Bozuk yol, köy sakinlerini çileden çıkardı

12 Eylül 2021 Pazar 15:34

Bozuk yol, köy sakinlerini çileden çıkardı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Fındıklı Köyünde ulaşımı sağlayan yolun bozuk ve tehlikeli olması vatandaşları çileden çıkardı.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Fındıklı Köyü Şıhlar Kırması Mahallesinde yaşayan vatandaşlar her gün kullandıkları yolun bozuk olmasından şikayetçi.

Uzun süredir bu yolda sıkıntı çektiklerini söyleyen köy sakinleri, yağmur suları ile birlikte yeniden bozulduğunu ve çukurların oluştuğunu dile getirdi. Köy sakinlerinden Ali Kılıç, “Köyümüze ulaşımı sağlayan bu yol için defalarca dile getirmemize rağmen çözüm bulunamadı. Özellikle son yağışların ardından bozuk olan yol daha da kötü bir görünüme kavuştu. Resmen taşların üzerinde gitmek zorunda kalıyoruz. Köyümüze öğrenciler için gelen okul servisleri de oldukça şikayetçi. Önümüzde kış mevsimi var, daha büyük sıkıntılar yaşamanın ve oluşabilecek kazaların önüne geçilmeli.” Dedi.

"YOLUMUZUN YAPILMASINI İSTİYORUZ"

Bu yolu kullanan araçların arızalandığını söyleyen Kılıç, köydeki vatandaşların mağduriyetinin giderilmesini dile getirerek şunları söyledi:

“Her gün ilçe merkezine giden araçlar da dahil, tehlike yaşıyorlar. Bir çok arabanın lastik ve jantları zarar gördü. Bu yol bir çok aracın arızalanmasına da sebep oluyor. Yetkililerden sesimizi duymalarını ve Fındıklı Köyü Şıhlar Kırması Mahallemizdeki bu yolun yapılmasını rica ediyoruz.”

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , fındıklı köyü , şıhlar kırması mahallesi , yol

Yorumlar
  • Serkan
    15 Eylül 2021 Çarşamba 17:07

    Yillardir ayni sorunun icersinde dolaniyor duruyoruz basa gelenler muhtarlar olsun daha ust merci yetkililer olsun verdikleri sozlerin hic bir sekilde arkasinda kalmadi herkes kendi menfaati pesinde ilerleme cabasinda koyumuzun yollari perisan bi halde artik buna bi el atilmali gereginib yapilmasini dört gözle bekliyoruz.

  • yasarbakulu@gmail.com
    13 Eylül 2021 Pazartesi 07:36

    Danişmentli gebe köyü bağlantı yoluda aynı kaç yıldır yapılmıyor

Ormanlı'da mağduriyetler gideriliyor

11 Eylül 2021 Cumartesi 13:07

Ormanlı'da mağduriyetler gideriliyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Beldesi’nde Temmuz ayında yaşanan sel felaketi sonrası hasar gören yerlerin bakımı sürüyor.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’un talimatıyla Temmuz ayında yaşanan sel felaketi sonrası hasar gören yerler tek tek belirlendi. Hasar tespit raporlarının ardından çalışmalara başlayan ekipler mahalle ve sokaklarda çalışmalarını sürdürüyor. Sel felaketinde hasar gören, ulaşımda sürücü ve vatandaşların sıkıntı yaşadığı yerlerde bakım onarım çalışmaları Ormanlı Belediyesi ekipleri tarafından gideriliyor.

BAŞKAN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Belediye Başkanı Bayram Başol, Sarıkaya Mahallesi Yukarı Enehanlı Sokak’ta devam eden kilit parke taşı çalışmalarını yerinde inceledi. İş makinaları ile düzeltilen yolda daha sonra parke taşları işçiler tarafından tek tek yerleştirildi.

Belde halkının her daim yanlarında ve hizmetinde olduklarını ifade eden Başkan Başol, mağduriyetlerin hemen giderilmesi için ilk günden beri sahada olduklarını, daha yaşanılabilir bir Ormanlı inşa etmek için bakım-onarım çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Mahalle halkı ile sohbet eden Başkan Başol’a daha sonra işçilerle birlikte çay ikramında bulunuldu.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , sel felaketi , ormanlı , bayram başol , parke taşı

Yorumlar

Emekli maden işçisinin yüzünü güldürdüler

10 Eylül 2021 Cuma 16:00

Emekli maden işçisinin yüzünü güldürdüler

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğü’nden emekli olan ve kaza sonucu sakat kalan Eyüp Altun’un ihtiyacı olan tekerlekli sandalyesi Alaplı Kent Konseyi tarafından tahsis edildi.

Alaplı Kent Konseyi ihtiyaç sahibi kişilere tekerlekli sandalye dağıtımına devam ediyor. Kdz. Ereğli ilçesinde ikamet eden, TTK Armutçuk Müesssese Müdürlüğü’nden emekli olan ve elim bir kaza sonucu sakat kalarak yürüyemeyen Eyüp Altun'un ihtiyacı olan tekerlekli sandalyesi evinde teslim edildi.

Kaçar; “İhtiyaç sahibi ailelerin emrindeyiz”

İhtiyaç sahibi kişilerin her zaman yanında olduklarını ifade eden Alaplı Kent Konseyi Başkan Vekili Fedai Kaçar yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Başkanımız Yasin Ören ve ekibimiz ile güzel bir çalışma ortaya koyuyoruz. Konsey olarak son 1 yılda 30'un üzerinde tekerlekli sandalye dağıttık. İmkanlar dahilinde yardımlarımız devam ediyor. Bize bu konuda destek veren hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bugün elim bir kaza sonucu yatağa düşen Kdz.Ereğli  Subaşı Süleymanlar Köyü Göleviç Mahallesi sakinlerinden olan Eyüp Altun'a ihtiyacı olan tekerlekli sandalyesini Kdz.Ereğli TTK Armutçuk Şube Başkanı Ali Eşitmez ve yönetim kurulu üyesi Ferhat Marangoz ile birlikte teslim ettik. Dağıttığımız tekerlekli sandalyeler dönüşümlü olarak ihtiyaç sahiplerini geziyor. Tekerlekli sandalye ihtiyacı olan ailelerin her zaman emrindeyiz.”

Başkan Eşitmez'den teşekkür

TTK Armutçuk Şube Başkanı Ali Eşitmez ise, emekli de olsalar madenci kardeşlerimizle hiçbir zaman irtibatı koparmadıklarını ifade etti.

Başkan Eşitmez açıklamasında; “Eyüp kardeşimizle yıllarca beraber yer altında çalıştık. Kendisi üzücü bir hadise sonucu bir kaza geçirmiş ve yatağa bağlı bir şekilde yaşıyor. Kendisinin tedavileri devam ediyor. Şuan fizik tedavisi alıyor ve beyninden önemli bir ameliyat geçirecek. Temennimiz en kısa sürede iyileşip eski sağlığına kavuşması. Kendisine ve ailesine geçmiş olsun dilekleri için geldik. Alaplı Kent Konseyi’ne teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , alaplı kent konseyi , ali eşitmez , ttk

Yorumlar

Vali Tutulmaz, Acheron kazı çalışmalarını inceledi

10 Eylül 2021 Cuma 12:24

Vali Tutulmaz, Acheron kazı çalışmalarını inceledi

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Kdz. Ereğli ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Zonguldak Valiliğinden verilen bilgiye göre; Vali Mustafa Tutulmaz, Kdz. Ereğli ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu. 

Vali Mustafa Tutulmaz ilk olarak Ereğli Liman Başkanlığı'nı ziyaret ederek, Liman başkanı Ali Görkem'den liman faaliyetlerine ilişkin bilgiler aldı.

Daha sonra Karadeniz Ereğli Su Ürünleri Kooperatifini ziyaret eden Vali Tutulmaz, çalışanlarla sohbet ederek kooperatifin çalışmalarına yönelik bilgiler aldı.

Yeni komutana başarı diledi

Vali Tutulmaz, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 25 Ağustos 2021 tarihinde Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı’na atanan Tuğamiral Niyazi Uğur’u ziyaret etti. Vali Tutulmaz, Tuğamiral Uğur’a yeni görevinde başarılar diledi.

Öte yandan ilçeye bağlı Süleymanlar Mahallesi’ndeki kazı çalışmaları devam ediyor. Vali Tutulmaz da, Acheron Nekropolu olarak bilinen antik dönem mezarlık alanında Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın izniyle yapılan kazı çalışmalarında incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , acheron , vali mustafa tutulmaz , liman

Yorumlar

"20 yıllık hayalimi gerçekleştiriyorum”

9 Eylül 2021 Perşembe 19:24

"20 yıllık hayalimi gerçekleştiriyorum”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediye ekiplerinin yürüttüğü çalışmaları sahada denetledi.

Sakindere’de sorunlar çözülüyor

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, beraberinde başkan yardımcıları ve daire müdürleriyle birlikte ekiplerin sahada yürüttüğü çalışmaları yerinde denetledi.

Başkan Posbıyık, Sakindere ve Cumartesi Pazarı bölgesinde Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmaları inceledikten açıklamalarda bulundu. Posbıyık şunları söyledi:

“Yaptığımız yollarımızdan bir tanesi Sakindere’den yukarıya çıkan yol. Don olduğunda, kışın buzlanmada araçlarımız burada çok sıkıntı çekiyor. Özellikle bu yolun rahatlatılması gerekiyordu ve bunun için Sakindere’ye girdik. İhalemizi yaptık ve burada yol genişletme çalışmaları yapıyoruz. Burada dere menfezi yapıyoruz.  Akarsu yatağını genişletiyoruz. Yukarıda öz var, oraya bin 200 milimetre çapında büzler aldık. Büzleri yukarıya kadar döşeyeceğiz ve Aktaş’a kadar çıkacağız. Dolayısıyla Hatip caddesindeki trafik düzene girecek, Mavi Kent’e, Göl evleri’ne gitmek isteyenler bu yoldan rahatlıkla Aktaş’a kadar gidebilecekler. Bu bölgede trafiği büyük ölçüde rahatlatacağız."

“Cumartesi pazarı bölgesinde su taşkınları yaşanmayacak”

"Aşırı yağışlarda sel sularının çevreye zarar vermemesi için Ereğli çapında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Özellikle son ve bir önceki yağışta gördük ki Cumartesi pazarında yerel üreticilerin olduğu yerde büyük su taşkını oldu. Burası zor bir saha. Buradan suyu tahliye etmek de bizi zorladı. Yaptığımız hesaplara göre 1200 mm. çapındaki büzlerle birlikte bu bölgeden yağmur suyunu alıp Kabasakal Deresi’ne ulaşacağız. Titiz bir şekilde bu çalışmayı yürütüyoruz. Eğimi arkadaşlar sürekli takip ederek ilerliyorlar. Kabasakal Deresi’ne ulaştırdığımız zaman bu bölgede taşkın sıkıntısı tamamen bitmiş olacak. Belli noktaya gelindi, aynı hızla çalışmalar devam ediyor.”

“Kepez bölgesinde 20 yıllık hayalimi gerçekleştiriyorum”

Başkan Posbıyık, ekibiyle birlikte daha sonra Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol açma çalışmalarının devam ettiği Kepez – Mavişehir hattında ve inşaat çalışmaları süren Balık Restoranı’nda incelemelerde bulundu. Posbıyık, şunları söyledi:

“Kepez bölgesinde 20 yıllık hayalimi gerçekleştiriyorum. Emeği geçen tüm ekiplerime, başkan yardımcılarına teşekkür ediyorum. 20 yıldır Kepez’de, Mavişehir’de yaşayan, okula giden çocukların İsmet İnönü Okulu’na direkt olarak buradan gidebilmeleri için büyük gayret sarf ettim. Fakat o yıllarda buradaki arsalar hisseli olduğu için kimse yolun açılmasına razı olmadı. Şimdi 18. Madde uygulamasıyla bu yerler belediyeye terk edildi.  Hemen biz de buradan imar yolunu açtık ve okula kadar indirdik. Onunla kalmadık hem sağa, hem sola ara yollara da girdik. O bölgelerde problemi olan evler vardı, eğim düşüklüğünden kanalizasyon bağlanmayan evler vardı. Doğalgaz gitmeyen evler vardı.  Bunların hepsinin de doğal gazı gidecek. Kanalizasyon sorunları da çözülmüş olacak.  Yine burada bize yeşil alan olarak bir yer ortaya çıktı ve düzleştirdik. Buraya bir halı saha, oturma yerleri, çocuk sahaları, jimnastik aletleri koyarak bu bölgeyi değerlendireceğiz. Hayırlı olsun Ereğli’ye.

Balık restoranı son aşamaya geldi. Şu anda kaba inşaatı bitti, ince inşaata geçtik. Çatı kaplama, fayans, seramik gibi tüm malzemeler geldi. Süratle burayı bitirmeyi düşünüyoruz. Muhteşem bir manzara eşliğinde, yarısı kapalı, yarısı açık teras olmak üzere hemşerilerimize hizmet edecek. Ereğlililerin misafirlerini ağırlayabilecekleri çok güzel bir mekan olacak. Balık Restoranı Ereğli’mize şimdiden hayırlı olsun diyorum.”

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , halil posbıyık , ereğli belediyesi , kepez , balık restoranı , sakindere

Yorumlar