CHP'Lİ BAŞKANDAN TRİLYONLUK KAÇAK SARAY

9 Mayıs 2019 Perşembe 15:16

Ereğli Haber

CHP'Lİ BAŞKANDAN TRİLYONLUK KAÇAK SARAY

CHP’li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, plajlar bölgesinde maliyeye ait arazi üzerinde ki bir binada tadilat bahanesiyle büyük bir saray yaptırıyor. İzinsiz gerçekleşen yapının Kdz. Ereğli Belediyesi’ne maliyetinin 1 milyon TL’den fazla olacağı tahmin ediliyor.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık deniz kenarında kendisine trilyonluk kaçak saray inşa etmeye başladı.
Edinilen bilgiye göre CHP’li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık Kıyıcak Mahallesi 148 ada 3 Parsel’de 3497 m2 maliye arazisi üzerinde bulunan ve Kdz. Ereğli Belediyesi Kamp alanı olarak adı geçen bölgede kendisine kaçak saray inşa etmeye başladı. Belediye Başkanlarının kaldığı bölümü yıktıran Posbıyık kendi alanını genişletmek için yan tarafta işçilerin kullandığı alanı da kaçak sarayına ilave ettirdi. CHP’li Başkan Posbıyık’ın inşaasına başladığı sarayın banyo, mutfak ve kalebodurları için özel siparişler verilmesini istediği iddia edildi. Çatısından tabanına kadar yenilenen ve içerisi daha da genişletilen saray için ayrıca özel mobilyaların tasarlatıldığı ifade ediliyor. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin maliye hazinesi üzerinde ‘Tadilat’ adı altında inşaa etmeye başladığı kaçak saray için Valilik, Kaymakamlık, Çevre Müdürlüğü yada maliye gibi kurumların hiç birinden izin almadığı öğrenildi. Kaçak Saray’ın Kdz. Ereğli Belediyesi’ne toplam faturasının 1 milyon TL’yi geçmesi bekleniyor.

Yorumlar
 • seloo
  13 Mayıs 2019 Pazartesi 09:22

  bunların yatacak yeri yok

 • ATOM KARINCA
  12 Mayıs 2019 Pazar 05:10

  BAŞKANIM DAHA İYİLERİNİ HAK EDİYOR

 • candan
  10 Mayıs 2019 Cuma 10:31

  DAKKA 1.GOLLL 1. YANİ SAYIN VALİ DUYARSA VAYKİ VAY.

9 Yaşındaki Esma’nın akülü sandalye hayali

9 Mayıs 2019 Perşembe 13:32

9 Yaşındaki Esma’nın akülü sandalye hayali

Zonguldak’ta 9 yaşındaki Epilepsi hastası Esma, geçirdiği beyin kanaması sonucu sol tarafı felç oldu. Halasının baktığı Esma, gezip dolaşabilmek için yetkililerden akülü sandalye için destek istedi.

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi Filyos Beldesinde yaşayan Volkan ve Türkan Aksu çiftinin 9 yaşlarındaki kızları Esma Aksu 6 aylıkken geçirdiği beyin kanaması sonucu sol tarafı felç oldu. Baba Volkan Aksu’nun psikolojik sorunları olmasını nedeniyle 6 yıldır halası tarafından büyütülen Esma, yardımseverlerden destek bekliyor. Bütün sorunları ile yakından ilgilenen ve Esma’yı anne şefkati ile büyüten hala Ferdi Uzun, Esma’nın akülü sandalye için yetkililerden yardım istedi. 
Esma’nın 6 aylıkken beyin kanaması sonucu sol tarafının tamamen felç olduğunu ifade eden Esma Aks’nun halası Feride Uzun, “Ben Feride Uzun Esma’nın halasıyım. 9 yılıdır İstanbul Çapa hastanesinde tedavi görüyoruz. Esmanur 6 aylıkken beyin kanaması geçirdi. Sol tarafı tamamen felçli kullanamıyor. Epilepsi hastası özel eğitim merkezinde okula gidiyor. Okula getirip götürmekte çok zorluk çekiyorum. Aralık ayında tekrar kontrolümüz var. Esmaya ben bakıyorum. Esma’nın babası da rahatsız psikolojik sorunları var. Annede babayla ilgileniyor bende Esma’ya bakıyorum. Esmaya ben gönüllü bakıyorum. Bana arkadaşlık ediyor. Esmanur’un dışarı çıkma imkanı pek yok. Sol tarafı felci olduğunu yürümekte zorluk çekiyor. Merdivenleri sırtımda indirip çıkartıyorum. Çoğu yere de sırtımda getiriyorum. Çok zorluk çekiyorum. Herhangi bir yürüteç ya da bir aracımız yok. Akülü sandalye için belediyemize uzun süre önce başvurduk ama herhangi bir sonuç alamadık. Yetkililerden ve iş adamların destek bekliyoruz. Benim daha başka bir isteğim yok şeklinde konuştu. 

Yorumlar

Gürbüzler Kur'an Kursu'ndan iftar etkinliği

9 Mayıs 2019 Perşembe 11:38

Gürbüzler Kur'an Kursu'ndan iftar etkinliği

Gürbüzler Kur’an Kursu tarafından iftar etkinliği düzenlendi.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde faaliyette bulunan ve bölgenin sayılı Kur’an kursları arasında yer alan Gürbüzler Kur’an Kursu Derneği tarafından protokol ve vatandaşlara yönelik iftar programı tertip edildi. 
Bölgenin sayılı Kur’an kursları arasında yer alan Gürbüzler Kur’an Kursunun her yıl geleneksel olarak hayata geçirdiği iftar programında ilçe protokolü ve vatandaşla bir araya gelerek dayanışma ve kaynaşmanın öğreneğini sergilediler. 
Düzenlenen iftar programında davetlilere hitabeden Gürbüzler Kur’an Kursu Derneği Başkanı Ertan Akça” Öncelikle her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar programımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Yıllardan bu yana bölgenin ve hatta ülkemizin sayılı Kur’an kursları arasında yer alan Gürbüzler Kur’an Kursu şimdiye kadar binlerce hafız yetiştirerek Türkiye’nin birçok yerinde hizmet vermenin onur ve gururunu yaşamaktadır. Bu kursun derneği olan Gürbüzler Kur’an Kursu Derneğimizi maddi destekler ile yıllardan bu yana ayakta tutan sizlere ve bölge halkımıza yönetim kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ediyor, yüce Allah tutmuş olduğumuz oruçları ve diğer ibadetlerimizi kabul etsin” diye konuştu. 
Devrek Müftüsü Hasan İzmirli ise,” Öncelikle bu programımıza iştirak eden sizlere teşekkür ediyorum. İlçemizin ve bölgemizin gururu olan bu müesseseye bu zaman kadar sahip çıkılmış ve bundan sonra da sahip çıkılacağına inanıyor, tekrara bu programa katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi 
Düzenlenen iftar programına; Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Devrek Müftüsü Hasan İzmirli, daire müdürleri,sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. 

Yorumlar

Vali Bektaş, şehit aileleri ve gaziler ile iftarda buluştu

8 Mayıs 2019 Çarşamba 22:20

Vali Bektaş, şehit aileleri ve gaziler ile iftarda buluştu

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Kdz. Ereğli’de şehit aileleri ve gaziler ile iftar yemeğinde buluştu.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Fabrika Tims’de şehit aileleri ve gaziler ile iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar yemeğine Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Özden Yazıcıoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, Kurum Müdürleri, Mesleki Oda Başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar, şehit aileleri, gaziler ve huzurevi sakinleri katıldı. İftar öncesinde konuşan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu iftara katılan şehit aileleri ve huzurevi sakinlerine iftara katılımlarından dolayı teşekkür etti. İftardan sonra Kdz. Ereğli Müftüsü Recai Albayrak tarafından Kur’anı Kerim tilaveti sunularak ilahi dinletisi gerçekleştirildi.
İftar, semazen gösterisi ile sona erdi.

Yorumlar

Vali Bektaş KEAL ve BİLSEM’i gezdi

8 Mayıs 2019 Çarşamba 21:25

Vali Bektaş KEAL ve BİLSEM’i gezdi

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Kdz. Ereğli’ye gelerek KEAL ve BİLSEM’i ziyaret etti.

Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesinin BAKKA Destekli proje çerçevesinde hazırlanan Yeni Ufuklar Bilim Atölyesi, (KEALYUBA) ve Kdz. Ereğli’de ilk defa açılan BİLSEM, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın da katıldığı bir törenle hizmete girdi. Açılışa Vali Bektaş’ın yanında Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Özden Yazıcıoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, Kdz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, daire müdürleri, okul müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş adamları, öğretmenler, öğrenciler katıldı. Açılışta ilk olarak konuşan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi’ni bildiklerini ve yapılan çalışmalarla adından sıkça söz ettirdiğini belirtti. Kaymakam Çorumluoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “İnşallah geleceğin teknolojileri, geleceğin yazılımcılarını geleceğin bilim insanlarını biz buradan çıkartacağız. Zaten KEAL’i anlatmaya gerek yok. KEAL bizim Ereğli ilçemizde hatrı sayılır bir okul olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama daha üst seviyeye getirmek için bizlerde Kaymakamlık olarak elimizden gelen desteği yapacağız.” Çorumluoğlu’nun konuşmasından ardından Vali Bektaş ve beraberinde ki protokol tarafından KEALYUBA açılışı gerçekleştirildi. Vali Erdoğan Bektaş ve beraberindekiler, Bilim Atölyesinin yanı sıra okulda bulunan ve uçak eğitimi verilen Simulasyon Merkezi, kütüphane ve serada da incelemelerde bulundu. Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ve beraberinde ki protokol daha sonra Kdz. Ereğli’de ilk defa açılan Bilim ve Sanat Merkezi’ni ziyaret etti. Her ilde en az bir tane BİLSEM’in planlandığını söyleyen Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Sanat Merkezi’nin aslında epey bir tarihi var. Ülkeler üstün zekalıları eğitmek için arayış içerisindeler. Ben bu işe ilgi duyduğum için bu gelişmeleri yaşadım. Yavaş yavaş konu bakanlığın gündemine geldi ve her ilde BİLSEM kurulması kararı alındı. Her ülke nüfusunun 1,8’i üstün zekalı olduğu varsayılıyor. Üstün zeka ve üstün yetenekler ülkelerin gerçek zenginliği ve potansiyeli. Tespit edilen çocuklar kendi okullarından koparılmadan burada kendi yeteneklerine uygun olarak eğitime alınırlar. Her ilde bir tane olunca zorluklar oluyordu. Zonguldak’ta bir tane vardı. Ereğli’de şekillendi ve 150 çocuk Zonguldak’tan ayrıldı ve burada okulu açtık. Okulu açtık demek kolay ama yapmak kolay olmuyor. Üstün zeka ve yeteneği nerede olduğu bilinmiyor. Bu iş ders çalışmakla olmuyor. Yetenek çalışmasıyla oluyor. Okulumuz Ereğli ve Alaplı’mıza hayırlı olsun. Güzel bir iş oldu. Çocuklarımıza üstün başarılar diliyor ve Ereğli’ye de yolun açık olsun diyoruz.”
Vali Bektaş ve protokol üyeleri daha sonra BİLSEM derslik, laboratuar ve hayırsever katkılarıyla yapılan sınıflarda incelemelerde bulundu.

Yorumlar