CHP’de çatlak ses ilçelere sıçradı

18 Şubat 2019 Pazartesi 10:26

CHP’de çatlak ses ilçelere sıçradı

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, belediye meclis üyesi listesinin onaylanmamasına tepki gösterdi. Kantarcı, “Bu durumda mevcut CHP ilçe yönetimi ile seçime girmem söz konusu değildir” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, belediye meclis üye listesinin onaylanmamasına tepki gösterdi. Listeyle ilgili açıklamada bulunan başkan Kantarcı, “15 Şubat 2019 tarihinde seçilebilecek sıralardaki meclis adaylarını CHP Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol ile belirlediklerini ifade ederek, “16 Şubat 2019 tarihince ilçe başkanımız Akyol, listenin yönetim kurulu tarafından reddedildiğini tebliğ etti. Bu durumda mevcut CHP ilçe yönetimi ile seçime girmem söz konusu değildir” dedi.

Yorumlar

Akpınar'da Kaptaş oynadı... Romanlarla sıcak buluşma...

17 Şubat 2019 Pazar 20:53

Ereğli Haber

Akpınar'da Kaptaş oynadı... Romanlarla sıcak buluşma...

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Akpınar'da roman vatandaşlarla buluştu. Romanlarla kaptaş oynayan Şahin, sorunlarını dinleyip çözüm için söz verdi. Gün boyu sahilde vatandaşlarla selamlaşan Şahin'e gençler kendisine oy vereceklerine dair söz verdi.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin ve eşi Feyzan Şahin ile birlikte Pazar günü sahile inerek vatandaşlarla selamlaştı, destek istedi. Çocuklar ve gençlerle sohbet eden Şahin, gördüğü ilgi ve destek karşısında moral depoladı. Şahin sahil gezisinin ardından partisinin Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve yöneticileri ile birlikte Hamzafakıhlı Mahallesi Akpınar Sokak’ta Roman vatandaşlarla bir araya geldi. Akpınar Sokak sakinleri tarafından sıcak bir şekilde karşılanan Şahin vatandaşlarla kucaklaştı, dertlerini dinledi. Hamzafakıhlı Mahallesi Muhtarı Recep Çınar, Feyzan Şahin’in Bölücek’tan olduğunu, Erol Şahin’in de kendilerinin eniştesi olduğunu ifade etti.
Programda ilk konuşmayı yapan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli’nin en önemli sorununun işsizlik olduğunu, bu sorunun çözümü içinde kendisini Ereğli Milletvekili ilan eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yeminli Mali Müşavir ve finans uzmanı Erol Şahin’i Belediye Başkan adayı olarak gönderdiğini söyledi.
AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’de konuşmasında istihdama yönelik projelerinden bahsetti. Kdz. Ereğli Belediyesi bütçesinden her yıl bir tane olmak üzere toplamda 2 bin metre kare büyüklüğünde ve 200-250 kişinin çalışacağı tekstil atölyesi kuracağını anlatan Şahin, bu atölyelerden birinin de Ereğli’de yaşayan romanların çalışabileceği bir yer olacağını açıkladı.
Kepez bölgesine biner metrekarelik içerisinde 25’e kişinin istihdam edileceği yeni alanlar yapılması için belediye olarak her türlü öncülüğü yapacaklarını dile getiren Şahin, Alacaağzı’nda Erdemir tarafından işletilecek olan maden ocağına roman vatandaşlara kontenjan ayıracaklarını söyledi. 1 Nisan itibariyle festival komitesini kurup Temmuz ayında Türkiye’nin ünlü sanatçılarının konser vereceği üç gün, üç gece festival yapacaklarını anlatan Şahin, belediye olarak müzik, resim gibi sanatsal kursların yanı sıra sportif kurslar düzenleyeceklerini ve Ereğli’de hedeflerinin milli takımlara en az 100 sporcu yetiştirmek olduğunu söyledi. Şahin konuşmasında “Biz göreve geldiğimizde çocuklarımıza klarnet çalmasını da öğreteceğiz, keman çalmasını da… Bale eğitimi de alacak, heykel traş eğitimi de alacak. Bizim çocuklarımız Kur’an-ı Kerim okumasını da öğrenecek, her türlü müzik aletini çalmasını da öğrenecek. Yüzme havuzları yapacağız ve çocuklarımız yüzme öğrenecek. Burada ki çocuklarımızda o havuzlarda yüzecekler” dedi.
Kdz. Ereğli Belediyesi Meclisi’ne roman vatandaşları temsilen bir kişiyi aldıklarını ifade eden Şahin “Çünkü sizin derdinizden en iyi sizin içinizden olan biri anlar. O arkadaşımız Romanlar Derneği ile beraber sizlerin sorunlarını alacak, bize getirecek ve hep birlikte çözeceğiz” şeklinde konuştu.
Elde ettiği başarılara kolay ulaşmadığını anlatan Şahin 6 yaşında ayakkabı boyacılığı, 8 yaşında simit ve lahmacun sattığını, 10 yaşına geldiğinde dolmuşlarda muavinlik yaptığını ve 12 yaşından itibaren de inşaatlarda çalışarak hayatını kazandığını söyledi. Ulaşılabilir bir belediye başkanı olacağını belirten Şahin, göreve geldiğinde herkesin kendisine ulaşıp derdini anlatıp çözüm bulacağını ve sürekli halkın içerisinde olacağını vurguladı.
Konuşmasının ardından Akpınar Sokak sakinlerinin sorunlarını dinleyen Şahin başta imar, ulaşım ve işsizlik olmak üzere tüm sorunların çözümü için kendilerine güvenmesini istedi.
Şahin daha sonra roman vatandaşlarla birlikte Kaptaş müziği eşliğinde oynadı. Erol Şahin’e burada sevgi gösterisinde buluna roman vatandaşlar kendisi ile selfi çektirdi.
Şahin Hamzafakıhlı Mahallesi’nde ki programın ardından Sahil Kafe’de vatandaşlarla selamlaştı, destek istedi. Burada vatandaşlarla sohbet eden Şahin, kendilerine projelerini anlattı. Gençlerle birlikte masaya oturup okey oynayan Şahin’in sıcak tavırları karşılık buldu. Gençler Şahin’in yakın ilgisi karşısında çok mutlu olduklarını ve bu seçimde kendisine oy vereceklerini söyledi.

 

Yorumlar

"İlçe ayağa nasıl kaldırılır göstereceğiz"

15 Şubat 2019 Cuma 18:49

"İlçe ayağa nasıl kaldırılır göstereceğiz"

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin kötü hava koşullarına rağmen seçim çalışmalarına devam ediyor.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin 31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlere sayılı günler kala, çalışmalarını artan bir performans ile sürdürüyor. Bugünde İbrahim Efe Caddesi ve Uğur Mumcu Caddesi üzerinde ki esnafları tek tek ziyaret ederek hem esnafın derdini dinledi hem de projelerini anlattı. Şahin’e eşi Feyzan Şahin, AK Parti yönetimi, kadın ve gençlik kolları ile partililerde eşlik etti. Kendisinin ekonomist olduğunu, Türkiye’de büyük şirketlere mali ve yatırım projeleri konusunda danışmanlık yaptığını hatırlatan Erol Şahin, “Göreceksiniz ki, belediyenin mevcut bütçesi ile nasıl yatırım yapılır, nasıl bir ilçe ayağa kaldırılır Türkiye’ye göstereceğiz” dedi. İlçede üniversite öğrencisi sayısının 10 bine çıkartılmasını, istihdam sağlayacak olan tekstil atölyeleri, sosyal ve kültürel anlamda ki festivalleri ile kültür gezilerine kadar tüm projelerini esnafa anlatan Erol Şahin’e esnaflar da destek sözü verdiler. Şahin’i dinleyen esnaf oyunu gönül rahatlığı ile AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’e vereceğini belirtirken konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Siz çevrenize pozitif bir enerji saçıyorsunuz. Kavgacı ve agresif bir yapınız yok. Ereğli olarak biz iki şeyden kaybettik, birincisi kavgadan, ikincisi ise hesap kitap bilmemekten. Siz kavgacı olmadığınız gibi ekonomist ve hesap uzmanısınız. Oyumu gönül rahatlığı ile vereceğim. Bu parti meselesi değil, bir başka partiden de aday olmuş olsaydınız yinede verirdim. Mesele işi bilme meselesi, bunu da sizde görüyorum.” Şahin ise duyduğu sözler karşısında mutluluğunu gizleyemezken konuşmasında, “Sizlerin bu sözleri ve desteği motivasyonumu her geçen gün artırıyor. Sorumluluğumun bilincindeyim ve sizleri asla mahçup etmeyeceğim” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Şahin Ereğlililere 5 bin adet karanfil dağıttı

15 Şubat 2019 Cuma 13:50

Şahin Ereğlililere 5 bin adet karanfil dağıttı

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle Cafe ve Restoranları gezerek karanfil dağıttı.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle ilçedeki kafe ve restoran gibi eğlence merkezlerini tek tek gezerek 5 bin karanfil dağıttı.
Eşi Feyzan Şahin ve bazı partililer ile birlikte gecenin geç saatlerine kadar ve kötü hava koşullarına rağmen cafe ve restoranların tamamına tek tek giren Erol Şahin, eşi veya sevgilisiyle birlikte olan tüm Ereğlililerin Sevgililer Gününü kutladı. 14 Şubat’ta 5 bin adet çiçek dağıtan Erol Şahin’in kötü hava koşullarına rağmen gecenin geç saatlerine kadar gösterdiği performans vatandaşlar tarafından da takdir edildi. Her restoran ve kafe de vatandaşların ilgisi ile karşılanan Şahin, vatandaşların çay-kahve ikramını da kırmayarak eşi Feyza Şahin ile vatandaşlarla sohbet etti

Yorumlar

Posbıyık'a bir şok daha... Meclisi kendisi yapamayacak...

15 Şubat 2019 Cuma 12:29

Posbıyık'a bir şok daha... Meclisi kendisi yapamayacak...

İYİ Parti'nin ittifakı bozup aday çıkartması ile büyük bir şok yalayan CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, genel merkezin meclis üyesi adaylarını belirlemede aldığı fermuar kararı ile bir şok daha yaşadı. Bilindiği gibi Posbıyık İYİ Parti'ye 'Sizin partinizden gelecek meclis üyelerini ve sırasını ben seçerim' demesi üzerine ittifak bozulmuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel merkezinden örgütlere gönderilen yazıya göre; 31 Mart yerel seçimlerine yönelik Belediye Meclis Üyelerinin belirlenmesinde fermuar yöntemi uygulanacak. Buna göre Belediye meclis üyesi listesinde 1. sıra adayını İlçe Başkanı ve Milletvekili -örgüt adınabirlikte belirleyecekken, 2. sıra adayını ise Belediye Başkanı adayı yazacak. Sıralama bu şekilde devam edecek. Öte yandan İyi Parti ile belediye meclis listesi nedeni ile ittifaka yanaşmadığı iddia edilen CHP Kdz. Ereğli Belediye başkan adayı Halil Posbıyık, Belediye Meclis üyesi listesini tek başına yapacağını ve listeleri deldirmeyeceğini iddia ediyordu. SON ŞEKLİ MYK VERECEK Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel merkezinden örgütlere gönderilen resmi yazıda Belediye Başkan Adayının Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı listesi istendi. Yazıda, fermuar yönteminin uygulanacağının vurgulanması dikkat çekti. Bu durumda Meclis listesi belirlenirken örgütten başlamak üzere, Belediye başkanı adayı ve örgütün meclis üyesi aday adayları belirlenecek. Liste genel merkeze gönderilecek. Edinilen bilgiye göre Genel Merkezin listeler üzerinde değişiklik ve veto yetkisi de bulunuyor. Yani listelere son şeklini MYK verecek… ZONGULDAK KABUL ETTİ, UYGULAMAYA ALDI Aynı yöntemin Zonguldak’ta da uygulandığı ve İl Belediye Başkanı Adayı Şenol Şanal’ın yöntemi kabul ederek İyi Parti ve Örgüt ile mutabakata vararak uyumlu ve sinerji yaratacak bir listeyi hazırlayacağı öğrenildi. DEMİRTAŞ, SUSKUN AMA SON DERECE RAHATSIZ! Ayrıca; CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, gelişmeler karşısında suskunluğunu “bu konuları basın üzerinden tartışmam” gerekçesi ile sürdürürken, İyi Parti ile ittifak sağlanamamasından -örgüt adına- duyduğu rahatsızlığı ve girişimlerde bulunmayı düşündüğünü yakın çevresine ilettiği öğrenildi. CHP üyelerinin de sadece Ereğli’de ittifak kurulamamasından rahatsız olduğu ve olumsuz tepki gösterdiği konuşuluyor. POSBIYIK’IN TAVRI NE OLACAK? Bu durumda; seçim çalışmalarına hızlı başlayan CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ın, agresif tavırlarla İyi Parti ile ittifak sağlanamamasının müsebbibi olarak (İyi Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen’in iddiası ile) gösterilmesi ve belediye meclis üyesi belirleme yönetimi karşısında ne gibi tavır alacağı partililer ve kamuoyu tarafından merak ediliyor. 

Yorumlar