Bahçeşehir Koleji avantajlı kayıt dönemi başladı

2 Haziran 2020 Salı 19:03

Bahçeşehir Koleji avantajlı kayıt dönemi başladı

Bahçeşehir Kdz. Ereğli Kampüsü erken çocukluk eğitimi ile 4-5 yaştan itibaren dünya vatandaşı yetiştiriyor.

Bahçeşehir Kdz. Ereğli Kampüsü’nde avantajlı kayıt dönemi başladı. 4-5 Yaş Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi kayıtları için Kdz. Ereğli kampüsüne davetlisiniz.
Konu ile ilgili olarak Bahçeşehir Koleji’nden yapılan açıklama şu şekilde: “4-5 Yaş Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi kayıtlarımız için okulumuza davetlisiniz. Avantajlı kayıt dönemi 15 Haziran 2020 tarihinde sona erecektir. Sağlıklı günler dileriz.‬”
#bahcesehirkdzeregli

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , bahçeşehir koleji , kayıt ,

Yorumlar

Kdz. Ereğli 'de İlk!

2 Haziran 2020 Salı 15:18

Kdz. Ereğli 'de İlk!

Tüm Kurs Türlerinde uzman öğretmen kadrosu ile eğitim veren Yargı Akademi Eğitim Kurumları Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı' nda Açıldı.

Kdz. Ereğli Yargı Akademi Kpss A, Kpss B, Eğitim Bilimleri, ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi), ALES, DGS, YDS, YÖKDİL ve aynı zamanda Üniversite'ye Hazırlık Sınavlarında da (TYT-AYT) eğitim verecek. Kdz. Ereğli Yargı Akademi Eğitim Kurumları Çift Yayınevi(Yargı Yayınevi & Benim Hocam Yayınevi) ile geniş ferah derslikleri ile 2020 2021 Eğitim öğretim yılına hazır.

Kdz. Ereğli Yargı Akademi ülkemizi ve dünyayı saran Covid-19 'a karşı olası tüm tedbirleri alarak yeni eğitim yılında öğrencilerini bekliyor.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , yargı akademi , dershane , kurs ,

Yorumlar

Kazaların önüne sinyalizasyon sistemiyle geçilecek

2 Haziran 2020 Salı 14:46

Kazaların önüne sinyalizasyon sistemiyle geçilecek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Elmatepe Mahallesi girişi ve Echomar Hastanesi önünde yolun karşısına geçmek isteyen yayalara bir çok kez araçların çarpmasıyla ölümlü kazaların meydana geldiğini belirterek bu sorunu sinyalizasyon sistemiyle çözüme kavuşturduklarını söyledi.

Başkan Posbıyık, başkan yardımcılarıyla birlikte, yapılan çalışmaları yerinde takip etti. Elmatepe Mahalle Muhtarı Yüksel Erkez ve mahalle sakinleri tarafından Elmatepe mahallesi girişinde karşılanan Başkan Posbıyık, sinyalizasyon sisteminin hayırlı olmasını diledi.
Muhtar Erkez ve mahalle sakinleri Başkan Posbıyık’a uzun yıllardır yaşadıkları sorunu çözdüğü için teşekkür etti. Karayolları ile gerekli görüşmeleri yaparak sistemi kurduklarını anlatan Başkan Posbıyık “Echomar Hastanesi önünde ve özellikle burada Elmatepe Mahallemizin halkı büyük sıkıntılar yaşıyordu. Bir çok ölümlü kaza meydana geldi, canlar yandı. Biz önce halk sağlığı diyerek Karayollarıyla gerekli görüşmeleri yaptık. Sinyalizasyon sistemini kurarak devreye aldık. Hayırlı olsun” dedi.
Başkan Posbıyık, Kepez bölgesinden de yoğun şikayetler aldıklarını ifade ederek “Kepez bölgesi Solak yol ayrımına da sistemi kurmak için harekete geçtik, ihaleye çıktık. Yakında bu bölgenin de sorununu çözmüş olacağız” diye konuştu.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Halil Posbıyık

Yorumlar

Heykeltıraş Yaman Civan mezarı başında anıldı

2 Haziran 2020 Salı 14:37

Heykeltıraş Yaman Civan mezarı başında anıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık heykeltıraş Yaman Civan’ı mezarı başında anarak, sanatçının yaptığı eserler ve kişiliğinin genç kuşaklara örnek olacağını söyledi.

Kdz. Ereğlili ünlü sanatçı Yaman Civan, vefatının birinci yılında şehir mezarlığındaki kabri başında anıldı.
Anma programına Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, başkan yardımcıları, daire müdürleri, Yaman Civan’ın kızı İkbal Civan ve yakınları katıldı. Civan’ın kabrine karanfiller bırakılmasının ardından, Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.
Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Civan’ı rahmet ve minnetle andıklarını belirterek, “Karadeniz Ereğli’nin yetiştirdiği büyük sanatçı Yaman Civan’ın aramızdan ayrılmasının üzerinden bir yıl geçti. Bugün burada kendisini büyük bir saygı ve rahmetle anıyoruz. Yaman Civan gibi büyük bir sanatçının eserleri, sanatçı kişiliği, üretkenliği kendisinden sonra gelecek genç kuşaklara örnek olacaktır.
Kendisi, bu şehre ve ülkeye iz bırakmış, halka mal olmuş büyük bir sanatçıdır. Biliyorsunuz geçen yıl, sanatçımızın eserlerinin şehrimizin bir parçası haline gelmesi için Kent Müzesi’nde özel bir bölüm oluşturduk. Ayrıca sanatçının Ereğli rölyefi belediye binasında sergileniyor. Genç kuşakların Yaman Civan’ı ve eserlerini tanımasını ve örnek almasını istiyoruz” dedi.

Yaman Civan Kimdir?
Karadeniz Ereğli’de 6 Haziran 1940’da doğdu. Babası Denizci Mehmet Halil, annesi Nazife Civan. Üç kardeşin en büyüğüydü. Eğitimine Alemdar İlkokulu’nda başladı. Erkek Sanat Enstitüsünden 1959’da mezun olduktan sonra Karabük Akşam Tekniker Okulu Makine Bölümü’ne devam etti. 1960’ta Yedek Subay Öğretmen olarak Kayseri’de Süksün Köyü’nde öğretmenliğe başladı. Okul dışında küçük bir odada da sıcak-soğuk demir işleri yapılabilen bir atölye kurdu. Plastik sanatlara özellikle de heykele olan ilgisi giderek arttı. Köydeki okulun bahçesine bir Atatürk heykeli yaptırılması kararı alınınca buna talip oldu. 3 metrelik, 5 ton ağırlığındaki taştan keski ve çekiç ile başarıyla bir Atatürk heykeli yonttu. Kendi ifadeleriyle, açılış töreninde kopan alkışın sesi ona hayatı boyunca çalışma şevki ve aşkı vermişti. Bu iş için kaymakamlıktan aldığı takdirnameyi ömrü boyunca sakladı.
1962’de Karadeniz Ereğli’ye döndü, bir yandan heykel çalışmalarını sürdürdü, diğer yandan Erdemir’de 25 yıl çalıştı. Sanatçı pek çok esere imza attı. Çilek Kadın heykeli Ereğli’nin simgeleri arasındadır. Ereğli’deki ilk atölyesini 1968’de Yalı Caddesi’nde açan Civan, 1974’te baba evine taşındı. Orada çok çeşitli heykel ve rölyef çalışmaları yaptı ayrıca çelik heykel türündeki büyük, ağır tonajlı eserlerini de Erdemir Montaj Atölyesi’nde tamamladı. Figüratif ağırlıklı eserlerinin hepsinin ayrı bir hikayesi vardır. Bazıları Ereğli’yi süslemekte, bazıları özel koleksiyonlarda Ereğli dışında müzelerde bulunmaktadır. Hayatı boyunca sanatın her alanıyla ilgilenen Sanatçı Yaman Civan 2 Haziran 2019 tarihinde geriye çok sayıda eser bırakarak aramızdan ayrıldı.

Yorumlar

Valilik şiddetli yağışa karşı uyardı

1 Haziran 2020 Pazartesi 17:48

Valilik şiddetli yağışa karşı uyardı

Zonguldak Valiliği bu geceden itibaren etkili olması beklenen sağanak yağış ve serin hava karşı uyardı.

Zonguldak Valiliği Ülkemizin bu gece saatlerinden itibaren yeni bir serin sistemin etkisi altına girecek. Batı Karadeniz bölümü Ankara, Çankırı, ve Kırıkkale hafta ortasına kadar yağışların sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Bolu, Karabük ve Çankırı geneli ile Düzce, Zonguldak ve Bartın illerinin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Kuvvetli yağışların sebep olacağı şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi. Yağışların Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri bölgemizde etkili olacağı Cuma günü bölgemizi terk edeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar