Adres değişikliği bildirimi e-Devlet'ten yapılacak...

11 Nisan 2020 Cumartesi 16:15

Adres değişikliği bildirimi e-Devlet'ten yapılacak...

Korona virüs pandemisi nedeniyle e-Devlet uygulamalarına yenileri eklenmeye başladı. Adres değişikliği yapacak kişilerin nüfus müdürlüklerine gitmeden internet üzerinden işlemlerini gerçekleştirmesine olanak sağlandı.

 Korona virüs salgını nedeniyle sosyal mesafenin korunması için her alanda çalışmalar devam ediyor. Adres değişikliği bildirimi yapmak isteyenlerin bundan sonra nüfus müdürlüklerine gitmesine gerek kalmadı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi e-Devlet üzerinden adres değişikliği bildiriminin yapılmasına olanak sağlayan altyapıyı hizmete sundu.

Hizmetten yararlanmak için e-imza, mobil imza, SMS ile doğrulama yöntemlerinden biri kullanılabiliyor.

İşte işlemlerin gerçekleştirileceği link: https://www.turkiye.gov.tr/adres-degisikligi-bildirimi

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Korona virüs salgını , e-Devlet , Adres değişikliği

Yorumlar

Yasağa uymayan 34 kişiye 108 bin TL ceza kesildi

11 Nisan 2020 Cumartesi 15:56

Yasağa uymayan 34 kişiye 108 bin TL ceza kesildi

Zonguldak genelinde gece 24.00'ten itibaren şehir merkezlerinde sokağa çıkma yasağına uymayan 34 kişiye 108 Bin TL para cezası kesildi.

Zonguldak genelinde dün gece 24.00'ten bu saate kadar şehir merkezlerinde yapılan sokağa çıkma yasağı ihlalleri dolayısıyla 34 kişiye yaklaşık 108 Bin TL tutarında ceza kesildi.

Zonguldak Valiliği ve Kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan Vefa sosyal Destek Grubu ihtiyacı olan vatandaşların taleplerini karşılamaya devam ederken, il genelinde ekmek, su, tüpgaz gibi ihtiyaçlarda vatandaşlara ulaştırılıyor.

Yorumlar

İşte Kdz. Ereğli'de açık olan iş yerleri...

11 Nisan 2020 Cumartesi 15:15

İşte Kdz. Ereğli'de açık olan iş yerleri...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaymakamlığı İç İşleri Bakanlığı’nın genelgesi ile sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından 2 gün boyunca açık kalacak iş yerlerini açıkladı.

10 Nisan 2020 Cuma günü saat 24.00’den 12 Nisan Pazar günü saat 24.00’a kadar istisnalar hariç vatandaşların sokağa çıkmalarının İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile yasaklandığının hatırlatıldığı açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için; Ekmek fırınları hizmete devam etmekte olup, ekmekler mahalle ve köylerimize araçlar ile dağıtım ve satışı yapılmaktadır. Doğalgaz bulunmayan yerlere tüp gaz ihtiyacını karşılayabilmek için tüp dağıtım işyerleri hizmete devam edebilecektir. Bu amaçla, hayvan sağlığı açısından önem ve aciliyet arz eden veterinerlik hizmeti için; Turan Veteriner Kliniği Celil Turan 0532 515 69 01, Türkoğlu Veteriner Kliniği Hakan Türkoğlu, 0538 561 30 04, Çağrı Veteriner Kliniği Ahmet Ayhan Özçiçek 0632 652 77 33, Er-Vet Veteriner Kliniği Hüseyin Demircan 0532 366 49 37 hizmet verecektir.
Akaryakıt İstasyonları olarak 11.04.2020 Cumartesi günü Aydemir Petrol Ofisi Kışla Mahallesi Zübeyde Hanım Bulvarı No; 5, Balcılar Petrol Kavaklık Mahallesi. Devrek Yolu Caddesi 14/1, Opet Petrol Gülüç Örencik Mahallesi Sahil Bulvarı Yukarıköy Sokak No; 4/1, Po-Gaz Petrol Ofisi Ören Mahallesi, Karasular Sokak No:153, 12.04.2020 Pazar günü Aydemir Petrol Ofisi Kışla Mahallesi Zübeyde Hanım Bulvarı No; 5, Bozkuşlar Petrol Ofisi Müftü Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi No:30, Opet Petrol Gülüç Örencik Mahallesi Sahil Bulvarı Yukarıköy Sokak No; 4/1, Po-Gaz Petrol Ofisi Ören Mahallesi Karasular Sokak No:153.
Nöbetçi Eczaneler olarak; 11.04.2020 Cumartesi Günü Gür Eczanesi - Müftü Mahallesi Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı, Telefon; 0 372 3169296, Kaan Eczanesi - Sarıkokmaz Mahallesi Şehit Er Kudret Özcan Sokak telefon; 0 372 322 00 38, 12.04.2020 Pazar günü Ertem Eczanesi - Müftü Mahallesi Erdemir Caddesi ( Özel Ereğli Anadolu Hastanesi Yanı telefon; 0 372 323 77 07, Yaşam Eczanesi (Ömerli Mahallesi Kaynarca Caddesi telefon; 0 372 316 06 05 hizmet verecektir.”
Kdz. Ereğli Kaymakamlığı ayrıca ilçede hizmet veren veren fırınların adres ve telefon bilgilerinide vatandaşlarla paylaştı.

 

Yorumlar

Zonguldak’ta sokaklar sakin...

11 Nisan 2020 Cumartesi 13:38

Zonguldak’ta sokaklar sakin...

Zonguldak'ta 48 saatlik sokağa çıkma yasağının uygulamasının ardından vatandaşlar yasağa uydu. Öte yandan halkın ekmek ve doğalgaz bulunmayan yerlere tüp gaz için ekipler çalışmalarına başladı.

 Yeni tip Korona virüs tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ile birlikte Zonguldak'ta da 12 Nisan gecesine kadar 48 saatlik sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sabahın ilk ışıklarıya birlikte sokaklar sakinliğini korudu. Öğlen saatlerine kadar vatandaşlar yasağa uydu. 
Ekmek fırınları da halkın ekmek ihtiyacını gidermek için sabah saatlerine kadar ekmek üretimini sürdürdü. Ekmekler makineler vasıtasıyla poşetlendi. Araçlara yüklenen ekmekler vatandaşların ayağına getirildi. Doğalgazı olmayan yerlere tüp gaz için sadece siparişi karşılamak üzere tüp servisi yapılacağı öğrenildi. Kimsenin mağdur edilmemesi için çalışmaların aralıksız sürdüğü Zonguldak'ta kamunun tüm görevlileri koordinasyonu sağlayarak çalışmaları takip ediyor. 
Halkın sokaktan çekilmesiyle birlikte caddeler adeta sokak hayvanlarına kaldı. Bunun üzerine belediye ekipleri sabahın erken saatlerinden itibaren dezenfeksiyon çalışmalarına başladı. Öte yandan, sokak hayvanları için de caddelerin belirli noktalarına yem bırakarak hayvanların aç kalmamasını önledi. 
İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri de kontrol noktalarında denetimlerini aralıksız sürdürüyor. 

Etiketler:

Zonguldak , ereğli , sokaklar sakin , sokağa çıkma yasağı

Yorumlar

BAKAN SOYLU ‘HERKES SAKİN OLSUN’

11 Nisan 2020 Cumartesi 01:49

BAKAN SOYLU ‘HERKES SAKİN OLSUN’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2 günlük sokağa çıkma yasağına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İlgili genelgeyi valiliklere gönderdiklerini belirten Soylu, "İşin başından itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla gerçekleşen bir süreç yönetimi ortadadır. Bu süreçte dört temel meseleyi gözümüzün önünden kaçırmadık. Birincisi kamu düzeninin sağlanması, ikincisi sağlık sisteminin ayakta kalması ve sürdürülebilmesi, üçüncüsü üretim ve tedarik zincirinin devam etmesi, dördüncüsü sosyal mesafe ve sosyal izolasyon." diye konuştu. 

Daha önce 65 yaş üzerindeki ve 20 yaş altındakilere sokağa çıkma yasağı getirildiğini, 31 ile giriş-çıkışın sınırlandığını ifade eden Soylu, gelinen noktada, tüm verileri göz önüne alarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla birlikte Sağlık Bakanlığı ile değerlendirerek, hafta sonu için 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini belirtti. 

Soylu, "Vatandaşlarımızdan talebimiz şudur: Bir telaşa gerek yok." dedi.

Bakkalların önündeki kuyruklara dikkat çekilmesi üzerine Soylu, "Bu saatte sokakta Türkiye'de açık olan yerler çok az olduğu için çok doğal olarak milletimizin telaşı var. Ben bunu normal karşılıyorum ama bu telaşa da gerek yok. Çünkü yarın fırınlar açık. Kendi araçlarıyla ekmek dağıtabilecekler, genelgemizde bu açık. Su açık. Sadece marketler açık değil. Türkiye, çok uzun zamandan beri bizim 'evde kal' çağrılarımıza uymaktadır. Zaten evde gerekli tedarikler söz konusudur." diye konuştu. 

Sokağa çıkma yasağının pazar gecesi sona ereceğini bildiren Soylu, şunları kaydetti: 

"Pazar gününden itibaren bu devam edecek diye bir telaş söz konusu olmasın. Pazar günü akşam saat 24.00 itibarıyla bitecektir. Vatandaşlarımızı bir bulaştan korumak için bu adım atılmıştır. Tam tersine, bir bulaşa kapılmak için marketlerde, fırınlarda oluşturulan kalabalığa gerek olmadığını, herkesin sakin olması gerektiğini bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bu yoğunluklar da açık olan çok az iş yerleri önündeki yoğunluklardır. Zannediyorum yarım saat içinde ortadan kalkar."

Bakan Soylu, hastanelere, eczanelere ilişkin bir kısıtlamanın söz konusu olmadığına dikkati çekerek, çok detaylı çalışmalar sonucunda mümkün olduğunca bulaş riskini azaltmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla bir çerçeve oluşturulduğunu dile getirdi.

Soylu, lojistik firmalarında, ürün ve gıda taşıma alanlarında, tarım alanında günlük bozulmayla karşı karşıya kalabilecek ürünlerin toplanmasında, besi çiftliklerinde, büyük stratejik kuruluşlarda, basında çalışanların, Kızılay koordinesinde kan ve plazma bağışı randevusu olanların, PTT, kargo ve su dağıtım şirketlerinde çalışanların, valilik ve kaymakamlıklar bünyesinde evlere maske ve kolonya taşıyanların sokağa çıkma yasağından istisna tutulduklarını, ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) de açık olduğunu ifade etti.

"Sokağa çıkma yasağı duyurusu birkaç gün önce yapılsaydı vatandaşların ihtiyaçlarını daha rahat giderebileceklerine" ilişkin soruya Soylu, "Sanki daha büyük bir telaş olurdu." karşılığını verdi.

Yasağın pazar akşamı sona ereceğini yineleyen Soylu, "Onun için vatandaşımızın telaş etmemesi önemlidir ama çok doğaldır ki bu yarım saat içinde belki acil ihtiyaçlarını almak isteyenler olabilir. Alırlar. Gece yarısından sonra sokakta kimsenin olacağını düşünmüyoruz." dedi. 

Bakan Soylu, kontrolün söz konusu olacağını belirterek, yasağın içeriğinin genelgede açık şekilde belirtildiğini dile getirdi. Soylu, "Bir pandemi dönemindeyiz. Çok doğaldır ki eczanelerin ve tüm sağlık kuruluşlarının açık olması gereklidir. Eczanelere gitmek isteyen gidecek. Sağlık raporu olanlar gidebilecekler. Aynı zamanda basın mensupları sokağa çıkabilecekler, fırın araçları gezebilecekler. Çünkü üzerinde fırın aracı yazıyor. Bizim onun kontrolünü yapabilmemiz çok kolaydır." diye konuştu. 

Emniyet müdürleri ve valilerle toplantı yaptıklarını ve dikkat edilmesi gereken hususları ifade ettiklerini aktaran Soylu, bu konuda herhangi bir kontrol sıkıntısı yaşanacağını düşünmediğini söyledi.

Etiketler:

Zonguldak , ereğli , süleyman soylu , bakan soylu , sokağa çıkma yasağı

Yorumlar