CHP’li belediyenin işçi çıkartmasına tepki

20 Haziran 2019 Perşembe 17:21

CHP’li belediyenin işçi çıkartmasına tepki

AK Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP'li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın ortalama 8 bin TL maaş ile 20 kadar danışmanı işe alıp çok sayıda şirket çalışanını işten çıkartmasına tepki gösterdi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır parti binasında basın toplantısı düzenleyerek CHP’li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın şirket çalışanlarını işten atmasını eleştirdi. Şirket çalışanları işten çıkartılırken 8 bin TL maaş ile 10 kadar danışman alınmasına değinen Çakır “Belediye işi tecrübe işi” diyen CHP’li Başkana seslenerek, bu kadar danışmana ihtiyaç duyuyorsa, tecrübesini bir kez daha gözden geçirmesini söyledi.
Yüksek maaşla danışman alıp şirket çalışanları işten çıkartılıyor
AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır Ereğli Belediyesi’nde daha önceden işe alınmış işçileri yerinde çalıştırmayarak, zorla başka işler yapmaya mecbur bırakılması ve işçi çıkarılmasına karşı olduğunu vurguladı. Çakır açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Ereğli Belediyesi’nde işçi çıkarılması gibi bir durum söz konusu. Biz her türlü işçi çıkarılmasına karşıyız, bu çıkarılan işçilere de sahip çıkacağız. Bunları diğer yerlerde bir an önce işe kavuşturup evlerine eskisi gibi tekrar ekmek götürmesini sağlayacağız. Çünkü çıkarılanlar evlerin babası, bir sorumlulukları var ve seçim öncesinde bunların kesinlikle işten çıkarılmayacağını taahhüt edenlerin bugün bununla karşılaşmış olmasını kamuoyunun takdirine sunuyoruz. Biz o günde söylemiştik bugünde söylüyoruz. Şimdi belediye başkanlarının çoğunun bu duruma düştüğü bir hatadır bu. Kendileri geldiği zaman seçimde çalıştıkları kişileri alıp, diğer tarafta daha önce alınmış kişileri bir şekilde ya çalıştırılmaması gereken yerlere zorlanarak ya yapamayacağı işlere mecbur bırakılarak ya da kendi istifa etmesini oluşturacak şartlarla maalesef bu sonuçlara varıyoruz. Bundan sonra yapılacak yatırımlarda belediyenin bize ihtiyaç duyduğu yerlerde biz sözümüzü o zaman söyleriz. Yani belediye başkanımızla biz bunları görüştüğümüzde bize diyor ki, ‘Geçmiş dönemde şu kadar çıkartıldı, biz sesimizi çıkarmadık’ dedim ki, o zaman onlar çıkarıldığında biz sizden hiçbir şey talep etmedik. Ama eğer sizde bundan sonra ki konularda AK Parti meclis üyeleri, AK Parti grubunun, AK Parti hükumetinin desteğine ihtiyaç olduğu durumda bundan sizin masanızın önüne gelecektir. Asgari ücretle çalışan insanların işten çıkartılmasına karşıyım. Bir yandan alım devam ediyor, bir yandan danışmanlık adı altında 10 kişinin üzerinde insan görevlendiriliyor. Bunları ben İmar düzenlemesin de, mali işler konusunda kabul edebilirim. Ama ’20 yıllık belediye tecrübe işidir’ dediğinizde eğer bu kadar danışmana ihtiyaç duyuyorsanız, tecrübenizi bir kez daha gözden geçirmeniz gerekir. Bu danışmalardan on tane olsa maliyetleri ayda 8 bine denk gelir, yani bir kişi. On tanesi aylık 80 bin lira, yıllık 960 bin lira 5 yılda 4 trilyon 600 milyar. 4 milyon 800 bin liraya Tatoğlu’nun kültür merkezi yaptığı gibi, Ereğli iki tane daha kültür merkezi kazanır” dedi.

“Festival CHP ve Millet İttifakı ile yapılmaktan başka bir şey değil”
CHP’li Belediye Başkanı Halil Posbıyık tarafından düzenlenen festivalde CHP İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na ödül verilmesini de eleştiren Çakır, AK Parti olarak festivale destek vermeyeceklerini vurguladı. Çakır, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Belediye Başkan Adayının afişiyle ilgili bizim bu konuyu kabul etmemiz mümkün değil. Daha seçim yapılmamış. YSK’nın verdiği karar neticesinde bir resmi kurum olan belediye, belediye başkanı diyemez, adayı diyebilirsiniz. Çünkü bugün sizlerde o koltukta oturuyorsanız bu yetkiyi YSK vermiştir. YSK bir karar verir bu karara da hepimizi bağlar. Yarınlarda seçilmeden önce herkesin belediye başkanı olacağız siyasi ayrım yapmayacağız denildiğinde, bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Adayına Nobel Ödülü vermeye kalkmak o festivali sadece Cumhuriyet Halk Partisi ve onunla birlikte olan Millet ittifakı ile yapmaya çalışmaktan başka bir şey değildir. Biz AK Parti ve Cumhur ittifakı olarak bizim böyle bir şey yaptığında bizim o festivale katılmamız mümkün değildir. Bunu buradan özellikle söylemek istiyorum bundan sonra ki yürüyüşlerde biz şehrin menfaatleri üzerinde gördüğümüz noktalarda Ereğli’nin menfaatlerine göre katkı vermeye devam edeceğiz. Bir taraftan siz danışman ordusu ile bu menfaatleri karşılamaya çalışmaya çalışacaksınız, bir taraftan gariban asgari ücretle çalışan insanları işinden edeceksiniz. Böyle bir şey söz konusu değil. Ama şehrin kazanacağı noktada biz her türlü hizmeti vatandaşlarımıza vermeye hazırız.”

Yorumlar
 • AKBABA
  5 Temmuz 2019 Cuma 13:34

  Beceriksizlik ile ihanet arasında çok ince bir çizgi vardır ......

 • Yaşar
  29 Haziran 2019 Cumartesi 17:47

  Fatih bey sen EREĞLİ yemi hizmet ediyorsun yoksa baskanami çok saçmalık başkan gider başkan gelir ama hizmetler kalıcıdır unutma EREĞLİ senide bitirir biliyorsun sayın cumhurbaşkanımız in sözleri aklına gelmiyor mu lütfen bencillik yapma sevildiğini bil unutmaki EREĞLİ nin ekmeğini yiyorsunuz EREĞLİ'DE taraf cılık yapma lütfen ne olursa olsun

 • huzun
  23 Haziran 2019 Pazar 00:13

  peki onlar oraya haklarıyla mı geldiler, hani kul hakkı denen bir şey vardır. unutmuşsunuzdur gerçi.

 • ereglılı
  21 Haziran 2019 Cuma 09:35

  yayıptır be akp zamanunda kac kısı ıse gırdı onu soyle baskan

 • ASIM CAKIR
  21 Haziran 2019 Cuma 00:06

  VALLAHI COK UZULDUM FATIH EFENDI NE OLUR KATIL SENSIZ OLMAZ

 • Kamil
  20 Haziran 2019 Perşembe 20:42

  Uyanda balığa gidelim sayın Çakır.

 • ibrahim
  20 Haziran 2019 Perşembe 17:45

  Ne güzel dünya be , kendileri yaparken hiç bir yerde konuşmasını bile geçsin istemiyorlar ,konuşanıda susturuyorlar ,ama Halil Posbıyık gelince her yerde haber yapıyorlar ,o belediyede yan gelip yatan aldığı paranın 5 kuruşunu haketmeyen insanlar var , hepside ak parti döneminde girdiler ,o zaman kalkıp baş kaldırsaydınız ,madem işinizi yapıyorsunuz herşeyi adaletli yapın.

Belediye Başkan vekiline şok suçlamalar...

12 Haziran 2019 Çarşamba 16:48

Ereğli Haber

Belediye Başkan vekiline şok suçlamalar...

Kdz. Ereğli'de uzun yıllar görev yapan eski polis memuru Mesut Seydel, CHP'li Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesine sosyal medya hesabı üzerinde yazdığı yazı ile şok suçlamalarda bulundu. Seydel, şu anda belediye başkan vekili olan meclis üyesinin "usulsüz ve yetkisiz raporlar düzenle"diğini ve hukuka aykırı işlemler yaptığını öne sürdü.

Kdz. Ereğli İlçe emniyet Müdürlüğü Güvenlik Büro Amirliği'nde uzun yıllar başarılı bir şekilde görev yaptıktan sonra emekli olan ve Ereğli'de yaşamaya devam eden eski polis memuru Mesut Seydel'in sosyal medya hesabı üzerinden CHP'li belediye meclis üyesi hakkında isim vererek yazdığı yazı ve ortaya attığı iddialar Ereğli'de günün konusu oldu. İşte Seydel'in sosyal medya hesabında yayınladığı o yazı "Bu Zat, geçmişte Kışla Sanayi sitesinde, kendisine ait tapulu i yeri bulunmadığı halde, 634 Sayılı Kanunun 41. maddesine göre aykırı işlemlerle site deneticisi olarak , Kışla sanayi sitesini yöneticilerini aklayacak nitelikle usulsüz ve yetkisiz raporlar düzenleyerek, site yöneticilerini aklamış, site kat malikleri de, zarara uğratmıştır. 
Ayrıca bu şahıs, şu anda, Belen Sanayi sitesinin yöneticisi olduğu halde, maşallah Belen Sanayi Sitesi esnaflarının büyük bir kısmı hummalı çalışmalarıyla İmar kanunun aykırı olarak, iş yerlerinin önünde çıkma yaparak, iş yerlerini büyüterek iş yerlerini kamu malına tecavüzlü hale getirmeye çalışmaktalar. Ancak ne hikmetse, ne belediye Zabıtası ,ne de, sitesinin yöneticisi olan bu zat hukuken yasal olmayan bu duruma müdahale ederek gereğini yapamıyorlar 
. Dolayısıyla; Kendi Sanayi Sitesinde idarecilik görevini hukuka uygun olarak, layıkı ile yürütemeyen bu zat, şimdi, Kdz. Ereğli İlçesinde Belediye Belediye Başkan Vekilliği yapacak öyle mi..... ?"

 

Yorumlar
 • Sahin elik
  12 Haziran 2019 Çarşamba 23:03

  Oyle var oyle bisey bugune kadar nerdeydin ereglinin yerli bir yere geldimi herkes bisey diyor

Posbıyık, 6 kişiyi ekmeğinden etti

10 Haziran 2019 Pazartesi 19:30

Ereğli Haber

Posbıyık, 6 kişiyi ekmeğinden etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Halil Posbıyık 6 şirket çalışanını işten çıkarttı.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP’den belediye başkanlığını kazanan Halil Posbıyık, göreve başlamasının ardından yaklaşık 100’e yakın şirket çalışanını temizlik ve fen işleri bünyesine gönderdi. Ramazan Bayramı öncesinde 1 kişiyi işten çıkartan CHP’li Başkan Posbıyık, bu günde 5 kişiyi daha işten çıkarttı. Posbıyık Ramazan Bayramı öncesinde 4857 sayılı iş kanunun 25/2 maddesine dayanarak 1 kişiyi bu gün ise 4857 sayılı kanunun 17. Maddesini gerekçe göstererek 5 kişinin iş akdini fesih etti. Öğlen saatlerinde iş akitlerinin fesih edildiğini öğrenen 5 işçi büyük bir üzüntü yaşarken, işten çıkarılanların AK Partili olduğu öğrenildi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık daha önce yaptığı açıklamada Ereğli Belediyesi’nde bin 250 kişinin çalıştığını ve bu sayının 850 olması gerektiğini söylemişti. Posbıyık’ın yaklaşık 200 kişiyi daha işten çıkartacağı konuşulurken, göreve geldikten sonra bazıları emekli yaklaşık 40 kişiyi de işe aldı. 

CHP’li Başkan Halil Posbıyık yerel seçimler öncesinde kimseyi işten çıkartmayacağını söylemişti.

Yorumlar
 • Eregli li
  14 Haziran 2019 Cuma 13:18

  Ibrahim allahtan dilegim o zaman allah da sana aynisini yasatsin sende inş.bir gun ıssiz kalirsin..kim hak etmis kim hak etmemis o zaman anlarsin.m

 • Ereğli
  14 Haziran 2019 Cuma 10:27

  Arkadaşlar ,tabiki bir işçi gerekli vazifelerini yerine getirip gayretli çalışıyor ise işten haksız yere çıkarılması üzücü;lakin belediye kimsenin yan gelip yatma yeri değil çalışmıosa çıkarılacak,onun adamı bunun yeğeni yok öyle dünya; üst kademe de özel kalem ve avaneleri öyle böyle yemediler hainler

 • ibrahim
  13 Haziran 2019 Perşembe 12:08

  Yapacak tabi herkes gelişi güzel konuşuyor akparti varken yan gelip yatan bedavadan yanındaki arkdaşının sırtından para kazanan işçiler vardı,aldığı maaşı haketmeyen insanlar vardı ,ne olacak alıp onları makamınamı oturtacak ? o çıkarılanlarından hakkı odur zaten !

 • Arzu malmısın
  13 Haziran 2019 Perşembe 10:52

  Arzu boş yapma

 • İsmail demirel
  12 Haziran 2019 Çarşamba 00:54

  Şirket işçisi zaten kıt kanaat geçiniyor ekmeklerinden olmaları üzücü ancak akp ye oy vermeyip işinden olanlar var yazık günah bence üzücü !!

 • arzu 67
  11 Haziran 2019 Salı 17:31

  hani parti ayrimi yapmiyodun sayin posbiyik bu 5 senede gecer o koltuga oturdugun gibi indirmesinide bilirler

 • Adsız
  11 Haziran 2019 Salı 13:16

  Hüseyin işten adam çıkarırken iyi de posbıyıkmı kötü işten çıkarken mı öyle oldugu

 • Hüseyin
  11 Haziran 2019 Salı 10:41

  Cenaze e temizlik işlerinde çalışan iki kişi daha var nasıl ise girdiğini araştırılmasını istiyorum

İstanbul'da yaşayan gurbetçilerden destek istedi

6 Haziran 2019 Perşembe 16:12

Ereğli Haber

İstanbul'da yaşayan gurbetçilerden destek istedi

AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır Ramazan Bayramı nedeniyle memleketlerine gelen vatandaşlara giderek AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a oy istedi.

AK Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, partisinin yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclis üyeleriyle birlikte, Emirali, A. Sofular, Toyfanlı, Yeşilköy, Fındıklı, Çamlıbel, Esenler ve Kurtlar köylerini ziyaret etti. Gittiği köylerde muhtarlar ve vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutlayan Çakır, ziyaretler sırasında köyde yaşanan sorunlar ve taleplerini dinledi. AK Parti iktidarı döneminde özellikle kırsal bölgelere önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini ancak yapılanların yeterli olmadığını dile getiren Çakır, tespit edilen sorunlar ve eksikliklerin giderilmesi için her türlü çabayı göstereceklerini söyledi. Bayram ziyaretleri sırasında İstanbul’dan Ramazan Bayramı için memleketlerine gelen vatandaşlarla da bayramlaşan Çakır 23 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için AK Parti Adayı Binali Yıldırım’a destek istedi.

Yorumlar
 • Ismail
  18 Haziran 2019 Salı 11:00

  CHP zihniyeti den ne beklenir ki

Ali Kemal Karaca Başkanvekili seçildi

16 Nisan 2019 Salı 16:23

Ali Kemal Karaca Başkanvekili seçildi

AK Parti Zonguldak İl Genel Meclisi Üyesi Ali Kemal Karaca İl Genel Meclisi Başkanvekilliği'ne seçildi.

AK Parti Kdz. Ereğli eski ilçe başkanlarından, uzun yıllar Zonguldak İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan ve 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde İl Genel Meclisi Üyesi seçilen Ali Kemal Karaca Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanvekilliği görevine getirildi.

Yorumlar
 • hüseyin karabulut
  7 Haziran 2019 Cuma 16:11

  hayırlı uğurlu olsun ALLAHım utandırmasın