Vali Bektaş’tan heyelan açıklaması

14 Aralık 2018 Cuma 18:53

 Vali Bektaş’tan heyelan açıklaması

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, meydana gelen heyelanlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, “İşe başlarken ihmal ettiğimiz yapısal sorunlar bize daha sonra fatura olarak geri dönüyor. Zamanında bu yapılaşmalar yapılırken gerekli plan ve etütlerin yanı sıra kuralına uygun çalışmalar yapılmayınca tabiat şartları bir süre sonra, geçerli, etkili oluyor. Ardından binalar yıkılmaya başlıyor. Rize ile kıyaslarsak, buruda çok fazla yağmur yağmadı. Ama bu kadar yağmur bile heyelana sebep oldu. Olaya köklü bir müdahale gerekiyor. Yapısal açıdan elden geçirilmesi gerekiyor. Temel sorunlar, su yönetimi sorunları, zemin etütlerinin incelenmesi gerekiyor. Sorunların oturup baştan düşünülmesi gerekiyor. Biz günlük olan gelişmeleri izliyoruz. Vatandaşlarımızı mağdur etmeden sorunları çözmeye çalışıyoruz. Daha kalıcı işleri de ilgili kuruluşlardan bekliyoruz” dedi.

Yorumlar

Çocuklar yanarak feci şekilde can verdi...

14 Aralık 2018 Cuma 18:23

Çocuklar yanarak feci şekilde can verdi...

Yığılca’nın Hoşafoğlu Köyü’nde meydana gelen yangında ikisi engelli 3 çocuk hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre elektrik kaçağından çıkan yangında ikisi engelli 3 çocuk hayatını kaybederken baba Muzaffer Korkmaz camdan atlayarak kurtuldu. 04:30 sularında meydana gelen yangında Umut Korkmaz (8), Emirhan Korkmaz (10), Medine Korkmaz (12) hayatlarını kaybederken baba Muzaffer Kurt, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Yığılca Kaymakamı Muhammed Çetin, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya ve Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit olay yerini incelemek için gelirken Düzce Valisi Zülkif Dağlı, “Çok üzücü bir olay , elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi. Öte yandan olay yerince inceleme yapan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit , Düzce İtfaiyesi ile koordineli bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirtti. Yiğit konuşmasında şu sözlere yer verdi, “İlçemize bağlı Hoşafoğlu Köyümüzde sabah saatlerinde meydana gelen elim yangın felaketinde maalesef üç fidanımızı yitirmiş olmanın keder ve üzüntüsü içerisindeyiz. Yangın ihbarının yapılmasının arından olay yerine geldik. Vatandaşımız Muhammed Korkmaz'a ait 2 katlı evde meydana gelen yangın felaketi yaşları 8 ile 12 arasında olan üç küçük çocuğumuzu bizlerden kopardı. Baba Muhammed Korkmaz ise şuan yaralı olarak kaldırıldığı hastanede tedavi ediliyor. Düzce Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı ile olay yerinde incelemelerde bulundu. Yığılca Belediyesi olarak kardeşimizin maddi ve manevi olarak yanında olduğumuzun bilinmesini isterim. Ne yaparsak yapalım belki acımız hafiflemeyecek, ancak yaraya bir merhem olur düşüncesindeyiz. Yangın felaketi üzerinden Belediyemize bazı kişilerce yıpratma ve karalama çalışmaları yapıldığını görüyorum ve üzüntü ile karşılıyorum. Belediyemiz adına yalan haber yapanların kanuni olarak takipçisi olduğumuzun bilinmesini isterim. Yaşanan bu elim kaza toplumumuzu derinden yaralamış olup, bu acı vakayı siyasi malzeme olarak kullanıp nemalanmaya çalışanları da önce hakkın terazisine daha sonrada vatandaşlarımın gönül terazisine havale ediyorum. Yığılca Belediyesi olarak ekiplerimiz yangına zamanında müdahale etmiş olup, örnek bir çalışmayla, Düzce İtfaiyesi ile koordineli bir çalışma gerçekleştirmiştir. Buradan Düzce Belediyesi İtfaiye ekiplerine de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Elim kazada hayatını kaybeden üç yavrumuza Allah'tan rahmet, geride kalanlara da sabırlar diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun”

Yorumlar

Türkiye şampiyonları kupayı Başkan Uysal'a getirdi

14 Aralık 2018 Cuma 11:34

Türkiye şampiyonları kupayı Başkan Uysal'a getirdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Türkiye Şampiyonu olan Oturarak Voleybol Takımı Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı ziyaret etti.

7- 9 Aralık 2018 tarihleri arasında Adana’da düzenlenen TBESF Paravolley Türkiye Kupası müsabakalarında oynadığı, 4 karşılaşmayı da kazanarak Türkiye Şampiyonu olan Kdz. Ereğli Belediyespor Oturarak Voleybol Takımı, kulüp tarihinde ikinci kez kazanılan Türkiye Kupası ile birlikte Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette oyuncular ile bir süre sohbet eden Başkan Uysal, Türkiye Kupasının kazanılmasında emeği geçen teknik kadro ve oyuncuları yürekten kutladığını söyledi. Kdz. Ereğli Belediyespor şampiyonluğunda ev sahibi Adana’yı 3-0 mağlup ederek başlamış, ikinci maçında Karabük’ü 3-1, üçüncü maçında Alaplı Alges’i 3-0 mağlup ederek finale yükselmiş , finalde ise bir kez daha karşılaştığı ev sahibi Adana’yı 3-0 mağlup ederek Türkiye Kupası’nı kazandı. Şampiyonlukta Kdz. Ereğli Belediyespor’lu oyunculardan Onur Yıldırım En iyi Pasör, Tarkan Atik En iyi Blokcu , Mehmet Yılmaz ise en değerli oyuncu seçildi. Öte yandan Kdz. Ereğli Belediyespor Oturarak Voleybol Takımı gün içinde Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nu da ziyaret etti.

Yorumlar

Madenci sandık başında

13 Aralık 2018 Perşembe 18:56

Madenci sandık başında

Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) 11’inci Olağan Genel Kurulu sürecinde Karadon Şube ile Kozlu Şube taban delege seçimleri yapılıyor.

3 gün boyunca 7 şubede 7 bin 800 maden işçisinin sandık başına gideceği seçimlerde 12 Aralık’ta Armutçuk Şube ile Merkez Servisleri Şubelerinin delege seçimleri yapılmıştı. 13 Aralık’ta ise Karadon Şube ile Kozlu Şubelerinin delege seçimleri için madenciler sandık başına gidiyor. Karadon ve Kozlu bölgelerini Genel Başkanı Yardımcısı İsa Mutlu, görevden ayrılan Genel Mali Sekreter Adnan Tıska, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal ile GMİS’e bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri ile birlikte ziyaret eden GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, “Genel Maden İşçileri Sendikası’nın 11’inci Olağan Genel Kurulunun başlangıç seçimlerine bugün Karadon-Gelik ve Kozlu bölgelerindeki şube delege seçimlerimizle devam ediyoruz. Bütün aday arkadaşlarımıza, maden işçilerine, camiamıza, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçimleri kazanacak olan arkadaşlarımızın her zaman arkasında durmak için tüm işçi arkadaşlarımıza sesleniyorum. Bu gemi hepimizin gemisi. Ben bütün adaylarımıza tekrar hayırlı olmasını diliyorum. Allah utandırmasın” dedi.
GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci oyunu Karadon Şube Gelik seçim bölgesinde, görevden ayrılan Genel Mali Sekreter Adnan Tıska ile Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal oylarını Karadon Şube Kilimli bölgesinde kullandılar.
GMİS’in şubelerinin delegelerinin belirlenmesi için yapılan taban seçimleri, 14 Aralık’ta (yarın) gerçekleştirilecek olan Üzülmez, Amasra ve MTA Şubelerinin delege seçimleriyle tamamlanacak.

Yorumlar

Alan, "Kenti yaşanabilir hale getireceğiz"

13 Aralık 2018 Perşembe 18:53

Alan, "Kenti yaşanabilir hale getireceğiz"

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, il binasında basın mensupları ile bir araya geldi.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan, 31 Martta yapılacak seçimlerde Zonguldak Belediyesi'ni kazanacaklarını söyledi.
Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, "Uzun müddet yapılan çalışmalar neticesinde Dr. Ömer Selim Alan aday gösterildi. Biz sahaya inerek çalışmalarımızı gece gündüz yapacağız. AK Belediyeciliği Zonguldak'a getireceğimize Cumhurbaşkanımıza söz verdik. Plan ve projelerimizi buna göre yapıyoruz. Kentimizin daha yaşanabilir olması için çalışıyoruz. Genç ve dinamik bir adayımız var. Kendisini gece gündüz çalıştıracağız. Zonguldak’ta dolaşmadık kapı, sıkmadık el bırakmadan herkesi kucaklayarak 31 Mart akşamı Zonguldak Belediyesini AK hizmetlerle tanıştıracağız” şeklinde konuştu.

"Şehrimizi marka bir şehir haline getireceğiz"
Ardından konuşan Zonguldak Belediye Başkan Adayı Dr. Ömer Selim Alan, 31 Mart’a kadar durmadan çalışacaklarını söyledi. Vatandaşın güler yüz, samimiyet ve yaşanabilir bir kent istediğini ifade eden Alan, "Cumhurbaşkanımızın olurları ile inşallah 31 Mart'a kadar durmaksızın çalışacağız. Bu süreçte ben değil biz şiarını ilke edinerek hep beraber bir olarak yolumuza devam edeceğiz. Elimizden gelenin fazlasını yaparak şehrimizi marka bir şehir haline getireceğiz. Bu seçimi çok istiyoruz. 31 Mart akşamı bu ipi biz göğüsleyeceğiz. Sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayacağız. İhtiyaçlara cevap vereceğiz. Vatandaşımız güler yüz ve samimiyet istiyor. Biz bu sözü verdik. Zonguldak'ı karış karış gezeceğiz. Adaylık süreci daha farklı bir atmosfer. Ben mahalle temsilcilerimizin de gözünde heyecan görüyorum. Biz herkese temas edeceğiz. Bu niyetle Allah sonumuzu inşallah hayırlı eder. Ocak ayının ortalarına doğru projeler ortaya çıkacak. Şehrimize nefes alacak projeleri açıklayacağız. Projelerimizin sözünü aldık. Allah yolumuzu açık etsin herkes için hayırlısı olsun” şeklinde konuştu.

Yorumlar