"Hedefimiz ilçemizi modern bir turizm kenti yapmak"

25 Ağustos 2017 Cuma 14:03

"Hedefimiz ilçemizi modern bir turizm kenti yapmak"

Düzce’nin Yığılca ilçesinde 2017 yılı yaz aylarına gelindiğinde devam eden çalışmalar tek tek sonuçlanarak meyvelerini vermeye başladı.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ile başlayan ilçedeki çalışmalar halkın ilgisini görüyor.Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından vakit kaybetmeden üstyapı çalışmalarına başlayan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit kaldırım çalışmalarına ağırlık verdi. Şehir merkezinde yürütülen çalışmalar Yığılca’yı daha modern bir görünüme kavuşturarak, ilçeyi görsel bir cazibe merkezi konumuna getirdi. Kaldırım çalışmalarıyla birlikte paralel yürütülen yol asfalt çalışmaları da Yığılcalı vatandaşları memnun ediyor.
Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit; “Göreve geldiğimiz 2014 yılından itibaren duraksız ilçemizin ve vatandaşlarımızın öncelikli sorunlarını tespit ederek bunların çözümü yönünde çalışmaya başladık. Projeler ürettik, üretiyoruz da. Altyapı çalışmalarımızı kusursuz tamamladık. Artık ilçemizin yüksek kesimlerinde evinin musluğundan su akmayan kimse kalmadı. Altyapı çalışmalarını tamamlar tamamlamaz hemen üstyapı çalışmalarına ağırlık verdik. Kaldırımlarımızı modern günün koşullarına göre, engelli vatandaşlarımızı en önce düşünerek yapıyoruz. Yine dekoratif sokak lambaları ile tüm sokaklarımızı süsledik. Işıklı tabelalarımız, totemlerimiz ilçemize ayrı bir hava kattı. Yığılca’ya ara ara gelen, her geldiğinde yeni bir Yığılca ile karşılaşıyor. Hedefimiz ilçemizi modern bir turizm kenti yapmak. Takip edecek projelerimizi de tek tek gerçekleştirerek, Yığılca yakın gelecekte gerçek bir cazibe merkezi durumuna gelecek. Çalışmalarımızda bizden desteklerini esirgemeyen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Dr. Faruk Özlü bey’e, Sayın Milletvekillerimize, İl Başkanımız Sayın Hikmet Keskin’e teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

Etiketler:

Yığılca , cadde , sokak , Muzaffer Yiğit ,

Yorumlar

Ereğli Belediyespor umut veriyor

24 Ağustos 2017 Perşembe 20:03

Ereğli Haber

Ereğli Belediyespor umut veriyor

2017-2018 sezonunda BAL Ligi 6. Grup da mücadele edecek olan Kdz. Ereğli Belediyespor, Bolu kampındaki 2. hazırlık maçında Şanlıurfa BAL Ligi takımlarından 11 Nisanspor’u 3-1 mağlup etti.

Karşılaşmaya Ufuk , Cengizhan ,Ozan, Turgut, Emre Berkan,Okan, Serbay, Alihan, Ramazan, Burak ve Adem ilk on biri ile başlayan Kdz.Ereğli Belediyespor da, Antrenör Hüseyin Aydoğan,ikinci yarıda tüm oyuncularına şans verdi. Eflatun beyazlılar rakibini Adem Gezici, Oğuz Yalçın ve Alihan Tezel in attığı gollerle 3-1 mağlup etti. Kdz. Ereğli Belediyespor, daha önce oynadığı hazırlık maçlarında İstanbul Altıntepsispor’u 2-0 , İstanbul Mahmutbeyspor’u ise 7-2 mağlup etmişti.

Yorumlar

Kandilli’de alt yapı tamam, sıra üst yapıda

24 Ağustos 2017 Perşembe 19:08

Ereğli Haber

Kandilli’de alt yapı tamam, sıra üst yapıda

Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın göreve geldiklerinde Gökçeler Belediyesi ile birleşmenin getirdiği sıkıntıları kısa sürede gidererek 3,5 yılda alt yapı sorunlarını büyük ölçüde çözüme kavuşturduklarını ve üst yapı projelerine başladıklarını söyledi.

Ereğli Haber- Kandilli Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Aydın, beraberinde belediye meclis üyeleri ile birlikte son günlerde gündemde tutulan Varagel'de kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.
Kandilli Belediyesi’nin 2 bin hektarlık bir alana hizmet verdiğini ifade eden Başkan Aydın, popülist olmayan gerçekçi planlar düşündüklerini ve işin gösteri kısmına girmeden beldenin geleceğine yönelik yatırım yaptıklarını; buna da ilk olarak alt yapı çalışmaları ile başladıklarını ifade etti. Aydın “Kandilli’nin çok büyüyeceğine inanan insanlardan bir tanesiyim. Bizim de amacımız Kandilli’nin o istediğimiz ekonomik büyümeye başlayıp, nüfus anlamında da büyümeye başladığında buradaki alt yapıların artık ona hazır olmasını sağlamak” diye konuştu.

2014 yılında göreve geldiklerinde Gökçeler Belediyesi’nin de kapanıp belde ile birleşmesinin ardından bir takım güçlüklerle karşılaştıklarını söyledi ve “Bu birleşme sadece kağıt üzerinde gerçekleşmiyor. En başta bu iki belediyenin hem mali, hem maddi olarak hem de halkın psikolojik olarak birleşmesini sağlamak gerekiyordu. Belediyelerin de hem personel anlamında hem de işlevsel anlamda birleştirilmesi gerekiyordu. Şimdi biz arkadaşlarımızla birlikte göreve geldiğimiz andan itibaren şunu hedefledik; yani gelecekle ilgili planlar yaparken önceliklerimizi belirledik. Bunların içinde bu iki bölgenin arasındaki farklılıklardan dolayı hangi projeleri devreye sokacağız, süreç içinde hangilerini belli bir seviye ulaştıracağız bunlarla ilgili planlamalarla başladık işe.”ifadelerine yer verdi.

‘Popülist olmayan gerçekçi projeler düşündük’

Planlama yaparken popülist olmayan gerçekçi planlar üzerinde durduklarını belirten Aydın; “Eğer bir mahallenin içme suyu yoksa, diğer bir mahalleye park yapmanın bir alemi yok. Biz burada yaptığımız planların içinde tamamen popülist olmayan gerçekçi planları düşündük. Biraz işin gösteri kısmına girmeden bu beldenin geleceğini hazırlamak için yatırım yapalım diye düşündük ve bunun üzerine çeşitli projeler geliştirdik. Başlangıç olarak da beldemizin imar konusunda sıkıntıları vardı. İmar çalışmalarının alt yapısı olan hali hazır haritaların hazırlanmasını önceliğe aldık. Bununla ilgili çalışmaları 2016 yılında bitirdik. İki bölgenin imar olarak birleştirilmesini gerçekleştirdik. Yine imar planları üzerinde bazı revizeler yaptık hala da yapmaya devam ediyoruz. Sonra bunları dijital anlamda haritalaştıracağız ve beldemizin gelecekteki planlanmasının alt yapısı bitmiş olacak” diye konuştu.

‘Piyasaya olan borçları bitirdik, işçilerin alacaklarını ödüyoruz’

Aydın, göreve geldiklerinde belediyeyi nasıl bir mali yapıda devraldıkların da dile getirerek, “Evet iki belediye birleştirilmişti ve bunların çeşitli borçları vardı. Bu borçlar belediyenin gelirlerinin üzerinde borçlardı. Kamu borçlarını saymıyorum çünkü kamu borçları hemen hemen bütün belediyelerde vardır. Kamu borçlarının yanında bir de piyasaya olan yani sanayimize, esnafımıza ve civarımıza olan borçlarımız vardı. Biz göreve gelirken de güllük gülistanlık bir Kandilli beklemiyorduk, biz bunları bile bile bu göreve başladık. Bunlarla ilgili planlamaları yaparak borçların yapılandırılmasını bitirdik. Gelir düzenlemesi ve planlaması yaptıktan sonra da bu borçları zaman içinde hem bitirdik hem de işlerimizi yaptık” sözlerine yer verdi.

 

‘Kandilli büyüyecek’

Bölgenin temel geçim kaynağının madenler olduğunu ve madenlere yatırım yapıldığında Kandilli’nin büyüdüğünü, yatırım olmadığı zaman da ekonomisinin olumsuz etkilendiğini kaydeden Aydın; “İlk göreve geldiğimizde şansızlığımızdan biri de burada özel çalışan bir şirket devletle olan anlaşmazlığı sonucunda maden ocağını kapatmak zorunda kaldı ve bu bölgenin ekonomisi yüzde 30 azaldı. Bu yüzde 30 çok önemli bir rakam. Peşinden bu kapanmadan kaynaklanan nüfus düşümü, bu nüfus düşümü de direk gelirinizi etkiliyor zaten, gençlerimiz aynı işi yapmak için il dışlarına gitmek zorunda kaldılar. Bu sıkıntılarla birlikte başladık ama bunlar mali anlamda bizi etkilemesine rağmen bir de halkın beklentileri var. Bunların da planlanması gerekiyor. Ben Kandilli’nin çok büyüyeceğine inanan insanlardan bir tanesiyim. Bizim de amacımız Kandilli’nin o istediğimiz ekonomik büyümeye başlayıp, nüfus anlamında da büyümeye başladığında buradaki alt yapıların artık ona hazır olmasını sağlamak” şeklinde konuştu.

‘Sıra üst yapı çalışmalarında’

Aydın, açıklamalarında alt yapı çalışmalarında önemli aşama kat ettiklerini ve kısa zamanda üst yapı çalışmalarına ağırlık vereceklerini kaydetti ve beldedeki sosyal alanlar ile mesire alanları ile ilgili de projelerinin olduğunu anlattı. Aydın beldeye yaklaşık 1 milyon TL’ye mal olacak çok amaçlı bir salonun yapımına başladıklarını belirterek alt yapının ardından önümüzdeki yıl tüm yolların asfalt, parke ve kaldırım çalışmalarına hız vereceklerini söyledi.

‘Ereğli mutlaka il olmalı’

Ereğli’nin il olması gerektiğini söyleyen Aydın; “Tüm kamuoyu bunun üzerine odaklanmalıdır. Ereğli ekonomik, sosyal ve kültürel yapısıyla il olmayı hak eden bir ilçemizdir. Hep birlikte de bizim bunun üzerine yoğunlaşmamız lazım”dedi.

Yorumlar

Madenoğlu köylere bekleniyor...

24 Ağustos 2017 Perşembe 14:02

Madenoğlu köylere bekleniyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı ve Toyfanlı köylerinde yolların aşırı derece de bozulması köylüleri çileden çıkardı.

Ormanlı köyünde uzun süredir bakımı yapılmayan yollar aşırı yağmurun yağmasıyla birlikte daha da bozuldu. Aynı durumdan şikâyet eden Toyfanlı köyü sakinleri de köy yollarının yapılmasını istedi. Gazetecilere şikâyetlerini bildiren Ormanlı ve Toyfanlı köyü sakinleri, “Bizim sorunlarımız hiç bitmeyecek, hizmet almak ya da hizmet sunmak bu kadar zor olmamalı. Kaymakamımız Nazım Madenoğlu’na buradan sesleniyoruz. Kendisini sürekli ilçe merkezinde mahallelerde toplantı yaparken görüyoruz. Mahallelerle ilgilenen bir belediye başkanı var ama köylerle ilgilenecek bizim belediye başkanımız yok. Sayın kaymakamımızdan mahallelerden ziyade köylere ağırlık vermesini istiyoruz. Biz zor durumdayız. Güneşli havada toz duman, yağışlı havada dere olmuş yollarımız ve çocuk mezarı gibi çukur var. Ulaşılması güç olan bir yer değil burası, yeter artık, hangi çağda yaşıyoruz. Birileri bu sorunu ele almalı, yardım ve destek bekliyoruz” dedi.
Konuya ilgin görüştüğümüz Kdz. Ereğli Özel İdare yetkilileri ise Ormanlı ve Toyfanlı Köyü’nün yollarının tadilatının Kurban Bayramından sonra yapılacağını ifade etti.

Etiketler:

Ormanlı Köyü , Toyfanlı Köyü , Yollar , Kaymakam Nazım Madenoğlu ,

Yorumlar
  • Muhammet
    24 Ağustos 2017 Perşembe 14:20

    Sayin kaymakamimiz cok ilgli bir insan inaniyorumki en kisa surede gerekeni yapacaktir yeterki bu konu kendilerine iletilsin

Çaturoğlu ve Turpçu fena kapıştı...

23 Ağustos 2017 Çarşamba 21:37

Çaturoğlu ve Turpçu fena kapıştı...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ile Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, bir araya geldikleri açılışta fena kapıştı.

Özel bir okulun açılışına katılan ve burada konuşma yapan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu "Bu FETÖ'nün sağı solu Ahmet'i Mehmet'i yok. Cumhurbaşkanının genel sekreteri de FETÖ'cü çıktı. CHP Genel Başkanının Başdanışmanıda FETÖ'cü çıkabiliyor. Her yerde FETÖ'cü çıkıyor. Her yerde var" diye konuştu. CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu ise araya girerek "Beraber yürüdünüz. Beraber" diye seslendi.

Konuşmasına devam eden Çaturoğlu "Ama 25 Aralık tarihinden itibaren bunların ne menem olduğunu ne tehlikeli teşkilat olduğunu anladık. Can siper hane uğraşıyoruz. Ama bugün ne yazı ki bizi eleştirenler onlara sahip çıkıyor. İşin gerçeğini konuşmak lazım. Sahip çıkmayın. Hiç birimiz sahip çıkmayalım. hep beraber mücadele edelim. terör örgütlerinin amacı Türkiye'yi bölmek parçalamak. Dünyaya yem etmektir. Biz bu oyuna gelmeyelim. İktidarı muhalefeti ile birlikte hep beraber el ele olalım. Bizim içerdeki ve dışarıda ki tüm tehlikelere hep beraber karşı çıkalım. Bakın iki tane MİT TIR'ını Türkmenlere yardım götürürken yakalayıp dünyaya rezil edenler onun her şeyi söyleyenler, dün Amerika Birleşik Devletleri bin 300 TIR silahı PYD terör örgütüne teslim etti. Hiç birinin de sesi yok. Sesleniyorum. Dilinizi mi yuttunuz. Yoksa PYD terör örgütü değil mi? PKK terör örgütü değil mi? Ama korkarım PKK' yı terör örgütü saymıyorlar. Çünkü mecliste meclisin içerisinde PKK' nın uzantısı parti ile bizi eleştiren parti kafa kafaya verip bize engel oluyor. Vatandaşımız bunları da bilsin" dedi.

Bunun üzerine yeniden söze giren Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu 'Sayın vekil, OSLO' da kim oturdu' sorusuna ise Ak Paryi Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu "Bakın o işlere girersen o işlerin içinden çıkamazsın" diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar
  • Rıfat yılmaz
    24 Ağustos 2017 Perşembe 12:56

    Şerafettin turpcu hiç de yalan söylemiyor beraber yürüttüğünüz siz Bu Yollarda Ey AKP şimdi utanmadan sıkılmadan Ak partililer CHP lilere atatürkçülere iftira atıyorlar onları fetöcülükle suçluyorlar asıl fetöcünün Allah'ı AKPdir