Özcan ve Sönmez ailelerinin acı günü

6 Eylül 2021 Pazartesi 11:39

Özcan ve Sönmez ailelerinin acı günü

Belediye personeli Nurcan Sönmez yaşama gözlerini yumdu.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi personellerinden Şaban Özcan ve Necmiye Özcan’ın kızı, Rabia Sönmez’in gelini, Gülüç Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Kerim Sönmez’in eşi, İrem ve Yiğit Eren Sönmez’in anneleri belediye personeli Nurcan Sönmez hayatını kaybetti. 

Sönmez’in cenazesi, Gülüç Merkez Camiinde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra belde mezarlığına defnedilecek. 

Nurcan Sönmez’in ölümü başta Gülüç Belediyesi olmak üzere kentte üzüntüyle karşılandı.

Ereğli Haber Gazetesi ailesi olarak merhumeye Allah’tan rahmet, Özcan ve Sönmez ailelerine başsağlığı dileriz.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , nurcan sönmez

Yorumlar

Okullar hazır hale getirildi

3 Eylül 2021 Cuma 15:53

Okullar hazır hale getirildi

Kdz. Ereğli Belediyesi, 2021-2022 eğitim-öğretim dönemi öncesi ilçedeki okullarda yıkama, tırpan ve çevre düzenleme çalışması yaptı. İhtiyaç duyulan okullarda dezenfekte ve tamirat işleri yapılarak okullar öğrenci ve öğretmenlere hazır hale getirildi.

Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi Kdz. Ereğli Belediyesi, Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla okullara destek oldu.

Temizlik İşleri Müdürlüğü, Alemdar Anadolu Lisesi, İsmet İnönü İlk ve Ortaokulu, 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu, Fazlı Erdoğan Kız İmam Hatip Lisesi, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nimet İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, İzmirlioğlu İlkokulu, Gülşen Utku Anaokulu, Saniye Erdoğan Anaokulu, Bahçelievler İlkokulu, Merih Şuğle Ortaokulu, Kavaklık İlkokulu, Ereğli İlkokulu, Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Pestilci İlkokulu, Fen Lisesi, İhsan Yılmaz İlkokulu, Kadri Yılmaz Lisesi, Kayabaşı Alemdar Ortaokulu, Turgut Reis Ortaokulu, Kepez İzmirlioğlu Ortaokulu, Kepez İlkokulu, Gazi İlkokulu, Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu, Denizcilik Lisesi, Köseler İlkokulu, İMKB Anadolu Lisesi, Bölücek İlkokulu, Endüstri Meslek Lisesi, Hamzafakılı İlkokulu ve TOKİ Korubaşı İlkokulu’nda tırpan çalışması yaptı. 

Ekipler ayrıca gelen talepler doğrultusunda Alemdar Anadolu Lisesi, Ören İlkokulu, İsmet İnönü İlkokulu, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu, Erdemir İlkokulu, Kavaklık İlkokulu, İhsan Yılmaz İlkokulu, Fazlı Erdoğan Kız İmam Hatip Lisesi, Ereğli İlkokulu ile Dikmen İlkokulu’nun bahçesini yıkadı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de okul çevresindeki tel örgülerde tamirat işleri yaptı. Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul müdürlerinden gelen talebe göre Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri Saniye Erdoğan Anaokulu bahçesinde dezenfekte, Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu çatısında ilaçlama çalışması yaptı.

Etiketler:

zonguldak , alaplı , kdzeregli haber , okullar , temizlik

Yorumlar

Zonguldak'a geliyorlar

3 Eylül 2021 Cuma 15:11

Zonguldak'a geliyorlar

Türk Hava Kuvvetleri'nin Akrobasi Timi Türk Yıldızları'nın, 15 Eylül’de Zonguldak’ta selamlama ve gösteri uçuşu yapacağı bildirildi.

Zonguldak Valiliği, Türk Hava Kuvvetleri'nin Akrobasi Timi Türk Yıldızları'nın, 15 Eylül Çarşamba günü Zonguldak’ta selamlama ve gösteri uçuşu yapacağını duyurdu.

Valiliğin sosyal medya hesabından ‘TÜRK YILDIZLARI' ZONGULDAK’TA’ denilerek yapılan duyuruda, 15 Eylül Çarşamba günü saat 14:00’te Zonguldak Limanı açıklarında yapılacak etkinliğe tüm halk davet edildi.

Yapılan duyuruda, gösteri uçuşunun şehrin herhangi bir noktasından izlenilebileceği belirtilerek pandemi dolayısıyla vatandaşların belli bir noktada toplanmaması istendi.

Etiketler:

zonguldak , alaplı , kdzeregli haber , türk yıldızları

Yorumlar

65 yaş üstünden otobüs ücreti alınmasına açıklama

3 Eylül 2021 Cuma 11:12

65 yaş üstünden otobüs ücreti alınmasına açıklama

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, son günlerde gündemde olan 65 yaş üstü vatandaşlardan otobüs ücreti alınması konusunda açıklama yaptı. Başkan Posbıyık, “Konunun muhatabı tamamen Kaymakamlık” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Eylül Ayı 2. Oturumu Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında tamamlandı. Başkan Posbıyık gündem dışı konuşmasında, 65 yaş üstü vatandaşların otobüs ücreti vermesi ve Acheron Vadisi’ndeki kazı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Posbıyık açıklamasında şunları söyledi:

"MÜRACAAT YERİ KAYMAKAMLIKTIR"

“Son günlerde çok gündemde olan bir konu, 65 yaş üstü vatandaşlardan otobüslerde ücret istendiği söylentisi. Bu söylenti ile sorumluluk genellikle belediyeye atılmak isteniyor. Bizimle hiçbir alakası yoktur. Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi… Sadece Ereğli’de değil Türkiye’nin her tarafında devlet tarafından karar alınmış, 65 yaş üstü için ücretsiz binilmesiyle ilgili. Vatandaşlarımızdan eğer para isteniyorsa müracaat yeri Kaymakamlıktır. Konunun belediyeyle ilgisi yoktur. Kaymakamlığın da buna göre gerekli uyarıyı veya cezayı vermesi lazım. Kamuoyunda belediyeyle ilgiliymiş gibi yanlış bir söylenti var. 65 yaş üstü vatandaşlardan para istendiğinde bunun muhatabı tamamen Kaymakamlıktır.”

“ACHERON VADİSİ ÇALIŞMALARI YAPILIYOR”

“Acheron Vadisi’nde çalışmalara başlandı. 110 dönüm yer var. Bundan evvelki yerler dönemin Milletvekili Fazlı Erdoğan ile el ele verilerek Demiryolları’ndan Hazine’ye aktarımı sağlandı, biz de planlamasını yaptık. Büyük bölümünü okullar alanı olarak kurtarmıştık. Çok yararlı bir çalışmaydı. Fazlı Erdoğan’ın da çok büyük katkısı oldu. Kendisini şükranla anıyorum buradan. Aşağıda kalan 110 dönümlük yerin altında tarihi zenginlikler var diye herhangi bir işlem yaptırmıyorlar. Biz 2014’ten önce kazı çalışması başlatmıştık. Seçimi kaybedince bunlar yarıda kaldı. Şimdi Kaymakamlığın öncülüğünde burada yeniden bir birliktelik kuruldu. Hocalar görevlendirildi. Yemeklerini biz veriyoruz. Ulaşımlarını sağlıyoruz. Kaymakam bey yöremizdeki firmalardan bir takım katkılar aldı. Çok önemli bir konu bu, çünkü buranın 5-10 dönümünde tarihi eser çıkarsa çıkacak. Geri kalan 80-90 dönüm tekrar kullanıma açılacak. Bu çalışmada Kaymakamlığın öncülüğünde, Demir-Çelik Fabrikası, Tat Metal, Çınar ve TSO da var…” 

 

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , eregli belediyesi , halil posbıyık , otobüs

Yorumlar
  • Yolcu
    18 Eylül 2021 Cumartesi 16:09

    Enbuyuk hata belediyede eğer bu sorunu cozemiyosa bütük şehirler gibi resmi halk otobüsleri koyacak bu konuyu illaki bakanligimi taşıyalım VE NORMALDE HALK OTOBUSLERI ZONGULDAK TAN KALKIP ALAPLI YA YARIM SAAT TE BI ATAC KALDIRMASI GEREK HALKI DAHA RAHAT SEYHAT ETMESI GUZEL OLUCAK ÇOK YAKINDA BUKONUDA CALISMA YAPILACAK

  • Mustafa TEKEL
    4 Eylül 2021 Cumartesi 12:52

    65 Yaş üstüne eskisi gibi belediye Halk otobüslerinde ücretsiz binme hakkı tanınmasında başkanımızın da yardımcı olmasını arzederiz saygılar

Zabıta’nın 195. yılı kutlanıyor

2 Eylül 2021 Perşembe 16:36

Zabıta’nın 195. yılı kutlanıyor

Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 195’inci yılında Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi.

1-7 Eylül Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 195. yıldönümü ve Zabıta Haftası etkinlikleri kapsamında Belediye Zabıta Müdürlüğü Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, saygı duruşunda bulundu.

Anıt önündeki törene Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcıları Selma Açıkgöz, Haluk Okur, M.Tayyar Mendeş, Atilla Bulak ve Oğuz Cömert ile daire müdürleri belediye meclis üyeleri ve zabıta personeli katıldı.

Zabıta Müdürü Halit Aydın’ın Ereğli Belediyesi çelengini anıta sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi.

Aydın, “Kentsel gelişime önemli katkı sağlıyor”

Zabıta Müdürü Halit Aydın, törende yaptığı konuşmada, 195’inci yaşını kutlayan Zabıta Teşkilatı’nın temellerinin 1826 yılında Osmanlı Dönemi İhtisap Nazırlığına dayandığını belirtti.

Kurulduğu günden bu güne kadar çeşitli isimlerle adlandırılan bu teşkilatın, önceleri vergi toplayan, çarşı ve pazarların düzenine bakmakla görevli “Muhtesip” olarak anıldığını, Türkiye Cumhuriyeti’nin modern anlayışında Zabıta teşkilatı olarak çalıştığını ifade eden Aydın şunları söyledi:

“Her geçen gün hizmet kalitesini artıran ve personel yapısını sürekli dinamik tutan bir anlayış ile birimler dahilinde Kaçak Yapı ve Çevre Denetim Ekibi, İşyeri Denetim Ekibi, Seyyar ve İşgal Ekibi, Pazaryeri Ekibi ve Nöbetçi Ekip olarak 7 gün 24 saat çalışan Zabıta Müdürlüğümüz vatandaşlarımızın sağlıklı, huzurlu ve güven ortamında yaşamasının güvencesidir.

Uygulama ve denetimlerde vatandaşlarımızın esenliği için güvenli, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam alanı hazırlayan Zabıtamız kentsel gelişimimize de önemli katkı sağlamaktadır. Şehir hayatındaki düzenin sağlanabilmesi için Ölçü ve Tartı, Güvenlik ve Asayiş, Denetim ve Kontrol mekanizmalarından taviz verilmemesi gerekmektedir.

Tüm bu görevleri yerine getirirken, Belediyemizin gülen yüzü, gören gözü, işiten kulağı olan Zabıta Teşkilatımız aynı zamanda Belediyemiz ile esnaf ve vatandaş arasında köprü vazifesi görmektedir. Zabıta Müdürlüğümüz bütün personeli ile halkımızın yanında ve yakınındadır.

İnsan hak ve hukukuna saygılı, gülen bir yüzle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önceden tedbir almakta olan, İdari yaptırım ve ceza son tercih olarak kabul edilerek, ceza yazan değil ikna eden ve vatandaşımızı memnun bir şekilde kurallara uymaya yönlendiren bir teşkilat olma yolunda hızla ilerlemekteyiz.

Tüm dünyayı etkisi altına olan Covid-19 salgını ile mücadelede Zabıta Müdürlüğümüz 7/24 halkımızın hizmetinde olmuş ve olmaya devam etmektedir.

Kdz. Ereğli’deki vatandaşlarımızın sağlıklı, rahat ve huzurlu bir yaşam sürmesi için kanun, tüzük ve yönetmeliklerin bize vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde görevimizi yapma azmi ve kararlılığı içerisindeyiz.

Bu çalışmalarımızda Teşkilatımıza her türlü desteği veren Sayın Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’a şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımı sunuyorum. Zabıta Teşkilatımızın kuruluşunun 195. yılında çalışma arkadaşlarımın ve ülkemizin dört bir yanında diğer kolluk kuvvetleri ile birlikte vatandaşlarımızın huzur, güvenlik ve sağlığı için görevini özverili bir şekilde yerine getirmeye çalışan bütün meslektaşlarımın Zabıta Haftasını kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Bizleri bu anlamı günümüzde yalnız bırakmayan değerli misafirlerimize de saygılarımı arz ediyorum.”

Tören, günün anısına zabıta personeli ve davetlilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , zabıta

Yorumlar