“Korona virüsü nedeniyle maskeye yoğun talep var”

30 Ocak 2020 Perşembe 16:50

“Korona virüsü nedeniyle maskeye yoğun talep var”

MFA Genel Müdürü Fatih Furtun, Çin’de patlak veren korona virüsü salgını nedeniyle maske tedarikine karşı yoğun talep olduğunu söyledi. Furtun, “Çin kaynaklı korona virüsü nedeniyle son iki gündür ülkemizden ve yurt dışından gelen yüksek fiyatlı taleplerle stoklar boşaldı" dedi.

 Zonguldak’ta bulunan MFA Maske Fabrikası, Çin kaynaklı korona virüsü salgınından dolayı son iki gündür ülkede ve yurt dışından gelen yüksek fiyatlı talepler nedeniyle stokların boşaldığını söyledi. Furtun, MFA yönetim kurulu adına basın açıklaması yayınlayarak olası bir durumda özellikle hastane ve sağlık çalışanlarının koruyucu maskelerinin hızlı bir şekilde karşılanacağını belirterek, “Çin kaynaklı korona virüsü nedeniyle son iki gündür hastanelerimizde sağlık kurumlarımızda maske tedarikine karşı bir panik havası oluşmaya başladığını gelen talepler ve sağlanan iletişimden gözlemlemekteyiz. Özelikle son birkaç gündür ülkemizde yurt dışından gelen yüksek fiyatlı taleplerle stokların boşalması limanlar, havaalanları gibi yerlerde yapılan satışlarla stokların erimesinin bunda etken olduğunu değerlendiriyoruz. Avrupa’nın en büyük üretim kapasiteli tesislerinden birisi olan MFA Maske ilk günden itibaren ülkemizin olası ihtiyaçları değerlendirilmiş, üretim kapasitemizin önemli bir bölümü mevcut müşterilerimizin, sağlık çalışanlarımızın, hastanelerimizin potansiyel talepleri için ayırmıştır. Özellikle hastanelerimizin acil ihtiyaçlarında firmamız olaya ticari yaklaşmamaktadır. Olası durumlarda sağlık personellerimizin yerli ve milli ürünlerimizde maksimum koruma seviyesinde solunum koruyucu maskeler ile güvenli şekilde çalışabilmesi için ihtiyaçları tüm çözüm ortakları ile birlikte hızlı bir şekilde karşılayacaktır” şeklinde konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , MFA Maske Fabrikası , korona virüsü , FA Genel Müdürü Fatih Furtun

Yorumlar

"En düşük maliyetle en yüksek verime sahiptir”

30 Ocak 2020 Perşembe 14:36

"En düşük maliyetle en yüksek verime sahiptir”

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak, Şube Yönetim Kurulu adına bir açıklama yaparak Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü’nün havzada en düşük üretim maliyetiyle, en yüksek verimi sağladığını söyledi.

 Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak'ın yaptığı açıklama şöyle; “Ülkemizin taşkömürüne yüksek oranda ihtiyaç duymaktadır. Türkiye Taşkömürü Kurumumuz (TTK) bu ihtiyacın önemli bir bölümünü karşılamak için çalışmalarını planlamaktadır. Tüm üretim bölgelerimizde üretimin daha da artırılması yönünde çalışmalar yapılmaktadır. Üzülmez Müessesemiz de bu üretim bölgelerimizden biridir. Üzülmez Müessesemiz, TTK içinde diğer müesseselerle üretim konusunda, kurumun geleceği açısından da, bir bütünün parçası olduğu bilinci içinde doğal bir rekabet halindedir. Taşkömürü üretiminde en düşük maliyetle, en yüksek randımanın/verimliliğin sağlandığı üretim bölgesi Üzülmez Müessesesidir. Üretim ve verimliliği artırmaya yönelik, yerinde de incelediğimiz yarı mekanize sistemin ilk uygulandığı müesseselerden biri olan Üzülmez Müessesesi’nde şuan kazmacı başına günlük üretim bazında ortalama 3 bin 750 kilogram/yevmiyedir. Kuruma 2019 yılı içinde alınan işçilerin ve başarıyla uygulanan yarı mekanize sistemin de katkısıyla 2020 yılında kg/yevmiye bazında üretimin daha da artacağı hesaplanmaktadır. Bu rakamın 2020 yılı ikinci 6 ayında kazmacı başına 4 bin 100 kg/yevmiye olması hedeflenmektedir. Kurumda emeklilikler de sürmekte, yeniden işçi açıkları oluşmaktadır. Bu duruma rağmen maden işçileri fedakarca çalışmaya, kuruma, bölgemize ve ülkemize başarıyla hizmete devam etmektedir.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ttk , GMİS) , Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak , kömür

Yorumlar

Arda İle Ceren 67 Burda AVM’de...

30 Ocak 2020 Perşembe 13:13

Arda İle Ceren 67 Burda AVM’de...

Zonguldak’ın alışveriş, yaşam ve buluşma merkezi 67 Burda AVM’de sömestr tatili tüm eğlencesi ile devam ediyor. Küçük ziyaretçilerini sömestr boyunca birbirinden keyifli etkinliklerle karşılayan 67 Burda AVM, TRT Çocuk kanalının sevilen çizgi film karakterleri “Arda ile Ceren”in müzikal gösterisiyle çocuklara tatil keyfini doyasıya yaşatacak.

 67 Burda AVM, miniklerin büyük bir ilgi ve keyifle takip ettiği “Arda ile Ceren”, sevimli arkadaşları kedi, köpek ve kaplumbağa ile çocuklara keyifli bir müzikal sunuyor. Arda ve Ceren, keşfetmeyi ve öğrenmeyi çok seviyor. Geziyor, eğleniyor, oyunlar oynayıp, birlikte yaşama dair yeni bilgiler ediniyorlar. Arda ve Ceren'le minikler harfleri, kelimeleri, doğayı ve oyunları öğreniyorlar. 
Ücretsiz olarak düzenlenecek ‘Arda ve Ceren’ etkinliğinde; çocuklar eğlence dolu oyunlar ve çeşitli aktivitelerle keyifli bir gün geçirme fırsatı yakalayacak, keşif dolu bir yolculuğa çıkacak. 
Zonguldaklılara her zaman özel deneyimler yaşatan 67 Burda AVM, 1-2 Şubat tarihlerinde ücretsiz sahnelenecek ve 15:00,17:00,18:30 seanslarında çocuklarla bir araya gelecek ‘Arda ile Ceren’ ile ziyaretçilerini unutulmaz bir sömestre davet ediyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , 67 Burda AVM , TRT Çocuk kanalı , Arda ile Ceren , tatil , yarıyıl dönem

Yorumlar

Alaplı'dan İdlib'e yardım tırı yola çıktı

30 Ocak 2020 Perşembe 13:09

Alaplı'dan İdlib'e yardım tırı yola çıktı

Alaplı ilçesinde hayırseverlerin katkılarıyla, İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Alaplı Şubesi olarak 'Yolun İyilik Olsun' yardım kampanyası kapsamında başlattığı kampanya için toplanan malzemeler dualarla gönderildi.

 Zonguldak Alaplı Merkez erkek yatılı kuran kursu üzerinde bulunan otoparkta düzenlenen törene Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz,Alaplı Müftüsü Aydın Bostancı, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Programda konuşan İlçe Müftü Bostancı, gönderilen yardımlar noktasında katkı veren herkese teşekkürlerini ileterek, "Yolun İyilik Olsun' programına Alaplı hayırseverlerimizden güçlü bir destek veriyoruz. Tır'ın içinde muhtelif gıda malzemesi, kıyafet ile ayakkabı halı gibi eşyalar olmak üzere oluşan yardım malzememizin yanı sıra maddi olarak Alaplı camilerinde para toplanarak hesaba aktardık. Alaplı'mızdan inşallah sınır ötesindeki özellikle İdlib'te bombardıman altında kalan kardeşlerimizin sınırlarımıza yığılmaları sonucunda başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere İçişleri Bakanlığımızın ve Diyanet İşleri Başkanlığımızın yapmış olduğu yardım çağrılarına böyle güçlü bir destek veriyor. Bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Başta valimiz olmak üzere destek veren bütün vatandaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi. 
Konuşmaların ardından Müftü Aydın Bostancı duasıyla birlikte yardım TIR'ı İdlib'e uğurlandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , idlip , yardım

Yorumlar

Keleş, üye ziyaretlerini sürdürüyor...

29 Ocak 2020 Çarşamba 18:05

Keleş, üye ziyaretlerini sürdürüyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ilçede faaliyet gösteren TSO üyelerini ziyaret gerçekleştirerek sorunlarını dinledi.

 Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, beraberinde Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Erdoğan ile birlikte bir dizi üye ziyaretinde bulundu. Keleş ile Erdoğan ilk olarak Kdz Ereğli Alfemo Mobilya Bayii önceki dönem TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve yeni dönem Meclis Üyesi Sertan Yalçın ile önceki dönem TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Çivicioğlu Makine Sahibi Mehmet Çivici’yi ziyaret etti.
Keleş ile Erdoğan daha sonra Lazer Tuning Firması Sahibi Hüseyin Kirez, Çağrı Keskin, Minda Dekorasyon Sahibi Hüseyin Bedir ve İncircioğlu İş Elbise ve Ekipmanları sahibi Şeker İncircioğlu’nu ziyaret etti. Ziyaretlere ilişkin olarak bir değerlendirmede bulunan Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş göreve geldikleri günden bu yana belli aralıklarla üye ziyaretleri gerçekleştirip sorunları ve önerilerini aldıklarını söyledi. Keleş konuşmasında “Elimizden geldiği kadarıyla üyelerimizi en üst seviyede ziyaret etmeye devam edeceğiz. Amacımız üyelerimizin sorunlarını önerilerini dinlemek ve sorunlarına çözümler üretebilmektir. Aynı zamanda üyelerimize yaptığımız çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunuyoruz” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , TSO , Arslan Keleş , Lazer Tuning Firması , Ziyaret

Yorumlar