30 bin TL’lik kabloları çaldılar

19 Ocak 2022 Çarşamba 16:26

30 bin TL’lik kabloları çaldılar

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde beton parke üretimi yapan tesise giren hırsızlar çaldıkları yaklaşık 30 bin TL değerindeki kablolarla birlikte jandarma tarafından yakalandı.

Hırsızlık olayı ilçeye bağlı Pınarcık Köyü’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre beton parke üretimi tesisinden piyasa değeri yaklaşık 25-30 bin TL olan kabloların çalındığını fark eden iş yeri yetkilileri durumu jandarmaya bildirdi. Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı asayiş ile Jandarma Dedektifleri (JASAT) yaptıkları çalışmalar sonucu hırsızlık olayı ile ilgili olarak M.A. ve Y.Y. isimleri şahısları tespit ederek operasyon başlattı. Jandarma tarafından gözaltına alınan iki kişi jandarmadaki sorgularının ardından çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , hırsızlık , şahıs

Yorumlar

Valilik yollardaki son durumu paylaştı

19 Ocak 2022 Çarşamba 14:59

Valilik yollardaki son durumu paylaştı

Zonguldak’ı etkisi altına alan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.

Aralıklara etkili olan kar yağışı nedeniyle sürücüler Zonguldak Ankara ve Zonguldak İstanbul karayolunda zaman zaman zor anlar yaşadı.
Zonguldak’ı etkisi altına alan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yüksek kesimlerde aralıklara etkili olan kar yağışı nedeniyle sürücüler zaman zaman zor anlar yaşadı. Bölgede aktif görev yapan jandarma ve polis ekipleri sürücülere destek olmak için seferber oldu. Zonguldak Valiliği yollardaki son durum hakkında paylaşım yaptı. Zonguldak Valiliği yoğun kar yağışının ardından karayollarında yol ve hava durumu uyarısında bulundu.
Buna göre ulaşıma açık ve kapalı olan güzergahlar şöyle;
Zonguldak - Ereğli, Kar yağışı mevcut, Güzergahta yol açık Uzun araçlara trafiğe kapalı, Zonguldak - Bakacakkadı, Kar yağışı mevcut Yol uzun araçlara kapalı , Bakacakkadı - Bartın, kar yağışı mevcut Güzergah tüm araçlara açık, Bakacakkadi - Kar yağışı var Güzergah tüm araçlara açık, Devrek - Mengen Kar yağışı mevcut. Trafik uzun araçlara kapalı olduğu belirtildi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , kar , araç , kapalı

Yorumlar

Kar yolları kapattı

19 Ocak 2022 Çarşamba 14:51

Kar yolları kapattı

Zonguldak’ın Devrek İlçesine bağlı 63 köy yolu yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı.

Dün geceden bu yana aralıksız olarak devam eden kar yağışı ile bir çok köy yolunun kapandığını ancak ekiplerin aralıksız olarak çalışmalarına devam ettiğini belirten Devrek Özel İdare Şefi Hulisi Davulcu,” Bölgemizde iki gündür devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ilçemize bağlı 63 köy yolu ulaşıma kapandı sahada ki arkadaşlarımızın aralıksız çalışmaları devam ediyor. Vatandaşlarımızın mağdur duruma düşürmemek için elimizdeki, imkanları adeta seferber ediyoruz. Yine de vatandaşlarımızdan ricam acil durumlarda 112’yi aramaları ve aradığında ise paletli ambulanslar devreye girmektedirler. Ancak şu ana kadar bize yansıyan acil bir durum haberi gelmedi kapalı olan köy yollarımızın açılması için ekiplerimiz çalışmalarına devam etmektedirler” diye konuştu.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , kar , yol

Yorumlar

Devrek’te kar nedeniyle taşımalı eğitime ara

19 Ocak 2022 Çarşamba 10:14

Devrek’te kar nedeniyle taşımalı eğitime ara

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

Devrek Kaymakamı Ümit Altay, 19 Ocak Çarşamba günü taşımalı eğitime bir günlük tatil verildiğini şu şekilde açıkladı; “İlçemiz genelinde etkili olan kar yağışı sebebiyle taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimiz için 19 Ocak 2022 Çarşamba günü itibariyle 1 gün süreyle eğitim öğretime ara verilmiştir. İlçe merkezinde ve Çaydeğirmeni’nde yaşayan öğrencilerimiz için yarın eğitim öğretim devam edecektir. Değerli velilerimizin ve öğrencilerimizin bilgilerine. Hayırlı geceler diliyorum.”

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , kar , okul , tatil

Yorumlar

Karla mücadele sürüyor

19 Ocak 2022 Çarşamba 10:12

Karla mücadele sürüyor

Devrek’te ekplerin yogun çalışmaları neticesinde kapalı köy yolu bulunmuyor.

Zonguldak’ın Devrek İlçesinde kar ile mücadelelkerini aralıksız sürdüren Devrek Özel İdare ekipleri araçları ile sahada çalışmalarına hız kesmeden devam ederlerken, ilçeye bağlı köy yollarında kapalı yol bulunmadığı belirtildi.
Devrek Özel İdare Şefi Hulusi Davulcu,” Arkadaşlarımız sahada aralıksız çalışmalarına devam ediyorlar. Köy yollarının ulaşıma kapanmaması için var güçleri ile yogun bir şekilde çalışmalarına devam ediyorlar. Yine de vatandaşlarımızın yaşanabilecek bir durumda 112’yi aradığında ise paletli ambulanslar devreye girmekte vatandaşlarımızın bu konuda da bilgileri olsun” diye konuştu.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , kar , trafik , mücadele

Yorumlar