"Uzaktan eğitim sürecinde dijital içerikler üretilmeli”

30 Eylül 2021 Perşembe 17:24

"Uzaktan eğitim sürecinde dijital içerikler üretilmeli”

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Kdz. Ereğli Kepez Kampüsü’nü ziyaret ederek, akademik ve idari personel ile yeni akademik yıl başlangıcı öncesi toplantı gerçekleştirdi. Çufalı toplantıda, artık dünyanın giderek dijitalleştiğine ve buna bağlı olarak da birimlerin uzaktan eğitim sürecinde dijital içerikler üretmesi gerektiğine vurgu yaptı.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Kdz. Ereğli Kepez Kampüsü’nü ziyaret etti. 

Akademik ve idari personel ile yeni akademik yıl başlangıcı öncesi toplantı yapan Çufalı, pandemi koşullarının zorluklarına ve engellerine dikkat çekti. Artık dünyanın giderek dijitalleştiğine ve buna bağlı olarak da birimlerin uzaktan eğitim sürecinde dijital içerikler üretmesi gerektiğini vurgulayan Çufalı, üniversite olarak, proje üretmek isteyen öğrenci ve personeli desteklemeye hazır olduklarını belirtti. 

Turizm Fakültesi’nin önemini vurguladı

Çufalı, Kdz. Ereğli Turizm Fakültesi’nin bölgedeki turizm potansiyelinin açığa çıkartılmasında ve yerel ürünlerin coğrafi işaret ile tescillenerek dünyaya tanıtılmasında son derece önemli bir rol oynadığını söyleyerek, “Gerçekleştirdiğiniz çalışmalardan dolayı başta Kdz. Ereğli Turizm Fakültesi olmak üzere bütün birimlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Toplantıya; Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Topuz, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslan, Kdz. Ereğli MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Fatih Dinçer ve ilgili birimlerin öğretim elemanları katılım gösterdi.

 

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , rektör , mustafa çufalı , bülent ecevit üniversitesi , turizm fakültesi

Yorumlar

Öğrenciler kendi hikayelerini çekmek için kolları sıvadı

29 Eylül 2021 Çarşamba 11:08

Öğrenciler kendi hikayelerini çekmek için kolları sıvadı

Türkiye Haber Kameramanları Derneği’nce yürütülen ‘Benim Hikayem’ projesi kapsamında Zonguldak'ın Alaplı ilçesindeki ortaokul 6. sınıf öğrencilerine eğitim verildi.

Proje kapsamında çocuklarına “kamera, kurgu ve senaryo yazımı ve Montaj” eğitimi verildi. Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel öğrencilere hem mesleklerini tanıttı, hem de kamera kullanımı, kurgu, senaryo yazımı ve montaj gibi konuları anlattı. Alaplı ilçesinde bulunan Şehit Recep Turan Ortaokulu öğrencileri ayrıca Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından yürütülen “Benim Hikayem” projesi için hazırlanan klipte rol aldı.

Öğrenciler, ‘Benim Hikayem’ projesi sayesinde verilen eğitimlerden yararlandı. Okul bahçesinde kurulan klip setinde öğrenciler kameraman, yönetmen, makyöz, ışıkçı ve ses sanatçısı oldu.

Sektörün inceliklerini öğrenen öğrencilere hayal ettikleri bir hikayenin senaryo haline gelirken aşamaları ve film serüveni anlatıldı. Şehit Recep Turan Ortaokulu öğrencileri tarafından klip için bir şarkı seslendirdi. Arkadaşları ise bu klipte rol alarak eşlik etti. Okul Müdürü Atalay Karakırık, ekiplere teşekkür ederek, ”Şehit Recep Turan Ortaokulu öğrencileri ellerine geçen bu fırsatı değerlendirerek deneyim kazandı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cevat Çevik ile şube müdürlerimiz Hikmet Asar ve Abdulvehap Demirel'in de katıldıkları eğitimlerle öğrencilerimiz eğlenceli bir gün yaşadılar. Hayatlarına farklı bir bakış açısı kazandırdılar. Meslek seçimi konusunda daha da bilinçlenerek öğrencilerimizin ufku genişledi.” dedi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , alaplı , benim hikayem , ortaokul , Şehit Recep Turan Ortaokulu

Yorumlar

Kayıtlar devam ediyor

29 Eylül 2021 Çarşamba 10:50

Kayıtlar devam ediyor

Kdz. Ereğli’de eğitim veren Yargı Akademi Eğitim Kurumu KPSS kayıtları devam ediyor.

Yargı Akademi eğitim kurumu, Türkiye geneli deneme sınavları ve tekrar kampları ile sınavlara hazırlanmak isteyen öğrencilere destek sağlıyor. Eğitim kurumundan yapılan açıklamada şöyle denildi.

“Kdz. Ereğli Yargı Akademi Eğitim Kurumu (Lise, Önlisans, Lisans) KPSS kayıtları devam ediyor. Alanında uzman öğretmen kadrosu çift yayınevi desteği Türkiye geneli deneme sınavları ve yıl sonu genel tekrar kampları ile bu yıl atanmayan kalmasın. Lise KPSS Önlisans, KPSS Lisans Kpss, Eğitim Bilimleri ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavına hazırlanmak isteyenlerin doğru adresi. KPSS, DGS, GKGY sınavları hazırlık derslerimiz 5 Ekim’de başlıyor.” 

 

Adres: Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı Kat: 3 No: 17 

İletişim: 0372 3222302 / 0532 3247362

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , yargı akademi , kpss , sınavlar

Yorumlar

1 ayda Trigonometri öğrenmeye var mısınız?

28 Eylül 2021 Salı 11:55

1 ayda Trigonometri öğrenmeye var mısınız?

Kdz. Ereğli’de eğitim veren Yargı Akademi Matematik Kampı düzenliyor. Eğitimler 9 Ekim Cumartesi günü başlıyor.

Yargı Akademi Benim Hocam Yayıncılık tarafından 11. Sınıflara özel, sınırlı kontenjandan oluşan 11 Trigonometri, 1 aylık matematik kampı için yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kdz. Ereğli'de bir ilk. Eğitimde fark yaratmak, başarıya odaklı çalışmak, doğru bilgiyle hedefe gitmek, nasıl ders çalışılır öğrenmek, 11. Sınıf  için önemli olan konuların temelini matematik kampı ile kısa sürede atabilmek için Yargı Akademi Benim Hocam Eğitim Kurumu her ay farklı bir konu ile matematik kampı düzenliyor.”

 

Adres: Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı Kat: 3 No: 17 

İletişim: 0372 3222302 / 0532 3247362

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , yargı akademi , benim hocam , trigonometri

Yorumlar

Ereğlili öğrenciler TEKNOFEST’te finallere kaldı

25 Eylül 2021 Cumartesi 17:34

Ereğlili öğrenciler TEKNOFEST’te finallere kaldı

Kdz.Ereğli Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM)’nin ‘İcat Çıkaran Kızlar’ takımı, TEKNOFEST 2021’de İnsanlık Yararına Teknolojiler Engelli Dostu kategorisinde işitme engelli bireyler için yapılan cihazla finallerde yarışacak.

Kdz.Ereğli BİLSEM’in ‘İcat Çıkaran Kızlar’ Takımı, TEKNOFEST 2021’de İnsanlık Yararına Teknolojiler Engelli Dostu kategorisinde işitme engelli bireyler için yapılan cihazla finallere kaldı.

Danışman Öğretmen Müzeyyen Merve Bakangöz ve Teknofest proje takımı öğrencileri Sena Güdül, Ela Demiralay ve Ayşe Sibel Erdoğdu; Kdz. Ereğli’den finallere kalan tek takım olma başarısı gösterdiler. 

Seri üretime hazır hale getirildi

Özel bir yazılım geliştirerek insanlığa faydalı olma yolunda emek harcayan Bakangöz ve öğrencilerini kutlayan Kdz. Ereğli Bilsem Müdürü Serkan Çakır, engelli bireylerin hayatını kolaylaştırma amacı ile geliştirilen ve ülke ekonomisine katma değer sağlayabilecek ürün özelliği taşıyan cihazın patent başvurularının yapılarak seri üretime hazır hale getirildiğini belirtti.

 

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , teknofest , bilsem , icat çıkaran kızlar

Yorumlar