Çilek kız ve Herkül'e yabancılardan yoğun ilgi...

26 Ocak 2018 Cuma 14:18

Çilek kız ve Herkül'e yabancılardan yoğun ilgi...

22. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı, ikinci gününde de yoğun katılım ile devam ediyor. Katılımcılarını 3.salonda Ereğli Pidesi ikramı ile karşılayan Kdz. Ereğli Belediyesi standı, ilk gün olduğu gibi bugünde yerli ve yabancı konukların ziyaretçi akınına uğradı.

22.EMİTT –Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarının ikinci gününde de, 60 bin metrekarelik 10 ayrı salonda 85 ülkeden konuklarını ağırlarken, fuarın 1065 katılımcısından biri olan Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 3.salonda bulunan standı da, ilk gün olduğu gibi ikinci günde yoğun ilgi gördü.
Kdz. Ereğli Belediyesi standını gün içinde ziyaret eden konuklar arasında, Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İşbirliği Fuarı ( BAKAF ) heyeti olarak geçtiğimiz günlerde Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı ,Lübnan Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Dr.Albert Chamoun ile birlikte ziyaret eden IMC Turizm Kurucusu Dr.Mohamad Qawasmi, ünlü türkücü Latif Doğan, Mersin Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Kdz.Ereğli Belediye Meclis Üyesi Cumhur Nalcı’da vardı.
Herkül ve Çilek Kız heykellerinin canlı performansının ilgi ile izlendiği standı ziyaret eden konuklar, Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili Ersin Kaya ve Özel Kalem Müdürü İbrahim Dönmez tarafından ağırlandı.

Etiketler:

EMITT , BAKAF , Kdz. Ereğli Belediyesi , Çilek kız , Herkül ,

Yorumlar

Ereğli pidesi, çilek reçeli, fındık...

25 Ocak 2018 Perşembe 17:53

Ereğli Haber

Ereğli pidesi, çilek reçeli, fındık...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından yöresel yemekler ve değerler EMİTT 2018 fuarında tanıtıldı.

22. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. 28 Ocak tarihine kadar devam edecek fuar da Gaziantep, Mersin, Antalya, İzmir Büyükşehir Belediyeleri, Kemer, Bodrum gibi gözde tatil yerleri ve otelleri ile birlikte Salon 3’de yer alan Kdz. Ereğli Belediyesi Standı, ilk günden yoğun ilgi gördü.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, fuarın açılışına eşi Sevim Uysal ile birlikte katıldı.
İlçenin simgelerinden olan Herkül ve Çilek Kız heykellerinin canlı performansı ile renklenen ve ilgi odağı halinde gelen stant da konuklara Ereğli Pidesi, Çilek reçeli ve fındık ikram edilirken tanıtım kitapları ve broşürleri dağıtıldı.
Çok sayıda konuğu ağırlayan standa Galatasaraylı eski futbolcular Bülent Korkmaz ve Mustafa Sarp da konuk oldu. Başkan Uysal,Korkmaz ve Sarp ile bir süre sohbet etti.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yaptığı açıklamada “EMİTT fuarında ilçemizin var olan güzelliklerini sergiliyoruz. 80’in üzerinde ülke, 5 bin firma ve markayı bir araya getiren EMİTT fuarı bizlere ilçemizin özellikle turizmde hak ettiği seviyeye gelmesi için devam eden çabamıza ciddi bir katkı olacak” dedi.

Yorumlar

Sözde kalmadı... 3 aylık maaşını bağışladı...

25 Ocak 2018 Perşembe 17:49

Sözde kalmadı... 3 aylık maaşını bağışladı...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Mollabey köyü Muhtarı Erol Öztürk, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde yapılan 'Zeytin Dalı' harekatına destek olmak için üç aylık maaşını Mehmetçiğe bağışladı.

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Mollabey köyünde Muhtarlık yapan Erol Öztürk, 3 aylık maaşını 'Zeytin Dalı' operasyonuna katılan askerlere bağışlama kararı aldı. Alaplı Kaymakamlığı'na gelen Muhtar Öztürk, Şubat, Mat ve Nisan ayların maaşının 3 aylık maaşının TSK'ya gönderilmesi için müracaatta bulundu.

"İmkanım olsa da hepsini bağışlasam"
İmkanları doğrultusunda bağış yaptığını ifade eden Mollabey Köyü Muhtarı Erol Öztürk, "Bugün vatanımızın bölünmezliği, milletimizin selameti için 'Zeytin Dalı Harekatı' kapsamında Afrin operasyonunu başlatan Mehmetçiğimiz için 3 ay Muhtar maaşımın bağış yapıyorum. Keşke imkanım olsa da hepsini bağışlayabilsem çok mutluyum. Allah Mehmetçiğimize güç, kuvvet versin. Onların yaptığı fedakarlığın yanında benim yaptığım bu bağış hiç bir şey Türk askeri bilsin ki, onların canımızla, malımızla yanlarındayız" diye konuştu.

Yorumlar

Bu kabusun sorumlusu termik santral mi?

25 Ocak 2018 Perşembe 16:57

Ereğli Haber

Bu kabusun sorumlusu termik santral mi?

Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı beldesindeki derenin kirliliği ürkütücü boyutlara ulaştı. Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, termik santrale kömür yıkayan tesisin dereyi bu hale getirdiğini ileri sürerek, "Tesis kapalı devre sistemde çalışmadığı için yıkanan kömürün yaklaşık yüzde 15'i dereye atılmış oluyor. Yılda ortalama 15 milyon Türk lirası sokağa atılmaktadır" dedi.

Çatalağzı Beldesinde bulunan ve beldenin içerisinden geçen, ismini de yıllardır içerisine dökülen kömürden alan Karadere'ye günde 300 ton kömür döküldüğünü anlatan Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, "Bölgemizde aşırı derecede çevre kirliliği yaşanmaktadır. Bölgede yaşanan çevre kirliliği sadece termik santrallerden ibaret değildir. Aynı zamanda kara, deniz ve limanlarımızda da çok ciddi bir çevre kirliliği yaşanmaktadır. Çatalağzı beldemizde faaliyet gösteren, TTK'ya ait olan ve ihale yöntemi ile 3. şahıslara devredilen lavuar tesislerinde de büyük bir çevre katliamı yaşanmaktadır. Lavuar tesislerinde arıtma sistemi olmadığı için yıkanan kömür elekten geçtikten sonra menfezler vasıtası ile direkt olarak dereye akıtılmaktadır" ifadelerini kullandı.

"Resmen sahtekarlık yapıyorlar!"
Kömür yıkama sisteminin kapalı devre çalıştığını ve evrağının sahte olduğunu iddia eden Akgün, "Aslında bu tesislerin kapalı sistem çalışmaları lazım. Yani akan suyu arıtıp tekrar sisteme vermeleri lazım. Ama maalesef kapalı sistem çalışmıyorlar. Kağıt üzerinde 'kapalı sistem çalışıyoruz' diye bir evrak almışlar ama sahte. Resmen sahtekarlık yapıyorlar. Tesis kapalı devre sistemde çalışmadığı için yıkanan kömürün yaklaşık yüzde 15'i dereye atılmış oluyor. Günde ortalama 2 bin ton kömürün yıkandığı tesislerde, yaklaşık olarak 300 ton kömür dereye akıyor. 3 bin kalori değerinde olan ve dereye bırakılan kömürün ton başı fiyatı 140 TL civarındadır. Yılda ortalama 15 milyon Türk lirası sokağa atılmaktadır. Bu savurganlık yaklaşık 25 yıldan beri devam etmektedir" diye konuştu.

"Tüyü bitmemiş yetimin hakkı dereye akıtılıyor"
20 yılı aşkındır dereye kömürün aktığına ifade eden Akgün," Yazık günah. Çok fazla çevre kirliliği var hem de bir ekonomik bir kayıp var. Bu filtrasyon tesisi yaklaşık 20-25 yıl evvel yapıldı ve 'burası devreye girince sorun çözülecek' dediler. Ama bir müddet çalıştı ve ondan sonra da verim vermedi. Yani yaklaşık 20 yıldan fazladır bu şekilde dereler kirleniyor. Dereye salınarak adeta çöpe atılan bu milli servet de tüyü bitmemiş yetimin hakkı bulunmaktadır" dedi.

İDDİAYI YALANLADI
Lavuar alanını işleten Acarlar Mühendislik Firma yetkilisi Ferit Karagöz, dere yatağındaki bulunan suyun kendilerine ait olmadığını Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün'ün doğruyu söylemediğini ileri sürdü. Dereye akan suyun kendilerine ait olmadığını kapalı devre sistem kullandıklarını söyleyen Karagöz, "Konunun bizimle bir alakası yok, biz tamamen kapalı sistem çalışıyoruz. Ocaklarda ve kuyularda bulunan su, ocakları basmasın diye yer üstüne veriliyor. Bu yer üstündeki su da dereye gidiyor. O su bizimle ilgili değil. Belediye Başkanı bizim hakkımızda yalan yanlış şeyler söylüyor. Biz belediye başkanı ile daha önce davalık olduk ve kazandık. Ben bu durumu defalarca gittim belediye başkanına da anlattım ama anlamadı. Olayın bizimle alakası yok. Bizim aşağıda iki tane su dinlendirme havuzumuz var. Su buralarda dinleniyor ve tekrar yukarı alınıyor. Dere giden su ocaklardan gelen su bu sistem yıllardır böyle devam ediyor" dedi.
Öte yandan konu ile ilgili Türkiye Taş Kömürleri Kurumu yetkilileri ise açıklama yapmadı.

Yorumlar

Ekipler mahallelerde... Kapanan yollar açılıyor...

25 Ocak 2018 Perşembe 13:21

Ereğli Haber

Ekipler mahallelerde... Kapanan yollar açılıyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı sonrası özellikle yüksek kesimlerdeki yerleşim birimleri yollarında kar temizleme çalışması yaptı.

Tüm ekip ve araçlarıyla kış şartlarına hazır olan Kdz.Ereğli Belediyesi, dün gece yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı sonrası yollarda kar temizleme çalışması yaptı.
Kdz.Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bölgemizi kısmen de olsa etkisi altına kar yağışı sonrası olumsuz bir durum yaşanmaması için sabahın erken saatlerinden itibaren özellikle yüksek kesimlerdeki yerleşim birimlerinde (Belen - Kestaneci - Radar Yolu - Bağlık Aktaş – Korubaşı - Belen Ahmetçikler – Sarıkorkmaz) gerekli çalışmaları yaptı.
Fen İşleri, Su ve Kanalizasyon, İtfaiye, Temizlik İşleri, Zabıta, Ulaştırma ile İşletme ve İştirakler Müdürlüğünün araç ve personeli de hava koşullarına bağlı olarak hazır vaziyette tutuluyor.

Yorumlar
  • Sabahattin can
    25 Ocak 2018 Perşembe 23:49

    Yuksek kesim sadece sizin belirtiniz bölgeler değil bide cayliogluna hizmet edin...tövbe tovbe