Bektaş, “Bizim yemeyip içmeyip o tüneli bitirmemiz lazım”

10 Ocak 2019 Perşembe 13:18

Bektaş, “Bizim yemeyip içmeyip o tüneli bitirmemiz lazım”

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak’ın en önemli işinin Mithatpaşa Tüneli olduğuna dikkat çekerek, “Bizim yemeyip içmeyip o tüneli bitirmemiz lazım” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti, Vali Erdoğan Bektaş’ı ağırladı. Gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda kentin gündemi konuşuldu. Kar nedeniyle eğitime hafta başı iki gün ara verilmesinin de konuşulduğu toplantıda Vali Erdoğan Bektaş, “Çocuklarla bir tatil macerası yaşadık. Çocuklar diyor ki ‘Çaycuma neden tatil olmadı?’ Çaycuma’ya soruyoruz orada kar yok. Okulları tatil etmek başarı değildir. Başarı okulları açık tutmaktır. Bizim başarımız, öğrenci okuldan azami eğitimi alabilmelidir. Bir hafta sonra okullar 15 gün tatil olacak. Çocukların tatil ihtiyacı düşünülmüş, planlanmış. Çocuk bunu; ‘Herkese tatil verdiler bize tatil vermediler’ diye algılıyor. Biz tatil vermiyoruz, biz doğa şartları ile mücadelede çocuklarımızın sıkıntıya girmemesi için onların şartlarını biraz hafifletiyoruz. Problem olmayan yerlerde niye okul tatil edilsin? Orada eğitime ara vermeyince, biz çocuklara kötülük yapmayı mı düşünmüşüz? Onların dinlenmelerine karşı olduğumuz için mi böyle yapıyoruz? Hayır. Ama oturduğu yerden baktığında, ‘Herkes evinde oturuyor, ben okula gidecekmişim.” Algı budur işte. Algı çok önemlidir. Algı sizin ne yaptığınız değil, muhatabınızın ne anladığıdır” diye konuştu. 

“Zonguldak’ın birinci işi Mithatpaşa Tünelidir” 
Vali Erdoğan Bektaş, Zonguldak’ın Bartın ve Karabük olarak iki il çıkardığını ve ilçelerini büyüten bir vilayet olduğuna dikkat çekerek kentin birinci işinin de Mithatpaşa Tüneli olduğuna vurgu yaptı. Bektaş, “Bana göre Zonguldak'ın birinci işi ne diye sorarsanız Mithatpaşa Tüneli'dir. Bir an önce bitmesi gerekiyor. Bizim yemeyip içmeyip o tüneli bitirmemiz lazım. Sahile bağlanması lazım. Bence Zonguldak'ın en önemli işi odur. Tereddütsüz söylüyorum. Bazı vilayetler ilçe büyütmez kendi büyür. Bazı vilayetler de ilçe büyütür. Zonguldak bu ikincisine giriyor. Manisa’da böyledir. Büyük ilçeleri vardır. Kayseri’ye gidin küçük ilçeleri vardır. Zonguldak da ilçeleri büyük şehirler sınıfına giriyor. Bizim ilçelerimizin her birisi gerçekten hatta Zonguldak’tan sanayileşme anlamında daha iyi. İki il çıkartmanız da ayrı bir başarı. Bartın ve Karabük’ün çıkması gibi” diye ifade etti. 

“Gökgöl Mağarası beklentileri ciddi anlamda karşılayabiliyor” 
Vali Erdoğan Bektaş, Ankara yolu kenarında bulunan Gökgöl Mağarası’nın da önemine dikkat çekerek şöyle dedi: 
“Bu kadar mağaracılıkla uğraşmama rağmen Zonguldak’a gelinceye kadar Gökgöl Mağarası’ndan haberim yoktu. Bu artık benim kabahatim midir, sizin kabahatiniz midir? Bizim de kabahatimiz var demek ki tam araştırmamışız ama sizin de bir kabahatiniz var. Şuna üzüldüm. Mağarayı gezdim. Çok nitelikli bir mağara. Sıradan bir mağara değil. İçinden dere akıyor ve ciddi bir derinliği var. Bazı mağaralar vardır bazı özellikleri çok iyidir. Mesela İnegöl’de Oylat Mağarası var. Bir kısım özellikleri buradan daha iyi. Fakat oradaki mağara içinde bir dere akmıyor. Gökgöl Mağarası’nda da uzun yolda giderken jeolojik oluşumları kaya hareketlerin tüm detaylarını izleyebiliyorsunuz. Jeoloji Fakültesi öğrencileri için özel bir ders yeri. Dolayısıyla burası zengin bir mağaradır. Mağaradan beklentileri ciddi anlamda karşılayabilen bir yer. Sürekli yolun dibinde ve çok büyük bir şans. Arabadan iniyorsun mağaraya giriyorsun. Çok büyük bir şans. Zonguldak, turizm fuarlarına katılmıyor. İki önemli fuar var. Bizim Zonguldak’ın BAKAB’a bağlı ilçeleri var onlar katılıyorlar. Zonguldak bütün olarak katılmamış. Turizm yavaş yavaş. Hemen Safranbolu, Kastamonu, Amasra bu bölge ciddi turizm bölgeleri olan yerler. Bizim örneklerimiz var aslında. Zonguldak bu işin çok uzağında ve dışında değil. “ 
Ziyarette ayrıca Zonguldak Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Zafer Alas ile Basın İlan Kurumu Müdürü Ali Nuhoğlu da hazır bulundu. 

Yorumlar

Demirtaş 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

10 Ocak 2019 Perşembe 11:45

Demirtaş 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Demirtaş tüm basın çalışanlarına mutlu ve başarılı bir meslek hayatı dilerken mesajında şu ifadelere yer verdi, ‘’Taşıdığı değer ve önem gittikçe artan, iletişimin en etkili kanallarından olan basın; halkın haber alma, kamuoyu oluşturma ve ifade özgürlüğünün güvencesidir. Basın halkı doğru şekilde bilgilendirdiği sürece, bireyin ve toplumların da meydana gelen olayları sağlıklı bir şekilde değerlendirip kanaat edinmesi, toplumla ve dünya ile sağlıklı ilişkiler kurup bütünleşmesi mümkün olmaktadır.
Kendi sorumluluğunun bilincinde olan ve bu bilincini eyleme dönüştürürken hak ettiği özgürlüğe sahip olan bir basın, demokrasinin vazgeçilmez gereklerindendir.
Günümüzde birçok basın mensubu çok zor koşullar altında görev yapmakta ve mesleğinin doğası gereği büyük tehlikelerle karşı karşıya kalmaktadır. Özellikle dünyanın değişik kriz bölgelerinde ve çatışma ortamlarında görev yapan birçok gazetecinin zaman zaman ağır bedeller ödemekle karşı karşıya kalması son derece üzücüdür. Basın çalışanlarının başta özlük haklarının iyileştirilmesi ve yazı yazma bağımsızlığının hem kurumsal hem de yasal çerçevede, bütün boyutlarıyla sağlanması olmak üzere, her konuda rahat, özgür, bağımsız ve güvence altında görev yapması, hepimizin ortak dileği ve sorumluluğudur. Bu durum, aynı zamanda çağdaş bir demokrasinin de en önemli gereğidir. Bütün basın emekçilerimizin 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler günü kutlu olsun. Bu önemli gün vesilesiyle bütün basın çalışanlarına huzurlu, mutlu ve başarılı bir meslek hayatı diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.’’

Yorumlar

Kızılay şubesine MÜSİAD operasyonu mu?

9 Ocak 2019 Çarşamba 19:20

Kızılay şubesine MÜSİAD operasyonu mu?

Kdz. Ereğli Kızılay Derneği’nin yeniden açılması için MÜSİAD Kdz. Ereğli Şubesi yöneticileri harekete geçti. Gazeteci Ali Ceylan’da sosyal medya hesabından MÜSİAD yöneticisi Şinasi Bozkurt’un Kızılay Kdz. Ereğli Şube Başkanı olduğunu duyurdu.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde Türk Hava Kurumu ve Kızılay Derneği Kdz. Ereğli şubesinin uzun yıllar başkanlığını yapan ve kısa süre önce hayatını kaybeden Yusuf Oktay’ın vefatı sonrası kapanan Kızılay Derneği Kdz. Ereğli Şubesi’nin yeniden açılması için MÜSİAD Yönetiminin harekete geçtiği öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre yüzde 80’i MÜSİAD Kdz. Ereğli İlçesi yönetim ve üyelerinden oluşan bir liste Kızılay Genel Başkanlığına sunuldu. 66 kişilik listede kurucular kurulunda yer alan 5 isim geçmişte MÜSİAD başkanlığı yapmış isimlerden oluşuyor. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ADD Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yusuf Arslan Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Kdz. Ereğli Beşiktaş Taraftarı Derneği Başkanı Tarkan Adik gibi bazı isimlere de listede yer verildi.
Gazeteci Ali Ceylan bu gün sosyal medya hesabından MÜSİAD yöneticilerinden Şinasi Bozkurt ile çektirdiği fotoğrafı paylaşarak, kendisinin Kdz. Ereğli Kızılay Derneği’nin yeni başkanı olduğunu duyurdu. MÜSİAD camiasının Kızılay Derneği’ni kendi yönetimi ile ele geçirme hareketine bir anlam verilemezken, kamuoyunda farklı yorumlar yapılmaya başlandı.

Kdz. Ereğli Kızılay Derneği'nde yıllarca gönüllü çalışmalar yapan ve hiç bir menfaat beklemeyen eski üyeler ise yaşananları şaşkınlıkla izlediklerini ifade ediyor.

Yorumlar

Adaylar açıklanıyor...

9 Ocak 2019 Çarşamba 18:53

Adaylar açıklanıyor...

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, 13 Ocak 2019 günü aday tanıtım toplantısının AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'in katılımı ile yapılacağını açıkladı.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Belediye Başkan Adaylarının 13 Ocak Pazar Günü Spor Salonunda düzenlenecek toplantı ile açıklanacağını söyledi. Kızılcahamam’da yapılan İl başkanları toplantısına katılan Zeki Tosun, MKYK toplantısının ardından Pazar günü saat 14.00’de gerçekleştirilecek olan Aday tanıtım toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir’in katılımı ile yapılacağını dile getirdi.

Yorumlar

Buzlanmaya karşı önlem...

9 Ocak 2019 Çarşamba 13:12

Buzlanmaya karşı önlem...

Kdz.Ereğli Belediyesi, kar yağışı sonrası ilçe genelinde gece yarısından itibaren başlayan aşırı buzlanmaya karşı, okul önleri, sağlık merkezleri ve hastane yolları, ana arterler ile yaya yollarında tuzlama çalışması başlattı.

Kdz.Ereğli’de gece yarısından itibaren etkili olan aşırı buzlanma karşısında Kdz.Ereğli Belediyesi yollarda tuzlama çalışması başlattı. İlçede dün yağan kar yağışının yerini gece saatlerinden itibaren aşırı buzlanmaya bırakması üzerine Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın talimatıyla belediye ekipleri 05.00 itibari ile, 5 ayrı bölgeye 3 ayrı tuz stok noktasından hareket ederek buzlanmaya karşı tuzlama çalışması başlattı. Özellikle taşımalı eğitim görülen okullar haricindeki okullarda eğitimin devam etmesi nedeniyle okul önlerinde başlatılan çalışma aynı anda Hastane, sağlık merkezleri ve ana arterler ile ilçe merkezindeki yaya yollarında da sürdü. Ayrıca kötü hava koşulları nedeniyle 3 hastanın talebi üzerine Zabıta ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, hastaların hastaneye ulaşımını sağladı. Buzlanmaya karşı belediye ekiplerinin mücadele çalışmaları devam ediyor.

Yorumlar