CHP'li Posbıyık yönetimine girecekler...Kim o AK Partililer?

14 Mayıs 2019 Salı 19:00

Ereğli Haber

CHP'li Posbıyık yönetimine girecekler...Kim o AK Partililer?

CHP’li Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatı ile Kdz. Ereğli Belediyespor’un kongresi 29 Mayıs 2019 Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Kongrede hangi AK Partililerin yönetimde görev alacağı merakla ediliyor.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyespor kongresi 29 Mayıs 2019 tarihinde AKM Nikah Salonu’nda saat 17.00’de gerçekleştirilecek. Kulüpten yapılan açıklamada söz konusu tarihte çoğunluk sağlanamadığı takdirde kongre 11 Haziran 2019 Salı günü aynı yer ve saatte yapılacak. Kongrede yönetimin büyük çoğunluğu yenilenecek. Kulüp başkanlığına CHP’li Belediye Başkanı Halil Posbıyık getirilecek. Kulübün tüm sorumluluğu ise Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş’e verilecek. Ereğli Haber’in edindiği bilgilere göre CHP’li Başkan Halil Posbıyık listede kendisine yakın bazı AK Parti’li yöneticilerinde kendi yönetiminde olmasını talep etti. Buna göre bazı AK Partili isimlerle görüşmeler yapıldı. Buna göre AK Parti’den 5-6 ismin yönetime girmeyi kabul etti. AK Parti’den CHP’li Posbıyık’ın yönetimine girmeyi kabul eden isimlerim kimler olduğu şimdilik sır gibi saklansa da kongrede ortaya çıkacakları öğrenildi. Kendi isteği ile CHP’li Halil Posbıyık yönetimine girecek olan bazı AK Partili isimlerin ise kendilerine sorulduğunda “Bizim haberimiz yokken listeye yazmışlar” yalanını ortaya atacakları ancak kulüp yönetiminden istifa etmeyecekleri öğrenildi.

Yorumlar
  • Ölümüne Reis
    14 Mayıs 2019 Salı 19:21

    Vedat Kılıç niye gizemli yazırsun? Kimmiş öğrenelim AK Parti yi satanlar açık et kendilerini. Recep Tayyip Erdoğan'ı ve davasını satıp CHP ile menfaatleri için filört edenler defolsun gitsin AK Parti'den. Bu isimlerde tarihe not düşülsün.

Engelli sporcu Yunanistan'da tarih yazacak

13 Mayıs 2019 Pazartesi 19:08

Engelli sporcu Yunanistan'da tarih yazacak

Zonguldaklı engelli milli sporcu Sezer Uslucuk Yunanistan'da yapılacak Bilek Güreşi Avrupa şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.

14-21 Mayıs tarihleri arasında Yunanistan'da Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası yapılacak. Zonguldak'tan ay yıldızlı forma altında ülkemizi temsilen şampiyonaya 55Kg'da sağ ve sol kolda milli engelli sporcu Sezer Uslucuk temsil edecek. Kentteki hazırlıklarını tamamlayan Uslucuk, yarın şampiyonanın yapılacağı Yunanistan ülkesine hava yolu ile hareket edecek.
Zonguldaklı milli sporcu Sezer Uslucuk hedefinin şampiyonluk olduğunu söyleyerek,''Yunanistan'da yapılacak Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edeceğim. Amacım Avrupa şampiyonluğu. Hazırlıklarımı da bu yönde tamamladım. İnşallah Türk halkının desteği ile ay yıldızlı forma altında bu kez şampiyonluk yaşayacağım. Bana destek veren herkese teşekkür ederim''dedi.

Yorumlar

Protokol üyeleri dostluk maçında ter döktü

13 Mayıs 2019 Pazartesi 14:11

Protokol üyeleri dostluk maçında ter döktü

Zonguldak Çatalağzı Engelliler Derneği ve Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı tarafından iftar yemeği ve dostluk maçı düzenlendi. Protokol üyelerininde yer aldığı dostluk maçında renkli görüntüler ortaya çıktı.

Çatalağzı Engelliler Derneği Başkanlığı ve Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı tarafından Zonguldak'ın Çatalağzı beldesinin Kuzyaka mahallesinde iftar yemeği ve dostluk maçı turnuvası yapıldı.
Yoğun bir katılımın sağlandığı iftar programına, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Çatlağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin, Zonguldak İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Çatalağzı Engelliler Derneği Başkanı Özcan Albas, Zonguldak Engelliler Derneği Başkanı Hüseyin Şirin, STK'lar, Siyasi Parti Temsilcileri ve davetliler katıldı.
Kuranı kerim okunmasının ardından başlayan iftar programı halk oyunları gösterisi ile devam etti. Ardından protokol ve Çatalağzı Engelliler Derneği arasında dostluk karşılaşması düzenlendi. Dostluk maçının başlama vuruşunu Zonguldak İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan ve Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel yaptı.
Protokol takımında, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezin, Zonguldak Sakatlar Derneği Başkanı Hüseyin Şirin ve bir çok protokol üyesi yer aldı.
Heyecanlı ve nefes kesen maça sahne olan prOtokol maçında bir birinden renkli görüntülere sahne aldı. Karşılaşmayı Çatalağzı Engelliler Derneği futbol takımı 12-3 gibi farklı skorla kazandı.
Çatalağzı Engelliler Derneği Başkanı Özcan Albas,''Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ile beraber güzel bir programı geride bıraktık. Halk oyunları gösterileri, iftar programı ve dostluk maçı yaptık. Sağolsunlar protokolümüzde bizlere gerekli desteği vererek onurlandırdı. Birlik ve beraberlik içerisinde geçen bir program oldu. İnşallah daha nicelerini beraber yapacağız. Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz''dedi.

Yorumlar

Hakeme kızdı... Maçta ortalık karıştı...

12 Mayıs 2019 Pazar 16:17

Hakeme kızdı... Maçta ortalık karıştı...

Zonguldak'ta Güvenlikgücüspor ile Çaydamarspor arasında oynanan amatör maçta Çaydamarsporlu oyuncunun hakeme tepki göstermek amacıyla köşe bayrağını düşürüp tekme atmasının ardından kavga çıktı.

Zonguldak'ta 2. Amatör Küme maçında Güvenlikgücüspor ile Çaydamarspor takımları Fener sahasında karşı karşıya geldi. 1-1 devam eden maçın uzatma dakikalarında olaylar çıktı. Güvenlikgücüsporlu yönetici Çağlar Toplu'nun rakip oyuncunun köşe bayrağını düşürüp tekme atmasına tepki gösterdi. Maçın hakemi Ayetullah Aslan, Toplu'nun itirazları nedeniyle dışarı attı. Ardından sahadan çıkmayan Toplu'ya polis çağrıldı. Polis ekiplerinin müdahalesi sonucunda dışarıya çıkarılan Çağlar Toplu hakeme tepki göstererek küfürler etti. 1-1 sona eren maçın bitiş düdüğünün ardından iki takım oyuncuları bir birlerine küfürler ederek kavga etti. İki takım yöneticileri ve polis ekipleri sahaya girerek oyuncuları sakinleştirip ayırdı.

Yorumlar

20 yıl önce Türkiye'ye gelen Natalia Alexeeva Müslüman oldu

9 Mayıs 2019 Perşembe 14:39

20 yıl önce Türkiye'ye gelen Natalia Alexeeva Müslüman oldu

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde yaşayan 42 yaşındaki Moldova asıllı Türk vatandaşı Natalia Alexeeva hafta içi ücretli beden eğitimi öğretmenliği yaparken, hafta sonu ise yeşil sahalarda hakemlik yapıyor.

20 yıl önce Türkiye'ye gelerek Zonguldak Çaycuma ilçesinde yaşamaya başlayan Natalia Alexeeva Müslüman oldu. Çaycuma'da özel okullarda ücretli beden eğitimi öğretmenliği yapan Alexeeva, örnek kişiliği ve azmiyle sevilen bir öğretmen haline geldi. Ardından arkadaşının tavsiyesi üzerine 2012 yılında Zonguldak İl Hakem Kurulu'na başvurarak hakemliğe başlayan Natalia Alexeeva, orta hakem ve yan hakem olarak yeşil sahalarda yüzlerce maça çıktı. Natalia Alexeeva hafta içi ücretli beden eğitimi öğretmenliği yaparken hafta sonu da hakemlik yapıyor. Alexeeva'nın bu gayreti ise Çaycuma'da birçok kadına örnek oldu. 

"Kadın hakemler işini güzel yapıyor" 
42 yaşındaki Natalia Alexeeva, "Hakemliği çok seviyorum. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine başladım. Hala da devam ediyorum. Bizler hakemler olarak aile gibiyiz. Zaman zaman zor maçlara çıksak da üstesinden geliyoruz. Bizler gördüğümüzü çalarak doğru kararı veriyoruz. Hakemlik aslında zor meslek. Ama her şeyi kuralına göre yaparsan üstesinden gelebilirsin. Bana göre kadın hakemler işini güzel yapıyor. Bizim ilimizde de bunun örnekleri var" dedi. 

"İslamiyeti seçerek Müslüman oldum" 
İslamiyeti seçerek Müslüman olduğunu ifaden eden Alexxeva, "20 yıl önce buraya geldim ve hala burada yaşıyorum. Çaycuma da güzel bir yer. Ben burayı çok seviyorum. İslamiyeti seçerek Müslüman oldum. İslamiyet gerçekten çok güzel. Dünyada İslam'ı en doğru yaşayan Türkiye. Türkiye güçlü bir ülke. Tek başına yetebilen bir ülke. Kimseye muhtaç olmayan bir ülke. Ben burada olmaktan dolayı çok memnunum" diye konuştu. 

Yorumlar