Camiler arası futbol turnuvası düzenlendi

30 Temmuz 2019 Salı 16:41

Camiler arası futbol turnuvası düzenlendi

Zonguldak İl Müftülüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü iş birliği ile 15 Temmuz Şehitleri anısına düzenlenen futbol turnuvası şampiyonu Şentepe Cami oldu.


Zonguldak İl Müftülüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Şehitleri anısına ve gençlerin kaynaşmaları amacıyla Fener sentetik sahasında düzenlenen "Camiler arası Yaz Kur’an Kursu Futbol Turnuvası" sona erdi. Turnuvada Şampiyon Şentepe Cami, turnuva ikincisi Yenimahalle Arafat Cami, turnuva üçüncüsü ise Anadolu İmam Hatip Lisesi (Hafızlık)oldu. Turnuvada gol kralı Baştarla Cami'nden Yusuf Koçaklı oldu. Oynanan maçların ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Gençlik Merkezi müdürü Hamza Gök, İl Müftüsü Rüstem Can, İl Müftü yardımcısı Bayram Danacı turnuvada dereceye girenlere madalya ve plaket verdi. Öte yandan turnuvanın sonunda dereceye giren takımların sevinçleri görülmeye değerdi. 

Yorumlar

Alan'dan kampa sürpriz ziyaret

29 Temmuz 2019 Pazartesi 10:12

Alan'dan kampa sürpriz ziyaret

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, Zonguldak Kömürspor'un kamp yaptığı 100.Yıl Bakacakkadı tesislerini ziyaret etti.

 
TFF 2.Lig temsilcimiz Zonguldak Kömürspor 1. etap kamp çalışmalarını teknik direktör Serkan Afacan yönetiminde 100.Yıl Bakacakkadı tesislerinde yaptı. Kırmızı Lacivertli takım 10 günlük Bakacakkadı kampının son gününde sürpriz bir ziyaret gerçekleşti. Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, Zonguldak Kömürspor'un kamp yaptığı 100.Yıl Bakacakkadı tesislerine giderek ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Alan, Genel Kaptan Hakan Hürfikir, Teknik direktör Serkan Afacan, kaptan Sinan Ören ve yeni transfer Yiğit Gökoğlan ile biraya geldi. Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, Zonguldak Kömürspor teknik direktörü Serkan Afacan'dan takım gidişatı ve transferler hakkında bilgiler alarak her zaman yanlarında olduğunu söyledi. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi. 

Yorumlar

Birinciliği kabul etmedi

29 Temmuz 2019 Pazartesi 10:06

 Birinciliği kabul etmedi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde gerçekleşen Açık Su Yüzme Yarışı'nda 3 bin metrede birinci olan veteran yüzücü İbrahim Çelik, 4 duba geçmesi gerekirken 3 duba geçtiğini fark edip bu durumu hakemlere iletti ve altın madalyayı kabul edemeyeceğini söyledi.


Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları yapıldı. Yarışmada ilginç bir olay da yaşandı. 65 yaşındaki veteran yüzücü İbrahim Çelik, 3 bin metre kategorisinde birinci olarak karaya çıktı. Ancak Çelik, karaya erken çıktığını anlayınca bir terslik olduğunu fark etti. İbrahim Çelik, hakemlerin bile fark etmediği parkurda 4 duba geçmesi gerekirken 3 duba geçtiğini anladı. Çelik, hakem kuruluna durumu anlatarak altın madalyayı kabul edemeyeceğini söyledi. Hakemler veteran yüzücü İbrahim Çelik'in durumu anlatması üzerine kararı onaylanarak Çelik'i diskalifiye etti. Yüzücünün bu hareketi ise sporseverlerden büyük alkış aldı. 

Yorumlar

Tenis Deniz Spor Kulübü yenilendi

24 Temmuz 2019 Çarşamba 10:04

Tenis Deniz Spor Kulübü yenilendi

Türkiye de kurulan ilk dört tenis kulübünden biri olan Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü tarafından 1948 yılında yaptırılan ve o tarihten günümüze kadar bu güzide kulübümüzün büyük başarılara imza atarak Zonguldak ve ülke sporuna hizmet verdiği tenis kortları Yönetim Kurulunun büyük çabaları sonucunda yenilendi ve çağdaş standartlara ulaştırıldı.

Tesiste bulunan üç kort önce taşlama, Rebound patch dolgu işlemi gibi çeşitli işlemlere tabi tutularak yüzeyi bakımdan geçirildi. Daha sonra dünyanın önemli organizasyonlarının yapıldığı kortlara uygulanan Rebound Ace Top Coat kaplama malzemesi ile kaplanan zeminler son olarak Line Marking sistemiyle çizgilerin çekilmesiyle Dünya standartlarına ulaştırıldı. Ayrıca Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü Yönetim Kurulu tarafından soyunma odaları, duşlar ve tuvaletler de bakım ve yenileme sürecinden geçirilerek tesiste önemli yatırımlar yapıldı. 
Özçep, “Tenis sporu için çalışmaya devam ediyoruz” 
Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün Başkanı Çetin Özçep gerçekleştirdikleri bu önemli yenileme çalışmaları ile ilgili olarak şunları söyledi: 
“Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü Zonguldak kentimizin ve Türkiye’nin çok önemli ve tarihi spor kulüplerinden biridir.1948 Yılında çok zor şartlara rağmen Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün kurucuları tarafından temelleri atılmış ve ülke sporuna kazandırılmış olan bu tesisler kulübümüzce korunmuş ve sürekli olarak geliştirilerek dünya standartlarına ulaştırılmıştır. Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü Yönetim Kurulu ve tüm mensupları olarak ülke çapında tanınan ve saygı duyulan bir spor kulübünün mensupları olmaktan ve de kentimizi en iyi şekilde temsil etmekten onur duymaktayız.68 Yıllık parlak tarihimizi yazdığımız, birçok başarılı tenisçi ve antrenörler yetiştirdiğimiz, büyük organizasyonlara ev sahipliği yaptığımız bu tesislerimizi yenileyerek dünya standartlarına getirmiş olmaktan da büyük gurur duyuyoruz. Her yaştan sporcu ve izleyicilere hizmet vermeye devam edeceğimiz bu güzel tesisin Zonguldak kentimize ve ülke sporuna hayırlı olmasını diliyorum.” 

 

Yorumlar

Gençlerden kurulan Kömürspor kampa girdi

22 Temmuz 2019 Pazartesi 18:18

Gençlerden kurulan Kömürspor kampa girdi

Maddi sıkıntılar ve transfer yasağı gibi bir çok sorunla boğuşan Zonguldak Kömürspor, 22 kişilik genç bir kamp kadrosu oluşturarak 1.etap kampı için 100.Yıl Bakacakkadı tesislerine gitti.


TFF 2.Lig Beyaz Grupta ki temsilcimiz Zonguldak Kömürspor ilk etap kamp çalışmaları için saat 14:30'da kendi tesislerinde toplanarak 100.Yıl Bakacakkadı tesislerine hareket etti. 
Kırmızı Lacivertli ekibin kamp kadrosunda, A takım genç oyuncuları Kaptan Kaan Akgün, Egemen Yaylı, Cömert Kandemir, Sabri Ege Ömür ve altyapı oyuncuları Mutlu Kanyılmaz, Yağız Karaman, Yunus Kerem Güney, Emirhan Ortahisar, Selçuk Koçaklı, Serhat Koçaklı, Arda Aybars, Selim Gültepe yer aldı. Öte yandan kaleci Sinan Ören, Mustafa Söylemez, Melikhan Yılmaz Tezcan Gökmen ve yeni transfer Hakan Çevik kendi imkanlarıyla kampa dahil olacakları öğrenildi. 
Maddi sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiren Zonguldak Kömürspor'un genç bir kamp kadrosu kurduğu gözlerden kaçmadı. Zonguldak Kömürspor'un kamp kadrosuna gurbetçi ve Ereğli İlçesin'den de 6 7 futbolcu denenmeye alındı. Kırmızı Lacivertli ekibin 100.yıl Bakacakkadı da yapacağı ilk etap kampında denenecek olan oyuncular teknik direktör Serkan Afacan raporu doğrultusunda kalıp kalmayacağı belli olacak. Kırmızı Lacivertli ekip 100.yıl Bakacakkadı da yapacağı 10 günlük kampın ardından 2 gün oyuncuları izin verilecek. Ardından Zonguldak Kömürspor ikinci etap için kendi tesislerinde toplanarak Bolu'ya hareket edecek. 

Yorumlar