Çiftçilere 3 bin 400 adet ceviz fidanı dağıtıldı

21 Aralık 2018 Cuma 15:08

Çiftçilere 3 bin 400 adet ceviz fidanı dağıtıldı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilere 3 bin 400 adet aşılı ceviz fidanı dağıtımı gerçekleştirildi.

Çaycuma'da çiftçilere "Meyveciliği Geliştirme Projesi " kapsamında 65 çiftçiye 3 bin 400 adet Chandler çeşidi ceviz fidanı dağıtıldı. Fidan dağıtımı ile ilgili bilgi veren Çaycuma İlçe Tarım ve Orman Müdürü Coşkun Ulutaş " Bitkisel üretimde sertifikalı fidan kullanmak ve bahçe kurmak hem yüksek verim açısından , hem de zirai mücadelenin daha az yapılması açısından önemli. Bu nedenle çiftçilerimizin talepleri ve arkadaşlarla yaptığımız değerlendirmeler sonucu Chandler çeşidi sertifikalı 3.400 adet aşılı fidanı Zonguldak İl özel idare kaynakları ile destekli olarak ilçemizde çiftçilerimize dağıttık. Müdürlüğümüz bahçesinde yaptığımız fidan dağıtımı ile ayrıca çiftçilere Ziraat Mühendislerimiz tarafından bahçe kurulması, fidan dikimi gibi konularda bilgi de verilmektedir.Bu şekilde üreticimiz devletimizin desteği ile uygun fiyata fidan temin etmiş oldu. Ayrıca kullanılan üstün vasıflı fidanlarla kurulacak bahçelerde daha yüksek verim elde edilecektir. Tarım yapılan alanlarımızın küçük ebatlarda olması dolayısıyla da çok sayıda çiftçimize fidan temin etmiş olduk. Müdürlüğümüz ceviz bahçesi kuran çiftçilerimizi ziyaret ederek bahçe bakımı konularında da bilgilendirecektir. Üretim arttıkça ekonomimiz güçlenecek, ülkemiz kalkınacak inancı ile çiftçilerimize kazançlarının bol , ürünlerinin bereketli olmasını diliyorum" dedi. 
Fidan dağıtımı sırasında Müdürlük tarafından her çiftçiye fidan dikimi hakkında bilgilendirme yapıldı. 

Yorumlar

Mahalle sakinleri Başkan Uysal’a teşekkür etti

21 Aralık 2018 Cuma 13:35

Mahalle sakinleri Başkan Uysal’a teşekkür etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Bağlık Mahallesi Muhtarı Muhsin Aydın mahalle sakinleri ile birlikte Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı makamında ziyaret etti.

Bağlık Mahallesi Muhtarı Muhsin Aydın bir grup mahalle sakini ile birlikte Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı makamında ziyaret ederek, Sakindere projesi olmak üzere, mahalleye yönelik hizmetlerinden dolayı Başkan Uysal’a teşekkür ederek plaketi takdim etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Sakindere bölgesinde elektrik hatlarının yer altına alınması, alt yapı, taş duvar, kaldırım düzenleme, korkuluk ve asfaltlama çalışmalarının ardından, yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarında son aşamaya geldiğini belirtti. Başkan Uysal konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Önümüzde ki hafta bölgede çocuk parkının montajı yapılacak. Ardından oturma grupları, açık hava spor aletleri, basketbol, voleybol ve futbol oynanabilecek sahanın da yapımı ile Sakindere bambaşka bir görünüme kavuşacak. Sadece Sakindere değil, Hatip Sokak da yapılan yaya yolu düzenlemesi, Doğakent spor alanı, Bağlık Mahallemiz ile Sarıkorkmaz mahallesi sınırlarında yapılan seyir terası ve diğer hizmetler ile Bağlık Mahallemizin sorunlarını çözme ve ihtiyaçlarını karşılama noktasında önemli mesafeler aldık.”

Yorumlar

Yeni şubesi Bartın'da açılıyor

21 Aralık 2018 Cuma 12:39

Yeni şubesi Bartın'da açılıyor

Yorumlar

En çok beğeniyi Türkiye haritası aldı...

21 Aralık 2018 Cuma 11:44

En çok beğeniyi Türkiye haritası aldı...

Zonguldak'ın Kozlu ilçesindeki Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri Yerli Malı Haftası dolayısıyla sergi açtı. Sergide en çok beğeniyi bakliyattan yapılan Türkiye haritası ilgi gördü.

Kozlu Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri yerli malları ve tutum haftasını nedeniyle okul binasında sergi açıldı.
Sergi açılışına, Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi, Milli Eğitim Müdürü Mahsur Gök, Zonguldak İli Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Necati Başar, Okul Müdürü Nuri Bozacıoğlu, Okul Müdür Yardımcısı Duygu Kartal İncebacak, Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Gümüş, Sınıf öğretmenleri Hanife Koca ve Safinur Ön, veliler ve öğrenciler katıldı.
Açılış kurdelesinin ardından katılımcılar sergiyi gezdi.

Yorumlar
  • ibo gemici
    22 Aralık 2018 Cumartesi 14:55

    ama nohut- fasulye- mercimek-,in üzerinde menşei, avustralya-arjantin- kanada yazıyor.çocukları kandırmayın beyler. yerli malı yurdun malı diye. karamancardan başka ne kaldı ,yerli ve milli olan.

Kdz. Ereğli’de herkese yeni bir iş fırsatı

20 Aralık 2018 Perşembe 20:03

Kdz. Ereğli’de herkese yeni bir iş fırsatı

Avrupa’nın önde gelen direkt satış kuruluşlarından birisi olan LR Health & Beauty Kdz. Ereğli’de ofisinde hizmet veriyor.

LR Health & Beauty, kişisel bakım ve gıda takviyesi ürünleriyle Dünya’ya hitap ediyor. Türkiye’de 4 bini aşkın iş ortağı bulunan LR Health & Beauty Kdz. Ereğli ve çevresinde de gözde olmayı başardı. Kdz. Ereğli’de ofisini açan LR Health & Beauty, tüm Ereğli halkını ürünleri görmeye ve LR ailesine katılmaya davet ediyor. Açtıkları ofiste basın açıklaması yapan Akbaba Ekip Organizasyon Lideri Aynur Akbaba, Altındaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Altındaş, Kozlu Işıklı Oto Yönetim Kurulu Başkanı ve LR Junıor Lideri Verda Ayhan Işıklı, Uluslararası Nakliyat Yunus Ömür, Manejer Lider Esra Akın, Junıor Lider Selma Çakır ve Sponsor Olcay Yalçınkaya tüm ev hanımları ve alternatif kazanç sağlamak isteyenleri ofislerine davet ettiler.
LR ürünleri ve sistemi hakkında bilgi veren Akbaba Ekip Organizasyon Lideri Aynur Akbaba, Ereğli halkını ofislerine davet etti.

 

Yorumlar
  • Aynur Akbaba
    21 Aralık 2018 Cuma 00:48

    Harika bi yayın oldu.teşekkür ediyoruz Ereğli medya gurubuna.vedat beye.ve yeşim haima.