Batı Karadeniz'e yeni butik plaj

4 Mayıs 2021 Salı 15:38

Batı Karadeniz'e yeni butik plaj

Kandilli Belediyesi’nin proje sahibi olduğu ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) 455 bin 290 TL destek sağladığı Kandilli beldesinde atıl durumdaki plaj, fiziki altyapı çalışmaları yapılarak, Zonguldak’ın kıyı güzelliklerinden biri haline getirildi.

Kandilli Belediyesi’nin proje sahibi olduğu ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) 455 bin 290 TL destek sağladığı Kandilli beldesinde atıl durumdaki plaj, fiziki altyapı çalışmaları yapılarak, Zonguldak’ın kıyı güzelliklerinden biri haline getirildi. 

Kdz. Ereğli’ye bağlı Kandilli Beldesi’ne BAKKA’nın desteği ile yeni bir butik plaj kazandırıldı. 

Kandilli Belediyesi’nin proje sahibi olduğu ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) 455 bin 290 TL destek sağladığı Kandilli beldesinde atıl durumdaki plaj, fiziki altyapı çalışmaları yapılarak, Zonguldak’ın kıyı güzelliklerinden biri haline getirildi.

Kandilli beldesinin saklı cennetlerinden bir tanesi olan Alacağzı Plajı denizi, doğası ve görsel güzellikleriyle günümüzde son derece önemli bir turizm bölgesi olarak görülüyor. 

2003 yılında Türkiye Taş Kömürü Kurumu tarafından dağınık çalışma yerlerinin bir araya toplanması ve üretim maliyetlerinin düşürülmesi gibi nedenlerle işletmesi kapatılan Alacaağzı Plajı, belediyenin girişimi ve BAKKA’nın desteği ile denizi, doğası ve görsel güzellikleriyle son derece önemli bir turizm bölgesi haline getirildi. 

SIRADA KAMP ALANI VAR

Bölgeye kazandırılan yeni plaj hakkında BAKKA’nın yaptığı açıklamada; “Sosyal imkanlara erişimleri kısıtlı olan engelli bireylerin, rahatlıkla rehabilite edilebilecekleri nitelikteki mevcut atıl plajın herkesin kullanabileceği nitelikte fiziki altyapıya sahip olacak şekilde düzenlenmesi projenin temel amaçlarındandı ve yakın zamanda atıl durumda bulunan alana kamp merkezi de kurularak bölgenin önemli bir eksikliğin giderilmesi hedeflenmektedir.”denildi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , bakka , plaj , kandilli , alacaağzı plajı

Yorumlar

Artık marketlerde satılmayacak!

4 Mayıs 2021 Salı 12:55

Artık marketlerde satılmayacak!

04.05.2021 Tarihli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Kararları

Zonguldak Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23. 27. ve 72. Maddeleri gereği 04.05.2021 tarihinde İçişleri Bakanlığının 04.05.2021 tarih ve 7873 sayılı Genelgesi doğrultusunda Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında toplanarak aşağıdaki  kararlar alındı.

  26.04.2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı  Kabinesinde alınan “tam kapanma” kararı kapsamında 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasının temel usul ve esasları İçişleri Bakanlığının 27.04.2021 tarih 7576 sayılı Genelgesi ve 28.04.2021 tarih 25 nolu İlimiz Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Kararı ile duyurulmuştur. 

Buna göre; 

-Sokağa çıkma kısıtlaması sırasında sayma usulü ile belirtilen temel gıda, ilaç ve temizlik ürünlerinin satıldığı yerler ile üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması amacıyla muafiyet kapsamında bulunan işyerleri dışında tüm ticari işletme, işyeri ve/veya ofislerin kapalı olacağı,

-Bu çerçevede vatandaşlarımızın zorunlu temel ihtiyaçlarını karşılamakla sınırlı olacak şekilde bakkal, market, fırın, kasap, manav, kuruyemişçi ve tatlıcıların tam kapanma döneminde 10.00­ - 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceği,

-Zincir ve süper marketlerin pazar günleri kapalı kalacağı, düzenlenmiştir.

Bu noktada sokağa çıkma kısıtlaması sırasında marketlerde oluşan/oluşabilecek yoğunlukların önüne geçmek amacıyla ilgili Bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları ve sektör temsilcileri ile yapılan görüşmeler sonucunda;

1.Marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) vatandaşlarımızın zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmemesine,

2.Bu çerçevede 7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünlerinin (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç)  satılabilmesine,

3.Daha önce getirilen alkollü ürün satış kısıtlamasının yanı sıra marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri,  hırdavat,  züccaciye vb.  ürünlerin satışına izin verilmemesine,

Alınan karar ve tedbirlerin tatbik ve icrasına muhalefet eden veya müşkülat gösterenler veya riayet etmeyenlere Kabahatlar Kanununun 32. Maddesine göre 427 TL (Dört yüz yirmi yedi Türk Lirası) idari para cezası verilmesine, bu cezaya emir veren Vali veya Kaymakamlar tarafından karar verimesine, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin TCK 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir. 

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , vali mustafa tutulmaz

Yorumlar

Ereğli yeni plaja kavuşacak

4 Mayıs 2021 Salı 11:48

Ereğli yeni plaja kavuşacak

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Barış Plajı’nda incelemelerde bulundu. Plajdaki havuzun aktif hale getirilmesi ve aqua park yapılması için hummalı bir çalışma içinde olduklarını söyleyen Posbıyık, ihalenin 18 Mayıs’ta yapılacağı bilgisini verdi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, başkan yardımcıları ve ilgili daire müdürleri ile Barış Plajı’nda incelemelerde bulundu. Plajın, mesire alanıyla birleştirileceğini ifade eden Başkan Posbıyık, havuz ve aqua park projesi ile ilgili bilgi verdi.

Başkan Posbıyık çalışmalar hakkında şunları söyledi:

“Barış Plajı’nda amacımız, havuzu çalışır hale getirmek. Onun için de havuzu ihaleye verdik ancak, araya pandemi yasakları girdi. Ona rağmen uğraşıyoruz, havuzu bir an evvel bitirmeyi hedefliyoruz. Havuz belli bir noktaya gelince bir bölümüne aqua park yapılmasına karar verdik. Ayın 18’inde onun ihalesi var. Yani burası hem havuz hem de belli saatlerde aqua park olarak hizmet verecek.”

“Plaj voleybolu da olacak”

Plajı genişletileceğine vurgu yapan Başkan Posbıyık, plaj voleybolu alanı kurulacağını söyledi. Başkan Posbıyık, “Öbür tarafta da plaj voleybolu alanı yapacağız. Plajı genişletiyoruz, uzatıyoruz. Burası, Batı Karadeniz’de belki de en uzun kumsal alanlardan birisi haline gelecek. Ereğli halkının ve dışarıdan gelen misafirlerimizin çok beğeneceğini umduğumuz, hijyen başta olmak üzere her türlü ihtiyacın karşılanacağı, satış büfelerinin bulunacağı muhteşem bir yer olacağını düşünüyoruz. 

Bütün ekiplerimizle hummalı bir çalışma içindeyiz. Yaz aylarında inşallah pandemi de kontrol altına alınır, Ereğli halkı rahat eder diye büyük bir gayretle çalışmalarımıza devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , halil posbıyık , kdz ereğli belediyesi , barış plajı

Yorumlar
 • Sonalp hamza
  5 Mayıs 2021 Çarşamba 03:01

  Ya sahil ile yada pilaj ile uğraşıyor...2 aylık bir yaz sezonu için değer mi.?? Memlekete katmadeğer üretecek sanayi tesisleri kurulmasına öncülük edilseydi olmaz mıydı.soğanlı köyü üstüne doğru 2.bir organize sanayi bölgesi açılsa Zonguldak ve Ereğli girişimci sinin hizmetine sunulsa ne isabetli olur ...pazar yerinden hatip sokağa bir merdiven çıkmakta bu merdiven neden yürüyen merdiven değil Göztepe köprüsünün merdivenleri de yürüyen olsa ne olur..

Haberimiz ses getirdi, o yola el atıldı

3 Mayıs 2021 Pazartesi 18:34

Haberimiz ses getirdi, o yola el atıldı

Kdz. Ereğli ilçesi ile Kandilli Beldesini bağlayan yolda, tepkilere yol açan ve adeta köstebek yuvasına dönen çukurlar kapatıldı.

Kdz. Ereğli Buruncuk mevkiinde köstebek yuvasına dönen yol, uzun süredir vatandaşları çileden çıkarıyordu. Köy sakinleri, yapılan yamanın yağmur suları ile birlikte yeniden bozulduğunu ve tekrar çukurların oluştuğunu ifade etmiş, yapılması konusunda tepkilerini dile getirmişti. İlçeye bağlı Köseağzı plajından Kandilli beldesi istikametinde olan yol bir çok köyün de ulaşımında kullanılıyor. 

Kandilli Beldesi ile bir çok köyün ulaşımında da kullanılan ve köstebek yuvasını andıran bu yol için Kandilli Mahalle muhtarları 14 Nisan’da Ereğli Haber’in gündeme taşıdığı haberde kalıcı çözüm istediklerini dile getirdiler.

Bölgeye en yakın köy olan Keşkek Köyü Muhtarı Hasan Yılmaz, İl Özel İdare yetkilileri ile görüşmesinde bu yol için ödenek ayrıldığını ifade ederek, sıcak havalarda yolun yapımı konusunda söz aldığını söylemişti.

Tepki alan bu yol için yetkililer bu hafta sıcak asfalt çalışmasında bulundu. Ereğli – Kandilli yolu Buruncuk mevkiinde sürücülerin sıkıntı yaşadığı, bu yolu kullanan vatandaşların tepki gösterdiği yolda oluşan çukurlar sıcak asfalt ile kapatıldı.

 

14 Nisan 2021 tarihli haber:

Ereğli Kandilli yolu köstebek yuvası gibi

 

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , buruncuk , asfalt , kandilli

Yorumlar
 • Sonalp hamza
  5 Mayıs 2021 Çarşamba 03:11

  Canım asırlık demir yolunu söküp attılar biraz düzenleme ve tadilat ile fevkalade raylı bir toplu taşıma aracı o demir yolunda hizmet verebilirdi ...o zamanda buruncukta köseağzında ağaların arsaları değer kazanmazdı...Armutçuk ve Armutçuk halkı kazanırdı...bir zamanların lüks semti olan Armutçuk sırf ulaşım sıkıntı si yüzünden bu hale gelmiştir...hadi kurun şu raylı toplu taşıma yolunuda atalarımızın bin bir türlü emek ile yaptığı o tüneller demir yolu yürekleri sızlatmasın AĞALAR...

 • Ahmet
  4 Mayıs 2021 Salı 17:33

  Tas gölü ve alacaağzı yolunuda haber yaparmısınız belki yetkililer el atarlar

Jandarma onları unutmadı

3 Mayıs 2021 Pazartesi 17:28

Jandarma onları unutmadı

Zonguldak’ta jandarma ekipleri sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını besledi.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığına bağlı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma timi ekiplerince, hayvanların beslenebilmesi için kent merkezinin ormanlık alanları ile ilçelerde farklı noktalara mama, yem ve su konuldu. Sokak hayvanlarının yoğun olarak yaşayıp yiyecek ve içecek bulmakta zorlandığı alanlarda yapılan dağıtımlar esnasında jandarma ekipleri karşılaştıkları sokak hayvanlarıyla yakından ilgilenerek şefkat gösterdi. Jandarma ekipleri tam kapanma sürecinde sokak hayvanlarına su ve mama vermeye devam edecek.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , jandarma , sokak hayvanları

Yorumlar