Bozkurt, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

9 Ocak 2021 Cumartesi 15:50

Bozkurt, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında, halkın düşüncesinin, hissiyatının, sevinç ve üzüntüsünün basın aracılığıyla gün yüzüne çıktığını ifade eden Bozkurt; basın mensuplarının demokrasinin güçlenmesinde, birlik ve beraberliğin korunmasında, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli bir payı bulunduğunu vurguladı.
Bozkurt, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız; ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktararak, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında, doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar. Bilgi aktarımının yanı sıra yeri geldiğinde yöremizin, bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine de katkıda bulunan gazetecilerin toplumsal statüsünün güçlendirilmesi toplumun da yararınadır. Basınımızın gösterdiği gelişmede şüphesiz en büyük pay, görevini fedakarca yapan basın çalışanlarına aittir. İçinde bulundukları şart ya da koşullar ne olursa olsun görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin düzenli bir mesai kavramı olmadan, halkı bilgilendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Demokratik kültürümüzün en önemli parçalarından birisi olan medya kuruluşlarımız; sorumluluklarının bilincinde olarak, hem demokrasimizin gelişmesine hem de birlik ve beraberliğimizin pekişmesine katkılarını sürdürmektedirler. Bu düşüncelerle, medya mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, başarılar diliyorum.”

Yorumlar

%100 deri ve marka ayakkabılarda müthiş indirim!

8 Ocak 2021 Cuma 19:32

%100 deri ve marka ayakkabılarda müthiş indirim!

Zer Ayakkabı Kdz. Ereğli'de açıldı.

Zer Ayakkabı %100 iç, dış deri marka ayakkabıları ile Kdz. Ereğli Ay City AVM giriş katında hizmet vermeye başladı. Kaliteli markaları uygun fiyata satışa sunan Zer Ayakkabıda kadın, erkek ve çocuk aykkabılarında açılışa özel %50 indirim var. Hakiki deri, ortopedik çocuk ayakkabıları 60 TL, bay-bayan 100 TL, botlar ise 150 TLden başlayan fiyatlarla. Başka yerde bulamayacağınız ortopedik ve hakiki deri ayakkabılar sadece Zer Ayakkabı'da.
Zer Ayakkabı yetkilieri açılışa özel kampanyadan faydalanmak için tüm Ereğli halkını mağazalarına davet etti. Sınırlı sayıdaki yüzlerce çeşit indirimli ayakkabı fırsatından yararlanmak için acele edin.

Yorumlar

Muhtar Duman ve İş İnsanı Çivici’den anlamlı kutlama

8 Ocak 2021 Cuma 19:04

Muhtar Duman ve İş İnsanı Çivici’den anlamlı kutlama

Hasbeyler Köyü Muhtarı Hasan Duman, Eşi Göksel Gökçen Duman ve İş İnsanı Mehmet Çivici 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle İz Medya’yı ziyaret ederek gazeteciler gününü kutladı.

Ereğli Haber- Hasbeyler Köyü Muhtarı Hasan Duman, Eşi Göksel Gökçen Duman ve Baymak Kdz. Ereğli Bayii, Makine Mühendisi ve İş İnsanı Mehmet Çivici ile birlikte 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle İz Medya’yı ziyaret etti. İz Medya Prodüksiyon bünyesinde faaliyet gösteren Ereğli Haber Gazetesi Sahibi Yeşim Özdoğan ile gazetenin kurucusu Vedat Kılıç’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü birlikte pasta keserek kutlayan Muhtar Duman, kendilerine başarılar diledi. Gazetecilerin zor ve meşakkatli bir iş yaptığını ifade eden Duman “Öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü canı gönülden kutluyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Ülkemizde basın özgürlüğünün artması ve gazetecilerin daha rahat koşullarda çalışabilmelerini diliyorum” dedi.
Ereğli Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yeşim Özdoğan ile yazarımız Vedat Kılıç’ta ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek Muhtar Hasan Duman, eşi Göksel Gökçen Duman ve Makine Mühendisi Mehmet Çivici’ye teşekkür etti.

Yorumlar

Posbıyık çalışan gazeteciler gününü kutladı

8 Ocak 2021 Cuma 18:47

Posbıyık çalışan gazeteciler gününü kutladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda ülkemizde basın özgürlüğünün geliştiği, basın mensuplarının daha iyi çalışma koşullarına ve haklara sahip olduğu nice 10 Ocak'lar dilediğini ifade etti. Başkan Posbıyık açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Basın çalışanlarının hak ve özgürlüklerinin simgesi olan Çalışan Gazeteciler Günü’nde hepinizi sevgi ve dostlukla selamlıyorum. Türkiye’ye özgü olan ve tam 60 yıldır kutlanan bu gün, basın emekçilerinin ayakta kalma, demokrasiye ve haber alma özgürlüğüne sahip çıkma mücadelesinin günüdür. Basının ve onun temel direği olan gazetecilerin haber alma özgürlükleri, demokratik bir sistemin sağlıklı işleyebilmesinin ön koşuludur. Demokrasi ancak, herkesin bilgiye ulaşabildiği, düşüncesini özgürce açıklayabildiği bir ortamda olgunlaşabilir. Basın çalışanlarının sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hak ettikleri yaşam şartlarına ve çalışma koşullarına sahip olmaları basınla birlikte demokrasiyi de güçlü kılar. Basın emekçilerinin her geçen gün artan sıkıntılarla yüz yüze kaldığını biliyoruz. Ülkemizde tutuklu, işini kaybeden gazeteci sayısı her geçen gün daha da büyüyor. Artık bir nesil gazeteci sistem dışında… Bu nedenle bugün aynı zamanda işsiz gazeteciler günü. Ülkemizin basın ve ifade özgürlüğü konusundaki karnesi, demokrasimizin bugünkü durumunu gözler önüne seriyor. Basının doğru, tarafsız habercilik anlayışı ile özel hayata saygı, toplumun ve bireylerin hakkını gözetme gibi ilkeleri hayata geçirme konusunda sorumluluğu bulunuyor. Ereğli basınının bu anlayış ve sorumluluk bilinciyle hareket edeceğine inanıyorum.
Özellikle yerel basın kuruluşlarının hangi zor koşullarda çalıştıklarının bilincindeyim. Dilerim, Ereğli'de yerel basın giderek güçlensin, büyüsün, kendi ayakları üzerinde durabilsin, basın ilkeleri çerçevesinde tarafsız gazetecilik yapabilmesinin ortamı güçlensin. Karadeniz Ereğli için bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da elbirliğiyle çalışacağız. Bizlerin belediye olarak ortaya koyduğu çalışmalar, projeler sizler eliyle kamuoyuna yansıyor. Değerli görüşlerinizi, eleştirilerinizi dikkate alıyoruz. Karadeniz Ereğli olarak elde ettiğimiz her başarıda basınımızın da önemli katkıları vardır. Değerli basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum. Bu süreçte şehrimizde iz bırakmış hayatını kaybeden basın emekçilerini rahmetle anıyorum. Tüm basın çalışanlarını sevgi ve dostlukla selamlıyorum. Ülkemizde basın özgürlüğünün geliştiği, basın mensuplarının daha iyi çalışma koşullarına ve haklara sahip olduğu nice 10 Ocak'lar diliyorum. 2020 çok zor bir yıl oldu. Ama umudumuzu kaybetmiyoruz. Birbirimize kenetleneceğiz. Bu sıkıntılı günlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Umutla yeni yıla hazırlanıyoruz. 2021 hepinize sağlık getirsin.”

Yorumlar

Yapılan bağışlarla hastaneye cihaz alındı

8 Ocak 2021 Cuma 12:12

Yapılan bağışlarla hastaneye cihaz alındı

Zonguldak 'ın Çaycuma ilçesinde Covid-19 salgını kapsamındaki hastaların tedavisinde kullanılan oksijen cihazı ve hızlı solunum seti temini için TSO' nun başlattığı kampanya ses getirdi.

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası'nın başlattığı kampanya ile Çaycuma Devlet Hastanesine 3 adet Oksijen Cihazı ve 90 adet solunum devresi, ihtiyaç duyulan kadar oksijen tüpü temin edildi. Ayrıca Oda üyesi bir firmanın doğrudan kendi adına alarak hastaneye bağışladı.
Çaycuma TSO tarafından yapılan kampanya kapsamında alınan Oksijen Cihazları ve Hızlı Solum Setleri muhtelif tarihlerde hastaneye teslim edildi. Çaycuma TSO Meclis Başkanı Ergün Ece, Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serhat Dereli ve Yönetim Kurulu Üyesi Çağatay Yurtbay ve Genel Sekreter Yardımcısı Recep Acar tarafından Çaycuma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman. Dr. Murat İleri ve Müdür Yardımcısı Erdal Şıklı’ya teslim edildi.
Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu yapılan kampanyanın gördüğü ilgi sayesinde Devlet Hastanesine önemli bir destekte bulunabildiklerinin altını çizerek kampanyaya destek verenlere teşekkürlerini bir kez daha dile getirdi ve şunları söyledi:
“Çaycuma TSO olarak pandeminin en yoğun yaşandığı ve en çok ihtiyaç duyulduğu dönemde Devlet Hastanemize COVID tedavisinde kullanılan oksijen cihazı satın almak üzere başlattığımız kampanyamıza destek olan ve kısa sürede 180 bin 250 lira toplanarak 3 adet Oksijen Cihazı ve ihtiyaç sayısı kadar hızlı solunum devresi ve oksijen tüpü alınmasını sağlayan Meclis Başkanımız Ergün Ece’nin talebiyle bağışta bulunan tüm meclis üyelerimize ve bağışta bulunan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Unutmayalım, ihtiyacımız olduğunda başvuracağımız en yakın sağlık kuruluşu olan hastanemizin yeterli ekipmana sahip olması bizlerin ve sevdiklerimizin hayatını kurtaracaktır” dedi.

Yorumlar