Çaturoğlu, Afrin Gazisi Günaydın’ı ziyaret etti

10 Mart 2018 Cumartesi 23:08

Ereğli Haber

Çaturoğlu, Afrin Gazisi Günaydın’ı ziyaret etti

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu Afrin Gazisi Jandarma Komando Astsubay Üstçavuş Uğur Günaydın’ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Ereğli Haber- AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu'nun Afrin Gazisi Günaydın'ı ziyaretinde MÜSİAD Kdz. Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer ve bazı AK Partili yöneticilerde yer aldı. AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu Afrin Gazisi Jandarma Komando Astsubay Üstçavuş Uğur Günaydın’ın yaralandığında üzüldüğünü ancak bu gün sağlığına kavuşmuş olmasının da mutluluğunu yaşadığını belirtti. Çaturoğlu konuşmasında “Gazimiz Uğur Günaydın'ın yaralandığını duyduğumuzda çok üzüldük. Ne mutlu ki Gazimizin sağlığını iyi gördük ve sevinme sebebimiz oldu. Gazi kardeşimize, Babası Süleymanbeyler Köyü eski muhtarı İsmail Günaydın ve değerli eşlerine de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Buradan Gazimiz nezdinde ordumuza başarılar, tüm yaralı askerlerimize sağlık, Şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyorum. Onlar bu vatan için toprağa düşmekte bir an bile tereddüt etmeyen aslan parçalarıdır. Onlar vatanımız için Cumhuriyetimiz için dimdik ayaktalar. Onlar Şanlı ordumun, şanlı askerleridir. Allah her birinden razı olsun. Aileye ne mutlu ki böyle güzel bir evlat yetiştirmişler” dedi.
Gazi Jandarma Komando Astsubay Üstçavuş Uğur Günaydın olay ile ilgili Afrin’de silah arkadaşlarının terör örgütlerine karşı kahramanca bir mücadele verdiğini dile getirdi. Günaydın, kendisinin de bir an önce sağlığına kavuşup arkadaşlarının yanına dönmeyi sabırsızlıkla beklediğini söylerken, şehit olan arkadaşlarına Allah’tan rahmet, yaralı arkadaşlarına da acil şifalar diledi.

 

Yorumlar

İtfaiye öğrenci yurdunda...

10 Mart 2018 Cumartesi 15:45

Ereğli Haber

İtfaiye öğrenci yurdunda...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri üniversiteli kız öğrencilerin kaldığı iki ayrı yurtta yangın söndürme ve kurtarma tatbikatı yaparak, yangınla ilgili eğitim verdi.

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Amiri Mehmet Ali Demirkol ve itfaiye ekipleri Kardeşler Kız Öğrenci Yurdu ile bir özel yurtta yangın söndürme, kurtarma ve eğitim tatbikatı düzenledi. Tatbikata 50 kadar öğrencinin yanı sıra iki yurdun çalışanları katıldı.
Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Amiri Mehmet Ali Demirkol, öğrenci ve yurt çalışanlarına yangın söndürme tüplerinin nasıl kullanılacağını, nerelerde bulundurulması gerektiğini ve yangına nasıl müdahale edilmesi konularında bilgi verdi. Yangın söndürme tüplerinin kesinlikle kapı arkaları, masa altları yada görüntü kirliliği oluşturmasın diye kıyıya köşeye konulmaması gerektiğini anlatan Demirkol “Yangın söndürme tüpleri kesinlikle bir aksesuar değildir, zorunluluktur, gerekliliktir” dedi.
Demirkol, öğrencilere Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün ekipleri, araçları ve ekipmanları hakkında bilgiler verirken, hangi alanlarda faaliyet gösterdiklerini anlattı. Yangın anında öğrenciler ve yurt çalışanlarına neler yapmaları gerektiğini de anlatan İtfaiye Amiri Demirkol, özellikle konutlarda çıkan bir yangının 3 dakika içerisinde tamamen bir odayı sardığını hazırlanan video eşliğinde anlattı. İtfaiye ekipleri eğitimlerin ardından öğrenci yurdu penceresinden cansız mankeni sedyeye koyarak iplerle kurtardı. Öğrenciler ve yurt çalışanları tatbikat sırasında yangın söndürme tüplerini kullanarak, yakılan bir ateşi söndürdü.

Yorumlar

Afrin gazimiz Serkan Arık baba oldu

10 Mart 2018 Cumartesi 15:10

Ereğli Haber

Afrin gazimiz Serkan Arık baba oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütlerine yönelik düzenlediği operasyonun 22. gününde yaralanan Kdz. Ereğlili Uzman Çavuş Serkan Arık baba oldu.

Afrin'de TSK'nın terör örgütlerine yönelik düzenlediği operasyonda yaralanan ve tedavisinin ardından Ramazanli köyündeki baba ocağına getirilen Uzman Çavuş Serkan Arık baba olmanın mutluluğunu yaşıyor. Serkan ve İlknur Arık çiftinin ilk çocukları Eyüp bugün özel hastanede 3 kilo 200 gram olarak dünyaya gözlerini açtı.

Yorumlar

İki dalda da başarı elde ettiler

9 Mart 2018 Cuma 19:12

İki dalda da başarı elde ettiler

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri iki dalda başarı elde etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen 2018 Yılı Kültür ve Sanat Yarışmaları kapsamında Gençler Arası “Şiir Okuma” yarışmalarında 14-17 Yaş Erkek kategorisinde bulunan Ereğli’de ki Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Melih Mehmet Uysal Zonguldak İl Birincisi oldu. Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen boks müsabakalarında Genç Erkekler A kategorisi 49 kiloda Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi İbrahim Karakuş İl Birinciliği, B kategorisinde ise 60 kiloda İshak Ünlü İl ikinciliği elde etti.

Yorumlar

Seçim tarihi haberlerine TSO'dan yalanlama

9 Mart 2018 Cuma 17:27

Seçim tarihi haberlerine TSO'dan yalanlama

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, oda seçimlerinin tarihi ile ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın, oda seçimlerinin tarih ve yerinin seçim kuruluna yapılacak başvurunun ardından netleşeceğini ifade etti. Yalçın konuya ilişkin olarak yaptığı yazılı açıklamada şu bilgileri verdi; “Geçtiğimiz günlerde bazı yerel basın yayın organlarında yer alan haberlerde Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Organ Seçimleri’nin hangi tarih ve hangi yerde yapılacağına dair çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Gelinen mevcut durum üzerine bu açıklamayı yapmak zorunluluğu doğmuştur. Oda Borsa Organ Yönetmeliği’nin 13. Maddesi öngörüldüğü üzere; 07.03.2018 tarihli Yönetim Kurul Toplantısında aldığımız kararla seçim çalışmalarının başlatılması kararı alınmıştır. Henüz Seçim Kurulu Başkanlığı’na başvuru yapılmamıştır. Takip eden hafta yapılacak başvuru neticesinde Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından uygun görülen yer ve zaman tarafımıza bildirildikten sonra, Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizle resmi açıklama yapılacaktır. Tüm üyelerimize ve kamuoyuna duyurulur.”

Yorumlar