Başkan Vekili Akçakaya THK yönetimini ağırladı...

14 Şubat 2020 Cuma 15:00

Başkan Vekili Akçakaya THK yönetimini ağırladı...

Türk Hava Kurumu (THK) Kdz. Ereğli Şube Başkanı Abdullah Hasçelik ve Yönetim Kurulu Üyeleri THK’nın kuruluşunun 95’İnci yıldönümünde Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı'nı ziyaret etti.

 Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın şehir dışında olması nedeniyle THK heyetini Başkan Vekili Mehmet Akçakaya ağırladı. THK Başkanı Abdullah Hasçelik, THK’nın 95’inci yılını kutladıklarını belirterek oluşan THK yönetimiyle yeni dönemde güzel işlere imza atmak istediklerini, Belediye ile de koordineli bir şekilde çalışacaklarını söyledi. 
Başkan Vekili Mehmet Akçakaya, THK’nın 95’inci yılını kutladı, Belediyenin her zaman olduğu gibi kamu yararına çalışan dernek ve kuruluşlar ile tüm STK’lara desteğini sürdüreceğini belirtti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Türk Hava Kurumu , yıldönümü , ziyaret , Belediye Başkanlığı

Yorumlar

Eylem yapan öğrencilere çorbalı destek...

14 Şubat 2020 Cuma 11:10

Eylem yapan öğrencilere çorbalı destek...

Zonguldak’ta başka bir okulda eğitim-öğretim gören öğrenciler ve velileri, yapımı tamamlanan kendi okullarında eğitime devam etmek 11 gün önce başladıkları eylemlerine bugünde sürdürdüler.

 Eylemin ardından bir esnaf öğrencilere ve velilere çorba ikram etti. 
Zonguldak'ta Gazi Ortaokulu velileri 11. günde de Madenci Anıtında eylemlerine devam ettiler. Minik öğrenciler hep bir ağızdan, "Vali amca okulumuzu alma" diyerek Vali Erdoğan Bektaş'a seslendi. 
Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Sümer Demirel yaptığı açıklamada, Ankara'dan güzel haberler beklediklerini belirterek şunları söyledi: "Belediye Başkanımız Sayın Ömer Selim alan Ankara'da vekillerimizle görüşecekti. Ondan güzel bir haber bekliyorduk. Kendisine mesaj yoluyla görüştük. Bize vekillerimiz ile görüştüğünü ve bugün için güzel haberler alacağımızı, gidişatın bizim lehimize olduğunu, hayırlı haberler beklediğini söyledi. Belediye Başkanı bizim yanımızda olduğunu dile getirdi. Bugün inşallah Ankara'dan ve vekillerimizden hayırlı bir haber bekliyoruz. İnşallah bugün okulunuza geçiyorsunuz açıklamasını ve vekillerimizden bekliyor ve onlara inanıyoruz. Vekillerimize de güveniyoruz. Okul çocuklarımızın hakkıdır ve lütfen bu hakkı ellerinden almasınlar diyoruz. Belediye başkanımızdan ve vekillerimiz den gelecek haber inşallah olumlu yönde olursa çok mutlu olacağız"şeklinde konuştu. 
Eylemin ardından bir esnaf çocuklara ve okula destek amaçlı olarak öğrencilere çorba ikram etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Gazi Ortaokulu , eylem

Yorumlar

Trafik yine arap saçı… Sürücüler yine isyanda…

13 Şubat 2020 Perşembe 19:09

Trafik yine arap saçı… Sürücüler yine isyanda…

Kdz. Ereğli ilçesinde trafik sorunu her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Akşam saatlerinde Ereğli ilçesinde birçok noktada trafik uzun süre kilitlendi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde trafik sorunu gün geçtikçe artıyor. İlçe merkezi, Devrek Yolayrımı, Erdemir Caddesi, Uğur Mumcu Caddesi, İbrahim Efe, Ömer Halisdemir Bulvarı, Devrek Yolu Caddesi Ereğli istikameti ve Elmatepe’den Ereğli istikametinde sabah ve akşam saatlerinde yaşanan trafik sıkışıklığı sürücüleri çileden çıkartıyor. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin bazı noktalarda trafiği rahatlatmak için uygulamaya koyduğu bazı çalışmalar kısmi rahatlama sağlasa da, çalışma yapılan noktaların devamında ise trafik yine kilitleniyor. Kdz. Ereğli ilçesinde trafiğe çıkan araç sayısında her geçen gün artış yaşanırken, trafikte ki sorunlarda aynı oranda artıyor. Özellikle halk otobüslerinin servislerini artırdığı, öğrenci ve işçi servislerinin aynı saatlerde trafiğe çıktıklarında sorun içinden çıkılmaz bir hal alıyor.
Sürücüler yerel yöneticilerin bu sorunu görmezden gelmemesi gerektiğini belirterek acil çözüm bulmalarını istedi.

Yorumlar

14 Şubat'a özel yüzde 14 indirim...

13 Şubat 2020 Perşembe 17:58

14 Şubat'a özel yüzde 14 indirim...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Butik Yazıcıoğlu, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel kampanya başlattı.

 Ereğli’de 2018 yılından bu yana Müftü Mahallesi Yüzbaşı İzzet Dura Sokak’ta faaliyet gösteren Butik Yazıcıoğlu, 14 Şubat Sevgililer Günü kapsamında bugün ve yarın müşterilerine özel indirimler sunacak. Butik Yazıcıoğlu’nda, kampanya kapsamında Sevgililer Günü’ne özel çanta, cüzdan, şal ve sezon ürünlerinde %14 net indirim uygulanacak.
“Sevdiklerinizi Sevgililer Günü’nde mutlu etmenin yolu Butik Yazıcıoğlu’ndan geçer” diyen Butik Yazıcıoğlu sahibi Büşra Yazıcıoğlu, yaptığı açıklamada, 14 Şubat'a özel sezon sonu ürünlerde ekstra indirimler yaptıklarını belirterek; "Çanta, Cüzdan, Şal ve sezon ürünlerinde Sevgililer Gününe özel %14’e varan indirimlerimiz ile siz değerli müşterilerimizi bekliyor ve 14 Şubat Sevgililer Günü'nüzü kutluyoruz." İfadelerine yer verdi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Butik Yazıcıoğlu , sevgililer günü , hediye , indirim

Yorumlar

Günarslan: "Hayvanların da yaşamaya hakkı var"

13 Şubat 2020 Perşembe 17:43

Günarslan: "Hayvanların da yaşamaya hakkı var"

Zonguldak'ta esnaflık yapan Pekcan Günarslan, felç kaldığı gerekçesiyle uyutma önerisini kabul etmediği kedisine evladı gibi bakmaya başladı. Günarslan, "Hayvanların da yaşamaya hakkı var. Sağlamken de sakatken de benim kedim" diye konuştu.

 Kozlu ilçesinde 7 sokak köpeği yavrusunun zehirlenip ölümüne sebep olduğu failleri tespit etme çalışmaları sürerken yürekleri ısıtan bir olay yaşandı. Kent merkezinde esnaflık yapan 30 yaşındaki Pekcan Günarslan'ın "Minnoş" adını koyduğu kedi bir süre önce felç geçirdi. Veteriner hekime başvuran Günarslan'ın yaklaşık 5 bin liralık masrafa rağmen kedisi sakatlıktan kurtulamadı. Çevresindeki arkadaşlarının uyutma önerisi üzerini kesinlikle kabul etmediğini söyleyen Pekcan Günarslan, kedisine evladı gibi bakmaya başladı. 
Günde iki kez bezlediği kedisi için "Sağlamken de benimdi, sakatken de benim kedim" diyen Pekcan Günarslan'ın davranışı büyük takdir gördü. Günarslan, "Zonguldak'ta esnaflık yapıyorum. Kedimizi yavruyken almıştım. Felç kaldı. Felç olmasına rağmen uyutmayıp bakmayı tercih ettim. Günde iki kez olmak üzere bezliyorum. Tabii ki zorlukları var. Ama bu bizim kedimiz. Sağlamkende bizim kedimizdi, sakat kaldı yine bizim kedimiz. Bakıyorum. Sabah bezini değiştiriyorum, karnını doyuruyorum. Haftada iki kez banyo yaptırıyorum. Bezlediğimiz yerler ve felç olan ayakları sürtünme yaptığı için kızarıklık oluyor. Krem sürüyorum. Pişik kremlerini sürüyorum. Sonra gün içinde kendi işlerime bakıyorum. Akşam tekrar bezliyorum. Mamasını veriyorum. Akşamları beraber uyuyoruz. Bir günümüz böyle geçiyor. Külfeti tabi ki var. Her ne olursa olsun sağlamken de baktım, sakatken de tabi ki bakacağım. Hayvanlarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Sağlamken bizim de sakatken bizim değil mi? Bu hayvanların yaşamaya hakkı yok mu? Çevremden bazı arkadaşlarım uyutmayı teklif ettiler. Bunu dile getirdiler. Ben kesinlikle buna razı gelmedim. Her ne olursa olsun bu benim kedim"diye konuştu. 
"Köpekleri zehirleyenler bir an önce bulunup cezalandırılmalı" 
Herkesin hayvanlara karşı özen göstermesi gerektiğine vurgu yapan Günarslan, "Her ne olursa olsun hayvanların da yaşamaya hakkı var" dedi. Günarslan, Kozul ilçesinde 7 yavru köpeğin zehirlenmesi olayıyla ilgili de "Zonguldak'ta 7 köpek zehirlenmiş. Ben bu konuya da çok üzüldüm. Yapanların bir an önce bulunup cezalandırılmasını istiyorum. Çünkü hayvanların her ne olursa olsun yaşamaya hakkı var" diyerek tepkisini dile getirdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Kozlu , kedi

Yorumlar