20 yıl önce Türkiye'ye gelen Natalia Alexeeva Müslüman oldu

9 Mayıs 2019 Perşembe 14:39

20 yıl önce Türkiye'ye gelen Natalia Alexeeva Müslüman oldu

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde yaşayan 42 yaşındaki Moldova asıllı Türk vatandaşı Natalia Alexeeva hafta içi ücretli beden eğitimi öğretmenliği yaparken, hafta sonu ise yeşil sahalarda hakemlik yapıyor.

20 yıl önce Türkiye'ye gelerek Zonguldak Çaycuma ilçesinde yaşamaya başlayan Natalia Alexeeva Müslüman oldu. Çaycuma'da özel okullarda ücretli beden eğitimi öğretmenliği yapan Alexeeva, örnek kişiliği ve azmiyle sevilen bir öğretmen haline geldi. Ardından arkadaşının tavsiyesi üzerine 2012 yılında Zonguldak İl Hakem Kurulu'na başvurarak hakemliğe başlayan Natalia Alexeeva, orta hakem ve yan hakem olarak yeşil sahalarda yüzlerce maça çıktı. Natalia Alexeeva hafta içi ücretli beden eğitimi öğretmenliği yaparken hafta sonu da hakemlik yapıyor. Alexeeva'nın bu gayreti ise Çaycuma'da birçok kadına örnek oldu. 

"Kadın hakemler işini güzel yapıyor" 
42 yaşındaki Natalia Alexeeva, "Hakemliği çok seviyorum. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine başladım. Hala da devam ediyorum. Bizler hakemler olarak aile gibiyiz. Zaman zaman zor maçlara çıksak da üstesinden geliyoruz. Bizler gördüğümüzü çalarak doğru kararı veriyoruz. Hakemlik aslında zor meslek. Ama her şeyi kuralına göre yaparsan üstesinden gelebilirsin. Bana göre kadın hakemler işini güzel yapıyor. Bizim ilimizde de bunun örnekleri var" dedi. 

"İslamiyeti seçerek Müslüman oldum" 
İslamiyeti seçerek Müslüman olduğunu ifaden eden Alexxeva, "20 yıl önce buraya geldim ve hala burada yaşıyorum. Çaycuma da güzel bir yer. Ben burayı çok seviyorum. İslamiyeti seçerek Müslüman oldum. İslamiyet gerçekten çok güzel. Dünyada İslam'ı en doğru yaşayan Türkiye. Türkiye güçlü bir ülke. Tek başına yetebilen bir ülke. Kimseye muhtaç olmayan bir ülke. Ben burada olmaktan dolayı çok memnunum" diye konuştu. 

Yorumlar

Kömürspor'da gündem A.Ş. ve teknik direktör

9 Mayıs 2019 Perşembe 14:30

Kömürspor'da gündem A.Ş. ve teknik direktör

TFF 2. Lig'de mücadele eden Zonguldak Kömürspor sezonun tamamlanmasının ardından yeni sezon planlaması için çalışmalara başladı.

Kömürspor yönetimi yeni sezon öncesinde ilk olarak A.Ş. sorununu çözerek takımdan ayrılacağı kesinleşen Cahit Terzi'nin yerine yeni bir hocayla masaya oturacak. 
TFF 2. Lig temsilcisi Zonguldak Kömürspor Kırmızı grubu 11 galibiyet 9 beraberlik 14 mağlubiyetle 11'inci sırada tamamladı. Geçtiğimiz sezondan daha sancılı bir dönem yaşayan Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner yönetiminde kolları sıvayarak yeni sezon planlaması için çalışmalara başladı. Kırmızı-lacivertli takım ilk olarak uzun zamandır gündeminde olduğu A.Ş konusu için harekete geçerek Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuru yaptı. Federasyondan gelecek olumlu cevaba göre hareket edecek Kömürspor ondan sonra olağan üstü kongreye giderek yönetimi güçlendirmeyi hedefliyor. Teknik Direktör Cahit Terzi yönetiminde zor da olsa ligde kalmayı başaran kırmızı-lacivertli takım, yeni sezonda birçok zorlu süreçte geçecek. Öncelikle Cahit Terzi'nin takımdan ayrılacağını açıklamasının ardından Kömürspor yönetimi toplanarak bu sorunu çözecek. Zonguldak Kömürspor yönetiminin takımı 3. Lig'den 2. Lig'e çıkartarak şampiyon yapan eski teknik direktör Şenol Demir'i gündemine aldığı öğrenildi. Kırmızı-lacivertli takımda yeni yönetimin güçlendirilmesiyle birlikte Teknik Direktör Şenol Demir'le anlaşması hedefleniyor. 
Öte yandan Kömürspor, sezonu 26 kişilik futbolcu kadrosuyla kapattı. Bu futbolculardan 10’unun sözleşmesi sona erdi. Söz konusu futbolcuların yeni sezonda Zonguldak Kömürspor’la devam edip etmeyecekleri merak konusu. Sezonun bitmesine 4 maç kala ayrılığını açıklayan kaptan Mert Caymaz ile yarım sezonluğuna kiralık oynayan Semih Karadeniz ile Akif Karagülmez, yeni sezonda Zonguldak Kömürspor’da olmayacak. Sözleşmesi biten diğer futbolcular Berkan Akdeniz, Hüseyin Yılmaz, Kamil İçer, Mehmet Öztonga, Sinan Ören (kaleci), Şahin Aygüneş ve Turan Yılmaz’ın durumları belirsiz. Şahin ve Mehmet dışında as kadroyu oluşturan diğer 5 futbolcunun takımda kalma olasılıkları zayıf. Bu futbolcuların dışında Cömert Kandemir, Doğukan Bad, Emre Kara, Gencay Erten, İsmail İn, Kaan Akgün, Mustafa Öztürk, Okan Duran, Okan Eken, Onur Uslucan ve Ege Ömür’ün lacivert-kırmızılı kulüple 1 yıl daha sözleşmeleri var. Mukaveleleri 2020 yılında bitecek bu futbolculardan da kesin gidecek olanlar var. Ayrılmak isteyen futbolcular, sözleşmede belirtilen bonservis ücreti karşılığında serbest kalacak. Lacivert-Kırmızılı takımda kaleci Mustafa Söylemez ile Rıdvan Coşkun’un 2021, kaleci Melikhan Sarı’nın 2021, Tezcan Gökmen ile kaleci Egemen Yaylı’nın 2023 yılına kadar sözleşmeleri devam edecek. 

Yorumlar

15 Drogon bot sporcusu Kdz. Ereğli’de karşılandı

6 Mayıs 2019 Pazartesi 13:59

15 Drogon bot sporcusu Kdz. Ereğli’de karşılandı

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da Samsun'a Bandırma vapuru ile hareketinin 100. yılı nedeniyle Samsun Büyükşehir Anakent Dragon Bot Takımı’nın 15 sporcusu İstanbul Valiliğinden aldıkları Türk Bayrağı’nı Kdz. Ereğli’ye getirdi.

Samsun Büyükşehir Anakent Dragon Bot Takımı’nın 15 sporcusu 19 Mayıs 1919’da Samsun'a Bandırma vapuru ile hareketinin 100. yılı nedeniyle 15 sporcu ile kürek çekerek 19 günde Samsun’a gitme etkinliği düzenledi. Sporcular İstanbul Valiliği’nden teslim aldıkları Türk Bayrağı’nı yola çıkışlarının 5. Gününde Kdz. Ereğli ilçesine getirdi. Kdz. Ereğli sahilinde ki Yelken Spor Kulübü önünde sporcular Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin bandosu eşliğinde Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Levent Tuna, ,Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Serkan Keleş, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, Kdz. Ereğli Yelken İhtisas Kulübü Başkanı Metin Akman, protokol üyeleri, Denizcilik Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından coşkuyla karşılandı.
Samsun Büyükşehir Takımı Ana Kent Spor Kulübü Antrenörü ve tesis sorumlusu Zafer Benli, güzel karşılamalarından dolayı protokol üyelerine ve tüm Ereğli halkında teşekkür etti. Sporcularla birlikte etkinliklerinin altıncı gününde Zonguldak'a çıkacaklarını dile getiren benli 19. Günde ise Samsun Limanı’na varmış olacaklarını belirtti.

Yorumlar

Şevval bir kez daha Türkiye şampiyonu

28 Nisan 2019 Pazar 16:41

Şevval bir kez daha Türkiye şampiyonu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren özel bir okulda öğrenci olan Şevval Bayrak Taekwondo Gençler müsabakasında Türkiye Şampiyonu oldu.

Kdz. Ereğli’de Özel bir kurumda öğrenci olan Şevval Bayrak, Eskişehir’de yapılan okullar arası Taekwondo Gençler müsabakasında Türkiye Şampiyonu oldu. Antrenör Murat Kalem, Milli sporcu olan Şevval Bayrak’ın Ereğli’yi ve Doğa Koleji’ni bir kez daha gururlandırdığını belirtti. Antrenör Kalem açıklamasında, “26-28  Nisan tarihlerinde Eskişehir de yapılan Okullar arası Taekwondo Gençler müsabakasında Şevval Bayrak, daha  önce olduğu gibi birkez daha Türkiye şampiyonu olarak bizleri gururlandırmıştır. Sporcumu tebrik ederim. Programlı ve disiplinli çalışmalarımızın meyvesini aldık. İnşallah bundan sonrada Avrupa sahnesinde görürüz kendisini. Bu şampiyonlukta bizi destekleyen Zonguldak Gençlik Spor İl müdürümüz Sayın Hakan Yüksel Bey’e, Gençlik Spor Ereğli İlçe Müdürümüz Sayın Serkan Keleş Bey’e, Zonguldak Taekwondo İl temsilcisi Babam Zeki Kalem’e ve bizlerden desteklerini hiç esirgemeyen ,maddi manevi hep yanımda olan Levent Bayrak Hocam’a, Oktay Bozkurt  Abime, Hikmet Altan hocama şahsım ve sporcularım adına çok teşekkür ederim.

Yorumlar

İşçi milli takımı, madenci takımını mağlup etti

25 Nisan 2019 Perşembe 18:56

 İşçi milli takımı, madenci takımını mağlup etti

Madenci takımı olarak adlandırılan Gelikspor, 'İşçi milli'' takımını 2-0 mağlup etti.

Süper Amatör Lig şampiyonu ve aynı zamanda madencilerden kurulu yönetime sahip olan Madenci takımı Gelikspor, 5 Mayıs'da Devrek Belediyespor ile Bölgesel Amatör Lige yükselmek için baraj maçı oynayacak.
Madenci takımı Gelikspor, TFF 2.Ligde mücadele eden ve ''İşçi milli'' takımı olarak adlandırılan Zonguldak Kömürspor ile Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda hazırlık maçı yaptı. İşçi milli takımı Zonguldak Kömürspor, madenci takımı Gelikspor'u ikinci yarıda genç oyuncu Cömert Kandemir'in ayağından bulduğu 2 golle 2 -0 mağlup etti. Madenci takımı Gelikspor, baraj maçı öncesinde oynadığı bu ciddi maçla eksiklerini görme şansı buldu.

Yorumlar