AK Parti İl Danışma Toplantısı düzenlendi

31 Ağustos 2019 Cumartesi 17:51

AK Parti İl Danışma Toplantısı düzenlendi

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı büyük bir katılımla Devrek’te gerçekleştirildi.


Adalet Ve Kalkınma Partisi(AK Parti) İl Danışma Meclisi Toplantısı milletvekilleri ve partililerin katılımı ile Çaydeğirmeni’n de bulunan River Mill Park Tesislerinde gerçekleştirildi. Açılış ve yoklama ile başlanan toplantıya divan oluşumu ile başlanırken, ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla devam edildi. AK Partinin 18. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen video gösterisinin ardından AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun davetlilere partinin dünü ve bugünü hakkında sunumda bulundu. Milletvekillerinin davetlilere yaptığı siyasi konuşmaların ardından programa basına kapalı olarak devam edildi. 
Düzenlenen toplantıya; AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar’ın yanı sıra il, ilçe ve belde belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı 

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , AKParti , toplantı , Devrek

Yorumlar

CHP'de kavga başladı...

20 Ağustos 2019 Salı 19:05

Ereğli Haber

CHP'de kavga başladı...

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın bu gün yapılması planlanan kongresinin genel merkez tarafından iptal edilmesi partilileri kızdırdı. Parti binasında il ve ilçe başkanının iptal kararıyla ilgili düzenlediği basın toplantısı sırasında duruma tepki gösteren partililer “Örgütün içine etiniz” dedi.

CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın bu gün saat 13.00’de yapılması planlanan kongresi dün akşam CHP MYK toplantısında alınan kararla iptal edildi. CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney ile CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı İsmail Fota parti binasında basın toplantısı düzenleyerek CHP MYK’nın aldığı kararı gazetecilere açıkladı. İl ve ilçe başkanının açıklamaları sonrasında parti binasında bulunan bazı CHP üyeleri genel merkezin aldığı iptal kararına tepki göstererek il ve ilçe başkanını istifaya çağırdı. Sert tartışmaların yaşandığı toplantıda bazı partililer birbirlerinin üzerine yürüdü. Tartışmanın kavgaya dönüşmemesini araya giren diğer partililer önlerken bazı partililer “Örgütün içine ettiniz” diyerek alınan karara tepkilerini gösterdi. Uzun süre devam eden tartışma CHP üyelerinin parti teşkilatından ayrılması ile son buldu.

Yorumlar

Neriman Posbıyık hakkında zehir zemberek açıklamalar...

19 Ağustos 2019 Pazartesi 22:23

Neriman Posbıyık hakkında zehir zemberek açıklamalar...

Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Cumhuriyet Gazetesine yaptığı açıklamada Neriman Posbıyık’ın belediyenin gücünü kullanarak kampanya yürütmesinin parti tüzüğü gereği etik olmadığını söyledi.

Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan haber şu şekilde;
CHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı 20 Ağustos 2019 Salı günü kongresini yapacak. Kongrede Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık ve Sertan Ocakçı yarışacak.
Neriman Posbıyık’ın, eşi Halil Posbıyık’ın desteği ile aday olması Ereğli’de tepki ile karşılandı. CHP Zonguldak Milletvekilli Ünal Demirtaş, “Elbette bizim partimiz de demokratik anlayışımız gereği herkes her yere aday olabilir. Ancak partililerimizin bana söylediklerine göre, maalesef Neriman Hanım ve yanlarındaki kadrolar seçimi kazanmak için belediye imkânlarını ve gücünü de kullanarak kampanya yürütmektedirler. Bütün bu durumlar, partimizin tüzüğüne ve Genel Başkanımızın belirlediği temel ilkelere aykırıdır” diye konuştu.

 

Etiketler:

kdz ereğli haber , ünal demirtaş , neriman posbıyık , ereğli haber ,

Yorumlar

Kayyum atanan CHP’de yönetime üç aday çıktı

19 Ağustos 2019 Pazartesi 14:29

Kayyum atanan CHP’de yönetime üç aday çıktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yönetime kayyum atanan Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı 3 adayla kongreye gidiyor.


CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın olağanüstü kongresi yarın saat 13.00’de Müftü Mahallesi’nde yer alan Çilek Düğün Salonu’nda gerçekleşecek. 368 delegenin oy kullanma hakkı bulunan kongrede Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık, Eski İlçe Başkanlarından Şerif Sertan Ocakçı ile Ali Kocamanoğlu adaylıklarını açıkladı. Gergin geçmesi beklenen kongrede polisin geniş güvenlik önlemleri alması bekleniyor. 

Yorumlar

CHP ilçe yönetimine kayyum atandı

23 Temmuz 2019 Salı 18:53

CHP ilçe yönetimine kayyum atandı

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli ilçe teşkilatı yönetimine genel merkezin kararıyla kayyum atandı.

CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Başkanı Sevdekar Aras ve yönetimi dün akşam genel merkezin kararı ile görevden alınarak yerine kayyum atandı. Görevini bu gün ilçe başkanlığına bir ay süreyle kayyum olarak atanan Fikret Fota’ya devreden Sevdekar Aras, yönetim kurulu üyelerinin bilerek yönetim kurulu toplantılarına gelmemesi ve yönetimin toplanamaması nedeniyle böyle bir kararın alındığını ifade etti. Mart ayında yapılan seçimlerde büyük bir başarı elde ederek Kdz. Ereğli Belediyesi’ni yeniden kazandıklarını belirten Aras, ileriki günlerde görevden alınmayla ilgili daha geniş bir değerlendirme yapacağını belirtti. Görevden alınan Aras 20 Ağustos 2019 tarihinde yapılması planlanan ilçe başkanlığı kongresinde yeni bir ekiple yönetime tekrar aday olacağını da açıkladı.
Partililerin katıldığı bir toplantı ile görevi devralan İsmail Fota ise Aras’ın başarılı bir ilçe başkanlığı geçirdiğini belirterek, önümüzdeki 1 aylık süreçte belde teşkilatlarında da değişime gidileceğinin mesajını verdi.

Yorumlar