Canberk ile Kader mutluluğa adım attılar

12 Eylül 2022 Pazartesi 18:38

Canberk ile Kader mutluluğa adım attılar

Kdz. Ereğli ilçesinde Ayşe ve Orhan Erdoğan çiftinin kızları Kader ile Belma ve Cihan Engin çiftinin oğulları Canberk düzenlenen düğün töreni ile dünya evine girdi.

Kader ile Canberk Engin çiftinin düğün törenleri Mühendisler Derneği’nde gerçekleşti. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli ile çok sayıda davetli düğün törenine katılarak genç çiftin mutluluklarını paylaşıp tebrik ettiler. Canberk ile Kader Engin çifti düğün töreninde davetliler ile birlikte çalan müzik eşliğinde uzun süre gönüllerince eğlendi.
Kdz. Ereğli Haber Gazetesi ailesi olarak Kader ile Canberk Engin çiftini tebrik eder, bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , ereğli belediyesi , düğün , töreni , mühendisler , derneği , ak parti , saffet bozkurt , murat sesli , belediye , başkan , adayı , kader erdoğan , canberk engin ,

Yorumlar
  • Belma engin
    19 Eylül 2022 Pazartesi 00:42

    Evlatlarıma mutluluklar diliyorum

Muzipo Kids’ten Ereğlililere teşekkür

29 Kasım 2021 Pazartesi 16:19

Muzipo Kids’ten Ereğlililere teşekkür

Kdz.Ereğli'de faaliyet gösteren Türkiye'nin ilk Çocuk Hareket üssü Muzipo Kids-Kdz.Ereğli Özdemir Park Alışveriş Merkezi'nde Hareket ve Atölye Etkinlikleri tanıtım programı düzenledi.

Muzipo Kids-Kdz.Ereğli şube yöneticisi Rukiye Sipahioğlu Bozkurt tüm ilçe halkına göstermiş olduğu yoğun ilgi ve güvenden dolayı teşekkür etti. Kendisi ve ekibinin çocuklarımızı ve velilerimizi en iyi şekilde memnun etmek için çalıştıklarını söyleyen Bozkurt;

"Bu iş bizim gönül mesleğimiz, tüm çocuklarımızı kendi çocuklarımız gibi severek yetiştiriyoruz, gönülden hizmet verdiğimiz için de çocuklarımız ve velilerimiz çok memnunlar. Velilerimizden ve Türkiye'nin dört bir yanından çok sayıda teşekkür ve övgü almak çok mutluluk verici, şubemize gelen tüm çocuklarımız memnun ayrılıyorlar bu bizleri çok sevindiriyor inanın bu duygu maddi bir değerle ölçülemez. Buradan kıymetli Kdz.Ereğli ilçe halkına göstermiş olduğu yoğun ilgi ve güvenden dolayı Muzipo Kids ailesi olarak içten teşekkürlerimi iletiyorum." şeklinde duygularını ifade etti. Fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber ,

Yorumlar

Ereğlililer şarkılarla ısındı

22 Kasım 2021 Pazartesi 00:58

İlyas Akın

Ereğlililer şarkılarla ısındı

Kdz. Ereğli'de düzenlenen 14. Hamsi Festivali finalinde Resul Dindar ve Coşkun Sabah konseri, soğuk havayı ısıttı.

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından 14. Hamsi Festivali düzenlendi. Festivale katılan binlerce kişi mangalda hamsi pişirip, çalan şarkılarla doyasıya eğlenirken, festivalin finalinde ise anıtta kurulan dev sahnede konserler yapıldı. Karadeniz şarkılarıyla milyonlarca kişinin hayranı olduğu Resul Dindar, şarkılarıyla katılımcılara doyasıya eğlendirdi. Konsere katılan izleyiciler, soğuk havaya rağmen horon teperken şarkılarla ısınmaya çalıştı.

Sahneye çıkarak konsere katılan vatandaşlara hitaben konuşma yapan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, havanın güzel olduğunu vurgu yaparak güzel ve keyifli bir gün yaşadıklarını ifade etti. Posbıyık, “Sadece Ereğli’den değil, çevre il ve ilçelerden insanlar buradaydı, coşkulu, güzel bir gün geçirdik. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ereğli halkı, sivil toplum kuruluşları ve dernekleri ile her türlü katkıyı yaptı. İnanılmaz hamsi yemekleri vardı. Turkovac var, Sinovac var, bu da Hamsi-vac, yani doğal bir aşı. Hamsi-vac’ı da tanıtmış olduk. Resul Dindar çok büyük bir sanatçı. O Ereğli halkının dostu.” Dedi.

Başkan Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, Resul Dindar’a elpek bezinden yapılan atkı ve ilçeye özgü hediyeler takdim etti.

Konserin ikinci bölümünde ünlü şarkıcı Coşkun Sabah sahne aldı. İyi bir ud virtüözü olan Coşkun Sabah, sevilen şarkılarını seslendirirken konsere katılan binlerce kişi keyifli anlar yaşadı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , resul dindar , coşkun sabah , konser , hamsi festivali

Yorumlar

10 binlerce kişi aynı anda mangalda hamsi pişirdi

21 Kasım 2021 Pazar 17:00

10 binlerce kişi aynı anda mangalda hamsi pişirdi

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenen Hamsi Festivalinde binlerce vatandaş mangalda pişen hamsileri yerken, çalan şarkılarla da doyasıya eğlendi.

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından 14. Hamsi Festivali düzenlendi. Sahil bandına, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın da desteği ile hazırlanan 2.2 kilometrelik mangallar yerleştirildi. Hazırlanan 3 ton mangal kömürü, 500 adet jel, 2 bin 500 adet ızgara, 10 bin helva, 10 bin şişe su, 7 bin 500 ekmek, 1,5 ton soğan, limon ve ıslak mendil halka dağıtıldı. Kemençe – tulum eşliğinde başlayan festivalde Amfi Tiyatro’da Hamsili Pilav ve En hızlı hamsi yeme yarışmaları düzenlendi. Jürinin belirlediği yarışmada Hamsili Pilav yarışmasında Ezgi Kale, En hızlı hamsi yeme yarışmasında da Mahmut Dikeç birinci olarak, protokol tarafından ödüllendirildi.

Posbıyık, "Vatandaşlarımız özlemiş"

Gazetecilere festivalle ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yeniden Hamsi Festivali yapmalarının mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Başkan Posbıyık açıklamasında, “Pandemiden dolayı ara vermiştik. Bunun ilk işaretini Cumhuriyet Konseri’nde aldık. Tek sanatçı olmasına rağmen büyük bir kalabalık olmuştu. Demek ki vatandaş büyük bir özlem içerisinde. Bu sene hazırlıklarımızı daha geniş yaptık. Yüzlerce mangal yerleştirdik. 15 ton hamsi, soğan, helva, su, ekmek hepsini tedarik ettik. Derneklerin hepsine bir gün öncesinden hamsileri dağıttık. Şu anda herkes yayılmış vaziyette."

İhtiyaç sahiplerine hamsi dağıtıldı

"Öğretmenlerimiz için de 24 Kasım Öğretmenler günü yaklaştığı için onlar onur konuğumuz. Akşam önce Resul Dindar konseri var, ardından da Coşkun Sabah sahne alacak. Hava da çok güzel. Sadece Ereğli’den değil, şehir dışından da gelen misafirlerimiz var, onları da ağırlamaya çalışıyoruz. Büyük bir yoğunluk var. Bütün belediye personeli değişik noktalarda görev alıyor. Yaptığımız havuzdan da ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız balıklarını alıp evine götürüyorlar. Halkımız için en iyisini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Esnaf ve STK temsilcilerinden teşekkür

İlçede hizmet veren sivil toplum kuruluşları, 1 gün öncesinden dağıtılan hamsileri temizleyerek kendi stantlarında önce mangalda pişirdi ardından vatandaşlara ikram edildi. STK temsilcileri ve vatandaşlar, gerçekleştirilen Hamsi Festivali’nden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Belediye Başkanı Posbıyık nezdinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Festivale Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul ve davetliler katıldı.

Öğretmenlere karanfil dağıtıldı

Protokol üyeleri festival alanına gelen öğretmenlere 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla karanfil dağıttı. Gün içerisinde çalan şarkılarla vatandaşlar doyasıya eğlendi. Hamsi Festivali kapsamında anıta kurulan dev sahnede ise Resul Dindar ve Coşkun Sabah konser verecek.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , festival , hamsi , 24 kasım öğretmenler günü , halil posbıyık , mehmet yapıcı , niyazi uğur , mangal , resul dindar , coşkun sabah

Yorumlar
  • Engin yabanabat
    23 Kasım 2021 Salı 10:51

    Özledim memleketimi orada olamayı isterdim senelerce balıkçılık yaptım çok özledim seyiyorum şehrimi

Hazırlıklar tamam...

19 Kasım 2021 Cuma 17:56

Hazırlıklar tamam...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Pazar günü yapılacak Hamsi Festivali öncesi belediye çalışanlarıyla toplantı yaparak son hazırlıkları koordine etti.

Kdz. Ereğli Belediyesi 21 Kasım Pazar günü yapılacak Hamsi Festivali öncesi son hazırlıkları tamamladı. Başkan Halil Posbıyık, festivalde görev yapacak ekiplerle toplantı yaparak, çalışmaları koordine etti.

Belediye yemekhanesinde düzenlenen toplantıda Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş, hazırlıklar konusunda bilgi verdi. Görevli personelin iş bölümleri tek tek anlatıldı.

Ekibe çalışmalarında başarılar dileyen Başkan Posbıyık, “Ereğli’den ve şehir dışından gelecek misafirlerimizi, festivalimizin onur konuğu öğretmenlerimizi sevgi ve güleryüz ile karşılayacağız. Tüm hazırlıklar tamam. Birlikte güzel bir gün geçireceğiz, koronavirüse karşı doğal bir destek olan hamsimizi paylaşacağız. Akşam da Resul Dindar konser verecek” dedi.

15 ton hamsi dağıtılacak

Öğretmenler Günü nedeniyle bu yıl da öğretmenlerin onur konuğu olacağı festivalde halka ve STK’lara 15 ton hamsi dağıtılacak. Başvuruları alınan STK’lara hamsiler Cumartesi günü teslim edilecek. Pazar günü saat 13.00’ten itibaren halka dağıtılacak ve hamsilerin temizlenme işlemi ise belediye ekipleri tarafından yapılıyor. 

Festival günü, Erdemir’in de katkılarıyla 2.2 kilometre uzunluğunda mangal kurulacak ve 3 ton mangal kömürü hazırlandı. 500 adet jel, 2 bin 500 adet ızgara, 10 bin helva, 10 bin şişe suyu, 7 bin 500 ekmek, 1,5 ton soğan, limon ve ıslak mendil halka dağıtılacak. Saat 13.30 ile 18.00 arası Amfi Tiyatro’da Hamsili Pilav ve En Hızlı Hamsi Yeme yarışması düzenlenecek. Kemençe, tulum, horon, ekipleri Ereğli’de olacağı öğrenilirken; Zonguldak yöresi halk oyunları, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Rock ve Pop Müziği konserleri yapılacak. Festivalin finalinde ise 18.30’da Resul Dindar konser verecek.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , ereğli belediyesi , halil posbıyık , hamsi festivali , mangal

Yorumlar