Gözdem Burak Turizm'den Kadınlara Özel Tur

1 Temmuz 2022 Cuma 14:04

 Gözdem Burak Turizm'den Kadınlara Özel Tur

Gözdem Burak Turizm ile kadınlara özel harika bir İstanbul turuna çıkın

Zonguldak’ta Türkiye’nin her bölgesine geziler düzenleyip bölge insanını eğlenceli gezi ve keşiflere çıkartan Gözdem Burak Turizm kadınlarımızıda unutmadı. Kadınlara özel İstanbul turuyla Adaların keyfini çıkartın.
2 Temmuz tarihinde günü birlik Kdz.Ereğli çıkışlı tur sadece 400 TL.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , kdz.ereğli , gezi , turizm , kadın , istanbul , tur

Yorumlar

Kdz.Ereğli TSO Seminer Düzenledi

1 Temmuz 2022 Cuma 00:03

Kdz.Ereğli TSO Seminer Düzenledi

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) "Pandemi Sonrasında Dünya ve Türkiye Ekonomisine Genel Bakış ve Yatırım Fırsatları" semineri düzenledi.

Kdz. Ereğli TSO, Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi'nde, Eğitmen Doç. Dr. Atılım Murat'ın konuşmacı olarak katıldığı "Dünya ve Türkiye Ekonomisine Genel Bakış ve Yatırım Fırsatları" semineri düzenledi. Seminere çok sayıda sanayici ve iş insanı katıldı. Seminerde Türkiye ekonomisi ele alınırken, Eğitmen Doç. Dr. Atılım Murat, katılımcıları yatırımlar konusunda bilgilendirdi. Seminer katılımcıların Murat'a soru sorması ile devam etti. Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, bilgilendirmesi için Murat'a teşekkür ederek, kendisine hediye takdiminde bulunması ile seminer sona erdi.
Keleş, seminere katılan tüm katılımcılara da ayrıca teşekkür etti.

Etiketler:

zonguldak , kdz.ereğli , haber , tso , arslan keleş , ticaret , atılım murat , ekonomi , yatırım fırsatları

Yorumlar

Balıkçılar yeni sezonda palamuttan umutlu

30 Haziran 2022 Perşembe 15:25

Balıkçılar yeni sezonda palamuttan umutlu

Zonguldak’ta 1 Eylül’de kalkacak av yasağı öncesinde hazırlıklarını sürdüren balıkçılar, palamudun bu sezon bol olmasını beklendiklerini ifade etti.

Türkiye’de 1 Eylül’de kalkacak av yasağı öncesinde balıkçılar yeni sezon hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Zonguldak’ın Kozlu İlçesinde balıkçılar yeni sezon hazırlıklarına başladı. Balıkçılar sezon öncesinde teknelerini, ağlarını bakıma aldı. 50 yıldır balıkçılık yapan Mehmet Karadurmuş, “Bu sene çıkan lüfer çok var. Torikler çok var. İstanbul’dan gelen kayıklarımız da torik ve lüfer çok olduğunu söylediler. İnşallah bizi yanıltmaz. torik ve lüferden umudumuz var. Palamudun olduğun da hamsi az olur. Bir sene olup bir sene olmaması gibidir. İnşallah bu sene palamudun bol olmasını bekliyoruz. Böyle devam ederse bu sene iyi bir sezon olur” dedi.

Etiketler:

zonguldak , kdz.ereğli , haber , balık , palamut , avlanma

Yorumlar

Zonguldak’ta selin yaraları sarılıyor

30 Haziran 2022 Perşembe 15:22

Zonguldak’ta selin yaraları sarılıyor

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesinde selin yaraları sarılıyor. Beldede sular altında kalan Merkez Camii’nde hasar tespit ve temizlik çalışmaları başlatılacak. Selin en çok etkilediği yerlerden biri de tarım arazileri oldu. Seralar sular altında kaldı. Çiftçiler zarar gören seralarda temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ‘kırmızı’ uyarı verdiği kentte etkili olan kuvvetli yağış sebebiyle dereler taştı. Birçok ev ve işyeri ile tarım arazileri sular altında kaldı. Yağışların sele dönüştüğü yerlerden biri de Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesi oldu. Yağışlarla birlikte meydana gelen su taşkınları nedeniyle belde merkezinde su seviyesi 40 santimetreyi aştı. Evler ve işyerleri sular altında kaldı. Beldedeki Merkez Camii de selde en çok etkilenen yerlerden biri oldu. Beldede hasar tespit ve temizlik çalışmalarıyla birlikte selin yaraları sarılırken hayat normale döndü. Su basan Merkez Camii’nin halıları ve içeride bulunan bazı eşyalar kullanılamaz hale geldi. Camide hasar tespit çalışmalarının ardından temizlik çalışmaların başlanacak.
Merkez Camii Müezzin Kayyımı Yaşar Karagöl, Su debisi yükselmeye başladı. Kendi imkanlarımızla bazı eşyaları kurtarmaya çalıştık. Bazılarını çıkarttık, bazıları ıslandı. Kullanılamaz halde. Rabbim başka bir zayiat vermesin. Can kaybımız yok. Şu anda yaz Kur’an Kursu dönemindeyiz. Çocuklar biraz mağdur. İnşallah üst katımızda da devam edeceğiz. Rabbim başka bir afet göstermesin. Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun” dedi.

Caminin imamı Yusuf Karagöl de yaşadıklarını şöyle anlattı:
“Saat 8’de sular camimize girmeye başladı. Girişten, kapılardan suyu engelledik ama taban tarafında su giderleri olduğu için kanallardaki sular direk caminin içerisine geri döndü. Suyun girişini engelleyemedik. Camimizdeki zayiat belli. Halılarımızı toplayabildiğimiz kadar topladık. Burada gençlerimiz için yaz kursları için masa tenisi, oyun salonu kurduk. Zayiatlar onlar. Halılarımız ıslandı. Kaldıramadıklarımız da bu şekilde burada ıslandı. Kendi gücümüzün yettiğince temizlik çalışmalarını yapmaya çalışıyoruz. Cami cemaatimiz ve başka arkadaşlarımız yardımcı olanlarla el birliğiyle yapmaya çalışıyoruz. Çaycuma’dan kriz masası kurulmuş. Oradan yetkililerin geleceği söylendi. Hiçbir şeye dokunulmaması uyarısında bulunuldu. Cevap aldıktan sonra camimizde hummalı çalışmaya başlayacağız. Camimiz merkez cami olduğu için bölgemizdeki camilere gitmelerini rica ediyoruz.”
Beldede sel nedeniyle su kesintileri yaşandı. Belediye ekipleri tankerlerle vatandaşlara içme suyu dağıttı. Öte yandan ilçedeki seralar da sel nedeniyle sular altında kaldı. Ekili tarım arazileri hasar gördü. Vatandaşlar sular altında kalan tarım arazilerini cep telefonuyla görüntüledi. Seralarının sular altında kaldığını anlatan Fatma Kalaycı, “Her yer su içinde. Emeklerimize yazık. Çok uğraştık. Kaç aydır uğraşıyoruz. İnsanın içi gidiyor böyle. Sel olan seraları temizlemeye çalışıyoruz. Çamurdan girip çıkamıyorum. Yapacak bir şey yok sonuçta yine kurtarmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
Gökçebey ilçesinde de selden etkilenen ev, işyerleri, cadde ve sokaklarda temizlik çalışmaları sürüyor.

Etiketler:

zonguldak , yusuf karagöl , Meteoroloji Genel Müdürlüğü , çaycuma

Yorumlar

‘Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması Sergisi’ ziyarete açıldı

30 Haziran 2022 Perşembe 15:13

 ‘Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması Sergisi’ ziyarete açıldı

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’nin (Erdemir) katkılarıyla bu yıl yedincisi düzenlenen Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması’nda ödül almaya hak kazanan eserler belli oldu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen yarışmada ödüllendirilen ve değer gören 54 eser, 30 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergilenecek.

Türkiye’nin en büyük yassı çelik üreticisi Erdemir, eserlerinde çeliği ana malzeme olarak kullanan heykel sanatçılarını desteklemeye devam ediyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğiyle ‘Dönüşüm’ temasıyla gerçekleşen Erdemir Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması’na 11 farklı üniversiteden 197 öğrenci başvurdu. Jüri değerlendirmesi sonucu 23 eser ödüle layık görülürken, 31 eser de sergilenmeye değer bulundu. Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törende; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencilerinden Ömer Kasımoğlu "Self Sabotage" adlı eseriyle birincilik ödülünü alırken, aynı üniversiteden Muzaffer Tuncer “The Conversion” eseriyle ikinci, Anadolu Üniversitesi öğrencilerinden Aziz Sargın ise “İsimsiz” eseriyle üçüncü oldu.
Yarışmanın 1’incisine 20 bin TL, 2’ncisine 15 bin TL, 3’üncüsüne 10 bin TL verilirken, mansiyon ödülü sahiplerine 5 bin TL, "Jüri Özel Ödülü" ve "Erdemir Özel Ödülü" sahiplerine ise 4 bin TL takdim edildi.

Sergi 7 Temmuz’a kadar ücretsiz ziyarete açık
Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması Sergisi, Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi'nde Tek Kubbe Salonu’nda 7 Temmuz’a kadar ücretsiz olarak ziyarete açık olacak. Sergi her yıl olduğu gibi OYAK Maden Metalürji şirketlerinin bulunduğu bölgelerde de sanatseverlerle buluşacak.
Yarışmada ödüllendirilen diğer kategoriler: Mansiyon Ödülü: Uğur Ömer Pekince, Akın Ayaz, Koray Bıyıklı, Ufuk Aydın, Büşra Kara. Jüri Özel Ödülü: Hüseyin Ünlü, Markar Roben Divarcı, Altay Nehemya Çelik, Emrah Önal, Utku Yılmaz. Erdemir Özel Ödülü: Berkay Ali Yağbasan, Gülfidan Soyuğur, Sevdiye Cerrahoğlu, Saltık Doğa Özsar, Erim Caan, Doğukan Çırıkka, Sude Çağdaş, Ayet Yeşilova, Yağmur Korkut, Nadide Gürcüoğlu.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , haber , sergi , kdz.ereğli , heykel , sanat , erdemir , demir-çelik , yakup yılmaz

Yorumlar