Başkan Demirtaş, Keleş ve ekibini ağırladı

12 Mart 2018 Pazartesi 16:23

Ereğli Haber

Başkan Demirtaş, Keleş ve ekibini ağırladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kdz. Ereğli TSO yönetimine aday olan Arslan Keleş ve ekibini makamında kabul etti. Keleş ve arkadaşlarına başarılar dileyen Demirtaş “Kazanan Ereğli olsun” dedi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kdz. Ereğli TSO’nun Nisan ayında yapılması planlanan organ seçimlerinde aday olan Arslan Keleş ve arkadaşlarını makamında ağırladı.

“Amaç koltuk değil Ereğli’yi büyütmek olsun”
TSO seçimlerin kardeşlik çerçevesinde bayram havasında geçmesini dileyen Demirtaş, amacın koltuk değil Ereğli’yi büyütmek olması gerektiğini vurguladı. Demirtaş konuşmasında “Ticaret be Sanayi Odası seçim çalışmalarını takip ediyoruz. Diğer adaylarda geliyor. Bizim temennimiz güzel bir seçim olmasını temenni ediyorum. ‘Kazanan Ereğli olsun, Ereğli ekonomisi olsun’ diyorum. Abi kardeşlik çerçevesinde, bayram havasında bir seçim olmasını temenni ediyorum. Sonuçta Ereğli’nin gidişatı belli. Ereğli her geçen gün ekonomik olarak kötüye gitmekte. Ereğli ve Gülüç her ne kadar ayrıda olsa Ereğli bizim ilçemiz. Ereğli’ye yapılan her hizmetin bize faydası olur. Ereğli’yi ekonomik, sosyal ve hizmet anlamında öne çıkmasını istiyoruz. Ben bu anlamda yönetime yeni gelecek arkadaşlara başarılar diliyorum. Allah yüzünüzü kara çıkartmasın. Amaç koltuk olmasın, kazanan Ereğli olsun” dedi.

“Gülüç’te ki dokunuşu TSO’da yapmak istiyoruz”
Başkan Demirtaş ile Gülüç’ te birçok şeyin değiştiğini ve yapılan güzel çalışmaları takip ettiklerini belirten Arslan Keleş ise kendilerinin de Kdz. Ereğli TSO’da aynı dokunuşu gerçekleştirmek istediklerini vurguladı. Keleş konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bizde sizin söyledikleriniz gibi aynı amaç için yola çıktık. Amacımız Ereğli’yi büyütmek. Ereğli ve Gülüç’ü bir bütün olarak görüyoruz. Ereğli’de istihdam olarak en büyük katkıyı sağlayan Gülüç’tü. Gülüç’ün yeniden eski günlerine dönmesi şehrimizin eski günlerine dönmesi anlamına gelecek. Birlik, beraberlik ve uyum içerisinde çalışma amacıyla yola çıkmış, kendi işinde başarılı, şehrin sorunlarını kendi sorunu olarak gören tüm zamanını ve eforunu şehrin büyümesi için harcayabilecek olan bir ekibiz. TSO’nun 15 Nisan’da organ seçimleri var. Ciddi bir rekabet var ve bu rekabet kaliteyi getirecektir. Bunun sonucunda güzel şeyler ortaya çıkacaktır. Her kes bu amaçla çalışıyor. Sizler burada yakından takip ettiğimiz belediye başkanlarımızdan bir tanesisiniz. Güzel işler yapıyorsunuz. Gülüç’te birçok şeyi çok kısa sürede değiştirdiniz. Bizde aynı dokunuşu TSO’da yapmak istiyoruz. Birçok şeyi değiştirebileceğimizi düşünüyoruz. Sizler bunun en güzel örneklerinden bir tanesisiniz. Seçilmişler olarak birlikte çalışacağız. Hepimizin amacı aynı, bu şehri büyütebilmek. Gülüç Ereğli ile entegre olmuş durumda. ‘Bu şehri nasıl büyütebiliriz?’ bununla ilgili oturup konuşacağız. Sizlerde bizi ve arkadaşlarımızı yakinen tanıyorsunuz. Diyalog ile birçok problemin üstesinden gelebileceğimizi düşünüyoruz. Biz bir güç olursak istediklerimizi Zonguldak ve Ankara’dan alabiliriz.”

Demirtaş, Keleş ve ekibi ile basına kapalı bölümde bir süre sohbet etti.

Yorumlar

Alaplı OSB'de 11 firmaya yer tahsisi yapıldı

12 Mart 2018 Pazartesi 15:57

Alaplı OSB'de 11 firmaya yer tahsisi yapıldı

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) alt yapı çalışmalarında sona gelinirken şuana kadar 36 parselden 11 yatımcı firmaya yer tahsisi yapıldığı belirtildi.

Alaplı TSO Başkanı Recep Ocak, Alaplı-Ereğli arası çevre yolunun yapımı ile birlikte Alaplı OSB’nin cazibe merkezi haline geleceğini söyledi. 1998 yılında kurulma çalışmaları başlayan Alaplı OSB’ye şu ana kadar 16 milyon TL yatırım yapıldığını dile getiren Ocak, fabrikaların çalışmaya başlaması ile birlikte ilçede bir tane bile işsiz genç kalmayacağını vurguladı.
Alaplı Organize Sanayi Bölgesi’nin su, elektrik, kanalizasyon, yol ve çevre düzenlemelerini kapsayan alt yapı çalışmalarında sona gelindiğini anlatan Ocak “OSB’yi Alaplı’nın ekonomi ve istihdam alanında kalkınma reçetesi olarak görüyoruz. Alaplı OSB ve Islah OSB’de alt yapı çalışmaları artık tamamlanma aşamasına geldi. Alaplı OSB’ye şimdiye kadar altyapı ile birlikte 16 milyon TL tutarında yatırım yapıldı. 36 parselden 11 yatırımcı firmaya yer tahsisi gerçekleşti. OSB'yi belirli bir sürece soktuk. Bundan sonra ikinci etaptaki tahsis çalışmaları başlayacak. Hedefimiz istihdamı en fazla yaratacak firmalarla burada yatırım yapmak. OSB Alaplı'nın işsizlik sorunu çözecektir. Alaplı TSO olarak son bir işsiz genç kalmayıncaya kadar ekibimizle birlikte Alaplı için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Ocak, Alaplı OSB’de ki çalışmaları yakından takip ederek bir an önce fabrikaların faaliyete geçmeleri için işi sıkı tuttuklarını anlattı.

Etiketler:

Alaplı , OSB , yatırımcı , fabrika ,

Yorumlar
  • Mustafa
    5 Mayıs 2018 Cumartesi 00:49

    Sizinle bir projede bulunmak isterdim ve şimdi tat metal asitleme binasını yapiyorum

Kızılay evi yanan aileye sahip çıktı

12 Mart 2018 Pazartesi 15:51

Kızılay evi yanan aileye sahip çıktı

Türk Kızılayı Batı Karadeniz Afet Yönetim ve Lojistik Merkezi Müdürlüğü ekipleri, Alaplı'daki yangında evini kaybeden Karahan ailesine gıda ve eşya yardımında bulundu.

Zonguldak Alaplı ilçesi Belen köyünde geçen ay yangında evini ve eşyalarını kaybeden ve eski bir köy okulunda yaşayan Karahan ailesine Türk Kızılayı Batı Karadeniz Afet Yönetimi tarafından yatak, battaniye, yastık, elektrikli soba ve gıda maddelerinden oluşan yardım malzemelerini ulaştırdı. Malzemelerin teslimi sırasında bilgi veren Türk Kızılayı Düzce Affet Yönetim Personeli Sezai Şahinli, Türk Kızlayı'nın yardım çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi. Yangında Karahan ailesinin bütün ev eşyasının yandığını aktaran Şahinli, "Belen Köyündeki Karahan ailesinin evinde yangın çıktığı ve evin kullanılamaz hale geldiği bilgisi bize ulaştı. Vatandaşımız, maddi imkanı olmadığı için bizden destek istedi. Biz de bu ailenin mağduriyetinin giderilmesi için gıda, mutfak gereçleri, giyim ve yatak malzemeleri yardımında bulunduk" dedi.
Köy sakinlerinden evin yanmasına şahit olan Şaban Buldun ise, "Evin yanması sırasında tanık olarak ifade veren kişiyim. Evin dumanlarını görerek buraya hareket ettik. Yapacağımız hiç bir şey yoktu. İtfaiye haber verdikten sonra buraya geldi. Ev yanmıştı. Evden hiç bir şey kalmadı. Kızılay'ımızdan Allah razı olsun. Karahan ailesine yardımcı oldu. Yiyecek gıda maddesi, elbiseler ve yatak gibi yaşam malzemeleri getirdi. Allah Devletimize zeval vermesin. Kızılay'ımız her affet de her tarafta olduğu gibi bugün burada olmuştur kendilerine teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Etiketler:

kızılay , yardım , evi yanmıştı ,

Yorumlar

Kdz. Ereğli’nin akıllı evleri görücüye çıktı

11 Mart 2018 Pazar 14:28

Ereğli Haber

Kdz. Ereğli’nin akıllı evleri görücüye çıktı

Kdz. Ereğli ilçesinde konut sektörüne yenilik getirerek çıtayı yükselten KNY Keskinler İnşaat yapımına başladığı 48 daireden oluşan Vadi Şehir Konakları ve 32 daireden oluşan Keskinler Tower’ı Özdemir AVM’de tanıtmaya başladı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde inşaat sektörünün önde gelen firmalarından KNY Keskinler İnşaat yapımına başladığı Vadi Şehir Konakları ve Keskinler Tower’ı görseller ve maketleri ile Özdemir AVM’de vatandaşlara tanıtıyor. 09 Mart 2018 Cuma günü başlayan tanıtım günleri 20 Mart’a kadar devam edecek.
KNY Keskinler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Necati Keskin, ilçede ilk kez akıllı ev sistemleri ile önemli bir projeye imza atmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, amaçlarının kaliteyi yükseltirken aynı zamanda insanların yaşamlarını daha da kolaylaştırmayı, sorunsuz bir yaşam oluşturmayı hedeflediklerini anlattı. Keskin tüm vatandaşların Özdemir AVM’de ki stantlarına gelerek Vadi Şehir Konakları ve Keskinler Tower projeleri hakkında teknik ve detaylı her türlü bilgiyi alabileceklerini ifade etti.

Vadi Şehir Konakları’nda akıllı evler
6 bin 620 metre kare alana sahip Vadi Şehir Konakları projesinde 48 daire yer alacak olup, dairelerde akıllı ev sistemleri kullanıldı.
Site içerisinde yer alacak her blokta 8 adet 3+1 daire mevcuttur
He daireye ait otopark ve misafir oto parkları mevcuttur.
Site içerisin de çocuk parkı, çok amaçlı minyatür spor alanı, ailenizle vakit geçire bileceğiniz oturma yerleri bulunacak. Deniz, doğa ve şehir manzaralı daireler KNY KESKİNLER İNŞAAT güvencesiyle 2019’da teslim edilecek.


Prestijli daireler Keskinler Tower’de
Keskinler Tower, toplam 8 bin 500 metre kare alanda inşaat edilecek olan 32 daire 197 metre kare brüt alanı ve kullanılan güvenli evler ile ilçede konut sektörünün kalitesini yükseltiyor. İçerisinde çocuk oyun parkları, voleybol ve basketbol sahaları, şelaleler, süsü havuzları, kamelyalar yer alan projeden yaralanan aileler otopark sorunu da yaşamayacak. 7 gün 24 saat güvenlik kameraları ile çevre binanın güvenliğinin sağlanacağı Keskinler Tower’da ayrıca çift asansör ve çift merdiven yer alacak. Dış cephesinde ısı yalıtımın yer alacağı binada ayrıca çatısı su yalıtım ve ısı yalıtım izolasyonlu olacak.
2020'de teslim edilecek Keskinler Tower’ de yer alacak 32 dairede şu özellikler yer alacak;
Dış duvarlar 20’lik bims iç duvarlar 13,5 tuğla
Kaba alçı üzeri saten siline bilir silikonlu iç cephe boyası
WC, banyo ve duş zemin ve duvarları dekoratif seramik
Salon antre oda ve mutfak zeminleri laminat parke
Dış kapı çelik, İç kapılar dekoratif panel kapı
Merkezi ısı sistemli Petekler ve şofbenler 1.sınıf TSE belgeli
Banyolarda banyo ve çamaşır makinası dolabı Duşa kabin klozet bataryalar
Ebeveyn banyosunda lavabo klozet duşa kabin
Koridor ve salon tavanlarında dekoratif ışık ve let aydınlatma
Dış doğramalar renkli camlar konfor cam
Balkon ve Fransız korkuluklar cam Merdiven korkulukları alüminyum.
Dekoratif Mutfak dolabı granit tezgâh dekoratif tezgah arası seramik
Daire girişinde dekoratif Portmanto
Balkon zeminleri seramik kaplama.
Merkezi anten
Görüntülü dia fon sistemi

 

Yorumlar

Çaturoğlu, Afrin Gazisi Günaydın’ı ziyaret etti

10 Mart 2018 Cumartesi 23:08

Ereğli Haber

Çaturoğlu, Afrin Gazisi Günaydın’ı ziyaret etti

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu Afrin Gazisi Jandarma Komando Astsubay Üstçavuş Uğur Günaydın’ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Ereğli Haber- AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu'nun Afrin Gazisi Günaydın'ı ziyaretinde MÜSİAD Kdz. Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer ve bazı AK Partili yöneticilerde yer aldı. AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu Afrin Gazisi Jandarma Komando Astsubay Üstçavuş Uğur Günaydın’ın yaralandığında üzüldüğünü ancak bu gün sağlığına kavuşmuş olmasının da mutluluğunu yaşadığını belirtti. Çaturoğlu konuşmasında “Gazimiz Uğur Günaydın'ın yaralandığını duyduğumuzda çok üzüldük. Ne mutlu ki Gazimizin sağlığını iyi gördük ve sevinme sebebimiz oldu. Gazi kardeşimize, Babası Süleymanbeyler Köyü eski muhtarı İsmail Günaydın ve değerli eşlerine de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Buradan Gazimiz nezdinde ordumuza başarılar, tüm yaralı askerlerimize sağlık, Şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyorum. Onlar bu vatan için toprağa düşmekte bir an bile tereddüt etmeyen aslan parçalarıdır. Onlar vatanımız için Cumhuriyetimiz için dimdik ayaktalar. Onlar Şanlı ordumun, şanlı askerleridir. Allah her birinden razı olsun. Aileye ne mutlu ki böyle güzel bir evlat yetiştirmişler” dedi.
Gazi Jandarma Komando Astsubay Üstçavuş Uğur Günaydın olay ile ilgili Afrin’de silah arkadaşlarının terör örgütlerine karşı kahramanca bir mücadele verdiğini dile getirdi. Günaydın, kendisinin de bir an önce sağlığına kavuşup arkadaşlarının yanına dönmeyi sabırsızlıkla beklediğini söylerken, şehit olan arkadaşlarına Allah’tan rahmet, yaralı arkadaşlarına da acil şifalar diledi.

 

Yorumlar