1 milyon 160 bin lira kaynak aktarıldı

13 Temmuz 2021 Salı 10:21

1 milyon 160 bin lira kaynak aktarıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Düzce, Sakarya ve Zonguldak’ta meydana gelen selden zarar gören haneler için 1 milyon 160 bin TL kaynak aktarıldığını açıkladı.

Bakan Yanık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Düzce, Sakarya ve Zonguldak’ta meydana gelen selden zarar gören hanelerin temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere 8 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza toplam 1 milyon 160 bin lira kaynak aktardık. İhtiyaç duyanlar için sahada psikososyal destek hizmetlerimizi de sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , sel , derya yanık

Yorumlar

45 yıllık hayal gerçek oluyor

12 Temmuz 2021 Pazartesi 15:30

45 yıllık hayal gerçek oluyor

Zonguldak'ta 45 yıllık hayal gerçek oluyor. Zonguldak-Kilimli arasındaki 10,8 kilometrelik yol Mithatpaşa Tünelleri sayesinde 5,7 kilometreye düşecek. Yapımı devam eden tünellerin 2021 yılı sonunda tamamlanıp trafiğe açılması bekleniyor.

30 dakikalık yol 5 dakikaya inecek

Zonguldak kent trafiğini büyük oranda rahatlatacak olan Mithatpaşa Tünellerinin yapımı sürüyor. 2013 yılında dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından temeli atılan Mithatpaşa Tünelleri'nde çalışmalar sürüyor.

Kent merkezinden Kilimli ilçesine ulaşımın sağlanacağı tüneller ile ulaşım 30 dakikadan 5 dakikaya inecek. Sıralı 4 tünel ve 8 tüpün bulunduğu Mithatpaşa Tünelleri'nin yıl sonunda hizmete açılması bekleniyor.

Araçların şehir içine girmesini önleyecek olan Mithatpaşa Tünelleri'nin Gazipaşa Caddesi'ndeki trafik yükünü de büyük oranda alması bekleniyor. Filyos Vadi Projesi'ne ulaşımın ilk ayağı olacak olan tüneller; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da yakından takip ediliyor.

"Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun"

Fındıksuyu Sokak üzerinde ikamet eden Rıza Koçaklı, tüneller ile ulaşımın daha da kolaylaşacağını anlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da teşekkür eden Koçaklı, "Çok güzel oluyor. Zonguldak'ı dört dörtlük yapıyorlar. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Yalan değil adam yaptırıyor. Bu dereler de pislikten geçilmiyordu. İkinci makas mevkisi dört dörtlük olacak. Bu tünellerle Kilimli yarım saat bile sürmez. Önceden insanlar trenle gidiyordu. Ama şimdi rahat. 10-15 dakikada ulaşıyorlar. Tüneller açılınca trafikte rahatlar. Şurası dört dörtlük olacak. Ben ölmezsem, görebilirsem ne mutlu. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Böyle adam başımıza gelmez" diye konuştu.

Geçen yıl Eylül ayında ışık görüldü töreninde konuşan Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz da tünellerin Batı Karadeniz'i bağlayan İstanbul'a kadar devam eden geniş sahil yolunun önemli parçalarından biri olduğuna dikkat çekmişti.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , tünel , mithatpaşa tünelleri

Yorumlar
  • Ahmet ozkayikci
    5 Ağustos 2021 Perşembe 06:48

    Demekki isteyince bu yollar yapılıyo buranın eski yolu ölüm yoluydu kim yatırdıysa parti önemli değil allah razı olsun yapandan ve vesile olan insanlardan

Ereğlili esnaflar başkanını seçti

10 Temmuz 2021 Cumartesi 18:15

Ereğlili esnaflar başkanını seçti

Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi genel kurulu gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen kongrede Mehmet Azman başkanlığa seçildi.

Sevgi, Barış, Dostluk düğün salonunda düzenlenen kongreye Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri ve ilçe esnafı ile yoğun bir katılım sağlandı. Türkiye Esnaf ve Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği (TESKOMB) Bölge Başkanı Mehmet Azman, Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin yeni başkanı seçildi.

Tek listeyle gidilen kongrede Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Mehmet Azman başkanlığında yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Zafer Hüseyin Durmaz, Aydın Karadağ, Yücel Oktay ve Altan Şahinler.

Denetim Kurulu’nda ise Kemal Özer ve Murat Cebesoy yer aldı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli haber , esnaf kefalet , mehmet azman

Yorumlar
  • Ahmet ozkayikci
    5 Ağustos 2021 Perşembe 06:50

    Hayırlı uğurlu olsun herkesin yanında olan gerçek başkan başarılar dilerim

Balıkçılar yeni sezondan umutlu

10 Temmuz 2021 Cumartesi 16:30

Balıkçılar yeni sezondan umutlu

Zonguldak’ta 1 Eylül’de başlayacak balık sezonu öncesinde balıkçılar hazırlıklara başladı. Balıkçılar pandemiden dolayı zor günler geçirmelerine rağmen bu sene balığın fazla olacağını ifade etti.

Zonguldak’ta 1 Eylül’de kalkacak av yasağına aylar kala balıkçılar hazırlıklara başladı. Balıkçılar yeni sezon öncesinde teknelerini ve ağlarını bakıma aldı. Bakım çalışmalarının tamamlanmasının ardından balıkçılar 1 Eylül’de denize açılarak ağlarını denize bırakacak.

20 yıllık balıkçı Çağrı Eliyazıcı, bu senenin güzel geçeceğini inandıklarını belirterek, “2021 balık sezonun iyi geçeceğini düşünüyorum. Çinekop palamut bu sezon bol olacak. Ümitlerimiz var. Hazırlıklarımıza başladık. İnşallah her şey gönlünüzce olur. Pandemiden dolayı baya sarsıldık. Bu senenin güzel geçeceğine inanıyoruz. Ağlarımızın dikimleri yapılıyor. Buzhane ve balık arabaların bakımları yapılıyor. Birde bu sene daha çok balıkçılığın olacağını düşünüyorum. Bazı yasaklar oldu. Balıklar biraz daha büyüdü. Havyarlamalarını daha iyi yaptılar. Şu anda denizde inanılmaz istavrit bolluğu var" dedi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , balıkçılar , pandemi

Yorumlar

VHP 19. şubesi Kozlu’da açıldı

10 Temmuz 2021 Cumartesi 11:55

VHP 19. şubesi Kozlu’da açıldı

Zonguldak bölgesinin başarılı iş adamlarından VHP Grup Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Akbulut, VHP-Akbaharat mağazalarının 19’uncu şubesini Kozlu’da açtı.

Şifalı bitkiler, bitkisel yağlar, bitkisel çaylar, bitkisel kozmetik ürünler, gıda takviyeleri, ekstractlar, kuruyemiş ve baharat alanında hizmet veren VHP Grup, Kozlu’da ki vatandaşları şubesine bekliyor. Açılış törenine VHP Grup Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Akbulut ve firma yetkilileri, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, iş adamları, bölge esnafı ve yoğun bir kalabalık katılım sağladı.

Kaliteden ödün vermeden, her geçen gün kendilerini geliştirerek yola devam ettiklerini söyleyen VHP Grup Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Akbulut, amaçlarının kaliteyi bozmadan, büyümeye devam edeceklerini belirtti. Akbulut konuşmasında; “Bugün Kozlu’muza 19. şubemizi açmanın tatlı gururu ve onurunu yaşıyoruz. Doğal ürünler, doğal kozmetik ürünler ve kuruyemiş dünyası olarak 1974’lü yıllarda büyüklerimizin başlattığı serüveni geliştirerek Türkiye’mize ve Dünya’mıza kazandırma hedeflerine yürümekteyiz. Bunlar halkımızın desteği ile olan şeyler. Adımlarımızı kaliteden ödün vermeden yapma eylemindeyiz. Ve bu yolda ilerliyoruz. Ürünlerimizde daha ucuza değil, kaliteli ürünü daha uygun fiyata sunma arzusuyla, temizlik ve titizliği ön plana çıkararak halk ile bütünleşmeyi amaçlamaktayız. Bu doğrultuda hayatımıza devam etmekteyiz. Hep birlikte daha büyük hedeflere adım atmayı amaçlıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Açılışa katılan Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ise yaptığı konuşmada emeği geçenlere teşekkür etti. Bektaş, “Güzel bir müessese yapılmış, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu zor koşullarda işletme açmak zor ve cesaret işi. Allah yolunuzu açık etsin. Hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından dua edildi ve VHP Lokman Efendi mağazası kurdela kesilerek hizmete açıldı. Mağazayı gezen katılımcılara ikramda bulunuldu.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kozlu , vhp , ak baharat , vahap akbulut

Yorumlar