Belediye Başkan vekiline şok suçlamalar...

12 Haziran 2019 Çarşamba 16:48

Ereğli Haber

Belediye Başkan vekiline şok suçlamalar...

Kdz. Ereğli'de uzun yıllar görev yapan eski polis memuru Mesut Seydel, CHP'li Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesine sosyal medya hesabı üzerinde yazdığı yazı ile şok suçlamalarda bulundu. Seydel, şu anda belediye başkan vekili olan meclis üyesinin "usulsüz ve yetkisiz raporlar düzenle"diğini ve hukuka aykırı işlemler yaptığını öne sürdü.

Kdz. Ereğli İlçe emniyet Müdürlüğü Güvenlik Büro Amirliği'nde uzun yıllar başarılı bir şekilde görev yaptıktan sonra emekli olan ve Ereğli'de yaşamaya devam eden eski polis memuru Mesut Seydel'in sosyal medya hesabı üzerinden CHP'li belediye meclis üyesi hakkında isim vererek yazdığı yazı ve ortaya attığı iddialar Ereğli'de günün konusu oldu. İşte Seydel'in sosyal medya hesabında yayınladığı o yazı "Bu Zat, geçmişte Kışla Sanayi sitesinde, kendisine ait tapulu i yeri bulunmadığı halde, 634 Sayılı Kanunun 41. maddesine göre aykırı işlemlerle site deneticisi olarak , Kışla sanayi sitesini yöneticilerini aklayacak nitelikle usulsüz ve yetkisiz raporlar düzenleyerek, site yöneticilerini aklamış, site kat malikleri de, zarara uğratmıştır. 
Ayrıca bu şahıs, şu anda, Belen Sanayi sitesinin yöneticisi olduğu halde, maşallah Belen Sanayi Sitesi esnaflarının büyük bir kısmı hummalı çalışmalarıyla İmar kanunun aykırı olarak, iş yerlerinin önünde çıkma yaparak, iş yerlerini büyüterek iş yerlerini kamu malına tecavüzlü hale getirmeye çalışmaktalar. Ancak ne hikmetse, ne belediye Zabıtası ,ne de, sitesinin yöneticisi olan bu zat hukuken yasal olmayan bu duruma müdahale ederek gereğini yapamıyorlar 
. Dolayısıyla; Kendi Sanayi Sitesinde idarecilik görevini hukuka uygun olarak, layıkı ile yürütemeyen bu zat, şimdi, Kdz. Ereğli İlçesinde Belediye Belediye Başkan Vekilliği yapacak öyle mi..... ?"

 

Yorumlar
 • Sahin elik
  12 Haziran 2019 Çarşamba 23:03

  Oyle var oyle bisey bugune kadar nerdeydin ereglinin yerli bir yere geldimi herkes bisey diyor

Posbıyık, 6 kişiyi ekmeğinden etti

10 Haziran 2019 Pazartesi 19:30

Ereğli Haber

Posbıyık, 6 kişiyi ekmeğinden etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Halil Posbıyık 6 şirket çalışanını işten çıkarttı.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP’den belediye başkanlığını kazanan Halil Posbıyık, göreve başlamasının ardından yaklaşık 100’e yakın şirket çalışanını temizlik ve fen işleri bünyesine gönderdi. Ramazan Bayramı öncesinde 1 kişiyi işten çıkartan CHP’li Başkan Posbıyık, bu günde 5 kişiyi daha işten çıkarttı. Posbıyık Ramazan Bayramı öncesinde 4857 sayılı iş kanunun 25/2 maddesine dayanarak 1 kişiyi bu gün ise 4857 sayılı kanunun 17. Maddesini gerekçe göstererek 5 kişinin iş akdini fesih etti. Öğlen saatlerinde iş akitlerinin fesih edildiğini öğrenen 5 işçi büyük bir üzüntü yaşarken, işten çıkarılanların AK Partili olduğu öğrenildi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık daha önce yaptığı açıklamada Ereğli Belediyesi’nde bin 250 kişinin çalıştığını ve bu sayının 850 olması gerektiğini söylemişti. Posbıyık’ın yaklaşık 200 kişiyi daha işten çıkartacağı konuşulurken, göreve geldikten sonra bazıları emekli yaklaşık 40 kişiyi de işe aldı. 

CHP’li Başkan Halil Posbıyık yerel seçimler öncesinde kimseyi işten çıkartmayacağını söylemişti.

Yorumlar
 • Eregli li
  14 Haziran 2019 Cuma 13:18

  Ibrahim allahtan dilegim o zaman allah da sana aynisini yasatsin sende inş.bir gun ıssiz kalirsin..kim hak etmis kim hak etmemis o zaman anlarsin.m

 • Ereğli
  14 Haziran 2019 Cuma 10:27

  Arkadaşlar ,tabiki bir işçi gerekli vazifelerini yerine getirip gayretli çalışıyor ise işten haksız yere çıkarılması üzücü;lakin belediye kimsenin yan gelip yatma yeri değil çalışmıosa çıkarılacak,onun adamı bunun yeğeni yok öyle dünya; üst kademe de özel kalem ve avaneleri öyle böyle yemediler hainler

 • ibrahim
  13 Haziran 2019 Perşembe 12:08

  Yapacak tabi herkes gelişi güzel konuşuyor akparti varken yan gelip yatan bedavadan yanındaki arkdaşının sırtından para kazanan işçiler vardı,aldığı maaşı haketmeyen insanlar vardı ,ne olacak alıp onları makamınamı oturtacak ? o çıkarılanlarından hakkı odur zaten !

 • Arzu malmısın
  13 Haziran 2019 Perşembe 10:52

  Arzu boş yapma

 • İsmail demirel
  12 Haziran 2019 Çarşamba 00:54

  Şirket işçisi zaten kıt kanaat geçiniyor ekmeklerinden olmaları üzücü ancak akp ye oy vermeyip işinden olanlar var yazık günah bence üzücü !!

 • arzu 67
  11 Haziran 2019 Salı 17:31

  hani parti ayrimi yapmiyodun sayin posbiyik bu 5 senede gecer o koltuga oturdugun gibi indirmesinide bilirler

 • Adsız
  11 Haziran 2019 Salı 13:16

  Hüseyin işten adam çıkarırken iyi de posbıyıkmı kötü işten çıkarken mı öyle oldugu

 • Hüseyin
  11 Haziran 2019 Salı 10:41

  Cenaze e temizlik işlerinde çalışan iki kişi daha var nasıl ise girdiğini araştırılmasını istiyorum

İstanbul'da yaşayan gurbetçilerden destek istedi

6 Haziran 2019 Perşembe 16:12

Ereğli Haber

İstanbul'da yaşayan gurbetçilerden destek istedi

AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır Ramazan Bayramı nedeniyle memleketlerine gelen vatandaşlara giderek AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a oy istedi.

AK Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, partisinin yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclis üyeleriyle birlikte, Emirali, A. Sofular, Toyfanlı, Yeşilköy, Fındıklı, Çamlıbel, Esenler ve Kurtlar köylerini ziyaret etti. Gittiği köylerde muhtarlar ve vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutlayan Çakır, ziyaretler sırasında köyde yaşanan sorunlar ve taleplerini dinledi. AK Parti iktidarı döneminde özellikle kırsal bölgelere önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini ancak yapılanların yeterli olmadığını dile getiren Çakır, tespit edilen sorunlar ve eksikliklerin giderilmesi için her türlü çabayı göstereceklerini söyledi. Bayram ziyaretleri sırasında İstanbul’dan Ramazan Bayramı için memleketlerine gelen vatandaşlarla da bayramlaşan Çakır 23 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için AK Parti Adayı Binali Yıldırım’a destek istedi.

Yorumlar
 • Ismail
  18 Haziran 2019 Salı 11:00

  CHP zihniyeti den ne beklenir ki

Ali Kemal Karaca Başkanvekili seçildi

16 Nisan 2019 Salı 16:23

Ali Kemal Karaca Başkanvekili seçildi

AK Parti Zonguldak İl Genel Meclisi Üyesi Ali Kemal Karaca İl Genel Meclisi Başkanvekilliği'ne seçildi.

AK Parti Kdz. Ereğli eski ilçe başkanlarından, uzun yıllar Zonguldak İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan ve 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde İl Genel Meclisi Üyesi seçilen Ali Kemal Karaca Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanvekilliği görevine getirildi.

Yorumlar
 • hüseyin karabulut
  7 Haziran 2019 Cuma 16:11

  hayırlı uğurlu olsun ALLAHım utandırmasın

Psikiyatri Uzmanı Dr. Başak Şenel göreve başladı

9 Nisan 2019 Salı 17:49

Ereğli Haber

Psikiyatri Uzmanı Dr. Başak Şenel göreve başladı

Kdz. Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi’ne atanan Psikiyatri Uzm. Dr. Başak Şenel hasta kabulüne başladı.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde değişik branşlarda ki uzman doktor sayısı her geçen gün artıyor. Hastaneye son olarak atanan Psikiyatri Uzm. Dr. Başak Şenel’de görevine başladı. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin İngilizce bölümünden mezun olan Uzm. Dr. Şenel, 2014-2019 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda okudu. 2010-1019 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp-Bilim doktorluğu (MD-PhD) bütünleşik doktora programı, temel nörolojik bilimler doktorasını tamamlayan Uzm. Dr. Başak Şenel, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne atandı.

Yorumlar
 • mutlu ismail
  12 Haziran 2019 Çarşamba 21:12

  Allah yolunuzda daim eylesin inşallah başarılar dilerim mutlu ailesi

 • Feridun Ercan
  11 Haziran 2019 Salı 10:42

  İlçemize hayırlı uğurlu olsun. Başak Hanıma başarılar ve kolaylıklar diliyorum.