Özçiçek'ten flaş açıklamalar... Üyeliği neden silindi?

1 Şubat 2020 Cumartesi 14:52

Özçiçek'ten flaş açıklamalar... Üyeliği neden silindi?

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir dönem il genel meclisi üyeliği yapan Mehmet Özçiçek bilgisi dışında e-devlet hesabına girilerek AK Parti’den üyeliğinin silindiğini belirterek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Kdz. Ereğli ilçesinde AK Parti’ye kurulduğu günden bu yana üye olduğunu belirten Zonguldak Eski İl Genel Meclisi Üyesi bazı AK Partililerle birlikte kahvaltı düzenleyerek basın açıklaması yaptı. Kendisinin e-devlet hesaplarına girilerek, oğlunun ise seçim kurulu tarafından istifa etmiş gösterilerek üyelikten çıkarıldığını öğrendiğini dile getiren Özçiçek “Benim AK Parti’den istifa etmem söz konusu dahi olamaz. Bizden ne gördüler bilmiyorum da kazayla olacak bir şey değil. Gitmişler E-Devlet’ten beni istifa ettirmişler. Oğlumu da seçim kurulundan istifa ettirmişler. Ben, oğlum ve hanımım üçümüzde partiye üyeyiz. Aynı anda üye olduk. Acaba bilmiyorum bilgisayar teknolojisi sapıtma mı yaptı, bilemiyorum yani. E-Devletimize girmişler, bizi partimizden istifa ettirmişler diye savcılığa başvurduk. Yasa gerekeni yapacak. İşin özünde bizi partiden istifa ettirmek hiç önemli değil. Şahsım için konuşuyorum; dün de AK Partiliydik bugün de AK Partiliyiz. Bugün biraz daha bilediler. Mehmet Özçiçek bugüne; yanlışlarını, kendi bildiği doğruları konuşarak gelmiştir. Onun için Mehmet Özçiçek olmuştur” dedi. 

Kendisine yönelik ‘yerlici’ eleştirilerine de açıklık getiren Özçiçek, özellikle il genel meclisi üyeliklerinde geçmişte yaşadığı tecrübelerini anlattı. Özçiçek konuşmasında “İl Genel Meclis Üyeliğine seçildiğimde Armutlucuma'dayım. O günkü milletvekillerimizin hepsi var orada. Bakın dedim; ‘Bizim partimiz burada %48 oy almış. Burada; ilkokul, ortaokul, lise, üniversitenin her dalından insan var. Duvardır, yoldur, bu gibi hizmetlerde buranın insanı bu işlerde görevli olsa da onlar uğraşsa’ dedim. Biz o kelimeleri söylediğimiz için çok büyük bir yerlici olduk. O zamandan beri de yerliciliğimiz devam ediyor. Mehmet Özçiçek olarak; Allah göstermesin benden yerlici olmaz çünkü; dinimiz yasaklıyor. Ne olur; hizmeti olsun, görevi olsun en yakınından başlayacaksın. En yakınında kim varsa biz onu şiar edinerek, çalışarak geliyoruz. Bazı yerlerde doğru söyleyeni 9 kapıdan kovarlar. Bazı yerlerde ister istemez sivriliyoruz. Şuan Ereğli’de AK Parti hangi durumda, nereye gelmiş? Benim bu konuda bir şey söylememe gerek yok, zaten sizler görüyorsunuz. Bir idareci bir milletvekiline diyor ki ‘Ya sen gideceksin ya ben gideceğim’. Kendi partisi içerisinde; ‘Ya sen olmayacaksın ya ben olmayacağım. İkimizden biri gidecek’ diyor. Belediye Başkanı seçiliyor Adalet ve Kalkınma Partisi’nden, belediye başkanına seçildiği günden bırakana kadar, iyidir kötüdür, suçludur, suçsuz o beni çok fazla ilgilendirmez, bir idareci onunla sonuna kadar uğraşıyorsa araya girip bir şey söylememek kadar günah bir şey yoktur. Kendileri bile bir araya gelip, toplanamayan bir durum var. Biz bu olayları söyleyip, ekip olarak sımsıkı çalışarak bu olayları kapatmamız lazım. Her ne kadar bizim E- Devletimize girip üyelikten ihraç edip çıkarmışlar ise de bile çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.
AK Parti Genel Merkezi’nin Ereğli’de yaşananları görüp en doğru kararı vereceğine inandığını anlatan Özçiçek, partisinin asıl gücünün Ereğli’de bu günkü durumu olmadığını savundu.
(VK-

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , e-devlet , Mehmet Özçiçek , AK Parti’den üyelik silinmesi ,

Yorumlar
 • ASIM CAKIR
  1 Şubat 2020 Cumartesi 22:27

  KIM YAPTIYSA YANLIS YAPMIS OZCICEK IP GIBI DURUST VE SAGLAM BIRISIDIR YANLIS IS YAPMISLAR

O ilçede köpek çeteleri kol geziyor!

1 Şubat 2020 Cumartesi 12:32

O ilçede köpek çeteleri kol geziyor!

Devrek’te başıboş gezen köpek çetesi tehlike saçıyor.


Zonguldak’ın Devrek İlçesi Sokak ve caddelerinde başıboş dolaşan köpek çetesi vatandaşların korkulu rüyası haline geldi. Özellikle çocuk, kadın ve yaşlıların korkulu rüyasına gelen ve vatandaşların köpek çetesi adını kullandığı sahipsiz köpekler sürü halinde ilçenin cadde ve sokaklarında dolaşmalarından rahatsız olan Devrekli vatandaşlar,” Gruplar halinde dolaşan köpekler özellikle çocuk,kadın ve yaşlıların korkulu rüyası haline geldi yetkiler bu soruna bir çözüm üretsinler” şeklinde ifade kullandılar. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , köpek çetesi

Yorumlar
 • Mehmet. Gökçe.
  2 Şubat 2020 Pazar 13:06

  Yavrum. Onlar. Allah. İn. Doğa. Üzerindeki. Dengelerini. Oluşturan. Varlıklar. Onlar. Doğa. Üzerinde. İnan. Yokoldugu. Zaman. Doğanın. Dengesi. Bozulur. Ama. Şunu. Ekliyeyim. Sade. Onlar. Fitil. Bütün. Varlıklar. Öyledir. Onları. Ayır. Miyalim. O. İnsanlığın. Gereyidir. Selamlar. Hormetler

 • Doğrucu
  2 Şubat 2020 Pazar 03:05

  Malesef ki aynı sorunlar bende zonguldagin Kozlu ilçesinde oturuyorum burada durum aynı mahalle ve caddeler köpekten gecilmiyo çocuğunuzu okula getirirken korkarak yürüyoruz kaç kere belediyeyi aradık ama hep aynı hikaye ilgilenecez diyip başlarından saviyolar .illa bı canin yanmasını gerek.kopeklerin gezecegi yerler caddeler değil bu hayvanlara beden bı yer yapılıp orda bakilmiyo.

Alaplı'da kayıp alzaymır hastası 1 gün sonra bulundu...

1 Şubat 2020 Cumartesi 12:21

Alaplı'da kayıp alzaymır hastası 1 gün sonra bulundu...

Zonguldak Alaplı Doğancılar Mahallesi'nde ikamet eden 72 yaşındaki Hayriye Turan isimli kadın dün sabah günü evinden ayrılarak kayboldu. Kayıp kadın evinden 300 metre uzaklıkta baygın şekilde bulundu.

 Alzaymır hastası olan Hayriye Turan, dün sabah saatlerinde evden ayrıldı ancak geri dönmedi. Yaşlı kadının gidebilecek olduğu her yere bakan yakınları, hayatından endişe duyduklarını dile getirdi. Kaybolan kadını bulabilmek için mahalleli de seferber oldu. Köylü vatandaşların da desteğiyle bölgede geniş çaplı arama tarama çalışması başlatıldı. Çalışmalar neticesinde alzaymır hastası yaşlı kadına gece saat saat 00.30 civarlarında evinden 300 metre ilerde belediye ait kapalı alanda baygın şekilde bulundu. Yaşlı kadın, sağlık ekiplerince yapılan sağlık kontrolleri sonrasında ailesine teslim edildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , Alaplı Doğancılar Mahallesi , Hayriye Turan , kayıp , 300 metre uzaklıkta baygın şekilde bulundu

Yorumlar

Rektör Çufalı, EMITT-2020 fuarına katıldı...

31 Ocak 2020 Cuma 17:43

Rektör Çufalı, EMITT-2020 fuarına katıldı...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nı (EMITT-2020) ziyaret etti.

 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nı (EMITT-2020) ziyaret ederek, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gökçebey Kaymakamı Oğuz Erdi Atak ve Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, BAKKA Genel Sekreteri Muhammed Oflaz, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, TTK Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Muharrem Kiraz, Devrek Bastonu Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Afitap Bulut ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un açılışını yaptığı törene katıldı. 
İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen dünyanın en büyük 4 turizm fuarından biri olan EMITT-2020’deZonguldak Valiliği Fuar organizasyon ekibinde İl Özel İdaresi, Üniversitemiz Devrek Bastonu Uygulama ve Araştırma Merkezi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı yer aldı. 
Fuar alanında Zonguldak Valiliği standındaki Devrek Bastonu Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret eden Rektör Çufalı, ilin tek Coğrafi İşaretli ürünü olan Devrek Bastonu sergisini gezdi. Kdz. Ereğli Belediyesi'nin standını da ziyaret eden Çufalı, Zonguldak turizmine ve tanıtımına destek ve katkı sağlayan tüm çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek,Zonguldak Valiliği organizasyonunda Zonguldak turizminin geliştirilmesine ve tanıtımına yönelik bu tür fuarlara katılımın çok faydalı olacağını belirtti. Turizm sektörünün dinamik yapısının Zonguldak’ın kalkınma süreci için çok önemli olduğunu ve Üniversite olarak Zonguldak’ın tanıtımı ve destinasyon imajı odaklı çalışmalarına destek vermeye devam edeceklerini belirterek fuarın Zonguldak için hayırlı olmasını diledi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Prof. Dr. Mustafa Çufalı , EMITT-2020 , 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı , Erdoğan Bektaş

Yorumlar

O kediye sahip çıktılar...

30 Ocak 2020 Perşembe 19:00

O kediye sahip çıktılar...

Zonguldak'ın Çatalağzı beldesinde Gaziosmanpaşa İlkokulu Öğrenci, Öğretmen, İdareci ve Velileri, ayağı kırık kediyi, aralarında para toplayarak özel bir klinikte tedavi ettirdiler ve platin taktırarak sağlığına kavuşturdular.

Zonguldak'ın Kilimli ilçesi Çatalağzı beldesi Gaziosmanpaşa ilk okulunda örnek bir olay yaşandı. Okul öğretmenleri 16 Aralık 2019 tarihinde bahçede dolaşırken; sürekli okulun bahçesine gelen ve çocukların beslediği Minnoş adındaki kedinin sol ayağının üzerine basamadığını fark ettiler. Kediyi Çatalağzı Belediyesi Veterineri’ne götürdüler. Veteriner kedinin muayenesi sonucu omzunun kötü bir şekilde kırılmış olduğunu ve ameliyat olup platin takılması gerektiğini söyledi. Ancak bu ameliyat için belediye veterinerlik hizmetlerinin yetersiz olduğunu belirtti. Bu tür ameliyatların özel bir klinikte yapıldığını ve masrafların yaklaşık 700 TL’yi bulduğunu söyledi. Bunun üzerine tüm öğrenci, veli, öğretmen ve idareciler gönülden bu iyilik hareketine maddi destekte bulundu. Kedi Zonguldak'taki özel bir kliniğe götürüldü. Burada muayene edilip röntgeni çekildi. Minnoş ertesi gün ameliyat olmak için kliniğe emanet edildi. Ameliyattan birkaç gün sonra Minnoş ziyaret edilerek gayet sağlıklı olduğu müjdesi herkesle paylaşıldı.
Minnoş 10 gün kadar bakımı yapılmak için klinikte kaldı. Bu süre zarfında sürekli durumundan haberdar olundu. Veteriner, Minnoş’un durumunun gayet iyi olduğu, ayağının üzerine basabildiği ve ocak sonuna kadar da daha iyi yürüyebileceği bilgisi verildi.
Çatalağzı Gaziosmanpaşa İlkokulu Öğrenci, Öğretmen, İdareci ve Velileri yaptıkları açıklamada, "Minnoş şuan çok sağlıklı ve bizler çok mutluyuz. Öğrenci, veli, öğretmen ve idarecilerimize; birlik beraberlik içinde hareket ederek bir canlının tekrar hayata tutunmasını sağladıkları için çok teşekkür ederiz" dediler.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , kedi , yaralı ,

Yorumlar