Bakan Kasapoğlu'ndan Kömürspor'a tesis sözü

3 Temmuz 2019 Çarşamba 16:03

Bakan Kasapoğlu'ndan Kömürspor'a tesis sözü

Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Kömürspor'un tesis yapılması noktasında ki projelere, ''Yer bulun hemen çalışmalara başlayalım'' diyerek destek verdi.

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar Zonguldak’ta yapılması gereken spor yatırımlarının yanı sıra devam eden yatırımlar hakkında Geçlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu makamında ziyaret ederek görüşmelerde bulundu. AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel’in Zonguldak’taki spor yatırımları ile ilgili hazırlamış olduğu dosyayı Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’na teslim etti. Ak Parti Milletvekili Hamdi Uçar, Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ile görüşmelerin olumlu geçtiğini söyleyerek, Bakan Kasapoğlu'nun Kömürspor'un tesis yapılması noktasında ki projelere, ''yer bulun hemen çalışmalara başlayalım''diyerek destek verdiğini söyledi. 
AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Zonguldak Kömürspor'la ilgili önemli projeler olduğunu söyleyerek; ''Karaelmas Kemal Köksal Stadı’nın genel bakım ve onarımlarının yapılmasının dışında ayrıca Şehir merkezinin dışında bir spor kompleksi projemizi Bakanımıza sunduk. Bu projenin içinde yeni bir stadyum, antrenman sahası ve Zonguldakspor için tesis binası olacak. Geniş kapsamlı bir spor kompleksi projesini Bakanımıza sunduk. Ayrıca bu tesisleri dışarıdan gelen misafir takımlarda kullanabilecek. Çok önemli ve güzel bir proje olan bu spor kompleksi için bakanımız “Yer bulun hemen çalışmalara başlayalım” ifadelerini kullandı. Proje 2020 yatırım programına yetiştirilecek. Bu spor kompleksinin dışında ayrıca Devrek’te yıkılan spor salonunun yerine yeni bir spor salonunun yapımı için görüş alışverişinde bulunduk. İl ve ilçedeki diğer spor yatırımları için de olumlu mesajlar aldık. Bir önceki Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak da bizlere çok destek oldu. Gerek Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, gerekse önceki bakanımız Osman Aşkın Bak’a ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. 

Yorumlar

18 yaşındaki futbolcu, madenci oldu

3 Temmuz 2019 Çarşamba 13:41

18 yaşındaki futbolcu, madenci oldu

TFF 2. Lig ekiplerinden Zonguldak Kömürspor'da forma giyen 18 yaşındaki genç stoper Yağız Kandemiroğlu, geçtiğimiz aylarda Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun (TTK) kurasından çıkarak, Kozlu müessesinde işe başladı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun geçtiğimiz aylarda Zonguldak'ta bin kişilik pano ayak işçisi için bakanların katılımıyla Site Spor Salonu'nda kura çekimi gerçekleştirdi. Kura çekimine TFF 2.Lig takımı Zonguldak Kömürspor'da profesyonel futbolcu olarak mücadele eden genç stoper Yağız Kandemiroğlu da başvuru yaptı. Şans eseri kuradan çıkan genç oyuncu Kandemiroğlu sağlık kontrolü ve güvenlik soruşturmasını geçerek 15 günlük eğitimin ardından Kozlu Müessesinde işe başladı. 18 yaşındaki genç maden işçisi Yağız Kandemiroğlu hem profesyonel olarak futbol hayatını sürdürüyor hem de yerin metrelerce altına girerek yer altındaki kömürü çıkarıyor. 

"Yer altında güzel dostluklar kuruyoruz" 
18 yaşındaki genç maden işçisi Yağız Kandemiroğlu, "Ben de artık bir maden işçisiyim. İlk önce yapabilir miyim diye düşündüm ama yer altına girince ben de maden işçisi ağabeylerim gibi ekmek param için çalışmaya başladım. Zor bir meslek. Kömür karasına alışkın değilim. Daha önce hiç yer altına girmedim. Ama çalışmaya başladıktan sonra alışmaya başladım. Yer altında ki ağabeylerimizle de güzel dostluklar kuruyoruz. Bu mesleği hiç bırakmaya niyetim yok" dedi. 

"'Futbol ve madeni birlikte yürüteceğim" 
Futbolculuk hayatına devam edeceğini ifade eden Kandemiroğlu, "Futbolculuk hayatıma devam edeceğim. Profesyonel olarak Zonguldak Kömürspor'un futbolcusuyum. Futbolu ve madeni birlikte yürütmeyi düşünüyorum. İkisini bir arada yürütecek güçteyim. Futbol benim hayatım. Çocukluğumdan beri top oynuyorum. Onu da bırakmaya hiç niyetim yok" diye konuştu. 

Yorumlar
  • Timur
    7 Temmuz 2019 Pazar 12:19

    Kardeşim iki iş bir arada bence OLAMAZ ya futbol ya maden derim profosyonel e kadar çıkmışsin demekki boş topçu degilsin nazarımca futbola emek vermissin bu yöne git geliştir kendini

İsmail Hakkı Durdu turnuvası devam ediyor

3 Temmuz 2019 Çarşamba 12:02

İsmail Hakkı Durdu turnuvası devam ediyor

Perşembe Belediyespor’un merhum Başkanı İsmail Hakkı Durdu anısına bu yıl ikincisi düzenlenen ve 23 Haziran'da başlayan futbol turnuvasında 2 hafta geride kaldı.

15 takımın katıldığı turnuvada çekilen kura sonucu her grupta 5 takım olmak üzere (A, B ve C) 3 grup oluşturuldu. Turnuvanın tüm maçları takımların isteği doğrultusunda her hafta Pazar günü oynanma kararı alındı. Müsabakalar hava şartlarından dolayı 35’er dakikalık 2 devre üzerinden yapılıyor. Turnuvada şampiyon olan takıma 3.500 TL ve kupa, ikinci olan takıma 1.000 TL ve kupa , üçüncü olan takıma da kupa verilecek. Ayrıca turnuvanın en iyi kalecisine ve gol kralına da ödül verilecek. Zonguldak, Bartın ve Karabük illerindeki 1'nci amatör ve süper amatör liglerde futbol oynayan futbolcular da turnuvadaki takımlarda yer alıyor. 
Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam turnuva ile ilgili olarak şunları söyledi, “Perşembe Belediyespor’un merhum Başkanı İsmail Hakkı Durdu anısına birincisi geçen yıl gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisini düzenlenen futbol turnuvasını bundan sonra geleneksel hale getireceğiz. Yaz aylarında beldemizin sosyal, kültürel, sportif yaşamını renklendirmek, bölgemizdeki sporseverlere futbol heyecanını yaşatmak, kötü alışkanlıklardan uzak kalmasını istediğimiz gençleri spora yönlendirmek amacıyla düzenlediğimiz turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar diliyor, centilmence maçlar oynanmasını temenni ederken, tüm sporseverleri de maçları izlemek üzere Perşembe Şehir Stadımıza davet ediyorum” dedi. 
Gruplarda oynanan maçların ardından A Grubunda Koramanlarspor, B Grubunda Ekotekstilspor, C grubunda ise Muharremşahspor rakiplerini mağlup edip 3’er puan alarak liderliğe yerleştiler. Turnuvanın üçüncü hafta maçları 7 Temmuz Pazar günü oynanacak. 

Yorumlar

Yaraşlıyörükte 33 yıl aradan sonra yağlı güreşler düzenlendi

1 Temmuz 2019 Pazartesi 13:44

Yaraşlıyörükte 33 yıl aradan sonra yağlı güreşler düzenlendi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Yaraşlı Yörük Köyü’nde 33 yıl aradan sonra yağlı güreş turnuvaları düzenlendi.

Kdz. Ereğli Yaraşlı Yörük Köyü Kalkındırma Derneği tarafından düzenlenen ve Kdz. Ereğli Kaymakamlığının desteklediği yağlu güreş müsabakaları 33 yıl aradan sonra yoğun katılımla tekrar gerçekleştirildi. Yaraşlı Yörük Köyü piknik alanında düzenlenen Yağlı Güreş turnuvalarına AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP İlçe Başkanı Sevdekar Aras, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, AK Parti Zonguldak eski Milletvekili Faruk Çaturoğlu, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Serkan Keleş, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Köy Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Uğur, Sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Kdz. Ereğli Yaraşlı Yörük Köyü Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Baş Pehlivanlığı Kocaeli’den Faruk Akkoyun alırken, Güreş ağalığını ise aynı köyde ikamet eden, Belediye Meclisi önceki dönem üyelerinden Reşat Latif üstlendi. Protokol ve halkın yoğun ilgiyle izlediği yağlı güreş müsabakalarında bir çok bölgeden ve kategoriden 320 güreşçi katıldı. Başpehlivanlık güreşlerinde ise Faruk Akkoyun ile Erkan Ertan karşılaştı. Çekişmeli geçen güreşme sonucu Akkoyun, alkışlar eşliğinde başpehlivanlığa ulaştı.
Yağlı güreş müsabakaları daha sonra dereceye girenlerin ödüllendirilmesi ve toplu fotoğraf çekimin ardından sona erdi.

Yorumlar

“Önce popçular, sonra topçular”

1 Temmuz 2019 Pazartesi 12:30

Ereğli Haber

“Önce popçular, sonra topçular”

Kdz. Ereğli Belediyespor yönetiminde Posbıyık krizi yaşandı. İddiaya göre kulüp yöneticisi iş adamları Posbıyık’tan yönetimde yer alan işadamlarından festival için para istenmemesini talep etti. Bu öneriye karşı çıkan Posbıyık’ın ise “Önce popçular, sonra topçular” dediği iddia edildi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü’nde “Festival bağışı” çatlağı yaşandı. Bazı kulüp yöneticileri Kdz. Ereğli Belediye ve Kulüp Başkanı Halil Posbıyık’a giderek yönetimde yer alan isimlerden festival için para istenmemesini talep etti. Bu öneriye karşı çıkan Posbıyık’ın ise “Önce popçular, sonra topçular” dediği iddia edildi. Posbıyık’ın kendisine gelen yöneticilere işadamlarının öncelikle festivale para vereceğini sonrada kulübe para vereceğini söylediği ileri sürüldü. Yaşanan bu gelişmenin kulüp yönetimi arasında krize neden olduğu öğrenildi. Kulüp yöneticilerinin bu gelişme karşısında nasıl bir tavır takınacağı ise henüz bilinmiyor.
Bilindiği üzere Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kulübü TSO Başkanı Arslan Keleş’e teslim etmek istemiş ancak Keleş yapılan görüşmeler sonucunda görevi kabul etmemişti. Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü Yönetimi Keleş kabul etmeyince AK Parti Kdz. Ereğli Belediyesi eski meclis üyelerinden İhsan Yazıcıoğlu’na verilmişti.

Yorumlar