Astral seyahat nasıl yapılır?

8 Ekim 2019 Salı 12:33

Nilgün Arıkan

Astral seyahat nasıl yapılır?

Astral seyahat; ruhun bilinçli şekilde başka bir boyuta geçmesi ve rüyayı kontrol edip sınırların ötesine ulaşmaktır.

Bu seyahat gerçekleşirse, ruhani olarak istediğiniz yere istediğiniz şekilde gidebilirsiniz.

Astral seyahatin en dikkat çekici yanı ise hayatımızda olan fiziksel engelin astral seyahatte engel konusu olmamasıdır.

Astral seyahat yapmak için ilk önce bedenin ve kafanızın rahat olması gerekir.

Başlamadan önce yatağa uzanarak birkaç dakika zihninizi boşaltıp başlayabilirsiniz.

Fakat unutmamamız gereken en önemli konu Astral seyahat yaparken,  başkasının size ulaşmaması ve ruhsal yolculuğunuzu yarıda bölmemesi gerekir.

Yarıda bölündüğünde ölüm riski taşıdığı yazılı kaynaklarda mevcut, o yüzden insanlardan uzak rahatsız edilmeyeceğiniz bir oda seçmelisiniz.

Astral seyahat yapmaya karar verdiyseniz beynimizin düşüncelerden, stresten uzak olması gerekir aksi halde astral seyahat başarılı olamaz.

Astral seyahati ilk defada yapan herkesin başarılı olacağını söylemek ise pek de doğru değildir, bunun için sürekli bir uğraş çaba gerekebilir.

Astral seyahat nasıl yapılır?

Nefes tekniği; Nefes alırken birden üçe kadar sayınız.

                          Nefesinizi tutarken birden üçe kadar sayınız.

                          Nefesinizi verirken birden üçe kadar sayınız.

Bu nefes alış verişlerle bedeni ve ruhu kontrol altına alınız.

Bu nefes tekniğinde yapmamız gereken, burnumuzdan verdiğimiz nefese yoğunlaşmamız gerekir.

Her verdiğimiz nefeste o sıcaklığı hissedip, odak noktamızı burun ve verdiğimiz sıcak nefese odaklamalıyız.

Gevşeme Tekniği; zihnimize gelen düşünceleri geri göndererek, konsantrasyonumuzu koruduktan sonra önemli kısım kaslarımızın gevşetilmesi ve vücudumuzun serbest bırakılmasıdır.

Hayatın stresi ve yoruculuğu arasında vücudunuzu serbest bırakmak biraz zor olsa da tekrar tekrar denemekten vazgeçmeyin.

Gevşeme tekniğini, vücudumuzun tüm uzuvlarını 3 kere sıkıp gevşeterek gerçekleştirmiş oluyoruz.

Korunma ve imgeleme;  bedenimiz daha önce böyle bir deneyimi gerçekleştirmediği için hemen adapte olamaz, dolayısıyla korkup kendini korumaya alır bu da bizim uyanmamızı ve astral seyahatin yarı da kalmasını sağlar.

Gözümüzü kapattığınızda gözünüzün önüne gelen belirsiz cisimleri,  sadece izleyin ve kaybolup gitmelerine izin verin.

Kendinizi nasıl görmek isterseniz öyle hayal edin akıcı bir su, parlak bir ışık her şey sizin elinizde istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.

Kontrolü ele alın ve odaklanın.

Uzaktan gelen küçücük bir beyaz ışık hayal edin.

Yavaşça size yaklaştığını, yaklaştıkça büyüdüğünü ve size yaydığı enerji ile beraber soğukluğunu hayal edin.

Işığın vücudunuza yavaşça girdiğini düşünün, onun verdiği soğukluğu her zerrenizde hissetmeye çalışın.

10 dakikanın sonunda iyi bir nefes tekniği ve hayal gücüyle vücudunuzun her yerinin, uyuşarak hissizleştiğini fark edeceksiniz.

Daha sonrasında yaşanılanlar ve olabilecekler tamamen size kalmış.

Peki, astral seyahatin sonlanacağını nasıl anlarız.

Çıkış belirtisi; eğer vücudunuzda karıncalanma hissediyorsanız en büyük belirtiyi yaşıyorsunuz demektir.

Bunun yanında baş dönmesi, kulak çınlaması ve bedenin dönüyormuş gibi oluşu da çıkış belirtilerinin arasındadır.

Unutmayın beden ile ruhun arasında sağlam gümüş bir bağ vardır.  Fakat işler ters giderse bu sağlam dediğimiz bağ koptuğunda,  insan hayatı korkuyla beraber tehlikeye girebilir ve istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Astral seyahat yapacakların bu riskleride göz önünde bulundurarak yapmaları gerekiyor.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Astral seyahat , Rüya , Kontrol

Yorumlar

Yola kaya düştü, ulaşım durdu

8 Ekim 2019 Salı 12:24

Yola kaya düştü, ulaşım durdu

Zonguldak - Ereğli yoluna kaya düşmesi nedeniyle yol kısa süreliğine ulaşıma kapandı. Meydana gelen olayda ölen ya da yaralanan olmazken yolda temizleme çalışması devam ediyor.

 Edinilen bilgiye göre, Zonguldak - Ereğli yolu BEÜ Tıp Fakültesi kavşağında dev kaya yola düştü. Kazada şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken yol trafiğe kapandı. Yaşanan olayın ardından ekipler kayanın yoldan kaldırılması için çalışma başlattı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Ereğli , BEÜ , yola kaya düştü

Yorumlar

Demirtaş promosyon anlaşması imzaladı

8 Ekim 2019 Salı 12:22

Demirtaş promosyon anlaşması imzaladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş belediye çalışanlarının maaşlarını aldığı banka ile promosyon anlaşması imzaladı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, belediye çalışanlarının maaşlarını aldığı Vakıf Bank Kdz. Ereğli Şube Müdürü Cengiz Tandoğdu ile protokol anlaşması imzaladı. Gülüç Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen anlaşmada Vakıflar Bankası Kdz. Ereğli Şube Müdürü Cengiz Tandoğdu, banka personeli Çağla Taşgelen ve Özlem Demiryarız ile Gülüç Belediyesi Muhasebe Müdürü Ferhan Aksoy’da katıldı.

Çalışanların alın terine büyük saygı duyduğunu ve karşılığını da fazlasıyla almaları gerektiğini belirten Demirtaş, yapılan promosyon anlaşması ile çalışanların gelirlerine bir nebze daha katkıda bulunmaktan mutlu olduğunu söyledi. Demirtaş konuşmasında “Biz Gülüç’e kazandırdığımız tüm eserleri ve hizmetleri belediyemizde çalışan arkadaşlarımızla birlikte yapıyoruz. Memurundan işçisine kadar tüm personelimizin yapılan hizmetlerde büyük emekleri var. Göreve geldiğimden bu yana çalışanlarımızın emeklerinin karşılığını en iyi şekilde almaları için mücadele ettim. Yaptığımız promosyon anlaşması ile gelirlerine katkıda bulunduk. Bundan dolayı da büyük mutluluk duyuyorum. Yapılan anlaşmanın tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Allah kazançlarını aileleri ile birlikte güle güle yemek nasip etsin” dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Gülüç , Promosyon , Ödeme

Yorumlar

Günlük Burç Yorumu 8 Ekim 2019

8 Ekim 2019 Salı 09:30

askmoyra

Günlük Burç Yorumu 8 Ekim 2019

Günlük burç yorumları ile burcunuzda neler oluyor, hayatınız hakkında size ne gibi ipuçları veriyor öğrenebilirsiniz.

Sabah saatlerindeki Güneş ile Ay arasındaki olumlu açıyla günümüz pozitif etkilerle başlayacak gibi görünüyor. İdeallerimizi hayata geçirebileceğimiz fırsatlarla karşılaşabilir; kurulacak işbirlikleriyle hedeflerimize daha rahat ulaşabiliriz. Bağlı olduğumuz gruplarla olumlu bir iletişim kurabilir; takım çalışmalarında ise gelecek vaad eden adımlar atabiliriz.

KOÇ; yaşadığın romantik ilişkinin geleceği üzerine odaklanabilir, girişimlerin ne yöne gidebileceği hakkında bir fikir sahibi olabilirsin. Farklı düşünceler geliştirerek, her zaman gösterdiğin davranış kalıplarının dışına çıkabilirsin. Venüs’ün de burç değiştirmesiyle finansal açıdan rahatlarken duygusal açıdan krizlere meyilli olman mümkün.

BOĞA; yönetici gezegenin Venüs’ün karşıt burcuna geçmesiyle ilişkilerde çok daha tutkulu ve derin bir sürece girebilir hatta evliliği düşünmeye başlayabilirsin. Bugünlerde yeniliklere açık duruşun yeni fırsatların yanında var olan kariyerini iyileştirme şansı da getirebilir.

İKİZLER; önümüzdeki günlerde çalışma ortamında ya da akrabaların aracılığı ile gelişen ilişkiler önüne yeni fırsatların çıkmasını sağlayabilir. Görüş ve inançların üzerinde farkındalık yaratacak arkadaş gruplarına girebilir, kişisel gelişimine katkıda bulunacak ortamlarda yer alabilir veya eğitimlere katılabilirsin.

YENGEÇ; venüs’ün burç değiştirmesiyle romantik ilişkilerde yeni bir evre başlayabilir, hayalindeki kişiyle karşılaşabilir ya da yeni ortamlara girebilirsin. Paranı değerlendirirken her zamankinden farklı bir tutum içinde olabilir, gelecek kaygısından dolayı yenilenmekte olan koşullara ayak uydurabilirsin.

ASLAN; aile içi ilişkileri düzenlemek ya da evini güzelleştirmek isteyeceğin bir dönemdesin. İkili ilişkiler ve ortaklıklarda karşına yeni ve beklenmedik fırsatlar çıkabilir. Yakın çevrene odaklanabilir, var olan pürüzleri iyileştirmeye çalışırken bilgi alışverişleri ve yolculukların önemli katkısını görebilirsin.

BAŞAK; gündelik işlerini yerine getirirken yeni bir düzene veya yeni tekniklere ihtiyaç duyabilirsin. İşinle ilgili ekip faaliyetlerine katılabilir, teknolojiden daha fazla faydalanarak ekonomik kazanç elde edebilirsin. Yakın çevre ilişkilerinde kıskançlıklar yaşayabileceğin bir süreçtesin.

TERAZİ; yönetici gezegenin Venüs’ün burç değiştirmesiyle ekonomik iş birlikleri ve kazançlar da artış yaşanabilir. Bugün çocuklar, yatırımlar ve aşk hayatınla ilgili yeni devre başlayabilir, kendini daha rahat ifade edebilir, sosyal ortamlarda organizasyonlar içinde yer alabilirsin.

AKREP; venüs’ün burcunda hareket etmeye başlamasıyla fiziksel görünümüne daha fazla özen gösterebilir, gardırobunu yenilemek ve dış görünüşünde ufak değişiklikler yapmak isteyebilirsin. Kendini yenilemek için harekete geçme gereği duyman ve aile ve yatırımlarla ilgili gelişmelerin gündeme gelmesi mümkün.

YAY; gerek iş gerek özel ilişkilerinde hedef ve beklentilerini gerçekleştirmek üzere harekete geçebilir, yeni fikirler geliştirerek farklılık yaratabilirsin. Gruplar, ekip çalışmaları ve yolculuklar sana yeni bir vizyon kazandırabilir. Önümüzdeki günlerde kulislerden çıkar sağlayabilirsin.

OĞLAK; parasal hedeflerinde sıra dışı girişimlerde bulunabilir, süregelen düzende değişiklikler yapabilirsin. Kariyerinden daha fazla kazanç sağlamak için harekete geçebilirsin. Arkadaşlarının sana ihtiyaç duyması ilişkilerin derinleşmesine yol açabileceği gibi onların sırlarını da öğrenebilirsin.

KOVA; orijinal fikirlerinle hem kendine hem de çevrene yenilenme fırsatı getirebilir, onlarla birlikte yeni ufuklar açabilirsin. Görüş ve inançlarını paylaşarak kendine farklı bir sosyal ortam oluşturabilirsin. Önümüzdeki günlerde üstlerinin desteğini alman ya da bir ilişkiyle gündeme gelmen mümkün.

BALIK; miras, nafaka, kredi gibi gelirlerle ilgili gelişmeler yaşayabilir ayrıca duygusal paylaşımlarında daha net ve objektif olabilirsin. Venüs’ün de burç değiştirmesiyle hayata bakış açında yenilenmeler olabilir, aynı görüşü paylaştığın kişi ve gruplarla daha derin ilişkiler geliştirebilirsin.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Burc

Yorumlar

Avukat Ertuğrul Turhan’ın anneanne acısı

7 Ekim 2019 Pazartesi 18:49

Ereğli Haber

Avukat Ertuğrul Turhan’ın anneanne acısı

Kdz. Ereğli ilçesinin başarılı Avukatlarından Ertuğrul Turhan’ın anneanne Rukiye Turhan hayatını kaybetti.

Kdz. Ereğlili Avukat Ertuğrul Turhan’ın anneanne Rukiye Turhan vefat etti. 6 çocuk annesi Merhume Rukiye Turhan için yarın (8 Kasım 2019 Salı Günü) öğle namazı sonrasında cenaze töreni düzenlenecek.
Ereğli Haber Gazetesi Ailesi olarak Merhume Rukiye Turhan’a Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Yorumlar