Bu konser kaçmaz! Ünlü Orkestra Şefi Musa Göçmen geliyor…

1 Mart 2019 Cuma 15:06

Bu konser kaçmaz! Ünlü Orkestra Şefi Musa Göçmen geliyor…

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı ve Erdemir işbirliği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Konseri düzenleniyor. Kdz. Ereğli Kaymakamlığı ve Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (ERDEMİR) ortaklaşa düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Konserinde ünlü Orkestra Şefi Musa Göçmen ve Solist Boğaç Sözmen sahne alacak.

Müzik şöleninin yaşanacağı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Konseri Erdemir Kültür Merkezi’nde saat  20.00 ‘de gerçekleşecek olup, biletlerin temini Cemile Tatoğlu Anaokulu’ndan sağlanacak. Bilet fiyatı 25 TL’dir.

 

Musa Göçmen Kimdir?

Musa Göçmen 1974 yılında İzmir'de doğdu. T.S.K Mızıka Okulunda başladığı müzik eğitimini Başkent Üniversintesinde Kompozisyon ve Orkestra şefliği sertifika programıyla sürdürüyor. İlk eserini 1988 yılında yazdı. Zaman içinde beste ve orkestrasyon çalışmaları birçok orkestra tarafından seslendirildi. Özgün besteleri yanında Türk Halk Müziği üzerine araştırmaları da olan Göçmen bu konuda deneme eserleri de yazdı. Orkestral ve oda müziği için yazdığı eserlerde geleneksel Türk Müziği motiflerimizi çağdaş anlatımla işleyip ülkemizi yurt dışındaki çeşitli festivallerde temsil etti."Ulusal Müzik" ekolü izlediği yol oldu.  Klasik müziğin yanı sıra newage eserler de yazan Göçmen belgesel, festival ve reklam müzikleri besteledi. Halk danslarını çağdaş anlatım ve düzenlemeyle modernize ettiği modern dans çalışmaları da mevcuttur.  Göçmen adını ilk olarak Kalan Müzik’ ten “Minyatürler” adlı albümde görüyoruz. Bunu solo olarak çıkarttığı, tamamı kendi bestelerinden oluşan “Göçmen-The End ” izledi. Yapımcılığını Doğan Music Company’ nin (DMC) üstlendiği albüm,tamamı Göçmen’ in çalışmalarından oluşuyor ve kendi değimiyle “Anadolu Newage ” müziği. 2003 DMC etiketli “Laila Orient” albümüne iki eseri alındı. İkinci solo albümü “Synthetic Age” ise yine DMC Allaturca etiketiyle çıktı.  Çek Cumhuriyeti, Polonya, Fransa ve Hollanda daki Müzik festivallerinde eserleri yer aldı. 2002 yılı Temmuz ayında Efes Antik Tiyatroda dinleyicisiyle buluşan Göçmen, senfonik ve etnik orkestrasıyla sahne aldı. Bunu Kaş, Phaselis,Bodrum ve Turgutreis konserleri izledi.  Eserleri Devlet Opera ve Baleleri, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent ve bir çok solist ve orkestra tarafından seslendirildi.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Uysal resim atölyesini açtı

2 Şubat 2019 Cumartesi 14:50

Uysal resim atölyesini açtı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ilçede ki resim atölyesi açılışına katıldı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ilçede ressamlık yapan Meral Atsan’ın resim atölyesi açılışına katıldı. Uysal Ressam Atsan’a meslek hayatında başarılar dilerken konuşmasında şu sözlere yer verdi, “İlçemizin değerli ressamlarından Meral Atsan'ın resim atölyesinin açılışını gerçekleştirdik ve sanatla geçen 35. yılını, ilçemizdeki sanatçı dostlarımızla birlikte kutladık. Sanatla geçen nice ömürler diliyor, bundan sonraki çalışmalarında da her zaman yanında olacağımızı belirterek başarı diliyorum.”
Açılış toplu fotoğraf çektirmenin ardından sona erdi.

Yorumlar

Leyla’nın Evi 901. kez Kdz. Ereğli’de sahnelenecek

30 Ocak 2019 Çarşamba 20:37

Leyla’nın Evi 901. kez Kdz. Ereğli’de sahnelenecek

Zülfü Livaneli’nin sevilen romanlarından Leyla’nın Evi tiyatroya uyarlanarak Kdz. Ereğli’de sahnelenecek.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı ile Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla Zülfü Livaneli’nin sevilen romanlarından Leyla’nın Evi Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde izleyicilerin karşısına çıkacak. Nedim Saban’ın yönettiği Leyla’nın Evi’nde başrolleri Celile Toyon, Ahmet Uz, Dicle Alkan, Halim Ercan, Meral Asitürk, Caner Kurtaran, Barış Atmaca, Koray Kurt ve İsmail Karaer paylaşıyor. 9 yılda 900 kez sahnelenen oyun 07 Şubat Perşembe günü saat 20:00’da Kdz. Ereğli’de izleyicileriyle buluşacak.

Yorumlar

"Kış konseri” katılanların içini ısıttı

28 Ocak 2019 Pazartesi 16:59

"Kış konseri” katılanların içini ısıttı

Çaycuma Belediyesi Türk Sanat Müziği (TSM) Topluluğunun verdiği “Kış Konseri” izleyicilerden tam not aldı. İçleri ısıtan konser ayakta alkışlandı.

Çaycuma Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu “Kış Konseri” adıyla bir konser verdi. Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde, Şef Levent Özger yönetimindeki koroya TRT saz sanatçıları eşlik etti. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ve eşi Belgin Kantarcı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol ve çeşitli oda ve dernek başkanlarının yanı sıra çok sayıda sanatseverin izlediği konser, herkesten tam not aldı.
Gecede konuşan Çaycuma Belediyesi TSM Topluluğu Başkanı Hamza Başören, yaptığı konuşmasında, Türk Sanat Müziği’nin ülkenin dünya platformunda kültürel kimliğini ifade edebileceği çok etkili bir araç olduğunu belirterek, “Bu konser musiki kültürümüzü gelecek kuşaklara devredebilmek adına bir araçtır. Çoğu kişi müziksiz bir dünya düşünülemeyeceğini ifade eder. Daha sonra müziğin evrensel olup olmadığını tartışılır ve tüm bu süreçte herkesin aklına ve diline gelen söz şudur: ‘Müzik, ruhun gıdasıdır.’ Müzik, ruhun gıdası ise Türk Sanat Müziği de ruhun ilacıdır. Bu düşünceyle yola çıkarak uzun bir gayretin sonunda bu gece size şölen sunacağız. Topluluğumuza maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’ya, ÇKSM Müdürü Ahmet Koraman ve çalışanlarına, belediyemizin kültür ve sanat faaliyetlerine manevi desteklerini hiç esirgemeyen İlçe Jandarma Komutanımız Binbaşı Selçuk Özen Bey’e, ayrıca topluluğumuzun kuruluşundan bu yana görev yapan idarecileri ve yıldır topluluğumuzu başarıdan başarıya sürükleyen değerli şefimiz Levent Özger hocamıza şahsım ve topluluğum adına teşekkür ederim” dedi.
Daha sonra topluluk, birbirinden güzel 21 eser seslendirdi. Salonu hınca hınç dolduran sanatseverler de parçalara eşlik ettiler. Yaklaşık 1 buçuk saat süren konserin sonunda topluluk, ayakta alkışlandı.
İzleyenleri duygudan duyguya sürükleyen konserin sonunda Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Şef Levent Özger’e çiçek verirken, topluluk başkanı Hamza Başören’i de kutladı. Başkan Kantarcı, yaptığı konuşmada, “Böyle konserlerde konuşma yapmayı sevmiyorum. Ama hep birlikte 5 yılın finalini yaşadık bu akşam. 5 yılı taçlandırdılar. Ellerine, emeklerine sağlık. Değerli koro elemanlarımızın hepsini alınlarından, gözlerinden öpüyorum. Kar kış demeden düzenli bir şekilde yıllar boyu bıkıp, usanmadan, sizler için çalıştılar. Teşekkür ediyorum. Saz sanatçılarımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Minikler ‘Evimden Elimden’ sergisi düzenleyecek

15 Ocak 2019 Salı 19:16

Minikler ‘Evimden Elimden’ sergisi düzenleyecek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Cemile Tatoğlu Anaokulu ‘Evimden Elimden’ konulu sergi düzenleyecek.

Kdz. Ereğli Cemile Tatoğlu Anaokulu, öğrencilerin ve velilerin katkılarıyla ‘Evimden Elimden’ konulu sergi düzenleyecek. Cemile Tatoğlu Anaokulu’nda 16 Ocak 2019 saat 17:30’da düzenlenecek olan sergiye Cemile Tatoğlu yetkileri tüm Kdz. Ereğli halkını sergiye davet etti.

Yorumlar