Bozdağ'ın ‘Kişisel Yapboz Sergisi’ açıldı

2 Nisan 2019 Salı 12:34

Bozdağ'ın ‘Kişisel Yapboz Sergisi’ açıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan Berfin Bozdağ’ın ‘Kişisel Yapboz Sergisi’ İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun katılımı ile açıldı.

Kdz. Ereğli’de yaşayan ve 2017 yılında Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilgisayar Bölümü’nden mezun olan Özel birey Berfin Bozdağ, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü nedeniyle ‘Kişisel Yapboz Sergisi’ni açtı. Özdemir AVM’de gerçekleşen açılışa Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan Keleş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdullah Hasçelik, ve Berfin Bozdağ’ın yakınları ve vatandaşlar katıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu sergiyi gezerek sergi hakkında bilgi aldı.
Sergi 1-4 Nisan tarihleri arasında Özdemir Park AVM’de ziyaretçilerine açık olacak.

Yorumlar

Otizmli öğrencilerin Ağaç Tablo ve Objeler sergisi açıldı

2 Nisan 2019 Salı 18:29

 Otizmli öğrencilerin Ağaç Tablo ve Objeler sergisi açıldı

Zonguldak'ta 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri tarafından Esas67 Burda AVM'de ‘Ağaç Tablo ve Objeler’ sergisi açıldı. Sergi doğadan toplanan atık ağaçlar, kozalaklar ve meşe palamudundan oluşuyor.

Sergi açılışına, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş'ın eşi Esman Bektaş, Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmen, öğrenciler ve velileri katıldı.
Serginin açılış kurdelesini Zonguldak Vali Erdoğan Bektaş'ın eşi Esman Bektaş, otizmli bir kız öğrenci ile birlikte kesti.
Zonguldak Vali Erdoğan Bektaş'ın eşi Esman Bektaş, sergiyi gezdiği sırada öğrenciler ile yakından ilgilenerek öğrencilerin yaptığı Ağaç Tablo ve Objeler 'den satın aldı. Esman Bektaş, sergiyi gezdikten sonra 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Gününü kutlayıp sergide emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorumlar

Ünlü ressamların eserlerini duvarlarında yaşatacaklar

28 Mart 2019 Perşembe 20:01

Ünlü ressamların eserlerini duvarlarında yaşatacaklar

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi öğrencileri seçmeli görsel sanatlar dersi kapsamında okulun koridorunu ünlü ressamların eserlerinden seçtikleri bir birinden özel resimlerle boyadı.

Çaycuma Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi okulunun Görsel Sanatlar dersi öğretmenleri Ayten İnaloğlu ve Nuran İnaloğlu öncülüğünde okulun 10.11.ve 12. Sınıf öğrencileri resim ve görsel sanatlar sınıfı koridoru duvarlarında çizdikleri resimleri özel hazırlanmış boyalarla renklerdiler.
Sosyal etkinlikler kapsamında öğrencilerin ilgi ve kabiliyetlerini keşfedip geliştirmek amacıyla okullarında müzik, spor, sanat, resim, edebiyat ve çeşitli alanlarda etkinlikler yapıldığını söyleyen Okul Müdürü Satılmış Erenoğlu, "Okulumuzda Çaycuma’nın en kıdemli resim öğretmenlerinden Ayten İnaloğlu kadrolu olarak çalışmakta. Yine resim dersleri haftada iki saate çıkarıldığı için ikinci bir öğretmene ihtiyaç duyulduğundan Fen Lisesi öğretmenlerinden Nuran İnaloğlu' da okulumuzda görevlendirildi. Öğretmen ve öğrencilerimiz özverili bir şekilde başka okullar da gerçekleştirilen çalışma benzerini okulumuzda yapmak istediler. Bizde gerekli imkânları hazırladık. Öğrencilerimizin bu projeyle ilgilendiklerini ve zevk duyarak calıştıklarını gördük. Çok kabiliyetli öğrencilerimizi fark ettik. Öğretmen ve öğrencilerimiz zevkle bu çalışmaktalar” dedi.
Mayıs ayının sonuna kadar bu çalışmayı tamamlayıp sergi açmak istediklerini de sözlerine ekleyen Erenoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Şuan da burada bulunduğumuz koridor resim ve görsel sanatlar sınıfının bitişiğinde olan bir koridor. Öğrencilerimizin sanata karşı heyecanlarını sürekli tutmak düşünesindeyiz. Bu çalışmaları basit bir resim çalışması olarak görmemek lazım. Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra üniversitelerin mimarlık, mühendislik fakülteleri ile meslek yüksek okullarının teknik bölümlerini öncelikle tercih etmektedirler.Bu okullarda ilk defa teknik resim dersi ile karşılaşmaktalar. Lise öğreniminde bu etkinliklerde bulunan öğrenciler üniversite de başarılarına katkıda bulunacaktır. Bize destek olan Kaymakam Serkan Keçeli' ye, burada kullanılan akrilik boyaların temininde bizlere destek oldu. Zemini düzenlenmesinde ve çalışmalarımızda Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Zekai Kamitoğlu’na ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Baş’a teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

"Odun" izleyicilerini büyüledi

15 Mart 2019 Cuma 18:15

"Odun" izleyicilerini büyüledi

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde "Odun" izleyicilerini büyüledi. Çaycuma Kent Konseyi Tiyatro Topluluğu’nun sahneye koyduğu “Odun” adlı oyun izleyenlerden büyük beğeni aldı.

Çaycuma Kent Konseyi Tiyatro Topluluğu, tiyatroseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. İlker Görkem’in yazıp, Ergin Yılmaz ve Hüseyin Özkan’ın yönetmenliğini yaptığı “Odun” adlı tiyatro oyunu izleyenlerden büyük beğeni aldı. Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergilenen oyunu, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma Belediye Başkan Yardımcısı Körpüş Mısırlı, Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Berna Çimsalan Özyurt, Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Zeki Saim Oral, belediye meclis üyesi adayları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu izledi. Yaklaşık bir buçuk saat süren oyunun sonunda, izleyiciler oyuncuları ayakta alkışladı.
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, tiyatronun sonunda oyuncuları tek tek kutlayarak, oyunculara çiçek verdi.

Yorumlar

Sanat gönüllülerin mekanı açıldı

6 Mart 2019 Çarşamba 01:21

Sanat gönüllülerin mekanı açıldı

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde sanat gönüllü insanların açtığı mekan büyük ilgi gördü.

Çaycuma ilçesinde sanat gönüllülerinin açtığı mekânda, değişik kültürlerin harmanlandığı, genci yaşlısı müzik ve sanat severlerin aynı çatı altında buluştuğu mekan büyük ilgi görüyor. Topluluk adına açıklama yapan Müzisyen İbrahim Hakkı Alkan amaçlarının ülkenin dört bir yanından, bölgede bulunan müzisyen ve müzikseverlerin kendi kültürleriyle bize eşlik ederek bir müzik sentezi oluşturmak olduklarını ifade ederken, ilerleyen günlerde konser performansları hedeflediklerini söyledi. Alkan, tüm müzikseverleri ve müzisyeleri topluluklarına davet etti.

Yorumlar