15 Drogon bot sporcusu Kdz. Ereğli’de karşılandı

6 Mayıs 2019 Pazartesi 13:59

15 Drogon bot sporcusu Kdz. Ereğli’de karşılandı

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da Samsun'a Bandırma vapuru ile hareketinin 100. yılı nedeniyle Samsun Büyükşehir Anakent Dragon Bot Takımı’nın 15 sporcusu İstanbul Valiliğinden aldıkları Türk Bayrağı’nı Kdz. Ereğli’ye getirdi.

Samsun Büyükşehir Anakent Dragon Bot Takımı’nın 15 sporcusu 19 Mayıs 1919’da Samsun'a Bandırma vapuru ile hareketinin 100. yılı nedeniyle 15 sporcu ile kürek çekerek 19 günde Samsun’a gitme etkinliği düzenledi. Sporcular İstanbul Valiliği’nden teslim aldıkları Türk Bayrağı’nı yola çıkışlarının 5. Gününde Kdz. Ereğli ilçesine getirdi. Kdz. Ereğli sahilinde ki Yelken Spor Kulübü önünde sporcular Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin bandosu eşliğinde Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Levent Tuna, ,Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Serkan Keleş, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, Kdz. Ereğli Yelken İhtisas Kulübü Başkanı Metin Akman, protokol üyeleri, Denizcilik Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından coşkuyla karşılandı.
Samsun Büyükşehir Takımı Ana Kent Spor Kulübü Antrenörü ve tesis sorumlusu Zafer Benli, güzel karşılamalarından dolayı protokol üyelerine ve tüm Ereğli halkında teşekkür etti. Sporcularla birlikte etkinliklerinin altıncı gününde Zonguldak'a çıkacaklarını dile getiren benli 19. Günde ise Samsun Limanı’na varmış olacaklarını belirtti.

Yorumlar

Şevval bir kez daha Türkiye şampiyonu

28 Nisan 2019 Pazar 16:41

Şevval bir kez daha Türkiye şampiyonu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren özel bir okulda öğrenci olan Şevval Bayrak Taekwondo Gençler müsabakasında Türkiye Şampiyonu oldu.

Kdz. Ereğli’de Özel bir kurumda öğrenci olan Şevval Bayrak, Eskişehir’de yapılan okullar arası Taekwondo Gençler müsabakasında Türkiye Şampiyonu oldu. Antrenör Murat Kalem, Milli sporcu olan Şevval Bayrak’ın Ereğli’yi ve Doğa Koleji’ni bir kez daha gururlandırdığını belirtti. Antrenör Kalem açıklamasında, “26-28  Nisan tarihlerinde Eskişehir de yapılan Okullar arası Taekwondo Gençler müsabakasında Şevval Bayrak, daha  önce olduğu gibi birkez daha Türkiye şampiyonu olarak bizleri gururlandırmıştır. Sporcumu tebrik ederim. Programlı ve disiplinli çalışmalarımızın meyvesini aldık. İnşallah bundan sonrada Avrupa sahnesinde görürüz kendisini. Bu şampiyonlukta bizi destekleyen Zonguldak Gençlik Spor İl müdürümüz Sayın Hakan Yüksel Bey’e, Gençlik Spor Ereğli İlçe Müdürümüz Sayın Serkan Keleş Bey’e, Zonguldak Taekwondo İl temsilcisi Babam Zeki Kalem’e ve bizlerden desteklerini hiç esirgemeyen ,maddi manevi hep yanımda olan Levent Bayrak Hocam’a, Oktay Bozkurt  Abime, Hikmet Altan hocama şahsım ve sporcularım adına çok teşekkür ederim.

Yorumlar

İşçi milli takımı, madenci takımını mağlup etti

25 Nisan 2019 Perşembe 18:56

 İşçi milli takımı, madenci takımını mağlup etti

Madenci takımı olarak adlandırılan Gelikspor, 'İşçi milli'' takımını 2-0 mağlup etti.

Süper Amatör Lig şampiyonu ve aynı zamanda madencilerden kurulu yönetime sahip olan Madenci takımı Gelikspor, 5 Mayıs'da Devrek Belediyespor ile Bölgesel Amatör Lige yükselmek için baraj maçı oynayacak.
Madenci takımı Gelikspor, TFF 2.Ligde mücadele eden ve ''İşçi milli'' takımı olarak adlandırılan Zonguldak Kömürspor ile Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda hazırlık maçı yaptı. İşçi milli takımı Zonguldak Kömürspor, madenci takımı Gelikspor'u ikinci yarıda genç oyuncu Cömert Kandemir'in ayağından bulduğu 2 golle 2 -0 mağlup etti. Madenci takımı Gelikspor, baraj maçı öncesinde oynadığı bu ciddi maçla eksiklerini görme şansı buldu.

Yorumlar

Rakibine tekme atan sporcusunun lisansını yaktı

24 Nisan 2019 Çarşamba 19:10

Rakibine tekme atan sporcusunun lisansını yaktı

Amatör maçta rakibine tekme atan oyuncunun cezasını hocası verdi. Hoca, tekme atan oyuncusunun lisansını herkesin gözü önünde çakmakla yaktı.

Zonguldak'ta amatör küme maçında son yıllarda eşine rastlanmayan bir hareket gerçekleşti. Hafta sonunda 2. Amatör Küme maçında Güvenlikgücüspor ile Kozlu Taşkömürüspor, Fener sahasında kozlarını paylaştı. Maçın 65'inci dakikasında Güvenlikgücüsporlu 26 yaşındaki oyuncu Cemil Can Rakipoğlu, rakibine yaptığı sert müdahale sonucunda maçın hakemi Yaşar Günay tarafından kırmızı kartla oyun dışına gönderildi. Hakemin verdiği karta tepki gösteren Rakipoğlu, yere düşürdüğü rakibine tekme attı. Ardından oyuncusunun bu tavrına kayıtsız kalmayan Güvenlikgücüspor'un 60 yaşındaki tecrübeli antrenörü Yusuf Aydın, kırmızı kart gören oyuncusu Cemil Can Rakipoğlu'nun lisansını yaktı.

"Spor sahada oynanır"
Yaşanan olayın ardından açıklamalarda bulunan Güvenlikgücüspor Teknik Direktörü Yusuf Aydın, sporcunun yaptığına karşı olduğunu ve lisansını yaktığını söyledi. Aydın, "Sporcum daha önce Terakkispor maçında da bu hareketi yapmıştı. O maçta da şampiyonluğu kaçırmıştık. Bu maçta kim kazanırsa Play-Off oynayacaktı. Maçın başından sonuna kadar hakem defanstaki adamı 'Sizi atacağım' diye uyardı. Araştırdığıma göre bu hakemin Kozlu İlçesinde öğretmenlik yaptığı için bu maça verildiğini öğrendim. Bana göre bu maça verilmemesi lazımdı. Hakemin birinci dakikadan yanlı tutumundan 10 numarayla 8 numara sert müdahale içindeydi. En üzücü olay 65'inci dakikada yaşandı. Benim sporcum faul yaptı diye ikinci sarıdan kırmızı kart gördü. Yerde yatan sporcuya vurduğu için lisansını yaktım. Bundan önce de Hamza diye bir sporcumun lisansın yakmıştım. Ben böyle şeylere karşıyım. Spor sahada oynanır. Hakem arkadaşların da maçı maç gibi yönetmeleri gerekir" dedi.

Yorumlar

Aydın’ın hedefi Fransa Ultra Month Blanc Koşusu şampiyonluğu

23 Nisan 2019 Salı 17:07

Aydın’ın hedefi Fransa Ultra Month Blanc Koşusu şampiyonluğu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan ve Ereğli Koşu Grubu Sporcusu Uğur Vahdettin Aydın İznik’te düzenlenen İznik Ultra Maratonu’nda birinci oldu.

Kdz. Ereğli’de yaşayan ve Ereğli Koşu Grubu Sporcusu Uğur Vahdettin Aydın, İznik’te düzenlenen İznik Ultra Maratonu’nda 160 km’yi 21 saatte tamamlayarak birinciliği kimseye bırakmadı. Daha önce Kazdağları (İda Ultra) koşusunda 103 km’de Ereğli’yi temsil eden Uğur Aydın en büyük hayalinin 30 Ağustos’ta Fransa’da düzenlenecek olan UTBM (Ultra Month Blanc) 171 km’lik koşuda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu belirtti. Aydın açıklamasında, “Gururluyum, Ereğli’yi İznik’te de, Kazdağları’nda da temsil etmeye çalıştık. En büyük hayalim, 30 Ağustos’ta Fransa’da düzenlenecek olan UTBM (Ultra Month Blanc) 171 km’lik koşuda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek. İnşallah Ereğli’yi temsil ettiğim gibi, Türkiye’yi de Fransa’da temsil edeceğime inanıyorum.”

Yorumlar