ve büyük bir coşkuyla beğenildi. Katkıda bulunan öğretmenlere ve öğrencilere ve desteklerini esirgemeyen velilere teşekkür ederim" diyerek emeği geçenlere ve destek verenlere teşekkürlerini sundu.

Yorumlar

Yılsonu resim sergisi açıldı

23 Mayıs 2018 Çarşamba 15:09

Yılsonu resim sergisi açıldı

Kozlu Anadolu Lisesi Okulu tarafından Esas 67 Burda AVM’de yılsonu resim sergisi açıldı.

Kozlu Anadolu Lisesi’nden resim sergisi Kozlu Anadolu Lisesi öğrencileri, bir yıl boyunca hazırladıkları eserlerini açtıkları resim sergisinde tanıttı. Alışveriş Merkezi’ndeki sergi açılışına Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İlhan Sabit Memiş, Kozlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Menteşe, Kozlu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Akif Başdağ, Okul Müdürü Murat Sevindik, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Serginin açılış kurdelesini İl Milli Eğitim Şube Müdürü İlhan Sabit Memiş, keserek öğrencilerin yaptığı tabloları yakından inceledi. Sergide yağlı boya, ebru, taş boyama, mandala boyama gibi pek çok farklı türde eser ilgi gördü.

Yorumlar

Nurdan ve Orhan Oğuz Orta Okulu’ndan resim sergisi

17 Mayıs 2018 Perşembe 15:24

Nurdan ve Orhan Oğuz Orta Okulu’ndan resim sergisi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu tarafından Abdi İpekçi salonunda resim sergisi düzenlendi.

Kdz. Ereğli İlçesi İnönü Parkı girişindeki Abi İpekçi salonunda düzenlenen serginin açılışını Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ile Belediye Başkanı Hüseyin Uysal birlikte yaptı. Burada konuşan Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu Müdürü Fuat Yılmaz, sergide emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. Yılmaz konuşmasında “Kurs öğrencilerimizin hazırlamış olduğu bienalimize hoş geldiniz. Katılımlarınız bizleri onurlandırmıştır, ayağınıza sağlık diyorum. Öncelikle kaymakamımızın da himayelerinde yapmış olduğumuz ilçemizde de yürütülen bir proje var. Bağımlılıkla Mücadele projemiz. Biz öğrencilerimizin okullarda mutlu olmaları anlamında çalışmalarımızı yaptık ve yapacağız inşallah. Bu alanda öğrencilerimizi okullarda daha çok sosyal, kültürel, sportif sanatsal faaliyetlere katarak öğrencilerimizin okulda daha çok mutlu olmalarını sağladık ve çocuklarımıza bu fırsatı tanıdık. Öncelikle bu konuda öncülük yapan Kaymakamımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu sergimizin açılmasında, hazırlanmasında emeği geçen Görsel Sanatlar öğretmenim Nur Erdoğan Zere öğretmenime, kursta görev alan öğrencilerime, serginin açılmasında emeği olan Okul Aile Birliği üyelerime ayrı ayrı hepsine teşekkür ediyorum. Sergimizin açılışını yapmaları için Sayın Kaymakamımızı, Belediye Başkanımızı buraya davet ediyorum” dedi.
Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu serginin hazırlanıp açılmasında emeği geçen öğretmenler, Okul Aile Birliği Üyeleri ve öğrencileri kutladığını belirterek başarılarının devamını diledi.
Kaymakam Madenoğlu ile Başkan Uysal yapılan konuşma ve serginin gizlemesinin ardından canlı Ebru performansı yaptı.

Yorumlar