Abonelik sözleşmesi iptalleri e-devlete taşınıyor

17 Nisan 2020 Cuma 13:58

Abonelik sözleşmesi iptalleri e-devlete taşınıyor

Korona virüs ile mücadele kapsamında e-Devlet üzerinden yapılabilen işlemlere bir yenisi ekleniyor. Evde kapanan milyonlarca insanın ihtiyacı dikkate alınarak hazırlanan taslak ile abonelik sözleşmesi fesih başvuruları da e-Devlet'e taşınıyor.

 Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bünyesindeki Tüketici Hakları Dairesi Başkanlığı'nın hazırladığı "e-Devlet Kapısı Üzerinden Abonelik Sözleşmesi Fesih Başvurusu Yapılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Taslağı" kamuoyu görüşüne açıldı. Koronavirüs nedeniyle kullanıcıların ihtiyacı dikkate alınarak hazırlanan taslak, abonelik sözleşmesi fesih başvurularının da e-Devlet üzerinden yapılabilmesini öngörüyor. Taslak hayata geçilirse, Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, Superonline, Digiturk, D-Smart, Kablo TV, Türksat gibi şirketlerden internet, telefon veya yayın hizmeti alan kullanıcılar, aboneliklerini e-devlet üzerinden iptal ettirebilecek. MAYIS AYINDA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK Kamuoyu Görüşü alınabilmesi için 10 gün süre ile BTK'nın internet sitesinde yayımlanacak olan taslağa göre bu usul ve esaslar, 15 Mayıs 2020 tarihinde yürürlüğe girecek. E-devlet üzerinden sunulacak olan fesih başvurusu hizmetlerin kullanımına ise aboneler tarafından 15 Eylül 2020 tarihinde başlanacak.


Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , e-devlet , abonelik sözleşmeleri

Yorumlar

Öğretmenlerden sağlıkçılara maske ve yemek desteği

17 Nisan 2020 Cuma 13:09

Öğretmenlerden sağlıkçılara maske ve yemek desteği

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında düzenlenen protokol kapsamında, okul öğretmenleri tarafından maske üretimi ve yiyecek üretimi yapılıyor.

 Yeni tip korona virüsten (Covid-19) korunmak amacıyla, artan maske talebine çözüm bulmak için harekete geçen BEÜ Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin dikiş bilen gönüllü öğretmenleri ile maske üretme kararı aldı. Bu kapsamda üniversite tarafından temin edilen maske üretim makinesi ve malzemelerden, lisenin dikiş bölümü gönüllü öğretmenleri maske üretimi ile BEÜ hastanesi sağlık çalışanlarına ara öğün desteğine başladı. 13 kişilik maske ve yiyecek içecek ekibi ile birlikte günlük 2 bin maske ve hastane çalışanlarının yemek ihtiyacını karşılayan ekip bu sürece katkı sağlıyor. 
Korona virüse karşı bütün personel ekiple destek verdiklerini ifade eden Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Nadire Çebi, “Dünyamızı etkisi alan (Covit- 19) salgınına Zonguldak Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak öğretmenlerimiz ve çalışanlarımız ile birlikte katkı sağlamaya çalışıyoruz. Maske üretimi bütün öğretmenlerimiz, ile birlikte bu çalışmaya katkı sağlıyoruz. Ayrıca yiyecek içecek hizmetleri alanında gönüllü öğretmenlerimiz ile birlikte Bülent Ecevit Üniversitesine ara öğün olarak her gün tatlı tuzlu kurabiyelerimizle onlara katkı sağlıyoruz. Biz Bülent Ecevit Üniversitesi ile yapmış olduğumuz protokol kapsamında günlük 2 bin adet arası maske üretimi yapıp kendilerine teslim ediyoruz. Maske üretiminde 9 öğretmenimiz 4 yardımcı personelimiz ile birlikte hizmet vermekteyiz. Ayrıca yiyecek ve içecek hizmetlerinde de 5 öğretmen, usta öğretici ve ücretli öğretmenlerimizle katkı sağlıyoruz” dedi. 
Bu projede olmaktan gurur duyduklarını ifade eden Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Cengiz Barış Deveci, “Çin üzerinde başlayıp dünyamızı saran (Covit -19) virüs salgını ile karşı karşıya kalındı. Bu kapsamda Kız Meslek Lisesi olarak neler yapabiliriz. Bülent Ecevit Üniversitesi ile ortaklaşa bir protokol imzalandı. Günlük 2 bin adet maske üretimi yapıyoruz. Bir sağlık çalışanı çocuğu ve bir eğitimci olarak bu projede bulunmaktan gururluyum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , zbeü , beü , maske ve yemek desteği , sağlıkçı , öğretmenlerden maske desteği

Yorumlar

TSO bin aileye gıda yardımında bulundu...

17 Nisan 2020 Cuma 13:03

TSO bin aileye gıda yardımında bulundu...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, bu yıl Ramazan ayı öncesi Korona virüs salgını nedeniyle kapanan işyerlerinde işsiz kalan oda üyeleri ile ihtiyaç sahibi 1000 aileye kumanya yardımında bulunduklarını söyledi.

 Kdz. Ereğli TSO Yönetimi her yıl Ramazan ayında yaptığı yardımları bu yıl öne çekerek Korona virüs salgını nedeniyle kapanan oda üyesi iş yerlerinden işsiz kalan ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımını gerçekleştirdi. Kdz. Ereğli TSO’dan konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Her sene Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan gıda yardımı bu sene ilk defa, COVID-19 virüsü sebebiyle Yönetim Kurulunca alınan karar ile yardım paketlerinin kapanan oda üyesi firmalara, çalışanlarına ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılması kararlaştırıldı. Bu karar çerçevesinde yapılan tespit sonucu 1000'i aşkın gıda yardım paketi dağıtımı gerçekleştirildi. Gıda yardım paketleri, Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Türk, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Bakkaloğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Kadir Çaygeç, Tasin Tanyıldız, Özgür Erdoğan ve oda personeli tarafından hazırlanmış olup, tüm ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Konu ile ilgili Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş "Kapanan iş yerlerinde çalışan ancak bu dönemde işine gidemeyen emekçi arkadaşlarımıza bu yardım, 2655 Odamıza kayıtlı üyemizin armağanıdır. Ümit ediyoruz ki COVID-19 Koronavirüs salgını kısa zamanda son bulacak; hep birlikte eski günlerimize ve işlerimize döneceğiz. Bu zor günleri birlik ve beraberlik içinde atlatacağımıza gönülden inanıyorum. Evde kal Ereğli” mesajı verdi.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , tso , gıda yardımı

Yorumlar

Ereğli'de iyileşen hastaları penguen dansı ile uğurladılar!

17 Nisan 2020 Cuma 12:56

Ereğli'de iyileşen hastaları penguen dansı ile uğurladılar!

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde korona virüs tedavisinin ardından taburcu edilen iki hasta, hastane çalışanları tarafından penguen dansı ile uğurlandı.

 Edinilen bilgiye göre, ilçede yaşayan 50 yaşındaki Gönül A. ile 33 yaşındaki Ferda S. bir süre önce rahatsızlandı. İlçedeki özel hastaneye kaldırılan iki kadının korona virüs testleri pozitif çıktı. Tedavi altına alınan Ferda S. ile Gönül A., tedavilerinin ardından taburcu edildi. Sağlık çalışanları da taburcu edilen iki hastayı penguen dansı yaparak uğurladı. Sosyal medyada paylaşılan o görüntüler kısa sürede büyük ilgi gördü. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , koronavirüs , iyileşen hasta , penguen dansı

Yorumlar

Sosyal medyada olay oldular!

16 Nisan 2020 Perşembe 18:34

Sosyal medyada olay oldular!

Son günlerde sosyal medyada olay yaratan bir video dolaşıyor. Birkaç adam dans ederek bir cenazeyi taşıyor. Birçok kişinin dalga geçtiği bu video aslında çok hüzünlü bir hikayeyi barındırıyor.

 Bir anda viral oldu

Bir gece uyuduk uyandık hayatımıza bir video girdi. Hele şu korona virüs günlerinde daha çok ilgi çekmeyi başardı. Bir grup erkek omuzlarında tabutla ilerliyorlardı. Ancak diğer cenaze videolarından çok farklıydı.

 

Dans ediyorlar

Tabut taşıyan bu adamlar dans ederek cenazeyi gezdiriyordu. Fondaki müzik de ayrı bir efsane haline getirdi videoyu. Tabii normal videoda o müzik yoktu.

 Ardında dram var

Acıklı bir durumun karamsarlığını dağıtmak için yapılan bu dans aslında çok önemli bir organizasyon. Film setinden çıkmış gibi duran bu adamlar aslında parayla tutulan özel görevliler.

Gana’da yaygın şekilde kullanılan bir uğurlama şekli olan Coffin Dance cenazenin yakınlarının hüznünü gidermek ve hayatını kaybedenleri de hüzün içerisinde değil neşe içerisinde uğurlamak.

 

 

 

Yorumlar