Zonguldak’ta ilk 10 öğrencinin 8’i Bahçeşehir kolejinden

22 Temmuz 2020 Çarşamba 14:24

 Zonguldak’ta ilk 10 öğrencinin 8’i Bahçeşehir kolejinden

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Haziran ayında yapılan Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS) 2020 ‘de Zonguldak İl Şampiyonu ve Türkiye 295.si Özel Alaplı Bahçeşehir Koleji’nden çıktı.

LGS 2020’de Zonguldak’ta ilk 10 öğrencinin 8’i Bahçeşehir kolejinden çıktı.
Alaplı Bahçeşehir Kolejinin yaptığı açıklamada;
“LGS 2020 ‘de Zonguldak İl Şampiyonu ve Türkiye 295. si Özel Alaplı Bahçeşehir Koleji’nden, 1 öğrencimiz %0,02’lik dilimde, 4 öğrencimiz %0,26’lık dilimde, 5 öğrencimiz %0,5 lik dilimde, 11 öğrencimiz % 2’lik dilimde, 21 öğrencimiz % 5’lik dilimde yer almıştır. Tüm öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz”
#bahcesehirkdzeregli

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber , bahçeşehir koleji ,

Yorumlar

Ereğli'nin gururu İmam Hatip'ten...

20 Temmuz 2020 Pazartesi 19:08

Ereğli'nin gururu İmam Hatip'ten...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Haziran ayında yapılan Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS) ilçe birincisi 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu’ndan çıktı.

Kdz. Ereğli 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu LGS’de öğrencilerinin birinci çıkmasının gururunu yaşıyor. Kdz. Ereğli ilçesinde 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Hasan Emre Doğan LGS’de ilçe birincisi oldu. İlçe birincisi olmanın gururunu yaşayan Hasan Emre Doğan, bu başarıyı elde etmesinde büyük emekleri olan 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu yöneticileri, öğretmenleri ve kendisini her zaman destekleyen ailesine teşekkür etti. Bir İmam Hatip’li olarak elde ettiği başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Doğan, okulda aldığı eğitim sayesinde bu başarıyı yakaladığını dile getirdi. Doğan ayrıca LGS’de tercihini Kartal İmam Hatip Lisesi olarak yapacağını söyledi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğli haber , imam hatip , lgs , 1. ,

Yorumlar
 • Yaşar
  24 Temmuz 2020 Cuma 02:51

  Bravo sana deli kanli bahtin açık OLSUN

 • Huseyn
  23 Temmuz 2020 Perşembe 13:39

  Maşallah

 • Huseyn
  23 Temmuz 2020 Perşembe 10:59

  Maşallah

Özdemir'den BEÜ'ye bağış...

26 Haziran 2020 Cuma 15:30

Özdemir'den BEÜ'ye bağış...

Prof. Dr. Şükrü Oğuz Özdamar kendi kütüphanesindeki kitapları BEÜ bağışlayarak koleksiyona katkıda bulundu.

Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Şükrü Oğuz Özdamar; BEÜ Kütüphane Daire Başkanlığı'na nezaket ziyaretinde bulundu. Özdamar, kendi kütüphanesindeki kitapları bağışlayarak BEÜ'ye katkıda bulundu. Daire Başkanı Osman Demir ile makamında görüşen Özdamar, Kütüphane koleksiyonunun hızla gelişerek bilime sağladığı katkıları anlattı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , prof. Dr. özdamar , BEÜ ,

Yorumlar

BEÜ'ye iki turuncu bayrak ödülü

26 Haziran 2020 Cuma 15:09

BEÜ'ye iki turuncu bayrak ödülü

Yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireylerin mekânlara, eğitsel imkânlara ve sosyo-kültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık oluşturmak ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen “Engelsiz Üniversiteler Ödül Töreni”, bu yıl Covid-19 salgını dolayısıyla video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi.

2020 Engelsiz Üniversiteler Ödül Töreni’ne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK Engelli Öğrenci Çalışma Grubu Yürütücüsü ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri, en çok ödül alan üniversitelerin rektörleri, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yetkililer ile üniversitelerdeki engelli öğrenci birim sorumluları katıldı.
Törenin açılışında ödüller hakkında bilgilendirme yapmak üzere YÖK Engelli Öğrenci Çalışma Grubu Yürütücüsü ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan bir sunum gerçekleştirdi.
Sunumun ardından konuşan YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç Saraç, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından küresel salgın olarak ilan edilen içinde bulunduğumuz olağanüstü durum nedeniyle geçen yıl YÖK'te yüz yüze gerçekleştirilen töreni bu yıl dijital ortamda düzenlediklerini belirtti.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nin yaptığı başvurulardan “Mekanda Erişilebilirlik Bayrağı” (Turuncu Bayrak); kategorisinde; Denizcilik Fakültesi ve Zonguldak MYO. “Mekanda Erişilebilirlik Bayrağı” (Turuncu Bayrak) ödülü almaya hak kazandı. Ayrıca, “Mekanda Erişilebilirlik Bayrağı” (Turuncu Bayrak); kategorisinde başvuru yapan Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri MYO, Alaplı MYO, Devrek MYO, Ereğli Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakçı MYO. “Turuncu Bayrak Adayı” olarak değerlendirildi.
Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı yaptığı açıklamada, 2 birimin daha Turuncu Bayrak Ödülü alması ile üniversiteye verilen Turuncu Bayrak sayısının 6’ya yükseldiğini, önümüzdeki yıllarda aday olunan birimler ve diğer kategorilerde yapılacak yeni başvurular ile aynı azim kararlılıkla tüm kampüslerde üniversiteyi engelsiz durumuna getirmek gayretiyle çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti. Prof. Dr. Çufalı, Engelsiz Bayrak Ödüllerinin üniversiteye kazandırılmasında emeği geçen başta ilgili birimlerin yöneticileri, akademik ve idari personelleri, Engelli Öğrenci Birim Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kuruluna, Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Şebnem Demircan Gümüş ve çalışanlarına, Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Hakan Kalyon ile öğrencilere teşekkür etti.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , beü , engelsiz üniversite , ödül töreni ,

Yorumlar

Tosun göreve başladı...

23 Haziran 2020 Salı 21:00

Tosun göreve başladı...

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun görevine başladı.

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sürdürdüğü sırada Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Ali Tosun, görevine başladı.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Harun Akgül'den görevi devralan Tosun, şöyle dedi:
"Bu gün itibariyle Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladım. Zonguldak halkımıza ve eğitim camiasına saygılarımı sunuyorum. Zonguldak eğitimine, geleceğimizin mimarı olan çocuklarımıza ve gençlerimize daha iyi bir gelecek hazırlamak adına bizleri bu göreve layık görenlere şükranlarımı arz ediyorum. Emeğin ve alın terinin başkenti Zonguldak İlimiz ülkemizin en güzide şehirlerinden biridir. Yüce Allah'ın nimetlerini eksik etmediği ilimizin, eğitim anlamında hak ettiği değere ulaşabilmesi için birlikte yürüyeceğimiz bu yolda, ilk günün heyecanı ve gayreti ile çalışmalarımıza yön vereceğimizi bilmenizi isterim. Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda bilgiye donanmış, özgüveni yüksek, bilimi ve teknolojiyi tüketen değil üreten bir nesil yetişmesi için gayret edeceğiz. Toplumu oluşturan, millet ruhunu meydana getiren, şahsiyeti kuran, eğitimdir. Geleceğimizin teminatı olan sevgili öğrencilerimizden öncelikli beklentilerimiz; kendilerini keşfederek iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran ve sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı birey olmalarıdır. Bu süreçte velilerimizin, akademik ve bilimsel camianın, sivil toplum kuruluşlarının ve eğitimin tüm paydaşlarının desteğini ve sorumluluk almalarını bekliyoruz. Bu hedefe yürürken gücümüz, değerli yönetici ve fedakâr öğretmen arkadaşlarımızın özverisi ve gayreti ile velilerimizin desteği olacaktır. Mesai mefhumu gözetmeksizin Zonguldak’tan başlayarak her alanda daha büyük ve güçlü Türkiye için, dinamik eğitim camiasının işbirliği ile öğrenme ve öğretmeye duyduğumuz heyecanı, inancı ve azmi el birliğiyle daha güçlü kılacağız. Bu uğurda birlikte düşüneceğiz, konuşacağız, anlatacağız, ekip ruhuyla hareket ederek güçlü mevcut potansiyelimizi; proje temelli her biri umudumuz olan öğrencilerimizin mutlu ve etkin bir geleceğe ulaşmaları için en iyi şekilde geliştireceğiz. Görevime başlarken ekip arkadaşlarıma, Okul/Kurum yöneticilerimize, öğretmenlerimize, personelimize ve velilerimize saygı ve selamlarımı sunar, eğitim camiasının temel unsuru olan sevgili öğrencilerimizin eğitim adına attığı her adımın başarıya dönüşmesini temenni ederim. Zonguldak’ta eğitime dair sözü, fikri, projesi olan herkese ve eğitimin tüm aktörlerine gönlümüzün de makamımızın da kapısı her daim açık olacaktır. Bu düşünce ve inançla her bir hemşerimin, paydaş kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, iş dünyamızın ve basınımızın; eğitim öğretim çalışmalarını yürütürken daha iyiye ve güzele ulaşmak için yardım ve desteklerini eksik etmeyecekleri düşüncesiyle selam ve saygılarımı sunarım."

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , milli eğitim , tosun ,

Yorumlar