Çocuklar bisikletlerine kavuştular

25 Nisan 2018 Çarşamba 11:49

Çocuklar bisikletlerine kavuştular

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Çaycuma Belediyesi Çocuk Korosu üyeleriyle, canlı yayında söz verdiği 4 öğrenciye bisiklet armağan etti.

Çaycuma Belediye Başkan Kantarcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, Çaycuma Belediyesi Çocuk Korosu üyelerine düzenlenen bir törenle bisiklet armağan etti. Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi önünde yapılan törende, bisikletlerine kavuşan çocuklar görülmeye değer bir sevinç yaşadı. Koro üyeleri, Başkan Kantarcı’ya sarılarak teşekkür etti. Bu sevgiye, “Bisikletleri hayırlı günlerde kullanın” diyerek karşılık veren Kantarcı, ayrıca koroda bulunan tüm öğrencilere birer katılım belgesi verdi.
Toplam 40 bisikletin dağıtıldığı törende, çocuğu bisiklet sahibi olan aileler de büyük mutluluk yaşadı. Başkan Kantarcı, törende yaptığı konuşmada, “Çocuklarımıza 23 Nisan’da nasıl bir hediye verebiliriz diye düşünürken, bunu bisiklet olarak tasarladık ve bugün de kendilerine teslim ettik. Çaycuma artık bisikletle anılan bir kent haline geldi. Çaycuma bir bisiklet kenti oldu. Koroda bulunan çocuklarımıza bir taraftan küçük yaşta müzik eğitimi verirken diğer taraftan da onları bisiklet binmeye alıştırmak istiyoruz. Bisikletleri teslim aldıkları sırada duydukları sevinci tarif etmem çok zor. Ve çocuklarımızı gerek müzik gerek spor gerekse de eğitim anlamında daha iyi yetiştirmeyi arzu ediyoruz. Geleceğimiz, çocuklarımız. Onları ne kadar iyi yetiştirir, ne kadar donanımlı hale getirirsek, ülkemizin geleceği de o derece aydınlık olacaktır. Umuyorum ve diliyorum ki, bundan sonra da Çaycuma’da bisiklete binenler daha da çoğalır. Ben istiyorum ki, bütün çocuklarımızı iyi eğitimle donatalım. Çocuklarımıza spor yaptıralım ve çocuklarımızı güzel sanatlara alıştıralım. Gelecekte, müzisyenler, yüzücüler, sporcular ve bilim adamları yetişsin istiyorum. Bu konuda eğer bizim de denizde bir damla katkımız olursa kendimi mutlu sayarım. Bu vesileyle bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. 23 Nisan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihidir, 1920’de. Türkiye’nin demokrasiden sapmadan, egemenliğin gerçekten halkın elinde olduğu bir rejimin kurulacağı günleri de hasretle beklediğimi belirtmek istiyorum” diyerek tamamladı.

Yorumlar

Denemek için taktığı yüzük parmağına sıkıştı

25 Nisan 2018 Çarşamba 11:38

Denemek için taktığı yüzük parmağına sıkıştı

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bir kadının denemek için parmağına taktığı yüzük itfaiye ekipleri tarafından çıkarıldı.

Edinilen bilgiye göre Günnar A., arkadaşından denemek için aldığı yüzüğün parmağına sıkıştığını fark etti. Evde kendi imkanlarıyla yüzüğü çıkarmaya çalışan G.A. daha önce televizyonda izlediği haberler aklına gelince çareyi Alaplı İtfaiye Müdürlüğünde aradı. İtfaiye Müdürlüğüne giden Günnar A.'nın (45) sol el yüzük parmağında bulunan yüzüğün çıkarılması için itfaiye ekipleri operasyon yaptı. İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın yüzüğü ufak demir testere ile keserken, bir itfaiye eri de kesme işlemi sırasında Günnar A'nın parmağının yanmaması için elindeki süngerle müdahale edilen bölgeyi ıslattı.
Yaklaşık 10 dakika kadar süren müdahalenin ardından yüzük, ev hanımı olduğu belirten Günnar A'nın parmağına zarar verilmeden çıkarıldı. Günnar A, parmağından yüzüğü çıkaramadığını anlatarak, "Böyle küçük yüzük olur mu diye parmağıma takayım dedim. Çıkarmak istediğimde, parmağım şişti ve morardı. Daha önce haber kanallarında bu gibi kurtarma vakaları gördüğüm için hemen itfaiye müdürlüğünden yardım istedim. İtfaiye müdürü bazı aletler kullanarak parmağımdaki yüzüğü çıkardı. Kendilere çok teşekkür ediyorum" dedi.
Günnar A. itfaiye ekiplerine teşekkür ederek evinin yolunu tuttu.

Yorumlar

Müjdeli haber geldi... İhalesi 16 Mayıs'ta...

24 Nisan 2018 Salı 11:38

Müjdeli haber geldi... İhalesi 16 Mayıs'ta...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde faaliyet gösteren Cumhuriyet Ortaokulu’nun 24 derslikli ek binası ihaleye çıkıyor.

Kdz. Ereğli ilçesinde 1959 yılında yapılan ve eğitim kalitesi en yüksekokulların başında gelmesi nedeniyle öğrenci yoğunluğunun yaşandığı Cumhuriyet Ortaokulu’na 24 derslikli bina yapımı için çalışmalar tamamlandı. Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından 3 bin 615 metre kare arsası milli eğitime bağışlanana arsanın zemin etüt çalışmaları son buldu. 2018 yatırım planına alınan Cumhuriyet Ortaokulu ek binası 16 Mayıs 2018 tarihinde ihaleye çıkıyor.
2 bin 600 öğrencinin eğitim gördüğü okulun 5. Sınıfındaki 700 öğrenci fiziki yetersizlik nedeniyle geçici olarak Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu’nda eğitim öğretim görürken, 6, 7 ve 8. Sınıflardaki 2 bin öğrenci ise ikili olarak Erdemir Lojmanları mevkiinde ki ana binada ki 28 derslikte eğitim-öğretim görüyor. 24 derslikli ek binanın yapılmasıyla beraber Cumhuriyet Ortaokulu’nun tekli eğitime geçmesi hedefleniyor.

Etiketler:

Cumhuriyet Ortaokulu , Ek Bina , İhale ,

Yorumlar
  • melik
    24 Nisan 2018 Salı 21:29

    yani yapılacak okul 700 kişilik 5.sınıflara ancak yetiyor 4×700=2800 tekli eğitime yine yetmiyorr yani adres dışından gelen öğrenciler olmaz ise ancak yeter

Milletvekili adaylığı için istifa etti

24 Nisan 2018 Salı 11:13

Milletvekili adaylığı için istifa etti

Dr. Özgür Özen Milletvekili Adaylığı için TBMM’de ki görevlerinden istifa etti.

TBMM Stratejisti, önceki dönem Ak Parti Milletvekili A. Adayı Zonguldaklı bürokrat Dr. Hasan Özgür Özen 24 Nisan Salı bugün itibarı ile TBMM’deki görevlerinden Zonguldak Milletvekili Adaylığı için istifa etti. YSK’nın açıkladığı takvime göre Kamu görevlilerinin milletvekili aday adaylığı için 26 Nisan Perşembe günü mesai bitimine kadar istifa etmeleri gerekiyor.
Zonguldak Milletvekili adaylığı için ilk istifa TBMM’den geldi. Özen milletvekili genel seçimleri ve referandum döneminde Zonguldak merkez ve kırsalında yaptığı çalışmalarla, Ak Parti teşkilatları ve Zonguldak kamuoyunda enerjisi ve projeleri ile takdir toplamıştı. Stratejik yönetim ve organizasyon alanında doktora yönetim sistemleri alanında yüksek lisans derecelerine sahip olan 41 yaşındaki siyaset adamı Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığı başarılı çalışmalar aldığı proje ödülleri ve Sözlük formatında hazırladığı kitabıyla kamuoyunda biliniyor.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Ramazan Özen’in oğlu olan Dr. Hasan Özgür Özen 10 yılı aşkın bir süre Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarının çeşitli kademelerinde görev yaptıktan sonra 2010 yılında dönemin Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’in takdiriyle TBMM’de görevine başlamıştı. Dr. Özen uzun yıllardır yürüttüğü Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekilliği görevinin yanı sıra, Parlamento Basın Mensupları Derneği Başkanlığı ve Ata Sporları Vakfı Denetleme Kurulu üyeli görevlerini de halen sürdürüyor.

Etiketler:

Dr. Özgür Özen , Miletvekili adayı ,

Yorumlar

Gün onların günü... Coşkuyla kutladılar...

23 Nisan 2018 Pazartesi 17:04

Gün onların günü... Coşkuyla kutladılar...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98’inci yıldönümü Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kdz. Ereğli’de ilk tören Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirildi. Daha sonra 23 Nisan Bayramı ile ilgili gösteriler ve ödül töreni Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu’nda yapıldı. Burada konuşma yapan Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, 23 Nisan’ın dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olduğunu dile getirdi. Korkmaz konuşmasında “Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98’inci Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın daha gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Bugün Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan ve Kurtuluş Savaşının kazanılmasında büyük rol oynayan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gündür. Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ve onun “Milletin Bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık mücadelesinin, 23 Nisan 1920’de Ankara’da, Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline geldiği gündür. Her şeyden önemlisi bugün; sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan’ın, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğin teminatı olan çocuklarımıza armağan ettiği gündür. Bugün dünyanın ilk ve yegane çocuk bayramıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele arkadaşlarını, ahrete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor; Gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle yad ediyorum. Başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
Programa; Kdz.Ereğli Kaymakamı Nazım Madeoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aykut Manioğlu, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, BEÜ Kdz.Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, Kdz.Ereğli Cumhuriyet Başsavcı vekili İbrahim Etem Baba, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, şube müdürleri, okul müdürleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Ortaokulu ile diğer ilk ve ortaokullarda da çeşitli gösterilerle kutlandı.

Etiketler:

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı , 98. yıldönümü , Kdz. Ereğli ,

Yorumlar