Çivici reçeteyi açıkladı... 'Şehri planlamamız lazım'

9 Ekim 2018 Salı 19:48

Çivici reçeteyi açıkladı... 'Şehri planlamamız lazım'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Aday Adayı ve İnşaat Mühendisi Erol Çivici, bu gün bazı STK’ları ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu. Çivici Ereğli’nin bu günkü durumunda hiç kimsenin memnun olmadığını belirterek “Şehrin sorunlarını ve çözümünü bilipte kenarda oturamazdım. Şehri planlamamız lazım” dedi.

Ereğli Haber- CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Şoförler Odası, Taksiciler Derneği ve Osmanlı Çileği Yaygınlaştırma ve Üreticileri Koruma Derneği’ni ziyaret etti.

İlk ziyaretini Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel ve yönetimine gerçekleştiren Çivici, iş hayatı ve siyasi yaşamından itibaren hep sivil toplum örgütleriyle iç içe olduğunu söyledi. Çivici konuşmasında, “Kenarda bekleyelim demedik. Bu süre içerisinde 15 sene belediye meclis üyeliği yaptım, 5 sene ticaret odası meclis üyeliği yaptım, spor kulüplerinde yöneticilikler yaptım, TED Vakfında yöneticilik yaptım. Bugün 47 yaşımıza geldik, yani tecrübe diyorsanız bana göre tecrübemin zirvesindeyim. Ereğli’nin sorunlarını hakikaten iyi biliyorum. Ereğli’nin sorunlarını bilip de bir şeyler yapabilecekken bunların yapılmadığını görmek insanı üzüyor. Bu sefer de kenarda da duramıyorsun bir insan olarak. Çok kısa süre içerisinde birçok sorunu birlik ve beraberlik içerisinde halledebileceğimize inanıyorum. Esnafımızın durumunu çok iyi biliyorum.” dedi.

“Şehri Planlamamız Lazım”
Geçmişte Ereğli esnafının ekonomik açıdan güçlü olduğunu savunan Çivici, “Evet, şimdi Türkiye’de bir sorun var ama Ereğli’de daha çok sorun var. Yani Türkiye’deki krizin iki katını Ereğli’de yaşıyoruz biz. Erdemir’de geçmiş zamanlarda 12 bin işçi çalışırdı, Zonguldak’ta 55 bin maden işçisi vardı, tersanelerimizde 5-6 bin işçimiz vardı. Ama bugün baktığınız zaman, Erdemir’de 6 bin 500’e düştü işçi sayısı, makineleşmeyle beraber her geçen gün üretim artıyor, çalışan sayısı düşüyor. Yarınlar da robotlar işin içine girecek bu sayı belki bin 500’lere düşecek ve belki hep beraber gurbete çıkacağız. Bunun çözümünü bugünden aramazsak, bugünden bir şeyleri planlamazsak yarın hepimiz bir yerlerde arayış içerisine girmek zorundayız… İlk önce bir şehri planlamak lazım. İhtiyaçlarımızı tespit edip 40-50 sene sonrasını planlamak lazım. Belediye fabrika açmaz ama fabrika açılacak yerlerin önünü açması lazım, planlaması lazım. Bugüne kadar maalesef bunların hiçbirini yapamadık ama inşallah bundan sonrasında yapmakla mükellefiz. Yoksa bizim çoluğumuz çocuğumuz bizim için hayır duası okumayacaklar.” ifadelerine yer verdi.

Tezel “Sizi yakından tanıyoruz”
Çivici’ye çıkmış olduğu yolda başarılar dileyen Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel şu şekilde konuştu; “İzlediğiniz doğru bir yol. Ereğli uzun zamandır kan kaybediyor. İhtiyacı olup da yapılmayan projeleri çok Ereğli’nin. İnşallah yeni yönetimlerle yapılabilir projelerin bazıları hayata geçecek diye düşünüyorum. Ereğli’nin beklentileri çok. Sizi de yakından tanıyoruz, esnaf olarak bilinen birisiniz. Allah yolunuzu açık etsin. Ziyaretinizle bizleri onurlandırdınız.”

“Asıl sorumlu Ereğli belediyesi”
Erol Çivici, ikinci ziyaretini Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek ve yönetimine yaptı. Oda Başkanı Cevdet Civelek, ilçede terminalin yeni yerine taşınmasıyla şehirlerarası otobüslerin yol güzergâhında yolcu-indirip bindirememesini kendi hatalarıymış gibi gösterilmeye çalışıldığını, ama asıl sorumlunun belediye olduğunu kaydetti. Civelek, terminalin yeni yerine taşınacağının çok önceden belli olduğunu ama buna rağmen belediye ve diğer ilgililer tarafından buna bir çözüm üretilmediğini kaydetti. Çivici de, bu ve benzer sorunların oluşmaması için uzun vadeli planlamanın ne kadar önemli olduğunun ortaya çıktığını vurguladı.

“Ereğli’yi İyi Günlere Taşıyacağız”
Çivici ise konuşmasında ilçede bir projenin hayata geçirilmeden mutlaka o projeden etkilenecek kesimin görüş ve önerilerinin alınması ve ona göre hazırlık yapılması gerektiğinin altını çizdi. Türkiye’de tüm şehirler 18. Madde uygulamasını hayata geçirirken bu gün Ereğli’nin bu noktada eksik kaldığını anlatan Çivici, gerekli planlamalar yapıldığında bir çok sorunu kısa sürede çözüme kavuşturabileceklerini söyledi.


‘Herkesi memnun edecek çalışmalar yapılması lazım’
Çivici, Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın ardından Kdz. Ereğli Taksiciler Derneği Başkanı Yücel Oktay ve yönetimini ziyaret etti. Burada taksicilerin sorunlarını dinleyen Çivici, gerekli planlamanın yapılmaması durumunda bu günkü sorunların gelecekte içerisinden çıkılmaz bir hal alacağını vurguladı. Çivici konuşmasında “Siyaset öyle bir şey oldu ki herkes kendini bir yerlerde görebiliyor, görmek istiyor daha doğrusu. Ama bu bir sorumluluk, bilgi ve tecrübe gerektiriyor. Bu bilgi ve tecrübenin bende olduğunu düşünüyorum. Çözüm noktalarının da çok kolay olduğunu düşünüyorum açıkçası. Bu süreç içerisinde aslında sorunları hepimiz biliyoruz. Ama bu sorunların ilk önce planlanması gerekiyor. Eğer bir şeyleri planlayamazsak gelecekle ilgili, bu günden daha kötü olacağız. Şehir merkezi her geçen gün bitiyor. Çünkü insanların alışkanlıkları beklentileri değişiyor. Geçmişte her kes pazar yerine gelirken, bugün hizmeti en yakın yerlerden almaya çalışıyorlar. Zaman insanlar için artık çok kıymetli. Şehri bu yeni düzen içerisinde, geliştirmek lazım ve beklentileri göz önünde bulundurarak da şehri yaymak gerekiyor. Bu yayılan şehir içerisinde sizleri de doğru yerlere yerleştirebilirsek bu işten herkes memnun kalır.” Dedi.


“İmar ve şehirciliğin ne demek olduğunu iyi bilirim”
Çivici gün içerisinde son olarak Osmanlı Çileğini Yaygınlaştırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Şaban Çetinkaya ve yönetimini ziyaret etti. Başkan Çetinkaya ziyarette yaptığı konuşmasında Çivici’ye başarılar diledi. Çetinkaya konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Sayın Erol Çivici’nin Ereğli’nin ortak paydası olan Osmanlı Çileği Yaygınlaştırma ve Üreticileri Koruma Derneği’ni ziyaret etti. Kendisine hoş geldiniz diyorum. Çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyorum.”
Belediyecilik konusunda tecrübeli olduğunu, imar ve şehirciliği iyi bildiğini vurgulayan Çivici ise gösterdikleri ilgiden dolayı dernek başkanı ve yöneticilerine teşekkür etti. Çivici konuşmasında “Belediyecilik konusunda tecrübeli olduğumu düşünüyorum, hatta tecrübenin zirvesinde olduğumu düşünüyorum. Ben projecilikten gelen bir insanım. İmar ve şehirciliğin ne demek olduğunu iyi bilirim. Ereğli’nin sorunlarını tabi ki iyi biliyorum. Bugünkü bulunduğumuz pozisyon itibarıyla Ereğli’den memnun muyuz? diye soruyorsanız, ben sizin de çok memnun olduğunuzu düşünmüyorum açıkçası. Ereğli 40’ın üzerinde ili geçen bir ekonomisi nüfusu varken, ekonomik, sosyal kültürel ve spor olarak memnun değiliz. Sorunları bilmek ve kenarda durmak çok bize göre de değil açıkçası. Bir şeyler yapabileceğimize inandığımız projeler vardı ve bu projeler doğrultusunda da aday adaylığımızı açıkladık. Ereğli’nin ekonomisini bir şekilde çeşitlendirmek gerekiyor. Alternatifler oluşturmamız gerekiyor. Ereğli’nin aslında çok büyük değerleri var. Şehirlerin planlamasını yaparken insanların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak gerekir” dedi.

Yorumlar

Demirtaş, Tekin ve Kantarcı’nın adaylığı netleşti

5 Ekim 2018 Cuma 13:31

 Demirtaş, Tekin ve Kantarcı’nın adaylığı netleşti

CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney Elmas TV’de Gazeteci Atilla Özksüz’ün il, ilçe ve belde belediye başkan adaylıkları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Güney, Alaplı, Gülüç ve Çaycuma’da macera aramaya gerek olmadığını ve mevcut belediye başkanları ile yola devam edileceğini söyledi.

Ereğli Haber- Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney, Elmas TV’de bu sabah Günün Manşetleri programına telefonla bağlanarak Gazeteci Atilla Öksüz'ün sorularını yanıtladı.
Güney’in Elmas TV’ye Alaplı, Gülüç ve Çaycuma belediye başkanlarının adaylıkları ile ilgili açıklamaları gündeme bomba gibi düştü.

Öksüz’ün mevcut belediye başkanlarının adaylıkları ve özellikle Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ile ilgili değerlendirmeleri şu şekilde; “Başarılı olan arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımız çalışmaları ile halkın teveccühünü almış. Gittiğimiz zaman oralarda belediye başkanlarımız hakkında halkımızdan güzel şeyler duyuyoruz. O noktada da zaten projemizi çıkarttık. Ona göre belirli noktalardaki belediye başkanlarımızla yola devam edeceğiz.

Atilla Öksüz: Hakkı bey bu bahsettiğiniz isimler Alaplı, Çaycuma ve Gülüç mü?
Hakkı Güney: Tabi tabii, o arkadaşlarımız çalışmaları ile halkın takdirini almış arkadaşlarımız. Bunun için macera aramamıza, düzen bozmamıza gerek yoktur.

Atilla Öksüz: O zaman CHP’nin buralarda adayları belli diyoruz biz…
Hakkı Güney: En noktayı genel merkezimizle görüşeceğiz. Şu andaki fikirlerimiz bunlar. Genel merkezle görüştükten sonra açıklıkla da söyleyebiliriz.

 

Güney, Ereğli'de adayın anket ve genel merkezin alacağı karara göre de ön seçim ile belirlenebileceğini ifade etti.

Yorumlar
 • imam emeklisi
  5 Ekim 2018 Cuma 21:48

  adam gibi adamlar helal olsun akplilergibi kendini beyenmişlik yok kendilerindr faruk alaplıdakinden bir şeyler öğrensin vekilken basının önünde hava atıyorsun diyordu başkana demekki adam gibi çalıştığından yola devam senin gibi otobüsden inip tekrar otoüse binmedi

Değişime Sizde Ortak Olun!

2 Ekim 2018 Salı 11:42

Değişime Sizde Ortak Olun!

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Şahin Kimdir?

1966 Karadeniz Ereğli Doğumlu, evli ve iki çocuk babası olan Erol Şahin, İlk, Orta ve Lise öğrenimini Kdz. Ereğli'de tamamladıktan sonra 1987 yılında Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 1990 yılından itibaren serbest mali müşavirlik ofisini açarak bağımsız çalışmaya başladı. 2006 yılında Yeminli Mali Müşavir Unvanını alarak halen mesleğine devam etmektedir. Bu esnada meslek odası disiplin kurulu üyeliği, mesleki derneklerde yöneticilik, Kayyumluk ve bilirkişi görevini ve aynı zamanda Yöntem Bağımsız Denetim ve Danışmanlık Anonim şirketi kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.
Erol Şahin'in Siyasi Geçmiş;
Şahin, 2001'de kurucu üyesi olduğu AK Partinin, 2 dönem ilçe başkanlığını yaptı.
Şahin’in İlçe Başkanlığı döneminde yaptığı icraatları görmek için videoyu izleyebilirsiniz: 

Etiketler:

EROL ŞAHİN , AK PARTİ , BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI , KDZ. EREĞLİ , YMM ,

Yorumlar
 • Galip Doğru
  6 Kasım 2018 Salı 14:38

  Dürüst ve enerjik olduğuna canı gönülden inanıyorum.Çok faydalı ve sosyal en önemlisi neticelendirene kadar iş takibi yapan bir kardeşimiz.

 • Vatandaş
  9 Ekim 2018 Salı 20:35

  Aday dediğin75den az60dan yukarı olmalı,

 • Vatandaş
  6 Ekim 2018 Cumartesi 21:17

  Benim adayım Uysal,

 • Vatandaş
  4 Ekim 2018 Perşembe 15:49

  Aday olursa kaybeder,74yaşındaki Posbıyık kazanır,

 • Timur
  3 Ekim 2018 Çarşamba 15:40

  Belediye başkanlığı için seçimlerde yaş olayını irdelemekte fayda var yaş en az 50 sınırı olması gerek fazla yaş uygun değıil ereğli ye genç dinamık aday lazım yaşı geçmişler uygun değil

 • Galip Doğru
  2 Ekim 2018 Salı 15:17

  BENİM ADAYIM BU GOCA YÜREKLİ İNSAN

74 yaşındaki Posbıyık aday adaylığını açıklıyor

1 Ekim 2018 Pazartesi 16:37

Ereğli Haber

74 yaşındaki Posbıyık aday adaylığını açıklıyor

İlk kez 1989 yılında belediye başkanlığına aday adayı olan 74 yaşındaki Eski Belediye Başkanlarından Halil Posbıyık, Çarşamba günü 7. kez aday adaylığını açıklayacak. 2014 seçimlerini kaybeden Posbıyık'ın CHP'den aday yapılmaması durumunda başka partiye gideceği konuşuluyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi'nin eski başklanlarından 74 yaşındaki Halil Posbıyık, 7. kez aday adaylığını açıklamaya hazırlanıyor. 2004-2014 yılları arasında şehirde yaptığı kavgalar sonrası seçimleri kaybeden Posbıyık gazetecileri basın toplantısına davet etti. Posbıyık yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "3 Ekim 2018 Çarşamba Günü Saat 14:00’de Kdz.Ereğli CHP İlçe Başkanlığı binası önünde Kdz.Ereğli Belediye Başkanlığı Aday Adaylığımı açıklayacağım. Basın toplantısına katılımlarınız bana güç verecektir."

Yorumlar
 • Asım tahin
  8 Ekim 2018 Pazartesi 07:58

  Ereğlimize faydalı Olacak kişilerin bu olaya tatbik olmaları koltuğu boşuna işgal edecek zamanın kesinlikle olmadığıdır başkanlıkta yaş kotu uygulanmalı yaşı ilerlemiş olanlara bu olaydan kesinlikle uzak durmalıdır

 • Vatandaş
  7 Ekim 2018 Pazar 19:28

  74yaş bakımlı insan için en tecrübeli verimli yaştır.

Köylüleri destek verdi, Çivici kayıtsız kalmadı…

15 Eylül 2018 Cumartesi 16:00

Köylüleri destek verdi, Çivici kayıtsız kalmadı…

‘Yeni bir Ereğli’ sloganıyla yola çıkan Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici, kendisine verilen destek için herkese teşekkür etti.

Ereğli’nin hak ettiği yerlerde olması gerektiğini dile getiren Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici, belediye meclisindeki siyasi deneyimini, iş tecrübesini belediye başkanı olarak değerlendirmek istediğini ifade etti. Çivici doğup büyüdüğü Çaylıoğlu Hasbeyler Köyü sakinlerinin yer aldığı sosyal medya hesabından şu mesajı verdi: “Hasbeyler Köyü’nün bir evladı olarak, doğduğumuz, yaşadığımız, çocuklarımıza miras bırakacağımız, göz bebeğimiz Karadeniz Ereğli’mizin Belediye Başkanı olmak üzere bir yola çıktım.
Karadeniz Ereğli’de keyifle yaşayan ve yaşamaktan gurur duyan bir fert olarak, şehrimizin hak ettiği gelişmeyi sağlayamadığını, Ereğli adına sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan yapılması gerekenlerin yapılmadığını sizler de benim gibi görüyorsunuz.
Bu güne kadar üç dönem Karadeniz Ereğli Belediyesi Meclis Üyeliği yaptığım süreçteki siyasi tecrübelerimi, Karadeniz Ereğli Belediyesi ve ilçemiz ile ilgili deneyimlerimi, 25 yılı geçen iş hayatı ve profesyonel yönetim ile ilgili birikimlerimi, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı olarak, Ereğli adına değerlendirmek istiyorum.
“YENİ EREĞLİ’Yİ BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ…”
Ben, bütün bu işleri başarmak için, YENİ BİR EREĞLİ için, şimdiden iyi bir ekip ve çok yoğun bir destek ile çalışmalara başladım.
Bu aşamada; köyümüzün, büyüklerimin, akrabalarımın, dostlarımın, arkadaşlarımın, kardeşlerimin desteklerini ve dualarını bekliyorum.

Sağlık, bereket ve mutluluk üzerinize olsun” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar
 • Yahya
  8 Ekim 2018 Pazartesi 07:46

  Ereğli ye faydası olacak bir şeyler Katacak koltuğu boşuna işgal etmeyen kişilerin gelmesi daha doğru olacaktır

 • EREGLİLİ
  15 Eylül 2018 Cumartesi 18:03

  SİZİ CANI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUZ