Çakır aday adaylığını açıkladı…

28 Nisan 2018 Cumartesi 18:41

Ereğli Haber

Çakır aday adaylığını açıkladı…

AK Parti Kdz. Ereğli Eski İlçe Başkanı Fatih Çakır Milletvekili Aday Adaylığını parti binasında açıkladı. Çakır konuşmasında “Yerimiz, safımız belli olsun diye aday olduk” dedi.

Milletvekili aday adayı Fatih Çakır’ın basın toplantısına partililer yoğun ilgi gösterdi. Çakır’ın konuşması parti binasında hazırlanan ses sistemi yardımı ile çalınan parti müzikleri ile desteklendi. Toplantıya Eski İl Başkanı Celil Uzun, Eski İlçe Başkanı Muhammet Köse ve partinin yeni ilçe başkanı Mustafa Kumaş ile Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’da katıldı.
Çakır, safını belli etmek için aday adayı olduğunu söylerken aday olduğu takdirde herkesin farkını göreceğini dile getirdi.
Çakır konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Bu bir davadır. Biz de bu davada safımız belli olsun diye aday adayı olduk. Aday adayı olmamızın iki ana sebebi var. Bir tanesi tüm dünyadaki mazlum milletlerin, adaletsizliğe, haksızlığa uğramış tüm insanların kaderiyle birleşen Türkiye’nin kaderini, Türkiye’nin kaderiyle birleşen kurucu genel başkanımız Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmak için biz de aday adayı oluyoruz. Dünyada oynanan oyunları bozmak için biz de varız. Safımızı belli etmek için varız. Bugün, Suriye’de, Mısır’da, Libya’da, Irak’ta, tüm Müslüman coğrafyasında, Myanmar’da, Arakan’da zulüm var. Bu zulümleri oyunları bozacak liderimiz Recep Tayyip Erdoğan var. Birincisi bu davada bugüne dek olduğumuz gibi bundan sonra da hizmetkâr olmak için aday adayıyız. Diğer bir konu Ereğli’nin sorunlarını bilen, bugüne kadar sizlerle birlikte çalıştığımız gençliğimizle, enerjimizle, Allah’a hamdolsun sağlığımızla dahi fazla mücadele etmek, daha fazla koşmak için aday adayıyız. Yaklaşık altı yıla yakın Ereğli’de sizlere hizmet etme imkânını Allah bize verdi şükürler olsun. Belediye seçimlerinde hep beraber çalıştık. Eğer ortada bir başarı varsa tamamen halkımızın, ekibimizin elbirliğiyle sağlanmış bir başarısıdır. 20 senedir, 40 senedir Ereğli’de alamadığımız belediyeyi, Allah’a hamdolsun tüm ekibimizle ve milletimizle birlikte, Ak Parti bayrağını belediyenin en tepesine asmış olduk. Halk oylamalarında, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde milletvekillerimizle, adaylarımızla, teşkilatımızın emriyle gece gündüz demeden çalıştık. Ereğli’nin sorunlarını biliyoruz. Enerjimize güveniyoruz. Gece demeden, gündüz demeden günde 12 saat, 14 saat Ereğli’mize, ülkemize hizmet etmek için biz bu göreve talibiz. Genel Merkezimizde çeşitli istişarelerde bulunduk. Genel merkezimizin izni ve oluru ile sayın genel başkanımızın müsaadesiyle ilçe başkanlığı görevimizden istifa ettik. Bu davada durmak yok, bu davada makam mevki önemli değil. Biz aday olsak da olmasak da bu davanın başarıya ulaşması için, mazlum milletlerin sesi olmak için, Ereğli’mizin, Zonguldak’ımızın, Alaplı’mızın dertlerinin azalması için gece gündüz bu davaya hizmet etmeye varız. O yüzden aday adayı olduk. Yorgunluk yok, yılgınlık yok. Mücadelede sonuna kadar, sabırla, şevkle, kararlılıkla sizlere hizmet için adayız Allah’ın izniyle.”
Çakır konuşmasının ardından toplantıya katılanları parti binası önünden tek tek uğurladı.

Yorumlar

Uysal hizmetlerini kitaplaştırdı...

28 Nisan 2018 Cumartesi 18:22

Ereğli Haber

Uysal hizmetlerini kitaplaştırdı...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 4 yıllık görev süresi içinde yapılan Belediye hizmetlerini “ “Hizmette 4 Yıl” adıyla kitaplaştırdı.

 

Kitapçığa ait görsel video görüntülerini de sosyal medya hesabından da paylaşan Başkan Uysal, sunuş yazısında, “4 yılda bizlere duyduğunuz güven hep gücümüz oldu. Daha güzel bir Kdz. Ereğli yolunda ilk gün ki aşkla, daha güzel bir Kdz. Ereğli için çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

İşte AK Parti’nin Ereğli ve Alaplı bölgesi aday adayları

28 Nisan 2018 Cumartesi 11:50

Ereğli Haber

İşte AK Parti’nin Ereğli ve Alaplı bölgesi aday adayları

AK Parti’nin Ereğli ve Alaplı bölgesinden şu ana kadar 11 kişiden bazıları resmi müracaatını yaparken bazıları da dosya aldı. Aday adayları arasından sadece 5 kişi ilk kez başvuru yaparken, 6 isim ise şansını defalarca denedi.

Ereğli Haber- AK Parti’de Zonguldak Milletvekili aday adaylığı başvurusu sayısı il genelinde 20’yi geçti. Başvuru yapan aday adayları arasından 11 isim ise 2. sıra için yarışacak. Ereğli ve Alaplı bölgesinden 6 isim daha önce birçok kez aday adaylığı için başvuru yaptı ancak içlerinden sadece Faruk Çaturoğlu ile Ercan Candan milletvekili seçilebildi. Ereğli ve Alaplı bölgesinden Numan Korkmaz, Fatih Çakır, Emre Tanyıldız, Fatih Uçar ve Niyazi Özcan ise ilk kez aday adaylığı başvurusu yapan isimler.

Candan hatalarından ders aldı mı?
2011 genel seçimlerinde ilk kez aday adayı olan ve 2. Sıra milletvekili adayı olarak seçimlere girip kazanan Prof. Dr. Ercan Candan Ereğli ve Alaplı bölgesine başta milli eğitim olmak üzere, ulaşım ve su gibi birçok temel ihtiyaçlar konusunda önemli hizmetler gerçekleştirdi. Ancak Prof. Dr. Candan, kibirli siyaset yapınca genel merkeze ulaşan şikayetler sonrası 2015 seçimlerinde aday gösterilmedi. Candan’ın hatalarından ne kadar ders aldığı kafalarda soru işareti olarak yer alsa da genel merkezin vefalı duruşu nedeniyle kendisini yeniden aday gösterebileceği konuşuluyor.

Çakır’ın adaylığı iki milletvekilinin gitmesine bağlı
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır görevinden istifa edip ilk kez milletvekili aday adaylığı için müracaat etti. İlçe Başkanlığı döneminde her seçimden başarı ile çıktı. Partisinin bölgeye yaptığı hizmetleri ön plana çıkartmayı başardı. Ancak Çakır’ın aday olabilmesi için AK Parti genel merkezinin hem Trabzon kökenli Hüseyin Özbakır’ı hemde Ereğli ve Alaplı bölgesine verilen ikinci sıra için Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nu saf dışı bırakması gerekecek.

Çaturoğlu bir dönem daha istiyor
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu hem belediye başkanlığı hemde ilçe başkanlığı dönemlerindeki “Tuttuğunu koparan” tavrını son 3,5 yılda göremedi. Ancak Çaturoğlu diğer milletvekillerinin aksine telefonlarını danışmanlarına yönlendirmedi ve bölge halkına hep açık oldu. 15 Temmuz darbe girişimi ve Türkiye’nin Suriye’ye yönelik operasyonları gibi olumsuz koşullar altında görev yapmaya çalıştı. Çaturoğlu’nun yeniden aday yapılması durumunda karşısına Ereğli Eğitim Kampüsü ve Ereğli-Devrek karayolu projeleri sorun olarak karşısına çıkacak gibi görünüyor. Çaturoğlu’nun son 3,5 yıllık süreçte yaşanan tüm olumsuz koşullarda partisine karşı gösterdiği sadakatin onu yeniden milletvekili adaylığına taşıyabileceği konuşuluyor.

Numan Korkmaz sürpriz yapar mı?
Dönemin Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, Numan Korkmaz’ı ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne taşıdı. İkilinin uyumlu çalışması Ereğli Milli Eğitimde büyük yatırımlara vesile oldu. Korkmaz döneminde Ereğli’ye birçok okul kazandırılarak fiziki koşullar tarihinin en üst seviyesine çıktı, hemde eğitimdeki başarı çıtası yükseldi. Ereğli Numan Korkmaz döneminde Batı Karadeniz Bölgesinde en başarılı ilçe oldu. Bürokraside ki tecrübesi, Ereğlili olması ve halkla kurduğu iletişimin Numan Korkmaz’ın adaylığı yönünde olumlu referanslar olarak duruyor.

AK Parti’de iki genç aday adayı
AK Parti’de genç işadamı Emre Tanyıldız ile Vergi Dairesi memurlarından Fatih Uçar’da aday adaylığı müracaatında bulunacak. Genç yaşına rağmen iş dünyasında başarılı işlere imza atan ve çevresinde sevilen bir isim olan Emre Tanyıldız’ın aday olma şansı oldukça yüksek. Gülüçlü vergi dairesi memurlarından Fatih Uçar’da yine adaylık noktasında öne çıkabilecek isimler arasında yer alıyor.

AK Parti’den aday adayı olan ve olması beklenen isimler;
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, AK Parti Kdz. Ereğli eski ilçe başkanları Muhammet Köse, Mustafa Demiray ve Adem Öztürk, Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, AK Parti Zonguldak Eski Milletvekili Ercan Candan, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Engelliler Komisyonu Başkanı Erol Acar, Kdz. Ereğli TSO Eski Meclis Üyesi Niyazi Özcan, Kdz. Ereğli Vergi Dairesi Süpervizörlerinden Fatih Uçar, Tanyıldız Şirketler Grubu üyelerinden Genç İşadamı Emre Tanyıldız.


AK Parti’de ki aday adaylığı ücretleri şu şekilde;

28 yaş ve üstü erkeklere müracaat 6 bin TL

18-25 yaş arası 3 bin TL
Engelliler bin TL
Bayanlar 3 bin TL

AK Parti Zonguldak Milletvekili aday adaylığı için Zonguldak İl Başkanlığına 6, Genel Merkez dahil 14 kişi resmi müracaat yaptı. Aday adaylığı için şu ana kadar 20 kişinin daha dosya aldığı ve yarın akşama kadar resmi müracaatlarını yapmaları bekleniyor. AK Parti'nin Zonguldak genelinde aday adayı sayısının 30'u geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar

"Çık bu seçimi alda gel"

26 Nisan 2018 Perşembe 20:37

"Çık bu seçimi alda gel"

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, 24 Haziran günü gerçekleştirilecek olan seçim için milletvekili adaylığını açıkladı.

Ayan, il başkanlığından istifa ederek yaptığı açıklamada şöyle dedi:
"Bugün Milliyetçi Hareket Partisi olarak çok onurlandığımı ve bir duygusallık yaşadığımı sizlerle paylaşmak istiyorum. 24 Haziran’da ülkemizde bir erken seçim söz konusu dur. Bununla ilgili olarak başta İlgi neticelerimiz, ilçe başkanlığımız, Ülkü ocaklarımız, kadın kollarımız talebi doğrultusunda bir yola çıkmayı düşündüm. Genel başkanımızdan bir onay istedim. Dün itibariyle genel başkanımıza konuyu arz ettiğimde benim için çok önemli olan bir ömrüm boyunca unutmayacağım iki cümlesi olmuştur. ‘Yıllardır il başkanlığını layıkıyla yapıyorsun Zonguldak’ta senden başka iyi adam olacaktır, çık bu seçimi alda gel’ deyip bizi görevlendirmiştir. Bu benim için çok önemli duymak istediğim bir cümledir. Zonguldak’ın MHP’ye ve çıkaracağı Milletvekillerine şiddetle ihtiyacı vardır. Bugün ilgi netim kurulunda istifa dilekçemizi sundum. Dolayısıyla yönetim kurulumuz kararı almıştır. Bunun yanı sıra tüzüğümüz gereği partimizin işleyiş organlarının devam etmesi bakımından yıllardır İl Başkan Vekilliği görevini sürdüren Ali Metin Soydaş arkadaşımız il başkanlığına görevlendirilmiştir. Yönetim kurulumuzun o çok duygu da kabul edilmiştir. Biz kendisinin yanında ve arkasında olacağız. Aynı zamanda MHP’ye katkı vermek için yanımızda bulunan Taner Kayı Çatalağzı Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığı yaparken böylesi bir süreçte bize katkı sağlayabilmek için çıktığımız bu yola katılmıştır. Bizleri onur etmiştir. Bugün milliyetçi hareket Partisi ne müracaat ederek aday adaylığını müracaatını yapacaktır. Partimize vermiş olduğu katkıdan dolayı teşekkür ediyorum.”

Etiketler:

Hamdi ayan , MHP ,

Yorumlar
 • Yelkenci
  27 Nisan 2018 Cuma 22:17

  Hamdi başkanımıza millet vekilliği için hayırlı olsun diyorum adam gibi adamdır sonuna kadar desdekliyoruz başkanım arkandayız

 • yerli67
  27 Nisan 2018 Cuma 15:20

  gerçekten ama gerçekten zonguldak kadar hiç bir yerin mhp vekilliğine ihtiyacı yoktur chp vekillerinden fayda yok AKP ondan beter mhp vekili herkeze ders olacak inşaAllah

Çaturoğlu başvurusunu yaptı... Bir dönem daha istedi...

26 Nisan 2018 Perşembe 19:20

Çaturoğlu başvurusunu yaptı... Bir dönem daha istedi...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, 24 Haziran’da yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Zonguldak’tan Milletvekili aday adaylığı için başvurusunu yaptı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu aday adaylığı süreci ile ilgili basın açıklaması yaptı. Çaturoğlu konuya ilişkin olarak yaptığı yazılı açıklamada “Aday olduğumuz 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde Zonguldak halkımızın teveccühü ile Milletvekili seçildik. 26. dönem Milletvekilliği dönemimizde ülkemiz ve milletimiz olarak 15 Temmuz 2016 da FETÖ’nün hain darbe girişimine tanık olduk. Bu hain darbe girişimini Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve önderliğinde milletimizin olağanüstü direnişiyle engelledik. 16 yılıdır girdiği tüm seçimlerde birinci olan Partimiz yine 16 Nisan 2017 de yapılan referandumda da başarı sağlamıştır. Bölgemizde yaşanan tarihi önemdeki hadiseler, AB ile ilişkilerimiz, küreseler güçler, seçimlerin 24 Haziranda yapılmasını zaruri kılmıştır. İlk günkü aşk ve heyecanla Zonguldak’a ve milletimize hizmet yolunda 24 Haziran’da yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Zonguldak'tan Milletvekili aday adayı oldum. Ülkemize, milletimize ve Zonguldak’ımıza hayırlı olmasını diliyor, tüm hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Yorumlar
 • ahgül
  30 Nisan 2018 Pazartesi 12:31

  süper emekli oldun da dinlen hakettin bunları ereğlide hersey yolunda

 • Osman
  29 Nisan 2018 Pazar 06:23

  Çok lazım ya 1 dönem daha olsun.

 • asimcakir
  28 Nisan 2018 Cumartesi 21:35

  1 donem bile fazla oldu sen muhasebeye devam

 • yerli67
  27 Nisan 2018 Cuma 15:23

  oyum RTE ve MHP ye buda tüm zonguldak vekillerine ders olacak! varsa yoksa darbe! desenize zonguldağımıza şu şu hizmetleri yaptık! diyemezsiniz! siz olsanızda olur olmasınızda olur yumruğunu masaya vuracak lafını geçirecek kimse yok aranızda rica minnetle hizmet olmuyor! ilk defa akp dışında bir partiye oy atacağım siz düşünün artık!

 • Nurgūl karaca
  27 Nisan 2018 Cuma 09:17

  Artik ağlamak istiyorum ya.

 • mamo
  26 Nisan 2018 Perşembe 19:28

  ereğlinin üniversite kampüsü ne oldu alooooo