Alaplı'da kayıp alzaymır hastası 1 gün sonra bulundu...

1 Şubat 2020 Cumartesi 12:21

Alaplı'da kayıp alzaymır hastası 1 gün sonra bulundu...

Zonguldak Alaplı Doğancılar Mahallesi'nde ikamet eden 72 yaşındaki Hayriye Turan isimli kadın dün sabah günü evinden ayrılarak kayboldu. Kayıp kadın evinden 300 metre uzaklıkta baygın şekilde bulundu.

 Alzaymır hastası olan Hayriye Turan, dün sabah saatlerinde evden ayrıldı ancak geri dönmedi. Yaşlı kadının gidebilecek olduğu her yere bakan yakınları, hayatından endişe duyduklarını dile getirdi. Kaybolan kadını bulabilmek için mahalleli de seferber oldu. Köylü vatandaşların da desteğiyle bölgede geniş çaplı arama tarama çalışması başlatıldı. Çalışmalar neticesinde alzaymır hastası yaşlı kadına gece saat saat 00.30 civarlarında evinden 300 metre ilerde belediye ait kapalı alanda baygın şekilde bulundu. Yaşlı kadın, sağlık ekiplerince yapılan sağlık kontrolleri sonrasında ailesine teslim edildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , Alaplı Doğancılar Mahallesi , Hayriye Turan , kayıp , 300 metre uzaklıkta baygın şekilde bulundu

Yorumlar

Rektör Çufalı, EMITT-2020 fuarına katıldı...

31 Ocak 2020 Cuma 17:43

Rektör Çufalı, EMITT-2020 fuarına katıldı...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nı (EMITT-2020) ziyaret etti.

 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nı (EMITT-2020) ziyaret ederek, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gökçebey Kaymakamı Oğuz Erdi Atak ve Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, BAKKA Genel Sekreteri Muhammed Oflaz, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, TTK Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Muharrem Kiraz, Devrek Bastonu Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Afitap Bulut ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un açılışını yaptığı törene katıldı. 
İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen dünyanın en büyük 4 turizm fuarından biri olan EMITT-2020’deZonguldak Valiliği Fuar organizasyon ekibinde İl Özel İdaresi, Üniversitemiz Devrek Bastonu Uygulama ve Araştırma Merkezi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı yer aldı. 
Fuar alanında Zonguldak Valiliği standındaki Devrek Bastonu Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret eden Rektör Çufalı, ilin tek Coğrafi İşaretli ürünü olan Devrek Bastonu sergisini gezdi. Kdz. Ereğli Belediyesi'nin standını da ziyaret eden Çufalı, Zonguldak turizmine ve tanıtımına destek ve katkı sağlayan tüm çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek,Zonguldak Valiliği organizasyonunda Zonguldak turizminin geliştirilmesine ve tanıtımına yönelik bu tür fuarlara katılımın çok faydalı olacağını belirtti. Turizm sektörünün dinamik yapısının Zonguldak’ın kalkınma süreci için çok önemli olduğunu ve Üniversite olarak Zonguldak’ın tanıtımı ve destinasyon imajı odaklı çalışmalarına destek vermeye devam edeceklerini belirterek fuarın Zonguldak için hayırlı olmasını diledi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Prof. Dr. Mustafa Çufalı , EMITT-2020 , 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı , Erdoğan Bektaş

Yorumlar

O kediye sahip çıktılar...

30 Ocak 2020 Perşembe 19:00

O kediye sahip çıktılar...

Zonguldak'ın Çatalağzı beldesinde Gaziosmanpaşa İlkokulu Öğrenci, Öğretmen, İdareci ve Velileri, ayağı kırık kediyi, aralarında para toplayarak özel bir klinikte tedavi ettirdiler ve platin taktırarak sağlığına kavuşturdular.

Zonguldak'ın Kilimli ilçesi Çatalağzı beldesi Gaziosmanpaşa ilk okulunda örnek bir olay yaşandı. Okul öğretmenleri 16 Aralık 2019 tarihinde bahçede dolaşırken; sürekli okulun bahçesine gelen ve çocukların beslediği Minnoş adındaki kedinin sol ayağının üzerine basamadığını fark ettiler. Kediyi Çatalağzı Belediyesi Veterineri’ne götürdüler. Veteriner kedinin muayenesi sonucu omzunun kötü bir şekilde kırılmış olduğunu ve ameliyat olup platin takılması gerektiğini söyledi. Ancak bu ameliyat için belediye veterinerlik hizmetlerinin yetersiz olduğunu belirtti. Bu tür ameliyatların özel bir klinikte yapıldığını ve masrafların yaklaşık 700 TL’yi bulduğunu söyledi. Bunun üzerine tüm öğrenci, veli, öğretmen ve idareciler gönülden bu iyilik hareketine maddi destekte bulundu. Kedi Zonguldak'taki özel bir kliniğe götürüldü. Burada muayene edilip röntgeni çekildi. Minnoş ertesi gün ameliyat olmak için kliniğe emanet edildi. Ameliyattan birkaç gün sonra Minnoş ziyaret edilerek gayet sağlıklı olduğu müjdesi herkesle paylaşıldı.
Minnoş 10 gün kadar bakımı yapılmak için klinikte kaldı. Bu süre zarfında sürekli durumundan haberdar olundu. Veteriner, Minnoş’un durumunun gayet iyi olduğu, ayağının üzerine basabildiği ve ocak sonuna kadar da daha iyi yürüyebileceği bilgisi verildi.
Çatalağzı Gaziosmanpaşa İlkokulu Öğrenci, Öğretmen, İdareci ve Velileri yaptıkları açıklamada, "Minnoş şuan çok sağlıklı ve bizler çok mutluyuz. Öğrenci, veli, öğretmen ve idarecilerimize; birlik beraberlik içinde hareket ederek bir canlının tekrar hayata tutunmasını sağladıkları için çok teşekkür ederiz" dediler.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , kedi , yaralı ,

Yorumlar

“Korona virüsü nedeniyle maskeye yoğun talep var”

30 Ocak 2020 Perşembe 16:50

“Korona virüsü nedeniyle maskeye yoğun talep var”

MFA Genel Müdürü Fatih Furtun, Çin’de patlak veren korona virüsü salgını nedeniyle maske tedarikine karşı yoğun talep olduğunu söyledi. Furtun, “Çin kaynaklı korona virüsü nedeniyle son iki gündür ülkemizden ve yurt dışından gelen yüksek fiyatlı taleplerle stoklar boşaldı" dedi.

 Zonguldak’ta bulunan MFA Maske Fabrikası, Çin kaynaklı korona virüsü salgınından dolayı son iki gündür ülkede ve yurt dışından gelen yüksek fiyatlı talepler nedeniyle stokların boşaldığını söyledi. Furtun, MFA yönetim kurulu adına basın açıklaması yayınlayarak olası bir durumda özellikle hastane ve sağlık çalışanlarının koruyucu maskelerinin hızlı bir şekilde karşılanacağını belirterek, “Çin kaynaklı korona virüsü nedeniyle son iki gündür hastanelerimizde sağlık kurumlarımızda maske tedarikine karşı bir panik havası oluşmaya başladığını gelen talepler ve sağlanan iletişimden gözlemlemekteyiz. Özelikle son birkaç gündür ülkemizde yurt dışından gelen yüksek fiyatlı taleplerle stokların boşalması limanlar, havaalanları gibi yerlerde yapılan satışlarla stokların erimesinin bunda etken olduğunu değerlendiriyoruz. Avrupa’nın en büyük üretim kapasiteli tesislerinden birisi olan MFA Maske ilk günden itibaren ülkemizin olası ihtiyaçları değerlendirilmiş, üretim kapasitemizin önemli bir bölümü mevcut müşterilerimizin, sağlık çalışanlarımızın, hastanelerimizin potansiyel talepleri için ayırmıştır. Özellikle hastanelerimizin acil ihtiyaçlarında firmamız olaya ticari yaklaşmamaktadır. Olası durumlarda sağlık personellerimizin yerli ve milli ürünlerimizde maksimum koruma seviyesinde solunum koruyucu maskeler ile güvenli şekilde çalışabilmesi için ihtiyaçları tüm çözüm ortakları ile birlikte hızlı bir şekilde karşılayacaktır” şeklinde konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , MFA Maske Fabrikası , korona virüsü , FA Genel Müdürü Fatih Furtun

Yorumlar

"En düşük maliyetle en yüksek verime sahiptir”

30 Ocak 2020 Perşembe 14:36

"En düşük maliyetle en yüksek verime sahiptir”

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak, Şube Yönetim Kurulu adına bir açıklama yaparak Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü’nün havzada en düşük üretim maliyetiyle, en yüksek verimi sağladığını söyledi.

 Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak'ın yaptığı açıklama şöyle; “Ülkemizin taşkömürüne yüksek oranda ihtiyaç duymaktadır. Türkiye Taşkömürü Kurumumuz (TTK) bu ihtiyacın önemli bir bölümünü karşılamak için çalışmalarını planlamaktadır. Tüm üretim bölgelerimizde üretimin daha da artırılması yönünde çalışmalar yapılmaktadır. Üzülmez Müessesemiz de bu üretim bölgelerimizden biridir. Üzülmez Müessesemiz, TTK içinde diğer müesseselerle üretim konusunda, kurumun geleceği açısından da, bir bütünün parçası olduğu bilinci içinde doğal bir rekabet halindedir. Taşkömürü üretiminde en düşük maliyetle, en yüksek randımanın/verimliliğin sağlandığı üretim bölgesi Üzülmez Müessesesidir. Üretim ve verimliliği artırmaya yönelik, yerinde de incelediğimiz yarı mekanize sistemin ilk uygulandığı müesseselerden biri olan Üzülmez Müessesesi’nde şuan kazmacı başına günlük üretim bazında ortalama 3 bin 750 kilogram/yevmiyedir. Kuruma 2019 yılı içinde alınan işçilerin ve başarıyla uygulanan yarı mekanize sistemin de katkısıyla 2020 yılında kg/yevmiye bazında üretimin daha da artacağı hesaplanmaktadır. Bu rakamın 2020 yılı ikinci 6 ayında kazmacı başına 4 bin 100 kg/yevmiye olması hedeflenmektedir. Kurumda emeklilikler de sürmekte, yeniden işçi açıkları oluşmaktadır. Bu duruma rağmen maden işçileri fedakarca çalışmaya, kuruma, bölgemize ve ülkemize başarıyla hizmete devam etmektedir.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ttk , GMİS) , Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak , kömür

Yorumlar