Bu Fırsat Kaçmaz!

30 Ekim 2019 Çarşamba 19:41

Bu Fırsat Kaçmaz!

Turay Mağazaları'ndan kaçırılmayacak seri sonu indirimleri sizlerle...

Turay Ev Tekstili'nde  yüzde 50'ye varan indirimler sizleri bekliyor!

Turay Halı, Turay Ev Tekstili, Turay Züccaciye ve Turay Perde Erdemir Caddesi'nde...

 Detaylar İçin Fotoğraf Galerisinde göz atabilirsiniz... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , turay , turay mağazaları , turay halı , perde , züccaciye ,

Yorumlar

Gazeteci Ergin Özkul babasını kaybetti

30 Ekim 2019 Çarşamba 16:47

Gazeteci Ergin Özkul babasını kaybetti

Lens Medya Haber Sitesi ortağı gazeteci Ergin Özkul'un babası Orhan Özkul tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Ereğli Haber- Yaşadığı rahatsızlık nedeniyle bir süredir Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Gazeteci Ergin Özkul’un babası Orhan Akgül hayatını kaybetti.
Merhum Orhan Özkul için yarın (31 Ekim 2019 Perşembe günü) öğle namazı sonrasında Kozlu Aziziye Camii'nde cenaze töreni düzenlenecek.
Ereğli Haber Gazetesi ailesi olarak Gazeteci meslektaşımız Ergin Özkul’un acısını paylaşıyor, merhum babası Orhan Akgül’e Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz.

Yorumlar

Dev Türk Bayrağı asıp, fener alayı düzenlediler

30 Ekim 2019 Çarşamba 14:28

Dev Türk Bayrağı asıp, fener alayı düzenlediler

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Hasbeyler köyünde Cumhuriyet Bayramı nedeniyle köye 13 metre yüksekliğindeki direğe 5 metre boyunda Türk Bayrağı çekildi, fener alayı düzenlendi.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Hasbeyler köyünde yaşayanlar Cumhuriyet Bayramı için ilk kez kutlama töreni düzenledi. Şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan törende köyün en yüksek tepesine dikilen 13 metrelik direğe 5 metre boyundaki Türk Bayrağı çekildi. Türk Bayrağının göndere çekilmesi sırasında duygusal anlar yaşayan köylüler meş'ale yakıp türküler ve marşlar söyledi. Hasbeyler köyü Muhtarı Hasan Duman köylerinde ilk kez Cumhuriyet Bayramı kutlaması yapıldığını belirterek yoğun ilgiye teşekkür etti. Törende köy sakinlerinde Kerem aydemir Arif Nihat Asyalı’nın “Bayrak” isimli şiirini okudu. Dev Türk Bayrağını ellerinde taşıyan köy sakinleri gaz lambaları, el feneri ve cep telefonlarının ışıklarını yakarak düzenlenen fener alayı yürüyüşüne katıldı. Köy sakinleri yaklaşık 2 kilometrelik fener alayı yürüyüşünün ardından Hasbeyler köyü muhtarlığı yeni binasının açılışını gerçekleştirdi. Hasbeyler Köyü’nün en yüksek tepesine Türk Bayrağı asmanın çocukluk hayali olduğunu, köye muhtar seçilmesinin ardından fikrini açtığı gençlerin de destek vermesi ile bu hayalini gerçekleştirdiğini anlatan Muhtar Hasan Duman, düzenledikleri etkinliğe katılan 7’den 70’e herkese teşekkür etti. Duman yaptığı açıklamada “Çocukluğumda köyümüzün en güzel yerine büyük bir Türk Bayrağı dikme hayalim vardı. Aynı zamanda Cumhuriyet coşkusunu köylümüzle birlikte yaşamak ve yaşatmaktı. Bu çok önemli bir zaman denk geldi. Ordumuzun Suriye’de terör örgütlerine yönelik yaptığı operasyon çok önemliydi. Milli birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz şu dönemde görüşler, fikirler, düşünceler ayrı olabilir. Ama biz memleketimiz, milletimiz, vatanımız, bayrağımız ve dinimiz söz konusu olduğu zaman hiçbir görüş ayrılığını kendimizde tutmayız ve millet olarak topyekün oluruz. Türk Bayrağımızı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında diktik, fener alayını gerçekleştirip muhtarlığımızın açılışını yaptık. Ben bu fikrimi genç arkadaşlarıma açtığımda bu hayalin sadece benim olmadığı kanaatine vardım. Bu fikrin herkesin fikri olduğunu görünce bunu gerçekleştirmek için daha çok aşkla ve şevkle çalıştık. Yolda gören ninelerimiz, teyzelerimiz ağlayarak boynuma sarıldılar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” dedi. 
Hasbeyler köyünde ki Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri havai fişek gösterileri ile son buldu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Hasbeyler , Köy , Cumhuriyet , Bayramı , Türk , Bayrağı , Fener , Alayı

Yorumlar

50 yıldır pazarın kurulduğu caddede kalmak için direniyorlar

30 Ekim 2019 Çarşamba 10:11

50 yıldır pazarın kurulduğu caddede kalmak için direniyorlar

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesinde 50 senedir caddede kurulan halk pazarı, geçtiğimiz yıl encümen kararıyla kapalı pazar yerine taşındı.

Yeni seçilen belediye başkanına ziyarette bulunan esnaf, pazarın yeniden caddeye taşınmasını istedi. 
Seçimlerden sonra pazarcılar yeni seçilen belediye başkanına giderek tekrar eski pazar yerine dönmek istediklerini söylediler. Bunun üzerine yapılan kapalı oylama ile pazarcılar eski yerlerine geri döndüler. Fakat bazı kişiler; yeniden pazarın kapalı pazar yerinde açılması için konuyu mahkemeye taşıdı. Mahkeme sonucunu bekleyen pazarcılar yapılanların haksızlık olduğunu söyleyerek isyan ettiler. Senelerdir hem pazarcılık yapan hem de esnaf olan vatandaşlar sitemlerini şu sözlerle dile getirdiler: 
“Hem dükkân esnafıyım hem de pazarcıyım. Kapalı pazar yerinde saat 3 olmadan pazar dağılıyordu ve kimse doğru dürüst uğramıyordu. Eski yerimize geri döndüğümüzden beri hem esnaf hem de pazarcı memnun. Akşam saatlerine kadar satış yapabiliyoruz. 70 tane pazarcı varsa 3 ya da 4 tanesi kapalı pazar yerine dönmek istiyor ve tekrar kapalı pazar yerine dönmek istedikleri için mahkemeye vermişler. Hatta dükkânımda 5 kişiye ekmek veriyorum. Kapalı pazar yerine taşınınca yanımda 2 kişi fazla gelir oldu. Şükür başkanımızla konuştuk. Kapalı oy seçimi yapıldı ve oy çokluğu ile eski yerine dönme kararı alındı. Kazancımız eskisi gibi olmaya başladı. Kapalı pazar yerinde açıkta kalıyorduk. Orada da yağmurun altında kalıp çadır kuruyorduk, eski yerimizde de çadır çekip kuruyoruz. En azından siftah edemediğimiz günleri geride bıraktık. Halk burada." 
Pazar yerinde bulunan kıraathane sahibi İlker Bakar, 50 senelik mazisi olan pazarın yerinde kalması gerektiğini söyleyerek, "Kalabalık neredeyse ticaret orada yapılır. Esnaf olarak hepimizin kurulu bir düzeni var. Pazar yeri buradan kapalı tarafa taşınınca çok sıkıntı yaşadık. Satışlarımız yüzde otuza kadar düşmüştü. Ayrıca kapalı pazar yerinin olduğu yerde sıkıntılar yaşıyoruz. Geçen pazara uğradım. Dönüşte yük treni denk geldi ve mecburen üst geçidi kullanmak zorunda kaldım. Ben bu yaşta merdivenleri çıkıp inmekte zorlandıysam, yaşlıları ve çocukları düşünemiyorum" dedi. 
Konu ile Saltukova Belediye Başkanı Alim Genç ise İHA'ya yaptığı açıklamada; "Geçen yıl alt yapı çalışmalarından dolayı vatandaşların pazar açtığı yer kötü durumdaydı. Meclis encümen kararı olmamasına rağmen geçici bir süreliğine pazar karşıya alındı. Mağdur olan pazarcıların istekleri üzerine yapılan oylama da 100 pazarcının 73 tanesinin eski pazar yerine dönmek istedikleri kanaatine varıldı. Pazar taşınırken meclis kararı olmadığı için emaneten gittikleri için geri döndüklerinde de meclis kararı almayı gerek duymadık. Aslında diğer bir taraftan kapalı pazar yerinin tren yolu ile yan yana olması çok sağlıklı değil. Çünkü iki tane tren yan yana geliyor, yük trenleri de işliyor ve bu esnada makaslar değişiyor. 70-80 km hızla geçen kömür treni Allah korusun raydan çıkmış olsa, ben bunun bilançosunu tahmin edemiyorum. Vatandaş yapılan üst geçici kullanmıyor. Böylelikle daha çok tehlike arz ediyor. Pazarın eski yerinde olmasında bu yüzden yarar var. Ama bir şahıs kapalı pazar yerine geri dönülmesi için bizi mahkemeye verdi. Mahkeme de yürütmeyi durdurma kararı aldı ve temyize gönderdik. Artık adaletin verdiği karara göre hareket edeceğiz. Sonuçta esnafla konuşup, gördünüz. Hepsi eski caddelerinde kalmak istiyor. Ben bu şahsın belediyeyi mahkemeye vermesini siyasi amaç olarak görüyorum. İlerleyen zaman da planlarımız arasında ilk sırada giysi ve sebze pazarını bir arada kapalı pazar yeri yapıp tek çatı altında toplanmasını sağlayacağız. Ve böylelikle sadece kapalı pazar yeri olmaktan çıkıp kapalı büyük bir mekana sahip olmuş olacağız” dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Halk , Pazar , Esnaf

Yorumlar

Devrek Belediyesinden Cumhuriyet Bayramı etkinliği

30 Ekim 2019 Çarşamba 09:32

Devrek Belediyesinden Cumhuriyet Bayramı etkinliği

Devrek Belediyesi tarafından vatandaşlara yönelik Cumhuriyet Bayramı etkinliği düzenlendi.

Zonguldak’ın Devrek ilçesi Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle vatandaşlara yönelik kutlama etkinliği düzenlendi. 
Devrek Belediyesi tarafından organize edilen ilk etkinlik Karşıyaka Mahallesinde başlayan ve yüzlerce kişinin katıldığı Fener Alayı ve Cumhuriyet Yürüyüşü programı Cumhuriyet Alanında sona erdi. Yürüyüşün ardından Belediye Çocuk Korosu tarafından mini konser verilirken, Devrekli sanatçı Sefer Sarı’nın verdiği konser ile etkinlik devam etti. 
Saat 21’30’da sahne alan Pop Star Firdevs ise okuduğu bir birinden güzel parçalarla Devreklilere unutulmaz saatler yaşattı. Organize edilen program havai fişek gösterileri ile sona ererken, sanatçı Firdevs’e Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt tarafından ilçenin sembolü olan Devrek Bastonu hediye edildi.
Düzenlenen etkinliklere; CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuz Yılmaz, Devrek Kaymakam Vekili Ümit Altay , Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt ve yüzlerce Devrekli katıldı.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , Cumhuriyet , Bayram , Etkinliği

Yorumlar