Anadolu Lisesi'nin ismi değişti

17 Kasım 2021 Çarşamba 10:15

Anadolu Lisesi'nin ismi değişti

Kdz. Ereğli ilçesinde eğitim veren Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi’nin ismi değişti.

Ereğli İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Atatürk Anadolu Lisesi’nin ismi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın olurları ile değişti. Okul Müdürü Hüseyin Arslan, konu ile ilgili yazının kendilerine ulaştığını belirterek yaptığı açıklamada,

“İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nın (İMKB) isminin 5 Nisan 2013 tarihinde ‘Borsa İstanbul’ olarak değiştirilmesinin ardından, Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi’nin ismi, Ereğli Borsa İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi olarak değiştirildiği Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’nın olurları ile bildirilmiştir. Kamuoyuna duyurulur.” İfadelerine yer verdi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , ereğli imkb anadolu lisesi , ereğli borsa istanbul

Yorumlar

Öğrencilerin huzur ve güvenliği için

15 Kasım 2021 Pazartesi 17:03

Öğrencilerin huzur ve güvenliği için

Kdz. Ereğli'de çocuk ve gençlerin huzur ve güven ortamı içerisinde eğitim öğretim faaliyetlerine devam edebilmesi amacıyla toplantı düzenlendi.

Kdz.Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı başkanlığında ilçe genelinde çocuk ve gençlerin huzur ve güven ortamı içerisinde eğitim öğretim faaliyetlerine devam edebilmesi amacıyla ‘Okul Aile Birliği Değerlendirme ve İstişare Toplantısı’ gerçekleştirildi.

Toplantıya, İlçe Emniyet Müdür Vekili İlkay Akdeniz, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Ali Akca, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, İlçe Yazı İşleri Müdürü Erdal Uyar, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sezer Çetinkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları ve diğer ilgililer katıldı.

Toplantıda sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , kaymakam , öğrenci

Yorumlar

TSO, 700 öğrencinin yüzünü güldürdü

5 Kasım 2021 Cuma 15:42

İlyas Akın

TSO, 700 öğrencinin yüzünü güldürdü

Kdz. Ereğli ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün belirlemiş olduğu ihtiyaç sahibi 700 öğrenciye bot yardımı yapıldı.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nda ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik ‘Bot Yardım Töreni’ düzenlendi.TSO binasında düzenlenen törene, Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı,Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş,Kdz. Ereğli Gençlik Spor İlçe Müdürü Serkan Keleş, Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu üyeleri ile okul yöneticileri katıldı.

Yardım töreni ile ilgili bilgiler veren İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, ilçedeki bazı okullara kütüphane yapılması konusunda TSO’dan talepte bulunacaklarını ifade etti. Aksoy açıklamasında, “Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası her yıl olduğu gibi bu yılda, ilçemizde ihtiyaç sahibi olan 700 öğrenciye bot yardımı yapmıştır, geçmiş yıllarda da bu yardımı yaptı. Pandemi döneminde uzaktan eğitimde sorun yaşayan çocuklarımıza tablet, bilgisayar yardımının yanında yine çocuklarımızın okuması için kitap yardımı da her sene rutin olarak yapılıyor. Eğitimin her alanında, yaptığı bu yardımından dolayı başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’mızın belirlemiş olduğu; ‘Her okulda kütüphane olacak’ projesi kapsamında da inşallah başkanımızdan en azından 3-4 okulumuza kütüphaneler yapılması yönünde yardımlarını talep edeceğiz.” Dedi.

Keleş, “En keyif aldığımız eğitim yardımlarıdır”

Düzenlenen bot yardım töreninde konuşan Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, eğitim için yaptıkları yardımlardan keyif aldıklarını belirterek şunları söyledi:

“Geçen yıl pandemi sebebi ile yaklaşık 150 öğrencimize İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla tablet alarak yardımda bulunmuştuk. 23 Nisan’da çok keyif alarak yaptığımız bir uyguladığımız var. İlkokul çağındaki her çocuğumuza ikişer, üçer kitap hediye ediyoruz, öğretmenlerimiz vasıtasıyla evlerine kadar ulaşma imkanına vesile olduk. Bizi de onurlandırıyor bu işler. Aynı zamanda üniversite sınavında ilk bine giren 6 öğrencimizi de burada ödüllendirdik. Hem özel okullarımızın hem de devlet okullarımızın gücünü ve Ereğli’mizin dinamizmini ortaya koymuş olduk. Bugün de yine kış sezonu yaklaşıyor, 700 tane öğrenci kardeşimize bot yardımında bulunmak istedik. Umarım Ereğli’de eğitim öğretim hayatı kazasız belasız sekteye uğramadan aynen bu şekilde çocuklar yetiştiririz.”

Kaymakam Mehmet Yapıcı ise yaptığı konuşmada Dünya’daki ihtiyaçların değiştiğine vurgu yaptı. Yardımlarda emeği geçenlere teşekkür eden Kaymakam Yapıcı konuşmasında, “Sanayi ve Ticaret Odamızın bu hayır işinde burada olmaktan dolayı memnunum. Dünya değişiyor, dünyada ihtiyaçlar değişiyor. Eğitim şekli değiştiriyor, eğitimin ihtiyaçları değişiyor. Dolayısıyla devletin bütçesi ile her ihtiyacı karşılamak, her şeye yetişmek mümkün değil. Bu

anlamda odalarımızın bizim yetişemediğimiz yerlere yetişmesi bizi sevindiriyor. Özellikle fakir çocuklara yapılan bu yardımı çok önemsiyorum. Katkısı olanlara çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardından protokol tarafından, okul idarecilerine temin edilen botlar teslim edildi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , TSO , ismail aksoy , öğrenci , yardım töreni , sanayi odası , serkan keleş , ticaret ve sanayi odası , mehmet yapıcı

Yorumlar

Kişisel verilerin korunması anlatıldı

4 Kasım 2021 Perşembe 17:44

Kişisel verilerin korunması anlatıldı

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından üyelere yönelik ‘İşletmelerde KVKK ve Yükümlülükler’ konulu seminer verildi.

Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren firmalara yönelik Yurtseven Hukuk bünyesindeki avukatlar tarafından İşletmelerde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Yükümlülükler konulu seminer verildi.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Yaşar Tetiker Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Yurtseven Hukuk bürosu kurucusu ve yöneticisi Musa Yurtseven, Kdz. Ereğli TSO yönetim kurulu üyeleri, ilçede hizmet veren gıda, elektronik, inşaat, ev aletleri, tekstil gibi bir çok iş insanı katıldı.

Kişisel Veri Nedir?, Özel Nitelikli Kişisel Veri Nedir?, Özel Nitelikli Kişisel Verilerin İşlenme Şartları, Kişisel Verilerin İşlenme Şartları, İdari Tedbirler, uyum süreci ile ilgili yol haritası ve öneriler gibi konu başlıkları katılımcılara aktarıldı.

Seminerde; Avukat Cansu Ergül, Avukat Beyzanur Yaman, Adli Bilişim Uzmanı Tuncay Karaman, Elektrik Elektronik Mühendisi Melisa Kaymakcı konuşmacı olarak katıldı.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , avukat , ereğli tso , seminer

Yorumlar

Rektör Çufalı, Ereğli’de görüş alışverişinde bulundu

2 Kasım 2021 Salı 21:49

Rektör Çufalı, Ereğli’de görüş alışverişinde bulundu

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı’yı ziyaret etti.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Kdz. Ereğli’ye kısa süre önce atanan Kaymakam Mehmet Yapıcı’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Kaymakam Yapıcı, Rektör Çufalı ile gündeme dair konularda görüş alışverişinde bulundu.

ÇUFALI’DAN BAŞKAN POSBIYIK’A ZİYARET

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın Sosyal Medya hesabından ziyaretle ilgili şu paylaşımı yaptı:

“Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya nazik ziyareti için teşekkür ediyorum.

Başta Kdz. Ereğli üniversite kampüs alanı olmak üzere birçok konuda fikir alışverişinde bulunduk. Kendisine çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , mustafa çufalı , mehmet yapıcı , halil posbıyık , üniversite

Yorumlar
  • misafir 2667
    3 Kasım 2021 Çarşamba 11:14

    kampus alanı yeni kapalı cezaevi yapılacak yere çok uygun biyer yarın bir gün şehir büyüdüğünden içinden çıkışamaz trafik sorunlarına gebe kalır eski hastanenin oraya kampus olursa neden yöneteciler 20 yıl 40 yıl sonrasını düşünmezler geşien şehirler üniversiteler şehir dışında genelde ereğli gerçekten düşünenler varsa kampus şehir dışında olmalı.