Başkan Babal, güven tazeledi

6 Ekim 2018 Cumartesi 16:45

Başkan Babal, güven tazeledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) ilçe temsilciliği ve kongre delege adayları seçimi yapıldı.

Özel İdare binasındaki Eğitim Bir sen temsilciliğinde gerçekleşen kongreye tek listeyle gidildi.

Ziya Babal başkanlığında ki listede Hasan Gülhan, Sedat Akdeniz, Mustafa Kaplan, Sinan Yıldırım, Fuat Yılmaz, Yılmaz Ekici yer aldı. Kongreye sendika üyesi eğitimciler yoğun katılım sağlarken oylarını kullanıp Başkan Ziya Babal ve yönetimini tebrik etti. Kongreyi değerlendiren Kdz Ereğli EĞİTİM BİR-SEN Başkanı Ziya Babal, yeni yönetimin tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi. Başkan Babal konuşmasında “Bugün Eğitimciler Birliği Sendikasını’nın (Eğitim Bir- Sen) ilçe temsilciği ve kongre delege adaylarının seçimini yapıyoruz. Ereğli’de yönetime tek liste halinde biz katılıyoruz. Seçimlerde tek liste yarışıyor. Dolayısıyla seçimin sonuçları daha şimdiden belli diyebilirim. Arkadaşlar bizimle birlikte bir dönem daha devam etmemiz yönünde karar verdiler. Bizde bu karara uyarak bu dönem tekrar yönetime aday olduk. Ereğli ve bütün eğitim camiası için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Eğitim Birsen Kongresinde oy kullanma işlemi saat 17:00’ye kadar devam edecek.

Yorumlar
  • Mustafa yılmaz
    8 Ekim 2018 Pazartesi 20:10

    Allah Hayırlı eylesin utandırmasın sayın başkanım

Kaymakam Çorumluoğlu Gülüç’te çiçeklerle karşılandı

5 Ekim 2018 Cuma 18:51

Kaymakam Çorumluoğlu Gülüç’te çiçeklerle karşılandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’na yeni atanan İsmail Çorumluoğlu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret etti. Kaymakam Çorumluoğlu, Gülüç Belediye Binası önünde Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş tarafından çiçekle karşılandı. Karşılamanın ardından makama geçen Çorumluoğlu, Demirtaş ile beraber fikir alışverişinde bulundu. Gülüç Belediyesi çalışmaları hakkında Kaymakam Çorumluoğlu’na bilgi veren Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Demirtaş konuşmasında, “Çok değerli İlçe Kaymakamımız Sayın İsmail Çorumluoğlu'nun nazik ziyaretlerine teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.
Makamda ki görüşmenin ardından Başkan Demirtaş, Kaymakam Çorumluoğlu’na beldeyi gezdirdi.

Yorumlar

Dükkanları boşaltmadılar...12 iş yerine mühür

5 Ekim 2018 Cuma 17:10

Dükkanları boşaltmadılar...12 iş yerine mühür

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde yaklaşık bir yıl önce İstasyon Caddesi’ne yerleştirilen galerici esnafının dükkanlarına mühür vuruldu. Esnaflar tepki amaçlı köprü trafiğini kapatırken Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise her şeyin kanuna göre yapıldığını ifade etti.

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde yaklaşık bir yıl önce İstasyon Caddesi’ne yerleştirilen 12 galerici esnafına Çaycuma Belediyesi tarafından yaklaşık 4 ay önce dükkanlarının boşaltılması tebliğ edildi. Dükkanları boşaltmayan 12 esnafın dükkanına zabıta ekipleri tarafından mühür vuruldu. Dükkanlarına mühür vurulan 12 esnaf tepki amacıyla Çaycuma Köprüsü'nü trafiğe kapattı. Yaklaşık yarım saat kapalı kalan köprüde metrelerce araç kuyruğu oluştu. Eylemin yapıldığı yere gelen Çaycuma Emniyet Müdürü Ahmet Kılıç, esnaflarla konuşarak onları ikna etmeye çalıştı. Yapılanın yanlış olduğunu ifade eden emniyet müdürü esnaflara araçlarını kaldırmalarını istedi. İkna çabalarının ardından esnaflar araçlarını kaldırarak eylemine son verdi. 
Başkanın yaptığı duruma tepki gösteren galerici esnafları "Başkan bize dedi ki köprünün diğer tarafına geçin, hareketsiz olan istasyon mahallesine geçin, size karışmayacağım. Buranın trafiğe aksatmayan yer olduğunu belirtti ama bu sefer bakıyoruz ki burası olmadı başka yere geçin dedi. Çarşıdan bizi buraya İstasyon Mahallesi'ne taşıdı. Sonra da 'terminal içerisindeki dükkanlara yerleşin' dedi. Sonra da 12 dükkanı mühürledi. Asıl sıkıntımız şu; belediye başkanının önerdiği dükkanların her biri harabe içinde, çoğunun kanalizasyonu patlamış ve içine akmış durumda. Biz burada 500 TL kira verirken CHP Belediye Başkanı Bülent Kantarcı söylediği yerlere 3 bin TL kira istedi. Şu an hepimiz mağdur olduk, hepimizin bakmakla sorumlu olduğu ailesi, çocukları var. Elimizden bir şey geliyorsa yapalım. Ama şu 3 gün içerisinde yazılı evrak gönderip hiçbir dükkana mühür vurulmaz. Yerleşip yaşayın dediği dükkanlarda içler acısı halde. Ben 30 yıllık esnafım ve hayatımda böyle bir belediye başkanı görmedim. Yıllardır dışarıdan araba alırım, hiçbir yerde böyle bir şey duymadım, görmedim. Bize bu konuda yardım ve destek istiyoruz. Yoksa biz daha büyük eylemlere meyil vereceğiz. Biz kaçakçı değiliz, kaçak mal satmıyoruz. Herkesin borcu, harcı var. Dükkan kapatmak, mühürlemek ne demek? Zaman versin bize 5-6 ay gibi. Bize madem oraya geç diyor, düzenleyip yapsın versin" ifadelerini kaydetti. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise her şeyin kanuna göre yapıldığını ifade ederek "Biz Çaycuma’nın her yönüyle planlı bir kent olması için çalışıyoruz. Bunu yaparken de yasal mevzuata sıkı sıkı bağlı kalıyoruz. Biz dahil Çaycuma’da hiç kimse aklına estiği gibi bir iş yapamaz. Ortada yasa var, hukuk var. Oto galerileri ile ilgili bakanlığın yayımladığı çok açık bir genelge var. Orada, ‘Oto galeriler konut olarak kullanılan yerlerin altında olamaz' deniyor. Dolayısıyla mevcut galerilerin birkaçı hariç tamamı bu şarta uyamadığı için ruhsatsız çalışıyor. Biz sorunu çözmek için onlara teklif getirdik. 'Terminal alanını galericiler sitesi haline dönüştürelim, size 1 yılı bedelsiz 10 yıllığına kiralayalım’ dedik. Kabul etmediler. Onlarla defalarca görüştük, talepleri doğrultusunda kimi değişiklikler yaparak yine ihaleye çıktık. Yine ihaleye giren olmadı. Arkadaşlar ne bizim talebimizi kabul ediyorlar, ne de kendileri bir çözüm sunuyorlar. Ama görüşmelerimiz halen sürüyor. Ümit ediyorum ki kısa süre içinde birlikte bir çözüm üreteceğiz. Herkesin yasalara uygun şekilde çalışmasını sağlayarak Çaycuma’da bir sorunu daha çözeceğiz" dedi. 

Yorumlar

30 Yıllık kaldırım yeniden inşa ediliyor

5 Ekim 2018 Cuma 16:57

30 Yıllık kaldırım yeniden inşa ediliyor

Alaplı Belediyesi'nce İlçe merkezinde 30 gün önce başlatılan üstyapı ve altyapı çalışmaları kapsamında, hükümet caddesi,yalı caddesi ve merkez cami önü 30 yıl sonra yeniden inşa ediliyor.

Göreve geldiği gündem bu güne kadar geçen 4,5 yılda İlçeyi yeniden inşa eden yaptığı başarılı çalışmalarla 7'den 77'ye herkesimin taktirini kazanan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, hükümet caddesi başta olmak üzere yalı caddesi ve merkez cami önünde kaldırım ve yol yenileme çalışmalarıyla taktir toplamaya devam ediyor. 
Alaplı ilçe merkezini baştan aşağıya yenilediklerini ifade eden Tekin, "İlçemizin cadde ve sokaklarının, gerek altyapı gerek üst yapıda gelişime ve kent kimliğimize uygun olarak yenilenmesi yönünde çalışmalarımız hızla devam ediyor. Caddelerdeki çalışmalar tamamlandığında yeni bir yüze ve kimliğe kavuşacak. Bu kapsamda ilçe merkezinde 4 bin metre kare kaldırım taşı ve 8 bin metrekarelik baskı beton çalışması gerçekletiliyoruz. Halk Otobüslerinin bulunduğu cadde de büyük bir değişim yaşanacak. Şuanda ekiplerimiz 30 yıllık kaldırım taşlarını söküyor. Altyapı çalışmalarının ardından bu bölge oturma alanları ve ışıklandırmalarıyla modern ve cazibeli bir hale kavuşacak. Biz göreve geldiğimizde "tek sevdamız Alaplı" diye bu hizmete başlamıştık. 4,5 yılda ilçemizi yaşanabilir bir hale dönüştürmek için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi. 

Yorumlar

"Felaketlerden ders çıkarttık"

5 Ekim 2018 Cuma 16:49

"Felaketlerden ders çıkarttık"

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Sakindere projesi çalışmaları ve su ve sel baskınlarına karşı alınan önlemleri yerinde inceledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ilçede ki sel ve su baskınlarına karşı alt yapıda alınan önlemlerini ve Sakindere Projesinde ki çalışmaları inceledi. 
Felaketten ders çıkardıklarını söyleyen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, önlemlerini önceden aldıklarını belirtti Uysal konuşmasında, “Felaketlerden ders çıkarttık, önlemlerimizi önceden alıyoruz. İlçemizdeki su ve sel baskınlarına karşı alt yapıda aldığımız önlemleri Pençes deresi üzerindeki tersip bendi temizliğiyle sürdürüyoruz. DSİ yetkililerimiz ile yaptığımız görüşmeler sonrası, sallama kepçe ile tersip bendi üzerindeki temizlik çalışmamızı kısa zamanda tamamlayacağız ve kış sezonu öncesi Pençes deresi üzerinde gerekli önlemleri almış olacağız” dedi. 
Pençes deresi incelemesinin ardından Sakindere Projesi alanını inleyecen Uysal, çalışmaların tüm hızla sürdüğünü söyledi. Uysal, “6 metrelik gezi yolu, 7 metrelik araç yolu, sağlı-sollu yaya kaldırımları ve yeşil alanlarla birlikte içerisinde park ve piknik alanlarının da bulunacağı, Sakindere çevresinde yaşayan halkımızı kötü koku ve çirkin görüntüden kurtaracak olan Sakindere projemizde çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerimizin, ışıklandırma ve yaya kaldırımı çalışmalarının yanında iç dekorasyon çalışmalarını yerinde takip ettik. Bölge sakinlerimizin projemize verdiği destek bizleri ayrıca mutlu ediyor” ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar