CHP YİNE KARIŞTI... İSTİFA VAR...

23 Şubat 2019 Cumartesi 12:55

CHP YİNE KARIŞTI... İSTİFA VAR...

CHP’nin Karadeniz Ereğli Belediye Meclise aday listesinde son dakika gelişmeleri yaşanıyor.

CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı, yönetiminden istifa etmedikleri gerekçesiyle Eylem Ertuğrul, Şenay İşeri, Burak Kararaslan’ın yapılan itiraz sonrası meclis listesinden çıkardı. İlçe Seçim Kurulunun yapılan itirazları değerlendireceği ve bugün akşama kadar listede olup olmayacaklarına dönük kararı verileceği öğrenildi. Şok istifa ise CHP’nin Belediye Meclis Üyeliği Listesinin 24. sırasında yer alan Kdz. Ereğliler Derneği Başkanlığını sürdüren Bilgin Güven verdi. Güven Meclis üyeliği adaylığından istifa etti.

Yorumlar

Ve sonunda oldu... Daha başkan olmadan icraata başladı...

22 Şubat 2019 Cuma 14:52

Ereğli Haber

Ve sonunda oldu... Daha başkan olmadan icraata başladı...

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin henüz belediye başkanı seçilmeden icraatlarına başladı. Başkan Adayı Şahin ilçedeki avukatların ve vatandaşların talebi üzerine yaptığı girişimler sonucu Kdz. Ereğli Adliyesi’nde ağır ceza mahkemesi kurulması kararının alındığını, göreve geldiğinde tüm meslek örgütlerinin taleplerine çözüm üreteceğini söyledi.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Kdz. Ereğli’ye ağır ceza mahkemesi kurulması için Kaymakamlık başta olmak üzere Başsavcılık, TSO yönetimi ve avukatların talepte bulunduğunu belirterek konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kdz. Ereğli’de ki tüm meslek gruplarının sorunlarıyla bir bir ilgilenmek bu kardeşinizin asli görevlerindendir. Bu çerçevede avukat arkadaşlarımızın önemli bir talebi olan, aynı zamanda Kdz. Ereğli Kaymakamımız, Sayın Başsavcımız, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası ve SKM başkanımız Avukat Adem Öztürk'ün bizzat yaptıkları görüşmelerle katkılar sunduğu Kdz. Ereğli’de bir Ağır Ceza Mahkemesi kurulması talebi önümüzde bulunmaktaydı. Söz konusu taleple ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın Kdz. Ereğlili Başdanışmanı Sayın Saadet Oruç Hanımefendinin değerli katkılarıyla, Adalet Bakanımız ve HSK’nın imzasından geçen Ağır Ceza Mahkemesi talebinin gerçekleştirildiğini buradan tüm hemşerilerimize müjdesini vermek istiyorum. İşte gördüğünüz gibi Belediye Başkanlığı görevine geldiğimizde de Ereğli’de ki tüm meslek gruplarının sorunlarını teker teker çözülmesinin takipçisi olacağız. Özelikle Ereğli’ye ekonomi katkılar sunacak. İnsanların sorunlarının Ereğli bazında çözülmesi ile ilgili ne kadar proje, ne kadar sorun varsa, bu kardeşiniz tarafından çözülmesi öncelikli meselemiz olacaktır. Ereğli’mize Ağır Ceza Mahkemesi hayırlı uğurlu olsun.”
Şahin ayrıca Kdz. Ereğli ilçesine ağır ceza mahkemesi kurulması noktasında destek olan herkese teşekkür etti.

Yorumlar

Şahin pazarcılarla buluştu… “Önce insanların karnı doyacak"

22 Şubat 2019 Cuma 01:09

Ereğli Haber

Şahin pazarcılarla buluştu… “Önce insanların karnı doyacak"

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Pazar esnafı ile buluşarak yapacaklarını anlattı. Şahin Yeminli Mali Müşavir olarak pazarcı esnafının sorunlarını ve çözümünü en iyi kendisinin bildiğini belirterek, önceliğinin insanların karnının doyması olduğunu söyledi.

Ereğli Haber- AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ve Belediye Meclis Üyesi Adaylarının yanı sıra partililerle birlikte Pazaryerinde esnaf ile bir araya gelen Erol Şahin, pazaryerinde esnafın onaylamadığı hiçbir projeyi hayata geçirmeyeceklerini söyledi.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ise yaptığı konuşmasında, 2014’de yarım kalan işin Erol Şahin ile başarılacağına inandığını söyledi ve Pazar esnafından destek istedi.
Belediye Başkan Adayı Erol Şahin de yaptığı konuşmasında şunları söyledi:
“Ben bütün ömrüm boyunca esnaflık yaptım. Ticaret nasıl yapılır, paranın ne zor şartlarda kazanıldığını en iyi bilen kardeşinizim. Hep tırnaklarımızla kazıyarak kazandık. 6 yaşında ayakkabı boyacılığı yaptım, 8 yaşında simit, 10 yaşında lahmacun satıyordum. Muavinlik yaptım. İnşaatlarda çalıştım, duvar kâğıdı, boya badana yaptım.
Çalışmanın ne olduğunu, karşılığının ne olduğunu bu kardeşiniz kadar bilen hiç kimse olamaz. Ben böyle bir kardeşinizim.
Muhasebeciyim, Yeminli Mali Müşavirim. Hayatım boyunca esnafla tüccarla, ticaret erbabıyla birlikte oldum.
Bu camiaya olan sevgimiz ve saygımız hepsinden daha fazla.
DAHA ÖNCEKİLER GİBİ PAZARYERİNİ YIKMAYA GELMİYORUM
Daha önceki belediye başkanlarımız ve adaylarımız gibi ne bu pazaryerini yıkmaya niyetim var, ne buradakilere nasıl engel olacak gibi hiçbir uygulamanın altında ne beni ne de belediye kadrolarını görmeyeceksiniz.
Ben pazarcının ve manifaturacının ne zor şartlarda para kazandığını, şu anda işlerinizin sıkıntılı olduğunu ve sebebini de biliyorum. Çünkü içinizden biriyim. Hesabı kitabı bilen biriyim.
ÖNCELİĞİM İNSANLARIN KARNININ DOYMASI
Şuna inanın; Bu kardeşiniz belediye başkanı olur ise kesinlikle 1’inci önceliğim esnaf, ticaret ve işsizlik olacak. Yoldan önce, parktan önce, her şeyden önce insanların karnının doyması olacak. Bu benim mesleğim. Bu bölgede ticareti en iyi bilen, içinde olan, takip eden, denetleyen, yöneten, hesap yapan bir kardeşinizim.
Bu nedenle pazarcı esnafının akşam eve nasıl gittiğini biliyorum.
Size zarar vermeyecek yöntemleri bulmak bizim boynumuzun borcu. Bunu açık seçik ifade ediyorum. Pazarcı ile oynayan, Minübüsçü ile oynayan, taksici ile, esnaf ile oynayan hiçbir belediye başkanının başarılı olma şansı yoktur.
Söylediğim hiçbir sözü siyasi olarak söylemiyorum. İnandığım için söylüyorum.
SADECE YOL, HAVUZ, PARK BAHÇE YAPAN BAŞKAN OLMAYACAĞIM
Bu kardeşiniz Belediye Başkanı olursa hepinizin ticareti artacak, hepinizin cebine para girecek. Mücadelem bu olacak, Sadece yol yapan, havuz yapan, düğün salonu yapan, park bahçe yapan bir belediye başkanı olmayacağım. Birinci önceliğim insanların karnının doyması olacak. Ereğli’ye en lüks lokantayı yap, en lüks havuzu yap ama adamın cebinde para yoksa kim gidecek?
Esnaf ayakta değilse, esnafın cebinde para yoksa o toplumun ayakta kalma şansı yok. Bunu en iyi bilen benim.
Pazaryeri ile ilgili de bir çok düşüncelerimiz var.
EREĞLİ’YE TAAHHÜDÜMDÜR
Bu tüm Ereğli’ye taahhüdümdür. Ben belediye olarak yapacağım tüm çalışmalarda o sorunun o problemin tarafları ile birlikte hemfikir olmadan hiçbir yere bir çivi çakmayacağım buna söz veriyorum.
Sizin düşünceleriniz ilk sırada olacak. Esnafımızın para kazanması için belediye olarak bize ne görev düşüyor bunu oturup beraber konuşacağız.
Düşününki bir belediye ısıtma sistemini çalıştırmıyorsa bunu kabul etmek mümkün değil. İnsan cebinden verir bunu yine yapar. Çatın akıyor ve tamir edilmiyorsa insan bunu cebinden yapar bunlar basit işler. Bana ulaşan bu basit işleri 30 gün içerisinde çözmezsem bana ne derseniz deyin.
Yeni park alanları açmak zorundayız, bunun çalışmasını yapıcaz. İnsanlar pazara gelmiyor, otopark sıkıntısı nedeniyle büyük marketlere gidiyor. Burada ticareti artırmak için park yerlerini yapıcaz. Ödeme büroları yapacaz. PTT, vergi Dairesi, Enerjisa ödeme merkezlerini yapıp insanların buraya girmesini sağlayacağız.
BELEDİYE BİNASINI FAKÜLTE YAPACAĞIZ
En büyük müjdem; Biz belediye başkanı olduğumuzda belediye binasını üniversiteye vereceğiz. Hemen karşısındaki hizmet binasını da gerekiyorsa kredi yurtlara yurt binası olarak vereceğiz. Burada binlerce öğrenci olacak. Çarşının hareketlenmesi için yapacağımız en büyük hizmet bu.
Ben pazaryerinde ne yapacaksam sizlerle beraber yapacam. Sizin rızanız olmadığınız hiçbir şeye onay vermeyeceğim.
Ufak tefek sorunları söylemeye utanıyorum! Nedir ısıtma meselesi? Neymiş çatı akıyormuş! Bunları konuşmaya utanıyorum.
Bana herkes ulaşabilir. Telefonum 24 saat açık.
KİMSENİN ADAMI OLMADIM
1 Nisan günü Belediyede makam kapısını söküp kenara koyacağım. Herkes benim yanıma gelecek. İlçe Başkanlığı yaptığım dönemlerde de herkes benim yanıma gelirdi. Ben kimsenin adamı olmadım, kimse de bizi satın alamaz. Kimse de beni korkutamaz, tehdit edemez.
GEÇMİŞTE YAPILAN HATALARLA BENİ YARGILAMAYIN
Beni diğerleri ile karşılaştırmayın. Geçmişte yapılan yanlışlarla beni yargılamayın. O hataları yapan ben değilim. Geçmişte size sıkıntı verenlerle sakına beni kıyaslamayın!
Zaten onlar gereklerini yapsaydı bu kardeşiniz bugün burada olmazdı!
Daha önceki arkadaşlarımız doğru düzgün yapsaydı biz burada olmazdık.
Bizim nezdimizde dünyanın en kutsal şeyi ekmektir, iştir, aştır. Bizim görevimiz ekmeği artırmak, evine ekmek götürmek isteyenlere yardım etmek ve sayısını artırmak olmalı. Onlara zarar vermek gibi asla bir şey olmayacak. Böyle bir şey pazaryerinde olmayacak.
Sizden gelen, Ereğli halkından gelen her talep benim için emir olarak kabul edilecek.
ADAM GİBİ YAPAMAYAN BIRAKIP GİTSİN
Eğer bir işe soyunmuşsan adam gibi yapmalısın. Yapamıyorsan bırakıp gitmelisin bir daha da gelmemelisin.
Ben belediyede sizlerin temsilcisi, sizlerin belediye meclisi üyesi, belediye başkanı olacam.
Erol Şahin kardeşinizi belediye başkanı olursa pazarcının, tuhafiyecinin tüm esnafın yüzü gülecek. Buraya alışverişe gelenlerinde yüzü gülsün, iyi hizmet alsınlar diye yapacam bunu. Çünkü morali bozuk esnaftan mutluluk duyması mümkün değil gelenlerin.
Diğer aday arkadaşlarımızın size verip de benim veremeyeceğim hiçbir şey yok. Ama, benim size verip de onların veremeyeceği binlerce şey var. Çünkü onların arkasında benim enerjim yok, onların arkasında benim samimiyetim yok. Onların arkasında iktidarın gücü de yok.
Yepyeni arkadaşlarımızla birlikte karşınıza çıkıyoruz.
EREĞLİ’NİN YÜZÜ GÜLMEYECEKSE ALLAH BANA BAŞKANLIĞI NASİP ETMESİN
Eğer bu kardeşiniz belediye başkanı olduğunda Kdz. Ereğli’de yüzler gülmeyecekse Allah bana nasip etmesin…
Çünkü ben ne pazarcıya hesap sormaya geliyorum, ne tüccara hesap sormaya geliyorum, ne kaos yaratmaya geliyorum, ne kimseyi tehdit ediyorum, ne de kimseyi kandırmaya çalışıyorum. Böyle bir niyetim yok. Ben birlikte olmaya geliyorum. Huzur için geliyorum. Bundan başka bir hesabımız yok.”

Yorumlar

AK Parti'de bayram havası... Şahin ekibi ile buluştu...

20 Şubat 2019 Çarşamba 16:31

Ereğli Haber

AK Parti'de bayram havası... Şahin ekibi ile buluştu...

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Belediye Meclisi Adaylarının belirlenmesinden sonra ilk toplantısını parti teşkilatında gerçekleştirdi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın da katıldığı toplantıda meclis üyesi adayları ile istişarede bulunuldu.
Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Listede yer alan meclis üyelerinin hepsinin birbirinden değerli, alanlarında uzman ve genç bir ekip olduğunu belirterek, “Hiç kimsenin sırası benim için önemli değil. Herkes benim gözümde eşittir. Bu seçimi Allah’ın izniyle ekip çalışması ile alacağız ve 5 yıl Kdz. Ereğli’yi belediyecilik hizmetlerinde Türkiye’de örnek gösterilecek seviyelere getireceğiz” dedi.
Kdz. Ereğli için hazırladıkları projelerin arkasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğinin bulunduğunu belirten Erol Şahin, “Ekip çalışması nasıl yapılır, Ak kadrolar ile belediye hizmetleri nasıl verilir ve nasıl başarılır bunu sadece Kdz. Ereğli’ye değil, tüm bölgemize göstereceğiz. Allahın izni, Ereğli Milletvekili Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da desteği ile Kdz. Ereğli’yi ayağa kaldırıp şahlandıracağız” şeklinde konuştu.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’da yaptığı konuşmasında tüm adaylara başarı dileğinde bulundu ve listeyi hazırlarken çok zorlandıklarını, 300 aday adayının bulunduğunu, kendilerine göre 300 kişinin de değerli insanlar olduğunu belirterek, “Ancak sadece 31 aday gösterebiliyoruz. Beni mutlu eden şudur ki; listede yer alamayan arkadaşlarımız da bu listeye onay vermişlerdir” dedi.
Belediye Meclisi listesinde yer alan meclis üyeleri de, kendileri için önemli olan 31 Mart tarihinde zafere ulaşmak olduğunu, sıralamanın hiç önemi olmadığını söyleyerek, “Mesele Kdz. Ereğli ise gerisi teferruattır” dediler.
Kdz. Ereğli’de istihdamı artırmak ve ekonomiyi canlandırmak için tüm ekip olarak canla başla çalışacaklarını belirten Meclis Üyesi adayları, sosyal ve kültürel belediyecilik anlamında da Kdz. Ereğli’nin örnek olacağını söylediler ve Başkan Erol Şahin’in tüm projelerine destek vereceklerini vurguladılar.
Kdz. Ereğli’de yaşayan her bireyin ve STK’ların da belediye meclisi üyesi sayıldığını vurgulayan Meclis Üyesi adayları, STK ve halkın da belediye yönetimine katkılarını sağlayacaklarını belirterek, 31 Mart Pazar günü rekor bir oy oranı ile Belediyeyi kazanmak için söz verdiler.

Yorumlar

İşte Hüseyin Uysal'ın yeni ekibi...

19 Şubat 2019 Salı 18:55

Ereğli Haber

İşte Hüseyin Uysal'ın yeni ekibi...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yeni dönem için belediye meclis üyesi ekibini belirledi.

BBP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal belediye meclis üyesi listesini partisinin Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik ile birlikte ilçe seçim kuruluna verdi. 

İşte Uysal'ın belediye meclis üyesi adayı listesi:

1- Serkan Günaydın
2- Murat Akyüz
3- Sabri Biçer
4- Altan Çetinkaya
5- Bayram Tomakin
6- Mustafa Sesli
7- Şengül Albayrak
8- Hüseyin Kaymaz
9- Serkan Akman
10- İlyas Uysal
11- Muharrem Gürler
12- Tunçer Kara
13- Mehmet Arif Yıldız
14- Bayram Yılmaz
15- Ayhan Çakır
16- Mehmet Kervan
17- Çetin Kaymaz
18- İsmail Tuhan
19- Havva Bayrak
20- Yıldıray Ayhan
21- Fırat Can Çelik
22- Emre Ateş
23- Emine Durgut
24- Berkay Erçel
25- Bayram Yılmaz
26- Yusuf Bostan
27- Samet Aydın
28- Sinan Saraçoğlu
Kontenjan: Mehmet Ali Ustaoğlu Sefer Eren Mehmet Ateş

 

Yorumlar