Bozkurt, Verem Savaş Dispanseri çalışanlarını kutladı

8 Ocak 2021 Cuma 19:11

Bozkurt, Verem Savaş Dispanseri çalışanlarını kutladı

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı, Verem Savaş Haftası nedeniyle İlçedeki Verem Savaş Dispanserini ziyaret ederek, çalışanların sorunlarını dinledi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Sosyal Politikalar Başkanı Fadime Doğru, Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed İkbal Çakır ve Kadın Kolları Başkanı Şerife Cerrah ile birlikte; 6-12 Ocak Verem Savaş Haftası dolayısıyla ilçenin Bağlık Mahallesi’nde bulunan Verem Savaş Dispanserini ziyaret etti. Ziyarette, Dispanserde görev yapan Doktor Nesrin Bayrak, Röntgen Teknisyeni Meral Alibaba, hemşireler Yeliz Çakır ve Emel Demiray ile görüşen Başkan Bozkurt; çalışanların taleplerini ve dispanserin eksiklerini öğrenerek not aldı.
Dispanser ile ilgili bilgi veren Röntgen Teknisyeni Meral Alibaba, dispansere genelde bulaşıcı hastalığı olan insanların geldiğini, bu nedenle dispanser ortamının daha sağlıklı koşullara kavuşturulması gerektiğini söyledi.
Dispanserde doktor eksiğinin olduğunu ifade eden Alibaba, İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından günlük görevlendirmeyle doktorların geldiğini, geçici görevlendirmeyle gelen doktorların konuya hâkim olmaması nedeniyle yeterli hizmet verme konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirterek; doktor eksiğinin giderilmesini istediklerini söyledi.
Dispanserdeki en büyük sıkıntının röntgen cihazı olduğunu vurgulayan Alibaba, kullandıkları cihazın çok eski olduğunu, bu nedenle de hizmet konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirterek yeni bir cihazın temin edilmesi ve daha sağlıklı koşullarda hizmet verilmesi için binanın boya işlerinin yapılması gerektiğini dile getirdi.
AK Parti İlçe Başkanı Bozkurt ise hizmetlerinden dolayı dispanser çalışanlarına teşekkür ederek, eksiklerin giderilmesi ve vatandaşların daha iyi hizmet alması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
Ziyaret, dispanser çalışanlarıyla çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Yorumlar

Bozkurt ve ekibi 112 çalışanlarına moral verdi

12 Aralık 2020 Cumartesi 14:30

Bozkurt ve ekibi 112 çalışanlarına moral verdi

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, beraberindeki partililerle İlçedeki 112 Acil Sağlık çalışanlarını ziyaret etti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Kadın Kolları Başkanı Şerife Cerrah ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İlçede hizmet veren 112 Acil Sağlık İstasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarına moral ziyaretinde bulundu.
Bozkurt ve beraberindeki partililer, İlçenin İstasyon mevkiinde bulunan 6 No’lu, Kavaklık Mahallesi’nde bulunan 1 No’lu ve Devlet Hastanesi’nde bulunan 2 No’lu 112 Acil Sağlık İstasyonlarına yaptıkları ziyarette sağlık çalışanlarına, içinde bulunulan pandemi sürecinde gösterdikleri özveri ve fedakârlıktan dolayı teşekkür etti.
Ziyaretlerde, 112 Acil Sağlık çalışanlarının özellikle pandemi sürecinde yaşadıkları sorunları ve genel anlamda taleplerini de dinleyen Başkan Bozkurt koronavirüs salgınıyla ilgili ilçedeki son gelişmeler hakkında da bilgi aldı.
Bozkurt, ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda, kendilerini kabul ettikleri için sağlık çalışanlarına teşekkür ederek; "Salgının başladığı günden bugüne kadar gösterdiğiniz özverili çalışmalardan dolayı sizlere minnettarız. Teşkilat olarak sizlerin dertlerini, sorunlarını dinlemeye, sizlere gücümüz yettikçe moral vermeye geldik. Bu süreci mümkün oldukça en az kayıp ve hasarla atlatmak için birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Sağlık ordumuzun birer mensupları olarak, gecenizi gündüzünüze katarak ortaya koyduğunuz büyük emek, özveri ve fedakarlıktan dolayı sizlere ve tüm sağlık çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor; ‘Allah kolaylık versin’ diyoruz. Her türlü sorununuzda ve ihtiyacınızda yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz” dedi.
112 Acil Sağlık İstasyonlarında çalışan görevliler de Bozkurt ve beraberindeki partililere teşekkür ederek, ziyaretin kendileri için moral olduğunu ifade etti.

Yorumlar

Murat Sesli tahliye oldu...

25 Kasım 2020 Çarşamba 19:23

Murat Sesli tahliye oldu...

Kdz. Ereğli'de 2007-2009 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Murat Sesli, tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edildi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı hizmetler ve halkla kurduğu güzel iletişim sayesinde herkesin gönlünde taht kuran Murat Sesli biraz önce tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye oldu. Sesli'nin yarın Kdz. Ereğli'ye döneceği öğrenildi.

Yorumlar
  • AKBABA
    27 Kasım 2020 Cuma 11:21

    24 yıl ceza alan hemen tahliye oluyor. Başkanım 7 sene bizlerden ayrı kalıyor. Neyse bakalım. Buna da şükür. Hoşgeldin ve çok geçmiş olsun BAŞKANIM....

Halk Bankası Şubesi açılmasını istediler

17 Kasım 2020 Salı 18:51

Ereğli Haber

Halk Bankası Şubesi açılmasını istediler

Türkiye Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (TESKOMB) 32. Bölge Birliği Başkanı Mehmet Azman, Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Kemal Özer ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Gülüç Beldesi Muhtarları; AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt ve yönetim kurulu üyelerine ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

Halk Bankası Şubesi açılmasını talep ettiler
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatına ilk ziyaret TESKOMB 32. Bölge Birliği Başkanı Mehmet Azman ile Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Kemal Özer ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından gerçekleştirildi. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve ekibine, görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Kooperatif Başkanı Kemal Özer; “Size ve yönetiminize başarılar diliyorum” dedi. Özer, ayrıca, Alaplı ve Kozlu’ya birer Halk Bankası Şubesi açılması için başvuruda bulunduklarını ve bankadan çıkacak kararı beklediklerini söyledi.
İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ise ziyaretten dolayı Birlik Başkanı Azman, Kooperatif Başkanı Özer ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederek; “Gerçekten önemli bir görev icra ediyorsunuz. Özellikle pandemi sürecinde devletin asli görevlerini yerine getirme noktasında büyük bir sorumluluk almış bulunmaktasınız. Şahsım ve teşkilatım adına sizlere teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte, bu hizmetlerin devamında beraber çalışma noktasında tüm gayreti göstereceğiz. Eksiklikler noktasında bizlerin de bir şeyler yapması gerekiyorsa, üzerimize düşen her görevi icra etmeye hazırız“ dedi.
Günün ikinci ziyareti ise Gülüç Belde Muhtarları tarafından gerçekleştirildi. Başkan Bozkurt ve ekibine, başarı dileğinde bulunan muhtarlar; “Sizleri İlçe Başkanı olarak görmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Çalışmalarınızda size ve yönetiminize başarılar diliyoruz.” dedi. İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ise ziyaretlerinden dolayı Muhtarlara teşekkür ederek; “Önümüzdeki süreçte sizlerle sürekli istişare içinde olarak çalışmalarımıza yön vereceğiz. Nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar

AK Gençliğin yeni başkanı Tunay Berber...

6 Kasım 2020 Cuma 20:17

AK Gençliğin yeni başkanı Tunay Berber...

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı 6. Gençlik Kolları Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Seçime tek liste ile giren Tunay Berber, AK Parti Kdz. Ereğli Gençlik Kolları’nın yeni başkanı oldu.

Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan kongrede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

Bozkurt “Yeni Erdoğan’lar sizlerin aranızdan çıkacak”
Kongrede konuşan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, önceki dönem Gençlik Kolları Başkanı Tekin Alabaş’a ve yönetim kurulu üyelerine bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Bozkurt gençlere güvendiğinin altını çizerek; “Bu ortam bugünlere kolay gelmedi. Büyük bedeller ödedik. Her karış toprağımızda şehitlerimizin kanı var. Başta vatan savunmasında şehit düşen asker ve polislerimiz olmak üzere alçak FETÖ kalkışmasında vefat eden 15 Temmuz şehitlerini, rahmet ve milletle anıyorum. Gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum. Terör örgütleri şunu iyi bilsinler ki; ‘Bizi asla bölemeyecekler’. Bu topraklarda kıyamete kadar ezan sesi dinmeyecek, al bayrağımız şanlı şanlı dalgalanmaya devam edecek. Ayrıca geçen hafta İzmir’de meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar dilerim. Bugün gerçekleşecek kongre sonucu bayrağı devredecek olan Kdz. Ereğli Gençlik Kolları başkanımız Tekin Alabaş ve yönetim kurulu üyelerine de bugüne kadar partimize vermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşkilatım adına teşekkür ediyorum. Yeni dönem için görev alacak Gençlik Kolları Başkanı Tunay Berber ve ekibine de çalışmalarında başarılar diliyorum. Hepiniz bizim için ayrı bir değersiniz. AK teşkilatın AK gençlerine tavsiyem okumalarınızı artırmanız, daha çok bilgi edinmek, topluma yön vermede farkınızı ortaya koymanızdır. Bizlerin gençlik yılları kolay geçmedi. Sizler kadar şanslı değildik. Darbeler, yokluklar, kuyruklar, iç ve dış baskılara boyun eğmiş bir ülkede yaşadık. Milletimize boynu bükük olmayı ve kaybeden taraf olarak kalmayı alıştırdılar. 1980’ler, 90’lar, ekonomik krizler, koalisyon kavgaları ile geçti. Ülkemizin her hamlesi sekteye uğradı, yavaşlatıldı, durduruldu. Ta ki rabbimiz bizlere, ülkemize karşı kurulan tüm tuzakları bozan, zincirleri bozan, milletten aldığı güç ve destekle tüm vesayet odaklarını, darbe sevicilerini alt eden dünya lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı nasip edene kadar. Onun liderliğinde her şey değişti, bundan sonra da değişmeye devam edecek. Bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan liderliğinde 2023 hedefleri için çalışıyoruz. 2053, 2071 vizyonunu oluşturma ve hayata geçirme misyonu sizlerin olacak. Yeni Erdoğanlar sizlerin arasından çıkacak, yük sizlerin omuzları üzerinde olacak. Sizlere inancımız ve güvencimiz tam. Sevgili gençler ve dava arkadaşlarım sizlerden bir söz istiyorum. Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2023 hedefleri için canla, başla çalışmaya hazır mısınız?” diye sordu.

Tosun “Belediyeyi yeniden alacağız”
AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, ilk hedeflerinin çok çalışarak belediyeyi geri almak olduğunu söyledi. Tosun konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Biz teşkilat olarak Ankara’nın bizlere vermiş olduğu görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Buradan emeği geçen bütün kardeşlerime, ilçe başkanlığımıza, görev bırakan ilçe başkanlarımıza, teşkilata mensup arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Herkes görevini, görevi çerçevesinde en iyi şekilde yapmıştır ve bundan sonra da yapmaya devam edecektir. Çünkü partimizde görev bırakıldı, iş bitti diye bir şey yok. Onun için AK Partilik, AK Parti davasına inanmak, Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmaktır. Bugün Ereğli’den kendisine ne kadar destek verebilirsek gücüne güç katmış oluruz. Bende Ereğli teşkilatının, yeni yönetimle beraber kaldığı yerden devam ederek güzel çalışmalara imza atacaklarına inanıyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde bunun semerisin hep beraber göreceğiz. İlk başta, kaybettiğimiz belediyeyi çok çalışarak alacağız. Ben hepinize güveniyorum. Genç kardeşimizden Ereğli için bir söz istiyoruz. Ereğli’de 25 bin 908 genç seçmenimiz var. Bunun bin 428’i bizim. Bu üye sayısı çok düşük. İnşallah gençlerden başlayarak yeni gençlik kolları yönetimimiz, limitin üzerinde üye yaparak gücümüze güç katacak. Ben arkadaşlarımıza güveniyorum.”
AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Ahmet Keleş ise yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkadaşında 80 milyonun duası, AK Gençlik gibi dinamik, güçlü bir teşkilat olduğunu ifade etti. Keleş yeni görev alacak Gençlik Kolları Başkanı ve ekibine başarılar diledi.

Berber “Çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız”
Görevi devralan Yeni Başkan Tunay Berber ise aldıkları bayrağı en ileriye taşımak için çalışacaklarını vurguladı. Berber kongredeki konuşmasında şunları söyledi; “Biz, yapacağımız işi inanç ile yaparız. Onun için Cumhurbaşkanımız, ‘iman varsa imkan vardır’ diyor. Biz, başkasının çizdiği yolda değil kendi çizdiğimiz ve inandığımız yolda yürüyeceğiz. Hangi engeller çıkarsa çıksın, davamızdan ve inandığımız yolda yürümekten asla vazgeçmeyeceğiz. Bugünden itibaren kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakıp; sıkılmadık el, çalınmadık kapı, ulaşılmadık genç kardeşimiz bırakmayacağız. Köy köy, mahalle mahalle, belde belde, yağmur çamur demeden, davamıza sahip çıkıp, genç kardeşlerimize ulaşacağımıza söz veriyoruz. Bu bayrak yarışında hedefimiz devraldığımız bayrağı en ileriye taşımak olup, bir nebze de olsa Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerindeki yükü hafifletmek olacaktır. Durmadan, usanmadan mücadelemize devam etmek olacaktır. Teşkilatımızda sen ben diye bir kelime yoktur, biz vardır.”
AK Parti Kdz. Ereğli Gençlik Kolları Başkanlığı için tek aday olarak kongreye giren Tunay Berber’in İlçe yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor; Abdullah Başkan, Aslı Köse, Birkan Cinkılıç, Emre Avcı, Eray Berberkayar, Fethi Yılmaz, Muhammet Orhan, Şevket Cerrah, Onur Acar, Mervenur Kayık, Eylül D. Karanfil. Taylan Yılmaz, Alihan Kılıç, Korhan Baba, Merve Göktekin, Yasin Önal, Onur Demir, Mustafa Özcan, Ferhat Adıgüzel, Şerife Kaya, İsmail Solmaz, Bayram Tezeren, Zuhal Aydoğan, Gökhan Tekin, Ufuk Erdoğan, Enes Keleş, Celal Ergene, Beyza Koç, Onur Okut.
Kongreye; AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi veTeşkilat Başkan Yardımcısı Ahmet Keleş, Zonguldak İl Gençlik Kolları Başkanı Burhan Onuk, Zonguldak Eski Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli Önceki Dönem İlçe Başkanı Fatih Çakır, kadın kolları ve partililer katılırken, meclis çalışmaları nedeniyle AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu kongreye katılamadı.

Yorumlar